Page 7 of 10 FirstFirst ... 345678910 LastLast
Results 151 to 175 of 250

Thread: 10 razloga zasto zene ne uspijevaju da smrsaju iako rade na tome

  1. #151
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Onda podjes kod nutricioniste, i rijesis sebi dileme.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #152
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Kao sto rekoh, pa me iz nekog, meni nepoznatog, razloga odstrani - Ako si (u ovom slucaju ti, sjecam se postova) mogla ostaviti cigare snagom volje, istom tom snagom volje mozes i kontrolisati kolicinu hrane koju unosis a i sto unosis, opet se ne pridrzavajuci svekolikih i sveopstih pravila, no prosto osluskujuci svoj organizam i zadovoljavajuci mu potrebe na tvoj licni nacin. Nijedna dijeta nikad nikoga usrecila nije, ni na krace ni na duze staze. Niti je svaka dijeta i svako pravilo jednako primjenjivo na svakog.

    I da dodam, sto napisah prije 5 minuta - Apsolutno je sve u percepciji sebe i svog odraza u ogledalu. Onog trenutka kad se zene oslobode pritisaka i osjecaja moranja, tad ce se i uspjeti oblikovati po svom izboru.

    Valjda nije spam.
    nešto mi se dešava noćas s forumom, po meni ti treći put odgovaram na ovaj post...što činim te se obriše nemam pojma!
    Ovako ći ti reći...da mi je neko rekao prije 2 godine da će mi lakše biti da ostavim cvigare nego da smršam, rekla bih mu da je lud! Ali realno, kad bi način mršavljenja bio isti, lakše bih ga sprovela! naime, cigare sam prekinula "na trupicu" i nema više i lako je, nema iskušenja, a hranu ne mogu! Moraš jesti! A grdje mi je po malo jesti, a volim jednom da jedem, nego išta! Zamisli da sam cigare morala tako da konzumiram? po 3-4 dnevno? Nema šanse da bih ih ikad ostavila! Eto tako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #153
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ti mene nijesi shvatio najbolje...ja ne gladujem u smislu da me želudac boli od gladi, samo sam željna onoga što volim, HLEBA i TIJESTA! Priznaćeš da nikakve štete nema što to ne jedem?
    Dakle, popijem cijedjenu pomorandžu i grejp za doručak (nikad ne doručkujem i ne prija mi kad doručkujem, nikad ni nijesam) onda do ručka pojedem bananu ijagoda kad god prodjem pored njih, onda ručam čorba, supa, svakog dana, od povrća ili mesa, ili miksano, mada češće povrće, kako kad, pojedem zelenu salatu, kupus salatu, krastavac, komad mesa ili ribe, malo krompira ili pirinča, ali bez hleba, i pravo da ti kažem ja sam gladna jer mi je sve to ništa kad hleb ne jedem! Eto to ti je to!
    Večeram jagode, bananu, nešto tako, eventualno komad trapista i pršute (bez hleba, ako sam baš malo i rao ručala) i to ti je to...ne bih rekla da je ovo gladovanje, samo što sam ja željna onoga što najviše volim

    EDIT_ Mojsije, manje ću mislit na hleb, misliš?
    Ja bih umro da sam na tvojem mjestu kad ti vidim jelovnik . Ne znam kako mozes da odolis i tako striktno da se hranis, to bas treba da budes samurajski istrenirana
    A jedes li kakvih slatkisa?

  4. #154
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Onda podjes kod nutricioniste, i rijesis sebi dileme.
    Šta je to, koja čarobna formula koju nutricionista ima? Meni je to, da izvineš, obično zamajavanje! Ja da mogu da jedem ono što nutricionista prepiše, ja bih smršala bez njega
    Te dijete su prerigorozne (bila sam na konsultacije, već) i prvo i osnovno, ja ne konzumiram ono što ona smatra za obavezno i tu smo imali problem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #155
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja bih umro da sam na tvojem mjestu kad ti vidim jelovnik . Ne znam kako mozes da odolis i tako striktno da se hranis, to bas treba da budes samurajski istrenirana
    A jedes li kakvih slatkisa?
    Ne, zato što inače ne jedem slatkiše, pijem samo vodu i kafu, sok od cijedjenog voća i dosta čaja (zbog astme) sve bez šećera, ali mi onda ponekad padne šećer pa mi je loše, ali meni organizam nema baš toleranciju prema šećeru, tako da jako rijetko pojedem po zalogaj kolača (bukvalno zalogaj), kašičicu meda, ili zalogaj čoko bananice, mančmeloua...moja famelja inače jede kolače koji su skroz malo slatki, tako sam ih navikla...moje drugarice došećeravaju moje kolače
    inače pravim štrudlu od jabuka bez ijednog grama šećera! Samo kore i jabuke i to mi je ekstra!

    Pa i meni je to malo (ne bi bilo da pojedem i 3 parčeta hleba) ali ovako jeste...evo danas sam recimo pojela supu, kupus salatu i mali komad lazanje...jagode, banana, djus...sad nijesam gladna ali bih ladno omunjila picu ili sendvič, onako ljudski
    moje mladje dijete je pojelo 3 takva parčeta lazanje! ( ali je i doručkovalo i večeralo i omunjilo šampitu uz to )
    p.s. počela sam noćas da idem na zumbu!
    svaki me mišić boli...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #156
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ti mene nijesi shvatio najbolje...ja ne gladujem u smislu da me želudac boli od gladi, samo sam željna onoga što volim, HLEBA i TIJESTA! Priznaćeš da nikakve štete nema što to ne jedem?
    Dakle, popijem cijedjenu pomorandžu i grejp za doručak (nikad ne doručkujem i ne prija mi kad doručkujem, nikad ni nijesam) onda do ručka pojedem bananu ijagoda kad god prodjem pored njih, onda ručam čorba, supa, svakog dana, od povrća ili mesa, ili miksano, mada češće povrće, kako kad, pojedem zelenu salatu, kupus salatu, krastavac, komad mesa ili ribe, malo krompira ili pirinča, ali bez hleba, i pravo da ti kažem ja sam gladna jer mi je sve to ništa kad hleb ne jedem! Eto to ti je to!
    Večeram jagode, bananu, nešto tako, eventualno komad trapista i pršute (bez hleba, ako sam baš malo i rao ručala) i to ti je to...ne bih rekla da je ovo gladovanje, samo što sam ja željna onoga što najviše volim

    EDIT_ Mojsije, manje ću mislit na hleb, misliš?
    Prvo... niko ne govori o nekom zestokom ritmu vjezbi. Za dovoljno aktivan metabolizam je sasvim dovoljno sat ipo setnje dnevno u maaalo brzem ritmu... kad se otvori bazen, naravno plivanje, nista bolje od toga, ja jedva cekam... I more, naravno. Znaci, niko ne insistira na nekom oblikovanju, zatezivanju, cudima... samo normalan kardiotrening svakog dana, nesto sto ce te stititi i od hipertenzije i od aritmija koje su tako ceste za astmaticare...

    A sto se tice dijete... U sustini, unosis sve proteine koji ti trebaju, to je super, raznovrsna hrana... ali mora tu biti i ugljenih hidrata. Pa to je nesto bez cega organizam ne moze, nije ni cudo ako brzo mrsas bez njih, ali to uopste nije zdravo tako! Znas li, do 4-5 popodne, sve sto uneses ugljenih hidrata tipa zitarica ce organizam da odradi kao da ne postoji - a hidrati tipa sletkih djakonija uopste nije problem da unosis tamo do 12 sati? Samo se nemoj prejedati, ujutru jedi hleb slobodno, ostale obroke raznovrsno sa dosta povrca kao i sad... i nema brige, brze ces i smrsati a neces gladovati

    Otidji do nutricioniste, da ti ovu pricu isprica malo preciznije i strucnije nego ja... Znaci nije fazon da gladujes, nego da imas dijetu dje ces prave stvari jesti onda kad je to tvom metabolizmu zaista potrebno, i to je to
    Just to slip the skin...

  7. #157
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    e da, ne rekoh vam da sam skinula 4 kg otkad ne jedem hleb, već par nedelja, i nije da nijesam prekršila...recimo, tost jednom, palačinku prije neki dan ali samo toliko
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #158
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Posle par nedelja, da ti te materije ne trebaju, ne bi osjecala i dalje potrebu za njima
    Just to slip the skin...

  9. #159
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Prvo... niko ne govori o nekom zestokom ritmu vjezbi. Za dovoljno aktivan metabolizam je sasvim dovoljno sat ipo setnje dnevno u maaalo brzem ritmu... kad se otvori bazen, naravno plivanje, nista bolje od toga, ja jedva cekam... I more, naravno. Znaci, niko ne insistira na nekom oblikovanju, zatezivanju, cudima... samo normalan kardiotrening svakog dana, nesto sto ce te stititi i od hipertenzije i od aritmija koje su tako ceste za astmaticare...

    A sto se tice dijete... U sustini, unosis sve proteine koji ti trebaju, to je super, raznovrsna hrana... ali mora tu biti i ugljenih hidrata. Pa to je nesto bez cega organizam ne moze, nije ni cudo ako brzo mrsas bez njih, ali to uopste nije zdravo tako! Znas li, do 4-5 popodne, sve sto uneses ugljenih hidrata tipa zitarica ce organizam da odradi kao da ne postoji - a hidrati tipa sletkih djakonija uopste nije problem da unosis tamo do 12 sati? Samo se nemoj prejedati, ujutru jedi hleb slobodno, ostale obroke raznovrsno sa dosta povrca kao i sad... i nema brige, brze ces i smrsati a neces gladovati

    Otidji do nutricioniste, da ti ovu pricu isprica malo preciznije i strucnije nego ja... Znaci nije fazon da gladujes, nego da imas dijetu dje ces prave stvari jesti onda kad je to tvom metabolizmu zaista potrebno, i to je to
    pazi, problem nastaje u doručku...ne znam zašto, ali ja imam užasno nizak pritisak, i uvijek nakon jela, meni pritisak pada! Dakle, ako doručkujem, ja poslije toga nijesam sposobna da radim ništa! Bukvalno! Ne znam zašto je to tako, inače moj pritisak UVIJEK je ispod 100, a donji od 50-60....nikad preko! Nerijetko mi ga ne mogu izmjerit a ja funkcionišem!
    Odkad znam za sebe, kad god imam nešto da radim, bilo što, ja ne jedem! To je moj način funkcionisanja, par puta sam to prekršila i ne umijem da ti objasnim kakvi su to šokovi za moj organizam, kakvo je to bubnjanje u glavi i nesposobnost da ustanem....tako da ne bih nešto probala da doručkujem...kafa, čaj, sok od pomorandže, banana, to je moj doručak...i da, ja nijesam gladna NIKAD dok ne pojedem taj prvi obrok, a posle njega me ne pitaj ništa, onda bih jela kao beba svaka tri sata
    vjerovatno navika...mada mi je i majka imala problem sa doručkom...šta ću kad bolje funkcionišem kad mi je prazan želudac
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #160
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Posle par nedelja, da ti te materije ne trebaju, ne bi osjecala i dalje potrebu za njima
    slažem se! Čak mislim da imam problem sa imunitetom, koji mi je i inače oslabljen zbog astme i alergija...trebaju ali me jako i goje, mada sam ja neko ko nema osjećaj za mjeru kad nešto volim, tu leži problem...a onda mi stvarno nije dobro
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #161
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    volio da mi ove moje vocne salatice kazu kolko imaju sala i procenta tjelesne masnoce ? eto malo da ih ubijam u volju

    @jafa cakes
    sa 115 i 30 procenata body fat na 93 kila i 18 procenata body fat in 5 weeks jel dovoljno ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #162
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nemam pojma, ja sam zgodna.. a ti banovan :P Ne pamtim ni rodjendane, a ne body fat. Niti preporucujem zenama da se zamlacuju time, pogotovo ako im je jedini cilj da smrsaju.

    Jaffe se ne bih odrekla kad niceg drugog jela ne bih. Ae.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  14. #164
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A poslije toga me ti ne mo's promasit, trika nema... Akcenat je bio na necemu drugo, Hari, a prilagodjeno sparcu.
    I da, iznenadio bi se koliko sam skromna.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #165
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne mogu da smrsaju kad su na dijete a ne krecu su i ne micu iz kuce... covjek mora da se krece da bi trosio te kalorije sto unese ,, dijetama se samo gubi voda iz organizma koja se posle lako nadoknadi... steti se zdravlje i nervoze ne hvali... no je muka dupe pomjerit iz fotelje, mora Ezel da se gleda..
    "Čistim ođe, nema tu gospode."

  16. #166
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Istina ziva, ali nemoj Ezela u tom kontekstu stavljat odje. Ozbiljno ti kazem, navuci ces bijes zena foruma (a i sire) na sebe. E sad, ako si ti dovoljno spreman, i musko, da se suocis s udruzenom sestrijom (kao bratija, samo sestrija), a ti ela.

    Muziku u usi, ili kurs francuskog na cd-u, misli sa sobom, i pravac setnja. Uberete malo cvijeca usput, iznenadite nekog njime i banjica. Dosta vode. I sto oktagon rekao - posvetite nedjelju sebi, umjesto muzu, djeci itd...
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  17. #167
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne sprdaj se ljeba ti. Chu gubi se voda a nista se drugo ne radi nego se pije voda. Godine se teze skidaju kila pa ono sto je lako onima do 20 godine malo je teze onima poslije 30 jos teze onima poslije 40... slabiji metabolizam ma se mast brzo lijepo i sporo skida

  18. #168
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Pogotovo zenama, moze biti... Ali mogli bi jednu masovnu cdm turu na biciklima organizovati. Promocija zdravog zivota, i to.. Ne sprdam se ni ja, Hari. Ocemo li da pokrenemo to?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam vazda za organizaciju samo da me ne ćeras da ja moram voziti tu turu koju izmislim

  20. #170
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A Hari....

    Jesi li (makar) (ne)zgodan?
    by stevann

    A sto da ne vozis? Ti bi nas gledao? Pa necemo se trkati... Bez tebe nista smisla nema. A i ko bi zvoncicu ubijedio?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  21. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja bih bio moralna podrska i garancija da će se izgubiti bar pet kila na biciklisticku turu Risan Grahovo. Onim starim putem polako a ja bi cekao gore sa sećeranom vodom i vitaminima

  22. #172
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Eto.. Aj sad, organizuj
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  23. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    19 jun u 9 sati start od samoposluge pa uz brdo. Zainteresovani neka se jave Raquel, a za dvije ćese sećera i 5-6 flasa vode nema brige

  24. #174
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A ne ne... ne moze to tako...!!! Tacno sam znala da ces i to malo eskivirati!!!

    /me over and out.. and..

    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  25. #175
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da vam javim da sam smrsala 8 kg.
    A prica je poznata: voce, povrce, bez vecere ili jesti do 6, izbaciti hleb, ne piti gazirane sokove i ove kupovne, samo cijedjene prirodne i dosta vode...

    Eto, bas sam ponosna. Idemo dalje.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

Page 7 of 10 FirstFirst ... 345678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. iz nekog razloga ovo je previše bitno
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 23
    Last Post: 06-02-10, 04:56
  2. Zene - tj. kad zene dignu frku, sto im je?:D
    By LadyDaytona in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 89
    Last Post: 16-12-06, 06:03
  3. Zasto SE Zene/djevojke pale na fudbalere?
    By R.i.P. | Bullet>Dodger! in forum Ženski kutak
    Replies: 49
    Last Post: 20-07-06, 15:13
  4. Nekoliko dobrih razloga za nezavisnost
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 14-02-05, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •