Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: Nekadasnje zvijezde kosarke !

  1. #1
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    PODGORICA
    Posts
    2,495
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    8 Posts

    Default Nekadasnje zvijezde kosarke !

    ne znam je li ova tema ili neka slicna otvarana prije muka mi je tragat ali neki ljudi stvarno zasluzuju... ja treniram vec 10 godina kosarku i neprikosnoveni i nedodirivi idol covjek kome je ova pjesma posvecena pokojni i najveci Drazen Petrovic !!!! volio bi i vi ako imate nekog ko je ostavio jak utisak na vas da podijelimo i sve i vazda me interesovalo sto mislite sto bi Drazen sve napravio da se nije ona tragedija desila ?
    Last edited by podgoricko-dijete; 11-03-11 at 23:35.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ja kao polu-autoritet ovog pod-foruma da podstaknem kolege da tvoju ideju shvate ozbiljno .

    Drazen je legenda, jedan od najvecih svih vremena. Prije svega, uvijek sam cijenio njegov profesionalizam. Jednostavno, imao je pristup koji nije tipican za jednog balkanca, i zbog toga je bio toliko veliki.

    Dok sam ja bio mladji, srednjoskolac i aktivni kosarkas mladjih kategorija, ja i drug smo imali fetis za istorijom NBA lige. I da se zna, prije jutjuba, ADSL-a i torrenta, naci nesto staro je bilo nesto kao loviti ribu u kanalizaciji. Sjecam se nekih kaseta starih All-Star meceva, pa snimka trece utakmice finala 1993. godine, kad su se Sunsi vratili u seriju... pa, naravno, cuvenih Magicovih, Jordanovih, Dream Team kaseta i svega ostalog sto se moglo naci na buvljacima i parkovima. Moj drugar je bio zaljublen u Birda, ja u Magica. Magic Johnson je u mojim ocima uvijek bio veci od Jordana i ostalih, mada, razumijem da je u rangu bogohuljenja nesto tako reci. Nijesam bio neki talenat, ali sam silom pokusavao da budem opak asistent. Magic, man! Pored njega, igrac za kojeg imam ogromno postovanje je James Worthy. Koliko je mladih super-atleta u NBA ligi sad, a izgleda nikom nije uzor Big Game James.

    Pored njih, ali nista manji u mojim ocima - Toni Kukoc. Preslikani Magic Johnson, koji je na njegovu (ne)srecu na vrhuncu otisao u super jak klub. S jedne stane, tu su tri prstena, a sa druge, ko zna... mozda je mogao imati nesto poput 22+8+6. Sve u svemu, legendaran i neponovljiv talenat, veliki sampion i po onome sto se moze vidjeti, gospodin covjek.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Dinosha, cijevna
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko sam casova propustio u osnovnu zbog dsf-a, kakva je radost bila naletit na neki kanal dje su prikazivali NBA Action cc.. to su bila vremena

    NBA sam prestao pratiti (u kontiniutetu) rekao bih 2006-te. a poceo kroz maglu tamo pocetkom 96-te

    sto mi je ovo trebalo, prastajte za off

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Od naših Vlade Divac i Žarko Paspalj (likovi koji su igrali dobru i lijepu košarku a pušili ka turci i rijetko trenirali), Petrović naravno i njegova preciznost, Sale Đorđević - no comment, genije Dejan Bodiroga... Pretpostavljam i Kukoč i Rađa al njih nisam puno gledao, mislim da su oboje ušli u Hall of Fame...

    Od stranih, David Robinson, zbog njega navijam za SAS... Nezahvalno rečeno MJ (kome taj nije zvijezda), ali zbog nenormalnog fade-away-a koji bi sad šutirao 10/10 iznutra i još udvojen... Brent Barry, bijelac koji zakucava sa slobodnih i razbija trojke... P. Ewing, K. Malone, ITD...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  5. #5
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Dinosha, cijevna
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Igrac koji nije mogao da igra u NBA ne moze bit zvijezda pa zvao se i Dejan Bodiroga !

  6. #6
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default


  7. #7
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by American Dream View Post
    Evo ja kao polu-autoritet ovog pod-foruma da podstaknem kolege da tvoju ideju shvate ozbiljno .

    Drazen je legenda, jedan od najvecih svih vremena. Prije svega, uvijek sam cijenio njegov profesionalizam. Jednostavno, imao je pristup koji nije tipican za jednog balkanca, i zbog toga je bio toliko veliki.

    Dok sam ja bio mladji, srednjoskolac i aktivni kosarkas mladjih kategorija, ja i drug smo imali fetis za istorijom NBA lige. I da se zna, prije jutjuba, ADSL-a i torrenta, naci nesto staro je bilo nesto kao loviti ribu u kanalizaciji. Sjecam se nekih kaseta starih All-Star meceva, pa snimka trece utakmice finala 1993. godine, kad su se Sunsi vratili u seriju... pa, naravno, cuvenih Magicovih, Jordanovih, Dream Team kaseta i svega ostalog sto se moglo naci na buvljacima i parkovima. Moj drugar je bio zaljublen u Birda, ja u Magica. Magic Johnson je u mojim ocima uvijek bio veci od Jordana i ostalih, mada, razumijem da je u rangu bogohuljenja nesto tako reci. Nijesam bio neki talenat, ali sam silom pokusavao da budem opak asistent. Magic, man! Pored njega, igrac za kojeg imam ogromno postovanje je James Worthy. Koliko je mladih super-atleta u NBA ligi sad, a izgleda nikom nije uzor Big Game James.

    Pored njih, ali nista manji u mojim ocima - Toni Kukoc. Preslikani Magic Johnson, koji je na njegovu (ne)srecu na vrhuncu otisao u super jak klub. S jedne stane, tu su tri prstena, a sa druge, ko zna... mozda je mogao imati nesto poput 22+8+6. Sve u svemu, legendaran i neponovljiv talenat, veliki sampion i po onome sto se moze vidjeti, gospodin covjek.
    Eeeee kad nije bilo adsl-a, pa svaku noc cekaj i gledaj Voice of America na Montenu jer na kraju imas mali pregled NBA (mozda minut-dva), koji je vodio Braca Djordjevic

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahahaha, voice of america! Najjace je bilo kad se nesto desi BAS u tom trenutku, pa propusti covjek tih 40 sekundi nba kosarke. Kako smo sad razmazeni

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Od naših Vlade Divac i Žarko Paspalj (likovi koji su igrali dobru i lijepu košarku a pušili ka turci i rijetko trenirali)
    Ziva istina! Posebno Paljo. Imao je on jedan od najljepsih izbacaja koji se srijecu. A inace pun stila i elegancije na terenu.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    legende su sale djordjevic, paspalj, divac, drazen, radivoj korac, moka slavnic..ali 2 igraca koji su meni pri srcu su bodiroga i papalukas.. taj stil igranja volim i na njega sam se ugleda kad sam trenira..

  10. #10
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricko-dijete View Post
    ne znam je li ova tema ili neka slicna otvarana prije muka mi je tragat ali neki ljudi stvarno zasluzuju... ja treniram vec 10 godina kosarku i neprikosnoveni i nedodirivi idol covjek kome je ova pjesma posvecena pokojni i najveci Drazen Petrovic !!!! volio bi i vi ako imate nekog ko je ostavio jak utisak na vas da podijelimo i sve i vazda me interesovalo sto mislite sto bi Drazen sve napravio da se nije ona tragedija desila ?


    Bravo podgoricko dijete ! E ova tema je falila jer su to bili veliki igraci
    i zasluzili su svaku paznju ! To je jedna generacija koja je vidno ostavila
    traga svuda,gdje god je igrala, a sumnjam da ce se vise ikad ponoviti...
    Sta su oni radili,Boze sacuvaj sta su radili..Drazen nije mogao promasiti,
    samo mu je bilo - Daj za tricu..I naravno, pogodi je svaki put.
    Ma to su igracine bile,a ne ovo sad...

  11. #11
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by American Dream View Post
    Evo ja kao polu-autoritet ovog pod-foruma da podstaknem kolege da tvoju ideju shvate ozbiljno .

    Drazen je legenda, jedan od najvecih svih vremena. Prije svega, uvijek sam cijenio njegov profesionalizam. Jednostavno, imao je pristup koji nije tipican za jednog balkanca, i zbog toga je bio toliko veliki.

    Dok sam ja bio mladji, srednjoskolac i aktivni kosarkas mladjih kategorija, ja i drug smo imali fetis za istorijom NBA lige. I da se zna, prije jutjuba, ADSL-a i torrenta, naci nesto staro je bilo nesto kao loviti ribu u kanalizaciji. Sjecam se nekih kaseta starih All-Star meceva, pa snimka trece utakmice finala 1993. godine, kad su se Sunsi vratili u seriju... pa, naravno, cuvenih Magicovih, Jordanovih, Dream Team kaseta i svega ostalog sto se moglo naci na buvljacima i parkovima. Moj drugar je bio zaljublen u Birda, ja u Magica. Magic Johnson je u mojim ocima uvijek bio veci od Jordana i ostalih, mada, razumijem da je u rangu bogohuljenja nesto tako reci. Nijesam bio neki talenat, ali sam silom pokusavao da budem opak asistent. Magic, man! Pored njega, igrac za kojeg imam ogromno postovanje je James Worthy. Koliko je mladih super-atleta u NBA ligi sad, a izgleda nikom nije uzor Big Game James.

    Pored njih, ali nista manji u mojim ocima - Toni Kukoc. Preslikani Magic Johnson, koji je na njegovu (ne)srecu na vrhuncu otisao u super jak klub. S jedne stane, tu su tri prstena, a sa druge, ko zna... mozda je mogao imati nesto poput 22+8+6. Sve u svemu, legendaran i neponovljiv talenat, veliki sampion i po onome sto se moze vidjeti, gospodin covjek.
    U to vrijeme smo imali samo VHS snimke, nego je i to bila premija ako ej neko imao.Ali tada su harali Medzik Dzonson u L.A.Lejkerse a Majkl Dzordan u Cikagu ? Toni Kukoc je bio odlican igrac, ali mi je Dino Radja isto bio veliki i mio igrac.
    Drazen i Divac su prvi koji su s ovih prostora posli da igraju u NBA ligu,tako da su prakticno otovrili vrata drugima, pogotovo zato sto su svojim partijama za americke klubove i za nekadasnju reprezentaciju Jugoslavije toliko puta pokazali da su stvarno najbolji ustvari legende.
    Evo ti dijete jedan link,taman i ja malo da se podsjetim i uzivam
    Last edited by ChocolateMne; 12-03-11 at 13:09.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    964
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Haris Brkic,Divac,Sale Djordjevic..

  13. #13
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dražen Petrović, Krešimir Ćosić, Toni Kukoč, Vlade Divac, Radivoj Korać sa ovih prostora

    Magic Johnson, Michael Jordan, Wilt Chamberlain od ostalih vanzemaljaca

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Dražen Petrović, Krešimir Ćosić, Toni Kukoč, Vlade Divac, Radivoj Korać sa ovih prostora

    Magic Johnson, Michael Jordan, Wilt Chamberlain od ostalih vanzemaljaca
    + Dr. J i Larry Tica i mislim da je lista kompletna...od domacih (ex SFRJ) bih jos dodao Radju, meni oduvijek premio igrac....i Sale Djordjevic za clutch suteve

  15. #15
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sale Djordjevic, Penny Hardaway...Papalukas mi se svidja, igra mozgom.
    David Rivers, Carlton Mayers...Stiv Nash (genije)...i podrazumjeva se BOG Kosarke...North Carolina, number 23...

  16. #16
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Karim Abdul Dzabar sa svojim horogom (prije Divca!). Tajron Bogs, visok oko 150 something cm. Nikos Galis. Tkacenko i Sabonis. Ne slazem se kad je u pitanju Bodi-Bog. Pa sta ako nije igrao u NBA? Evo, upravo je u izboru za kosarkasa decenije za Evropu! Pored kosarkaskih sposobnosti, treba brojati i harizmu, liderske osobine, duh, fer plej.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default



    Pistol pit... Sjecam se clanka iz Tempa o njemu
    Tu es mon héro!

  18. #18
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jao, da, Pistol Pit, taj je bio nase gore list, je li tako?
    A, da, i Skoti Pipen!

  19. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    One and only, Pete Maravich. Naravno, u skladu sa temom, legendarni Red.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ne bih znao reci dal ne "nas"... Sudeci po wikipediji rodjen je u Pensilvaniji...

    Ali ta ljevica, asistencije... i sut... Pistol!!!
    Tu es mon héro!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ne bih znao reci dal ne "nas"... Sudeci po wikipediji rodjen je u Pensilvaniji...

    Ali ta ljevica, asistencije... i sut... Pistol!!!
    Rođen u Pennsylvaniji, porijeklom iz Hrvatske. Djed mu je bio lički Srbin koji je trbuhom za kruhom odselio u Pennsylvaniu.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    $ecam se clanka u "Tempo". Dobio je nadimak "Pistol", jer je sutirao kao da "poteze". Cini mi se da ga je okinulo srce dok je igrao basket. Pisalo je nesto u smislu "Ostavio je srce na terenu".

  23. #23
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dalipagić,Kićanović,Slavnić,Delibašić,Ćosić,Petrov ić,Kukoč,Radja,Divac, Paspalj,Djordjevic,Danilovic...Bodiroga,Rebrača...
    Sve sam njih gledao ali najbolji ikada je jedan jedinstveni DRAŽEN PETROVIĆ!
    U svoje vrijeme( jer je jedino to mjerodavno) je bio toliko ispred drugih, posebno sonim čuvenim driblingom i iskorakom da je bio nezaustavljiv.
    Novicki i Gasol nikada neće toliko biti dominantni kao VELIKI Dražen.
    Sjećam se kao juče natpisa u sarajevskim novinama pred dolazak Partizana:Svaka čast Kića, svaka čast Praja , al su od vas bolji Mirza i Varaja!Kako je sve tada bilo MOĆNO!
    Najjača reprezentacija u sportovima sa loptom na svijetu(košarka,rukomet,vaterpolo)

  24. #24
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,084
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjeca li se neko onog casopisa, cini mi se da se zvao NBA stars, vrlo mali format, svaki broj je bio posvecen pojedinom igracu, a sa poledjine je bio veliki poster? Zivio sam od broja do broja
    Podsjeti me pominjanje Pistol Pete-a na to.
    Alan Durban quote from 1980 - “If you want entertainment, go and watch clowns”.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 53
    Last Post: 27-03-07, 17:55
  2. horoskop,zvijezde i tantare
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 02-06-04, 11:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •