Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 63 of 63

Thread: koza glave, shamponi, njega .........

  1. #51
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    i mene vata nervoza od prljave kose i svaki dan bih je prala, ali pošto mi je farbana zahtijeva i feniranje uvijek, tako da je ne mogu niti finansijski, niti je zdravo kosi...znate li neko sredstvo koje stavite na kosu a ona pristojno izgleda, u vidu pjene ili nekog sl. sredstva?



    evo ovakva mi je kosa kad je isfeniram (ne ja, nego frizerka)

    otprilike je ovakva kad je samo oprana, ali bez ovih uvojaka, nagrdjena

    Last edited by zvoncica; 05-03-11 at 18:17.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #52
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    i ja je perem svaki dan, ne zato sto je glJibava no sto izgledam ka da sam u trafostanicu spava..

  3. #53
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    je li ona mješavina sa kosilijem, kapima od koprive, pantenol-rastvorom i AD kapima?

    i ja nedeljno perem kosu, nekad i dva puta ali ne zato što mi se masti nego što kupi mirise i iz kuhinje i od duvana...što se mašćenja tiče, mogla bih godišnje da je perem, suva je kao barut, kao i koža!
    Jeste, to je ta mješavina (+ricinusovo ulje)

    Zvončice, maltene istu kosu imamo Ako se ne isfenira, svaka dlaka svoju politiku vodi...


    Da nije ko probao keratinski tretman kose, tj. za trajno ispravljanje kose?

  4. #54
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Probala tri puta.
    Prvi put bilo najbolje, ali tada mi je kosa bila stepenasto sisana i morala sam isto da se feniram. Drugi i treci put nije bilo tako uspjesno pa sam se ponovo fenirala. Svaki put sam radila sa razlicitim preparatom. Prvi put je mirisao na cokoladu Ksilk, i drugi put je bio ksilk ali sa jagodom, treci put neka La brasiliana. Prva dva puta se drzao po 48 sata, poslednji put cak 5 dana (tako pisalo). Poslednji put sam i kupila sampon i regenerator bez natrijuma da odrzavam taj keratin i nisam primjetila neku razliku. Nisam zadovoljna, stanje jeste bolje ali traje najduze nekih mjesec dana. Sad imaju neki keratini koji se odmah ispiraju, gledala sam na prijateljici i kod nje je to ok. Mislim da je problem moja jako jako gusta kosa kojoj ne moze da se smanji bas puno volumen dok ljudima sa manje gustim kosama to izgleda bas dobro.

  5. #55
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ...znate li neko sredstvo koje stavite na kosu a ona pristojno izgleda, u vidu pjene ili nekog sl. sredstva ?
    Ja sam cula za ovaj sprej

    za "suvo pranje kose" - ima ga u apotekama, a i za obican bebi puder (talk) koji se stavlja na zamascenu kosu. Mislim da je sve to samo rjesenje za vanredne situacije, jer nista ljepse nema od svjeze oprane kose, pa ako se nema vremena za feniranje - zavezati, potkupiti, ljepse i to nego ova kamuflaza.

  6. #56
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    aaa ne, nijesi me shvatila...ja sam za to da se kosa što češće pere, medjutim kao merino ovca sam nakon pranja, pa da bih upristojila svoju svježe opranu frizuru, da bih kosu malo "spustila", malo je "smirila", a da ne moram da je feniram četkom i fenom onako kao frizer (jer to je gori, baš) nego samo da je osušim, a ona lijepo izgleda? E za to mi treba neka pjena ili sredstvo?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #57
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    aaa ne, nijesi me shvatila...ja sam za to da se kosa što češće pere, medjutim kao merino ovca sam nakon pranja, pa da bih upristojila svoju svježe opranu frizuru, da bih kosu malo "spustila", malo je "smirila", a da ne moram da je feniram četkom i fenom onako kao frizer (jer to je gori, baš) nego samo da je osušim, a ona lijepo izgleda? E za to mi treba neka pjena ili sredstvo?
    Jesi li probala sa pivom?
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  8. #58
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    šta dobijam od piva, koliko znam ono učvršćava kosu (poput laka), ako izuzmemo povoljno dejstvo B vitamina na kosu?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #59
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    šta dobijam od piva, koliko znam ono učvršćava kosu (poput laka), ako izuzmemo povoljno dejstvo B vitamina na kosu?

    Pivo na neki nacin "ubije" kosu, isto kao vosak, daje joj dozu "masnoce" pa kosa ne leti kao da je naelektrisana. Zbog svog sastava lipo oblikuje i formira kosu.
    Ja bi ti preporucila da kupis bezalkoholno pivo, jer alkohol nije dobar za kosu, pa u bezalkoholnom pivu imas sve one dobre stvari piva, ali sa odsustvom alkohola.
    U Voliju imas Bavaria, bezalkoholno pivo, sa crvenom etiketom.
    I ako ne dobijes ono sto si trazila, ovim pivom hranis kosu bolje nego bilo cim.

    Sve ovo govorim jer mislim da niko nema tako ludu frizuru kad je opere kao ja. Ajnstajn je sa svojom frizurom mala maca za mene. A pivo mi pomaze, da izgledam ko pripadnik ljudske vrste.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  10. #60
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    aaa ne, nijesi me shvatila...ja sam za to da se kosa što češće pere, medjutim kao merino ovca sam nakon pranja, pa da bih upristojila svoju svježe opranu frizuru, da bih kosu malo "spustila", malo je "smirila", a da ne moram da je feniram četkom i fenom onako kao frizer (jer to je gori, baš) nego samo da je osušim, a ona lijepo izgleda? E za to mi treba neka pjena ili sredstvo?
    Da probaš nešto od proizvoda za ravnanje kose....pa da je malo smiri i ukroti....
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  11. #61
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ne znam s pivom...malo sam "alergična" na miris piva (neka mi oproste njegovi cijenjeni ljubitelji) i nekako više volim miris cvijeća iz kose:twist:

    Zimi i nije neki veliki problem, koliko ljeti! Svaki dan bih prala kosu, a more je posebna priča...znate li vi našto liči moja kosa nakon slane vode?! To je samo za pod kapu!:lolblue:
    vidjeću nešto od ovoga za oblikovanje frizura...Hvala u svakom slučaju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #62
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @otrovna - hvala Malo sam bila skeptična prema tom "čudu od tretmana" - previše dobro zvuči da bi bilo stvarno

    Zvončice, tako sam i ja mislila dok nisam jednom probala - miris ispari kad se osuši
    Eh, kad bih mogla uvijek da sa kosom postignem taj efekat kao posle mora...

  13. #63
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo solidno ukroti kosu, narocito kad se iskombinuje sa balsamom.


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. KOZA cestitke...
    By Igi in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 19-03-08, 21:45
  2. LjEk protiv glave
    By tweet in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 23-04-07, 22:18
  3. Apologetske glave
    By ihtus777 in forum Religija i filozofija
    Replies: 62
    Last Post: 10-03-07, 21:22
  4. koza
    By Hari Krisna in forum #montecafe
    Replies: 3
    Last Post: 14-04-04, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •