Results 1 to 11 of 11

Thread: Rasprodaja automobila iz 2004 godine.

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Rasprodaja automobila iz 2004 godine.

    Šetam ja po našim salonima i vidim da svaki model je proizveden 2004, nigdje da nađem novih modela. Bio sam u Seatov dilet u Malsine i vidim da Altea koja je proizvedena 01/04 prodaje se kao da je nova a šef salona neće da prizna da to nije nov auto.
    Takođe u Mercedesov salon, E klasa 200 CDI košta 43 000 eura a stara je 8 mjeseci. E320 4 Matik isto tako star 7 ili 8 mjeseci prodaje se 60 000 eura što je previše i katastrofalno. Vjerovali ili ne Jeep Grand Cherokee 2.8 CRD košta 43 000 eura a u USA nema Jeepa sa takvim motorom ali ima 5.2 V8 koji košta oko 30 000 dolara. Preskupo košta to ******.

    Takođe i Škode se prodaju kao nove.

    U Rokšpedu ima neki Šaran 1.0 TDI sa 130 KS, proizveden 06/04 i prodaje se kao da je nov. Ja mislim da takvi modeli treba da imaju nisku cijenu.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto bi imali nesto drasticno nizu cijenu !? Covjece ako nisu vozena i ako su konzervirana onda su to nova kola . E sad da postoje akcije da se rijese proslogodishnjih modela to je ok da se spusti cijena a da auto ima rok trajanja u salonu to ne znam :roll:

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne kažem da imaju drastično nižu cijenu. Akcije su tu brate.
    TAKUMI

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MOraju i kod nas spustit tu cijenu kad su japanci preplavili citav svijet

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ja mislim da jedino u BMW i Citroen dobijas nova kola, jer se ceka na isporuku od 15 do 30 dana.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kola su nova dok ne izdju iz salona...isto kao sto su patike nove dok ih neko ne kupi i iznese iz prodavnice...bez obzira kad su proizvedene...
    ***eXtreme Styling***

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hercules, kod BMW-a i kod Citroena i kod svakog dilera imaš modele, ti njih moš kupit odmah ali nekome ne odgovara oprema, motor....pa treba da čekaš i taj BMW ide lepo u Srbiju ili u HR odakle mu dolaze modeli i tamo sigurno ima takvih modela koji su proizvedeni u 2004. Nijedan dilaer u CG nije povezan sa fabrikom, svi kola dobijaju iz Srbije, BiH, HR......recimo u Seatov salon imaš knjige na hrvatskom jeziku i automobili su iz PZ Auta.

    Bio sam u Autokomerc (Srbija), tamo sam vidio a i rekli su mi da Rokšped je naš diler, on nije zastupnik, zastupnik je Autokomerc a ovi kažu da automobili nam dolaze iz Njemačke....čuš ti njih, iz Njemačke....kod nas dolaze modeli koji se proizvode u Mađarskoj, BiH....
    TAKUMI

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Nis/Reutlingen
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Hercules, kod BMW-a i kod Citroena i kod svakog dilera imaš modele, ti njih moš kupit odmah ali nekome ne odgovara oprema, motor....pa treba da čekaš i taj BMW ide lepo u Srbiju ili u HR odakle mu dolaze modeli i tamo sigurno ima takvih modela koji su proizvedeni u 2004. Nijedan dilaer u CG nije povezan sa fabrikom, svi kola dobijaju iz Srbije, BiH, HR......recimo u Seatov salon imaš knjige na hrvatskom jeziku i automobili su iz PZ Auta.

    Bio sam u Autokomerc (Srbija), tamo sam vidio a i rekli su mi da Rokšped je naš diler, on nije zastupnik, zastupnik je Autokomerc a ovi kažu da automobili nam dolaze iz Njemačke....čuš ti njih, iz Njemačke....kod nas dolaze modeli koji se proizvode u Mađarskoj, BiH....
    Kod automobila se kao godiste racuna broj sasije, a u saobracajnoj pise kada je auto prvi put registrovan i po tome se kod nas procenjuje godiste auta. Modeli koji su za 2005. godinu su poceli da se prave avgusta/septembra 2004. i oni u svom broju sasije nose oznaku godine 2005...
    U Nemackoj ti npr. da dobijes auto sa opremom koju odaberes po zelji treba 6-8 nedelja. Danas napravis konfiguraciju kod prodavca, podaci ulaze u sistem i kroz 6-8 nedelja izadje bas tvoj auto Naravno, mozes da uzmes auto koji je u salonu i dobijes ga odmah.

    Neznam sta je tu nejasno - ko sto GTi kaze...auto je nov sve dok ga neko ne kupi i ne izveze iz salona.

    I BTW. Autokomerc nije vise zastupnik VAG grupe, to je jos pre godinu dana postao Porsche SCG, cerka-firma Porsche Austria.

    Odakle stizu auta kod nas neznam - to se moze procitati na osnovu broja sasije, ali logicno je da neki modeli koji se prave u susedstvu odatle i stizu...a ne da ih dovoze iz nemacke.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Autokomerc je bio zastupnik VAG grupe i ja sam tada bio kod njih, oni su mi rekli da Rokšped je njihov diler a Rokšped mi je rekao da mi kola dobijemo iz fabrike.



    Moja Toyota je proizvedena krajem decembra u Velikoj Britaniji a ja sam je uzeo 15-tog januara. Tako ja volim.
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Autokomerc je bio zastupnik VAG grupe i ja sam tada bio kod njih, oni su mi rekli da Rokšped je njihov diler a Rokšped mi je rekao da mi kola dobijemo iz fabrike.



    Moja Toyota je proizvedena krajem decembra u Velikoj Britaniji a ja sam je uzeo 15-tog januara. Tako ja volim. Istina, ja sam naručio takav auto sa full opremom.
    TAKUMI

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor (KSV)
    Posts
    1,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    P koliko si platio toyotu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •