Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 49 of 49

Thread: Nekadasnje zvijezde kosarke !

  1. #26
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BojanaR View Post
    Karim Abdul Dzabar sa svojim horogom (prije Divca!). Tajron Bogs, visok oko 150 something cm. Nikos Galis. Tkacenko i Sabonis. Ne slazem se kad je u pitanju Bodi-Bog. Pa sta ako nije igrao u NBA? Evo, upravo je u izboru za kosarkasa decenije za Evropu! Pored kosarkaskih sposobnosti, treba brojati i harizmu, liderske osobine, duh, fer plej.
    jao jao jao ne mogu da vjerujem koga si navela.odlicno. mislim MJ nema price pa odmah iza njega,barem meni, drazen (po svemu sto je radio).
    da ne pominjem one stare, jer ih nisam ni dozivio, ali galis hej galis nikad ga se ne bi sjetio a toliko sam ga psovao pogotovo protiv jugoplastike. dooobar igrac.
    ima tu jos: meloun, sabonis, juing, barkli,uh tek barkli, drexler,divac,i robinson covjek kojemu su se usjecali bicepsi u tricepse a sut tako mekan, sprdnja.admiral covjek.
    i naravno igrac koji me od vremena MJ-a jedini ali bas jedini odusevljava nacinom igre-stiv nes, jer ipak sam ja assist-man.

    P.S. zivio DSF, i neprospavane noci

  2. #27
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    A kad se sjetim kasnih 80-tih i ranih 90-tih, s jedne strane Magic, Worthy, Jabbar, Scott sa Patom Rileyom a na drugoj Bird, McHale, Parish, Danny Ainge, jbemti, kakava je atomska igra bila. Pa onda Pistonsi sa Thomasom, Dumarsom, Rodmanom, Billom Laimbeerom sa Chuckom Dalyem. Onda dolazi Chicago i, kao što neko reče, bog košarke, jedan jedini, pa onda Pipen i ostali. U to vrijeme je i prvi dream team, prava kaznena ekspedicija. Jedini žal je što nije došlo do meča između tog tima i njegovog evrposkog pandana, reprezentacije SFRJ, najbolje ekipe koja je ikad igrala sa ove stane "bare". Moram ih sve pomenut: Divac, Dražen, Paljo, Toni, Dino, Sale Đorđević, Obradović, Peras, Zdovc. Usuđujem se da kažem da bi to bio najveći meč u istoriji cijelog sporta.
    Dsf je došao kasnije, mi stariji smo to gledali na screensportu.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Kada negde pročitam da neko kaže da je Kobi najbolji igrač svih vremena, znam da onaj ko to tvrdi nema pojma o košarci, a kada neko tvrdi da je najbolji svih vremena LBJ, znam da onaj ko to tvrdi nema pojma o životu. "
    http://blog.b92.net/text/14351/Michael-Jordan/
    Odlican teks o (po meni) najboljem kosarkasu i sportisti svih vremena

  4. #29
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Sale Djordjevic. Jedan jedini.

  5. #30
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lennox View Post
    Sjeca li se neko onog casopisa, cini mi se da se zvao NBA stars, vrlo mali format, svaki broj je bio posvecen pojedinom igracu, a sa poledjine je bio veliki poster? Zivio sam od broja do broja
    Podsjeti me pominjanje Pistol Pete-a na to.
    Bravo, bravo...bio je i jedan broj sa Rodmanom na naslovnoj stranici, sa kosarkaskom loptom na polnom organu.
    Ali Fiba Basket je neprevazidjena.Ogromni posteri, plastificirane stranice...

  6. #31
    Join Date
    May 2006
    Location
    Blok 5
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sasa Ivanovic
    Ljakse

  7. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Supersoniksi, dio istorije nažalost.
    Pejton, Kemp, Alen, Šrempf, Perkins, Hokins... to je bio tim.


    i naravno, jedini koji je pretekao Murešana...

    Last edited by [kinetic]; 16-03-11 at 18:50.

  8. #33
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Dinosha, cijevna
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by backero View Post
    kakav kros over bodiroge, (druga akcija po redu) steta sto se to u NBA svira kao koraci :mrgreen:

  9. #34
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sunce iz osiguraca View Post
    Sasa Ivanovic
    Oprosti,ko bjese ovo ? Ne sjecam se casopisa NBA stars ali se sjecam Tempa jer ga je bilo na gomile ..
    Denis Rodman bjese onaj istetovirani, ofarbani i lud kosarkas ? Zbilja,zaboravih Skoti Pipena,ali i Patrika Ewinga... , Sabonisa nikako ne mogu zaboravit',
    jako visok, (normalno centar nego sjecam se i onog meca kad je udario Nakica 1986g.
    ,,Dalipagić,Kićanović,Slavnić,Delibašić,Ćosić,Petr ović,Kukoč,Radja,Divac,Paspalj,Djordjevic,Danilovi c...
    Bodiroga,Rebrača...''Moram ih sve pomenut: Divac, Dražen, Paljo, Toni, Dino, Sale Đorđević, Obradović, Peras,
    Zdovc. Usuđujem se da kažem da bi to bio najveći meč u istoriji cijelog sporta...''
    Ne znam koji je igrac,odnosnio nije nijedan nakon ove generacije dostigao njihov nivo...
    Zato ih moram i ja ponovo spomenut'

  10. #35
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OldSchool View Post
    kakav kros over bodiroge, (druga akcija po redu) steta sto se to u NBA svira kao koraci :mrgreen:
    Svira se i kod nas.

  11. #36
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lennox View Post
    Sjeca li se neko onog casopisa, cini mi se da se zvao NBA stars, vrlo mali format, svaki broj je bio posvecen pojedinom igracu, a sa poledjine je bio veliki poster? Zivio sam od broja do broja
    Ja mislim da i dan-danas nedje kroz podrum imam broj sa Dennisom Rodmanom... Tu je i prica o Miamiu, ako ne grijesim.

    Sto se tice igraca iz proslosti, ja sam poceo NBA da pratim u vrijeme borbe izmedju Jazza i Bullsa. Suvisno je reci za koga sam navijao. Znaci, MJ je bio pocetak.
    Nakon toga, more igraca je bilo koje sam pratio sa posebnom paznjom: The Answer, Nash, Air Canada (poslije su ga povrede rasturile, mada i dalje drzi visok nivo), KG,...

    Sto se tice nekih starijih vremena, i onoga sto sam imao prilike da gledam, najvise su me odusevljavali Celticsi: 1-a velike ekipa predvodjena Bill Russellom, kao i poslije Birdova. Uvjek su imali neki pobjednicki mentalitet, prefinjenost, u odnosu na druge (ipak su prakticno evropski grad, zar ne?).
    Naravno, Magic Johnson je bio prica za sebe, i on je jedini Laker kojeg volim.
    E da, Bad Boys Pistonsi, bilo to Dumarsova, Lambertova i Rodmanova generacija, ili Billupsova, "brace" Wallace, Hamiltona... Mozda su cak Pistonsi i jedina ekipa koje me tjerala da navijacki pratim NBA. Oni, i ponekad Celticsi...
    “It’s not who we are underneath, but what we do that defines us.”


  12. #37
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjavam se,ali mene nešto ''drma'' nostalgija...Nedostaje mi sve ovo u čemu smo bili
    nekad najbolji.Ovoga više,nažalost,nema a ko zna da li će ikad više biti ovako dobre
    generacije košarkaša, pa mi nedostaju sada ovakvi mečevi...Ustvari,najviše mi nedostaje
    onaj užitak koji se proživljavao gledajući ih kako igraju i šta rade...''Sjajna kombinacija,još
    bolja odbrana,snaga u nepredvidivosti,to se ne zaustavlja,inzvaredno,van svih zakona
    fizike,efektno,kako da ne uživate...'' Eh,kakvu maštu i kakve ideje su imali...Nije bilo
    igrača da je neprecizan...

  13. #38
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    PODGORICA
    Posts
    2,495
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    zastara nesto ova tema kad sam je otvara mislio sam da ce bolje bit opet nocas uvatih da gledam Drazena , Bird-a ,Jordana, Paspalja, Divca , Bodirogu , Pipena auu kakva je kosarka tad bila da mi je da mogu vratit vrijeme kako i gledat nikad bolja kosarka se nece igrat !


  14. #39
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Bodiroga (kakvo mudovishte, cijelo prvenstvo ne shutira djavolju trojku i u finalu bucne 2 sa 7m), danilovic (dovoljno je reci sabonis) i pakleni rasheed...
    #fakenews

  15. #40
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    PODGORICA
    Posts
    2,495
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Bodiroga (kakvo mudovishte, cijelo prvenstvo ne shutira djavolju trojku i u finalu bucne 2 sa 7m), danilovic (dovoljno je reci sabonis) i pakleni rasheed...
    Too je to! i kad pogledam onaj klip kako baca Bodiroga C.Antonija srce mi je puno ! ali tesko vise stvarno ikad da ce bit onakvih generacija... Sjetite se samo Big Larry-a kakav je to suter bio ljudiii moji


  16. #41
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas je sve poshlo po q.... u svim sportovima, tako da takvu kosharku nazhalost necemo vishe nikad gledat.

    Marketing, marketing i samo marketing.

    Nema vishe za slavu, dokazivanje, navijache.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Meni je Drazen najmiliji jer sam tada poceo igrati kosarku i jako je zavolio najvishe zbog njega.
    Nakon njega, najbolju YU igrac po meni je Kukoc pa onda Bodiroga.
    Divac, Radja, Paspalj, Djordjevic ... su sve strasni igraci ali mi nekako nijesu imali harizmu kao ova trojica gornjih.
    Drazen sa 17 godina osvaja titulu prvaka YU (postize dva slobodna u zadnjoj sekundi !!!). Kukoc predvodi Jugoplastiku do tri uzastopne titule Evrope a Bodiroga sa SRJ rjesava sva moguca finala 1997-2002. To je ono sto ih cini mudatijim od ostalih
    Kad je ostatak Evrope u pitanju, Sabonis mi je bez premca. Vjerovatno najveci centarski talenat svjetske kosarke, koji zbog koljena nije uspio sve da pokaze.

    Last edited by Moracikus; 18-09-11 at 04:14.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  18. #43
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    PODGORICA
    Posts
    2,495
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Sad gledah i ovaj Sabonis je azdaHa bio samo ga zeznu koljeno ... kolko je takvih primjera davno bilo ....


  19. #44
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kosarka je jedini sport, koji je nazadovao.

  20. #45
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lennox View Post
    Sjeca li se neko onog casopisa, cini mi se da se zvao NBA stars, vrlo mali format, svaki broj je bio posvecen pojedinom igracu, a sa poledjine je bio veliki poster? Zivio sam od broja do broja
    Podsjeti me pominjanje Pistol Pete-a na to.
    Daaaaa, aoooo, imao sam clanak o Bryantu i takmicenju u zakucavanju...
    "dok publika polako klizi ka krajevima sjedista Kobe probaca loptu iza ledja..." nesto tako je bilo...
    Tu es mon héro!

  21. #46
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    PODGORICA
    Posts
    2,495
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ziva istina... masu je neuporedivo bolje prije bilo sad je bitno da se odradi marketing da se kreiraju bijesne NIKE patike u 100301 boja i da se sminkerise... prosto se razocaram u sport koji najvise volim


  22. #47
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kakva je ovo legendica bila... To su bili dani...

    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  23. #48
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,240
    Thanks Thanks Given 
    361
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Sabonis imao juce srchani
    You'll Never Smoke Alone..

  24. #49
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Владе Дивац, Сале Ђорђевић, Паспаљ, Даниловић, Радмановић, Стојаковић...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 53
    Last Post: 27-03-07, 16:55
  2. horoskop,zvijezde i tantare
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 02-06-04, 10:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •