Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 63

Thread: koza glave, shamponi, njega .........

  1. #26
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kakv crni fontis, niko ko je tamo otisao se nije usrecio da duze staze. zena je grebator teski a preprarati su joj nula plus skupo u pm, sipa ko zna sto i to kao djeluje prvih mjesec dana, poslije toga mazali ne mazali isto vam se fata.
    dva i dva su tri

  2. #27
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahaha reko ja gore nedje prije, uzece se stari dobri sapun od sala ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #28
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    podstace me problem moje ljepse i nadasve pametnije polovine na ovu temu, koliko vas ima osjetljivu kozu glave , a i kosu uz to (mada je rjedje) i sta radite povodm toga ? ona ima tolko osjetljivu da moze svaki shampon da koristi 2 puta, rijetko kad i 3 , i mijenja ih do besvijesti, doma ima sve postojece shampone koji postoje u cg u svim mogucim radnjama i samo vrti u krug, cime to rijesiti i kako se pomoci u tom slucaju ?

    MOze biti da je jedna vrsta ekcema koja se manifestuje kao svrab, crvenilo i mali, sitni, jedva primjetni plikcici. Ekcem nastaje kao reakcija na bilo koju kemikaliju i bice prije da je farba za kosu ucinila to, a samponi sa svojim djelovanjem ne dopustaju da se koza glave smiri.
    Zato reci toj tvojoj lipotici, da naredni put kad farba kosu, u farbu koju je vec napravila i koja je spremna za nanosenje, doda kondezovano mliko.
    Mliko ce "ubiti" djelovanje peroksida, amonijaka i ostalih kiselina i reakcija nece biti kao do sad.
    A vec postojeci svrab moze smanjiti kremama poput LOKASALENA, LOKAKORTENA i slicnih koji su za ekceme.
    Isto tako Ekcem hoce da se povecava i siri ako je covik nervozan, ako je prezivija neki jaci stres, ako dolazi do izmjene tvari u organizmu, ako puse vitar, jer se stvara elektricitet..........ali sve to vec nije bitno za ovu pricu.
    STO MANJE KEMIJE. Bez zezanja, nek zajebe SHAUME, LOREALE, ELSEVE i ostale gluposti od sampona. Sto prirodniji to bolji.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  4. #29
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ovo je vec validan post, skidam kapu, svaka cast i hvala na savjetu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #30
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eeee, da si odma mene pitao ja bih ti rekla sto je dobro za to.

  6. #31
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a da proba boje za kosu bez amonijaka ili boje koje su na biljnoj bazi
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    a ljudi sto je dobro za masnu kosu /

  8. #33
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    samo salate neke ;p da ijes zdravinu hahaha salim se , samponi za masnu kosu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #34
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    a ljudi sto je dobro za masnu kosu /

    Masna kosa ti je vezana za zlijezde, tako da ta masnoca malo veze ima sa samom kosom, koliko sa organizmom.
    Tu jedino mogu pomoci neki biljni preparati koji ce smanjivati stepen masnoce na glavi.
    E sad je pitanje jel tebi uvik masna kosa ili ti je to samo neka trenutna faza.
    U svakom slucaju, iz licnog iskustva ti govorim, da koliko god te nervira mnogo je bolje imati masnu nego suvu kosu.

    *****u misa zvucim ko frizerka.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GYPSY View Post
    U svakom slucaju, iz licnog iskustva ti govorim, da koliko god te nervira mnogo je bolje imati masnu nego suvu kosu.
    Ja samo da potvrdim navedenu rečenicu Lako je oprati masnu kosu, a za suvu moraš dvaput razmisliti čime je smiješ oprati

  11. #36
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Ja samo da potvrdim navedenu rečenicu Lako je oprati masnu kosu, a za suvu moraš dvaput razmisliti čime je smiješ oprati

    Hahahahahah, taman tako.
    Za suvu kosu je najbolje da se ne pere jedno misec dana i onda ona sama povrati svoju masnocu.:lolblue:
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  12. #37
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh, ne pominji... Ne daj Bože da odlučiš da se farbaš, pa koliko tek moraš čekati da se isprlja kako bi se lakše primila boja... I opet je kao metla
    Sad mi se stanje tu i tamo normalizovalo, ali u jednom trenutku sam pomislila da ću morati da se ošišam na nulu - hvala domaćim receptima na tome :twist: I sad me nervira "samo" kiša (ali samo kad ispravljam kosu), pošto mi kosa totalno pobudali - ima li ko kakav savjet za to?

    kEDOWN, manje tog gela na glavu i sve će biti dobro Ne pomažu oni skupi šamponi u apoteci (dobro, možda malo) - flašicu smo platili 13 eura i bacili pare :o Pokušaj sa Head&Shoulders sensitive (ili onim za masnu kosu) Drugi savjet je da izbjegavaš često pranje kose (tj. "odlaži" pranje kose što je duže moguće) da bi ti se lojne žlijezde malo smirile, jer, ako je pereš svaki dan ili češće, vjerovatno su iziritirane hemikalijama, pa su aktivnije nego inače. I, kao što je Gypsy pomenula, obrati pažnju na zdravstveni status, čisto da bi isključio možda neku bolest kao uzrok, kao i da pripaziš na ishranu

  13. #38
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam nikad ispravljala kosu, pa ne znan sta bi moglo pomoc da ona i na kisno vrime ostane prava. Ona silna vlaga nikako ne utice dobro na bilo koju kosu.

    Znam samo da su zene prije bile mnogo pametnije, prale su kosu jednom u 20 dana i imale super kose. I to su je prale sa kisnicom.
    A mi imamo na raspolaganju trista cuda i proizvoda, a kvalitet kose sve gori.
    Nije ni cudo sto poveci broj zena polako prelazi na KOSILI i za tilo i za glavu.

    Od ovih modernih sampona kosa mi je super kad je operem, ali posli dva dana jedva sebe pripoznajen u ogledalu. Prva dva dana bujna, poletna, puna volumena, a treci dan ka da sam sa vunenom kapom spavala. Uzas.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  14. #39
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    a ljudi sto je dobro za masnu kosu /
    kopriva!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  15. #40
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    sparco,ima neki strasan sampon,nema kod nas da se kupi,ali bi mi poslao prijatelj iz Bg, organski potpuno,prirodan...javicu ti kako se zove,ne znam sad,ako te interesuje...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobrica View Post
    A kakv crni fontis, niko ko je tamo otisao se nije usrecio da duze staze. zena je grebator teski a preprarati su joj nula plus skupo u pm, sipa ko zna sto i to kao djeluje prvih mjesec dana, poslije toga mazali ne mazali isto vam se fata.
    imaš li lično takvo iskustvo ili pričaš rekla-kazala varijantu? Moja bratanica ide i to nakon strašne reakcije na licu koju je ljekar dijagnostifikovao kao rozaceu, i dao joj terapiju koja joj je izazvala da joj popuca koža na licu, Kaludjerović je u pitanju, i žena joj je spasila lice! Evo već dvije godine joj je lice kao u djeteta...

    'ajd mi sad raci šta je to na "duže staze"?
    je li dvije godine dovoljno dugo?
    i da li je skupo, po tebi, za dvije godine 100 eura za kreme? tačno 4 različite kreme je dobila i traju joj bukvalno po pola godine? Je li to skupo?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #42
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što se tiče Fontisa, Fontele, kako god, ja mogu da potvrdim da je baš skupo, rezultati vidljivi dok se sve to koristi (tj. kreme i tretmani), i da se posle skoro na isto vrati. Znam osobe koje nisu imale više para za to (iako je, ponavljam, bilo vidno poboljšanje), pa posle godinu ili dvije batalile da idu.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ja znam jako puno osoba (lično ih poznajem, dakle nijesam čula od kume sestrine drugarice moje sestre od ujaka) koje su jako zadovoljne, pregled im je besplatan a kreme su u prosjeku od 12 do 25 eura (ove koje su njima propisivane) i UVIJEK su trajale po pola godine i uvijek je bilo po dvije kreme.

    ja preporučujem Fontis svakome, jer ovo su ozbiljne kožne promjene bile u pitanju, djetetu ekcem koji 5 godina niko, nijedan kožni ljekar nije mogao da makne (od Triglava do Djevdjelije) sa lica djeteta, od rodjenja, gospodja iz Fontisa je uspjela...dijete ima već 10 godina, a terapija je trajala nekih godinu dana! I nije se vratio! Nikad

    Moja bratanična je godinu dana koristila kremu koja joj je liječila njenu promjenu na licu koju je kožni ljekar dijagnostikovao kao "ROZACEU" i dao adekvatnu terapiju (molim da pogledate šta je rozacea, mislim da niko ne bi poželio da ima nešto slično) koja je izazvala OTOK, isušivanje i pucanje kože koja je bila kao krljušt nakon 3 dana injekcija i terapije za rozaceu, i onda je gospodja iz Fontisa (na preporuku ljekara smo pošli u Fontis) dala dvije kreme i nakon godinu dana liječenja lice je mirno potpuno, kao dječije, a poslednju godinu dana ne uzima kremu koja je lijek, nego samo običnu kremu za njegu kože, napravljenu za njen tip kože.

    ovo sam morala da napišem jer sam mnogo puta čula ovakve priče oko Fontisa, ali niko mi niej prenio lične utiske i probleme zbog terapije iz fontisa.
    Ja sam vam dala dva vrlo specifična i vrlo teška slučaja ljudi iz mog okruženja, a znam još nekoliko njih koji su na našu preporuku išli ali su u pitanju neki prolazni problemi sa aknama i ekcemčićima.

    Ljekar (inače prijatelj) koji nam je preporučio gospodju, kad je vidio lice nakon 3 dana terapije kožnog ljekara, je rekao da je gospodja jedini diplomirani kozmetikolog u Crnoj Gori i jedini kome je on povjerio svoje dijete. Toliko
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    da ti prijateljica ne druguje sa seborejom, ka' ja?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne, nema seboreju, samo joj se lice osulo sitnim osipom, i dr rekao rozacea...kataastrofa je nastupila kad je počela da koristi neke puder kreme koje joj je prepisao, kao i neke losione i antibiotike u injekcijama...to je bio prizor $utradan!
    Ada što očekivati kad je doktor s vrata, s jedno 4 metra daljine pogledao i dao dijagnozu.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #46
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GYPSY View Post
    Nisam nikad ispravljala kosu, pa ne znan sta bi moglo pomoc da ona i na kisno vrime ostane prava. Ona silna vlaga nikako ne utice dobro na bilo koju kosu.

    Znam samo da su zene prije bile mnogo pametnije, prale su kosu jednom u 20 dana i imale super kose. I to su je prale sa kisnicom.
    A mi imamo na raspolaganju trista cuda i proizvoda, a kvalitet kose sve gori.
    Nije ni cudo sto poveci broj zena polako prelazi na KOSILI i za tilo i za glavu.

    Od ovih modernih sampona kosa mi je super kad je operem, ali posli dva dana jedva sebe pripoznajen u ogledalu. Prva dva dana bujna, poletna, puna volumena, a treci dan ka da sam sa vunenom kapom spavala. Uzas.
    Eh, ne bih je ni ja prala po 20 dana da nije ovih divnih podgoričkih izduvnih gasova kao aromatizera vazduha Ovako mi je jednom u 6-7 dana neki standard
    Baš su mi skoro pričali o blagodetima kišnice kao sredstva za pranje kose, na šta sam ja odgovorila: "U to vaše vrijeme nije padala žuta kiša" Probala sam i ja milion sredstava (mogućih i nemogućih), ali što ti kažeš - kosa samo propada. I na kraju nađem neki recept sa Kosili šamponom i tu i tamo je dovedem u normalu Samo što meni bar volumena ne fali (frizerka mi redovno plače kad joj kažem da mi mora istanjiti kosu :mrgreen: ), ali zato fali "težine", koju nikako da postignem
    A na ovo kišno vrijeme mi je najlakše stavljati pjenu, pa praviti lokne nego fenirati je i uzalud pokušavati da se ispravi (kad samo malo vlage uništi sav trud). I već pola godine se nisam šišala, a nijedna dlaka nije "procvjetala" (toliko o štetnosti pjene za kosu - Nivea je u pitanju)

  22. #47
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Eh, ne bih je ni ja prala po 20 dana da nije ovih divnih podgoričkih izduvnih gasova kao aromatizera vazduha Ovako mi je jednom u 6-7 dana neki standard
    Baš su mi skoro pričali o blagodetima kišnice kao sredstva za pranje kose, na šta sam ja odgovorila: "U to vaše vrijeme nije padala žuta kiša" Probala sam i ja milion sredstava (mogućih i nemogućih), ali što ti kažeš - kosa samo propada. I na kraju nađem neki recept sa Kosili šamponom i tu i tamo je dovedem u normalu Samo što meni bar volumena ne fali (frizerka mi redovno plače kad joj kažem da mi mora istanjiti kosu :mrgreen: ), ali zato fali "težine", koju nikako da postignem
    A na ovo kišno vrijeme mi je najlakše stavljati pjenu, pa praviti lokne nego fenirati je i uzalud pokušavati da se ispravi (kad samo malo vlage uništi sav trud). I već pola godine se nisam šišala, a nijedna dlaka nije "procvjetala" (toliko o štetnosti pjene za kosu - Nivea je u pitanju)
    E blago tebi kad možeš toliko dugo da je ne pereš, ja moram 2 puta nedeljno.
    Što se tiče kiše, meni odgovara (naravno ako je nisam isfenirala :mrgreen, jer mi se taman lijepe lokne naprave. I ne pokušavam da je ispravljam na ovakvo vrijeme, bez ako me neka muka ne natjera (kao što je sad - fen mi je crkao ), ili neka special occasion. Pjenu inače nikad ne stavljam, samo je malo gužvam dok je sušim i to je to.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  23. #48
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    je li ona mješavina sa kosilijem, kapima od koprive, pantenol-rastvorom i AD kapima?

    i ja nedeljno perem kosu, nekad i dva puta ali ne zato što mi se masti nego što kupi mirise i iz kuhinje i od duvana...što se mašćenja tiče, mogla bih godišnje da je perem, suva je kao barut, kao i koža!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #49
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    i ja nedeljno perem kosu, nekad i dva puta ali ne zato što mi se masti nego što kupi mirise i iz kuhinje i od duvana...što se mašćenja tiče, mogla bih godišnje da je perem, suva je kao barut, kao i koža!
    Mogla bi i meni nekako da izdrži nedelju (ako je ne ispravim, jer se tada puno brže masti), nego baš zbog toga što me nervira miris cigareta ne mogu iščekati da je operem...
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  25. #50
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    ja je perem svaki dan...ne zato sto se masti,nego ako je ne operem,a istusiram se samo,onda me nervoza...znam da nije dobro,ali eto...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. KOZA cestitke...
    By Igi in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 19-03-08, 21:45
  2. LjEk protiv glave
    By tweet in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 23-04-07, 22:18
  3. Apologetske glave
    By ihtus777 in forum Religija i filozofija
    Replies: 62
    Last Post: 10-03-07, 21:22
  4. koza
    By Hari Krisna in forum #montecafe
    Replies: 3
    Last Post: 14-04-04, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •