Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Dobra vijest: Crna Gora primljena samostalno u STO

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dobra vijest: Crna Gora primljena samostalno u STO

    Crnoj Gori odobreno odvojeno pristupanje Svjetskoj trgovinskoj oganizaciji

    Crnoj Gori odobreno je odvojeno pristupanje Svejtskoj trgovinskoj organizaciji, Ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom Gordana Djurovic, ucestvovala je na sjedici Generalnog savjeta STO u Zenevi. Za Antenu M govori neposredno nakon sto je taj organ odobrio crnogorski zahtjev.

    “Na Generalnom savjetu Svjetske trgovinske organizacije danas je zvanicno dozvoljno Crnoj Gori da odvojeno otpocne proces pristupanja ovoj medjunarodnoj trgovinskoj asocijaciji, koja je pridruzeni clan sistema Ujedinjenih nacija. Isto to dozvoljeno je I drzavi Srbiji.

    To je snazna poruka za medjunarodnu prepoznatljivost Crne Gore kao sistema koji preferira da prihvata sva medjunarodna pravila igre I da ih postuje. To je veoma vazan dogadjaj za povratak Crne Gore na medjunarodno trziste, prenstveno ekonomsko. Ima svoji siru stratesku I poliicku dimenziju. Dobili smo znacajne podrske I poruke, od strane drugih organizacija Svjetske trgovinske organizacije, koji su nas orabrili da intezivno otpocnemo pripreme za punopravno clanstvo.”

    Gordana Djurovic vjeruje da ce procedura prijema trajati krace od godinu. Ministarka jos istice kako je vec predat Memorandum o spoljnotrgovinskom rezimu Crne Gore.

    “Ocekuje se da pregovori bi mogli da budu kraci od 12 mjeseci. Mi smo zvanicno predali memorandum o spoljnotrgovinskom rezimu Republike Crne Gore u idjeljenje za pristupanje I obavili prve konsultacije. Mislim da je to vazan korak I da je to prava verifikacija, na koji nacin treba da ide I proces Evropskih integracija, odnosno pregovori oko stabilizacije I pridruzivanja. To je bio danas jedan secan I vazan trentak I bilo mi je zadovoljstvo da kao ministar u Vladi Crne Gore za ekonomske odnose sa inostranstvom I evropske integracije prisustvujem tako jednom velikom skupu I da budem do kraja ispostovana. Data mi je mogucnost da odrzim kratak govori I da se zahvalim na ukazanom povjerenju.”

    IZVOR: B92 (15.02.2005. – 15:19)

  2. #2
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Dobra vijest: Crna Gora primljena samostalno u STO

    Quote Originally Posted by Beranac
    Crnoj Gori odobreno odvojeno pristupanje Svjetskoj trgovinskoj oganizaciji

    Crnoj Gori odobreno je odvojeno pristupanje Svejtskoj trgovinskoj organizaciji, Ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom Gordana Djurovic, ucestvovala je na sjedici Generalnog savjeta STO u Zenevi. Za Antenu M govori neposredno nakon sto je taj organ odobrio crnogorski zahtjev.

    “Na Generalnom savjetu Svjetske trgovinske organizacije danas je zvanicno dozvoljno Crnoj Gori da odvojeno otpocne proces pristupanja ovoj medjunarodnoj trgovinskoj asocijaciji, koja je pridruzeni clan sistema Ujedinjenih nacija. Isto to dozvoljeno je I drzavi Srbiji.

    To je snazna poruka za medjunarodnu prepoznatljivost Crne Gore kao sistema koji preferira da prihvata sva medjunarodna pravila igre I da ih postuje. To je veoma vazan dogadjaj za povratak Crne Gore na medjunarodno trziste, prenstveno ekonomsko. Ima svoji siru stratesku I poliicku dimenziju. Dobili smo znacajne podrske I poruke, od strane drugih organizacija Svjetske trgovinske organizacije, koji su nas orabrili da intezivno otpocnemo pripreme za punopravno clanstvo.”

    Gordana Djurovic vjeruje da ce procedura prijema trajati krace od godinu. Ministarka jos istice kako je vec predat Memorandum o spoljnotrgovinskom rezimu Crne Gore.

    “Ocekuje se da pregovori bi mogli da budu kraci od 12 mjeseci. Mi smo zvanicno predali memorandum o spoljnotrgovinskom rezimu Republike Crne Gore u idjeljenje za pristupanje I obavili prve konsultacije. Mislim da je to vazan korak I da je to prava verifikacija, na koji nacin treba da ide I proces Evropskih integracija, odnosno pregovori oko stabilizacije I pridruzivanja. To je bio danas jedan secan I vazan trentak I bilo mi je zadovoljstvo da kao ministar u Vladi Crne Gore za ekonomske odnose sa inostranstvom I evropske integracije prisustvujem tako jednom velikom skupu I da budem do kraja ispostovana. Data mi je mogucnost da odrzim kratak govori I da se zahvalim na ukazanom povjerenju.”
    A sto ce Crna gora u STO!? :shock: :oops:
    Bice opet da im to neko objasni ali kao obicno malo kasno kao i sa "Fuckers airlines" !

    Zabice,procitaj zasto se zemlje uclanjuju u STO, ergo blato ti ne gine!!!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Decko, prvo da naucis geografiju, pa onda da dodjes da diskutujes politiku i STO. OK?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ajde zabice navedi nam prednosti ulaska CG u STO, ergo....!?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Dobra vijest: Crna Gora primljena samostalno u STO

    Quote Originally Posted by Beranac
    Crnoj Gori odobreno odvojeno pristupanje Svjetskoj trgovinskoj oganizaciji
    Moje iskrene cestitke. :P

    "Zrno po zrno , pogaca. Kamne po kamen, palaca".

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    KRENULO ,NEKA VAKAT JE BIJO :wink: UVIDJE CE KITAJSKE GEDZE DA NI NETREBAJU NISTA !!!! KRTOLE I SVINJETINA SU JEFTINA ROBA !!!!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crna Gora da pocne pregovore o odvojenom pristupanju globalnoj mrezi clanica Ujedinjenih nacija :!:
    Ja mislim da je to dukljanska propaganda i nista ne vjerujem dok Jadza ne potvrdi i objasni.

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BOGUMI CRNA GORA SAMOSTALNO U S.T.O, DANAS JE OBELODLJENO
    :dring: :dring: :dring:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Danasnje vijesti:


    [size=6]Crna Gora može u STO prije nego Srbija [/size]

    Generalni savjet Svjetske trgovinske organizacije juče je odobrio Crnoj Gori da počne pregovore o odvojenom pristupanju toj organizaciji, a u USAID-ovom timu za pridruživanje su ocijenili da bi Crna Gora mogla brže od Srbije napredovati u tom procesu.



    Uvijek sam imao utisak da bi smo bez Srbije mnogo brze uc u EU. Da smo odrzali referendum 2002. godine danas Hrvatska ne bi bila ispred Crne Gore u red cekanja za prijem u EU.

    No DPS-u ne smeta moratorijum od nekoliko godina, jer oni ne zive lose ni bez EU.

    Sjecam se kad je Vujanovic na televiziju objasnjavao zasto su prihvatili Beogradski sporazum, pa kad je napravio lapsus: "Mi smo razmisljali sto je najbolje za DPS...izvinjavam se, za Crnu Goru...te smo se zbog toga odlucili za Beogradski sporazum."


    No, dako se desi taj referendum za godinu dana.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CRNA GORA JE KAKO VIDITE VEC 80% NEZAVISNA, ODVAJANJE JE NEMINOVNO KO TO NEMOZE DA PRIHVATI ZNA STAMUJE CINIT, PUT PRED NOGE/ PA KUDA KOJI MILI MOJI[/code] :trashcom:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    CRNA GORA JE KAKO VIDITE VEC 80% NEZAVISNA, ODVAJANJE JE NEMINOVNO KO TO NEMOZE DA PRIHVATI ZNA STAMUJE CINIT, PUT PRED NOGE/ PA KUDA KOJI MILI MOJI[/code] :trashcom:
    ZATO SI TI U LONDONU!?

  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MENI SE CINI DA OVDJE VLADA NEKO BJESNILO! :shock: :shock: :shock:

    SVUDA JE NAGLASENO DA SU DOZVOLJENI PREGOVORI O PRISTUPU U S.T.O.!?

    ALLLLLLLOOOOOOOOO PAPANI, MOZAK VAM JE NA ISPASI, ERGO....
    (STO BI NASA DANSKA ZABICA REKLA)

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim dase nesto dicis sa Danskom a mogosi i bolju zemlju izabrat
    No nije toliko ni vazno, pitas me stacu u Londonu? smijesno pitanje!!! ajde recimo dopada mise, samo dati recem nijesam izbjeglica niti sam pobjego ovamo od nikoga recimo kao mozda ti. nijesam imao nameru sa vrijedjanjem ali ukoliko budes lupetao svasta, i vrijedjao moracu promijenit taktiku pisanja, dobro mije poznato zasto se ponasaju tako domaci izdajnici i ljudi kojise najedu malo bijeloga ljeba...?
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PODGORICA - Crnogorska ministarka za evropske integracije Gordana Djurovic kaze za Antenu M da svoje ocekivanje da ce Crna Gora biti primljena u STO za samo godinu, temelji na tome sto CG ima mali, relativno otvoren ekonomski sistem.

    Djurovic podsjeca i da se pregovori sa organizacijom poceli 2001 godine: “Brzina pristupa u Svjetsku trgovinsku organizaciju zavsi od spremnosti zemlje I kvaliteta mogucnosti pregovaranja. U nasem konkretnom slucaju radi se o malom sistemu, koji je relativno otvoren ima znacajno harmonizovano zakonodavstvo ima kljucne zakone u spoljnoj trgovini, carine usaglasene sa svjetskim standardima, I vec jednom je odgovorio na sva pitanja zainteresovanih zemalja sto je red velicina cetiri stotine strana.

    Prema tome mi smo u modelu pridruzivanja u modelu koji nije bio efikasan od 2001. tako da je to apsolutno jedna bastina koju cemo gledati da iskoristimo na najbolji moguci nacin I nema razloga da ne budemo optimisti. Naravno od nas ce najvise zavsiti.”

    Na pitanje da li Crna Gora vec dobija pozitivne signale od pojedinih clanica STO o njenom brzom prijemu, Djurovic odgovara:

    “Mi smo smo dobili zvanicnu dobrodoslicu I podrsku od predtavnika Evropske komisije. Takodje, dobili smo rijeci podrske I od kolega iz Hrvatske, Bugarske I Makedonije. Takodje je bio krajnje prijatan utisak I razumijevanje iz svih ambasada koje smo obisli , ukljucujuci i kanadsku, americku, slovenacku i jos neke ambasade.”

  15. #15
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZABICE,
    DA LI JE TEBI JASAN TERMIN 'PRISTUPITI PREGOVORIMA OKO PRISTUPA S.T.O.'!? :shock:

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Benelux, miran.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OBECANJA LUDOM RADOVANJA!!!

    MOZDA U STO ALI U 2008. KAZEM MOZDA, AKO POTRAJE NECIJIH PARA... ?!

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by seerotheenya
    OBECANJA LUDOM RADOVANJA!!!

    MOZDA U STO ALI U 2008. KAZEM MOZDA, AKO POTRAJE NECIJIH PARA... ?!
    Mene se cini da bi ti volio da se Crna Gora sravni sa zemljom.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  19. #19
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Quote Originally Posted by seerotheenya
    OBECANJA LUDOM RADOVANJA!!!

    MOZDA U STO ALI U 2008. KAZEM MOZDA, AKO POTRAJE NECIJIH PARA... ?!
    Mene se cini da bi ti volio da se Crna Gora sravni sa zemljom.
    Nemoj i ti da precerujes. Poravna, mozda... :idea:

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    PRIJE CE SE TEBE KUCA ISKOPAT ITO NA SVA CETIRI COSKA NO SE RAVNAT DRZAVA CRNA GORA !!!!! ZA TAKOVE ZELJE NASKOJ DRZAVI DABOGDA TEBE I TVOJU FAMRELJU STIGLA KLETVA SV.PETRA CETINJSKOGA CUDOTVORCA !!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e qurac bi im se ja primiJo u taj sto ako nam ne daju pravo vijeta i pravo da presijedavamo nad drugijema i pushtamo ig da se primaju u sto. treba shto prije odredit njihove obaveze da ni daju i nashe pravo da ga nemilice i bes plana potroshimo!
    alaahuuuu kreeediiiitiiiiiii!!!!!!!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    PRIJE CE SE TEBE KUCA ISKOPAT ITO NA SVA CETIRI COSKA NO SE RAVNAT DRZAVA CRNA GORA !!!!! ZA TAKOVE ZELJE NASKOJ DRZAVI DABOGDA TEBE I TVOJU FAMRELJU STIGLA KLETVA SV.PETRA CETINJSKOGA CUDOTVORCA !!!
    ISSSSSHHHH ZENETINO SKANDINAVSKA

    KAKO ONO RECE SVETI PETAR:



    (...)"Najposlijed još nešto da vam kažem i izbistrim, o braćo i narode crnogorski i brdski! No čujte i za vazda znajte od mene, koji vas nijesam nikada lukavio i na zlu sreću nikoga navodio. Pri smrti mojoj objavljujem vam Božju istinu: kako je teško lakomi na lafu ( = novac) moskovsku, i ne zaslužujući je, mislio i zborio, da ja izjedoh sve i braći podijelih štogođ novca iz Rusije od cara narodu dohodi, ema se svaki vara i griješi u to, i ja vas vijerno i pošteno ovijem putem, na koji ću zadovjek, svakoga uvjeravam da od sve lafe moskovske, kako se govori, ništa nikuđ destregao ( = potrošio) nijesam, no eto je sva u gotovu i na gomilu, i da je ona od cara meni na obraz i na raspoloženje po mojim molbama došla, [size=6]i na polzu svega naroda srpskoga[/size], nego da te novce ni ja bez velike preše i najveće nužde ne trošim, kako i nijesam nikuđ ni dinara, do što sam na kuluk ( = sud), dolkle ga opeta silni i bezumni ljudi ne razvrgoše, za koje ja čist ostajem pred ljudima i Bogom. Pak sam i ja za te novce našemu caru i pokrovitelju pisao da učini on za te njegove aspre kakvu hoće naredbu i odgovorio mi je da će svojega oficijala ovamo poslati, koji će i te aspre primiti i harčiti na sud, koji će on postaviti u našu zemlju. I moja je najveća rana na srcu, koju ću i u grob ponijeti, što i to još ne dočekah za moga života.

    Ako bi se ko našao u narodu našem da ne primi ove moje potonje riječi i preporuke za istinite ili ako ne bi sve tako poslušao, kako ova knjiga izgovara, nego bi kakvu smutnju i razdor među narodom usudio se činiti slovom ili djelom, toga svakoga, koji gođ on bio, mirski ili duhovni, ja na smrtni čas moj vječnome prokletstvu i anatemi predajem, kako njega, tako i njegov rod i porod, da mu se trag i dom iskopa i utre! Isto tako da Bog dade i onome koji bi vas od vjernosti k blagočestivoj i hristoljubivoj Rusiji odlučiti poiskao i svakojemu, ako bi se koji iz vas Crnogoracah i Brđanah našao da pomisli odstupiti od pokroviteljstva i nade na jedinorodnu i jedinovjernu našu Rusiju da Bog da jaki te od njega živoga meso otpadalo i svako dobro vremenito i vječno odstupilo.

    Svijema pak dobrijema, vjernijema i koji gođ ovo moje potonje pismo posluša i izvrši, da bude moje najusrdnije, otačasko i arhipastirsko blagoslovenije u rod i va vijeki vjekova - Amin."

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo lagano, pochelo je

    Evo je EU pohvalila Crnu Goru zbog maternjeg jezika. Bash shteta shto opozicija ne sheta vishe Nikshicem i ostalim gradovima Crne Gore, bar da prave prtine ljudima, kad nijesu za drugoga posla
    Io ci credo!

    Welcome



  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Auuuuuuuu zar ne setaju vise? Stvarno nikakve koristi od njih, mogli su bar praviti prtine djacima

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle

    Evo je EU pohvalila Crnu Goru zbog maternjeg jezika.
    Imas li mozda neki link dje to pise?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •