Page 6 of 13 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 312

Thread: Srbijanski udzbenik istorije za treci razred gimnazije - O Crnoj Gori

  1. #126
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    hahhahahahah pise li i to u tim udzbenicima Strucnjace, pa vladika nije ima djece i moralo se prenositi na sinovca
    Pa kazem ti da su se pametno dosjetili Mada Danila nije morao Nikola naslijediti, mogao je i Mirko (mada i jes bio siva eminencija). A kad dodje vrijeme da sin oca naslijedi...dodje do ujedinjenja.

  2. #127
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Naravno da znaš. Radi se o političkom potezu Petrovića da umile Srbe Crnogorcima (Crnogorci su prezirali Srbe smatrajući ih nesposobnim da odbrane svoju zemlju i kukavicama jer su se bojali dati glavu u borbi za svoju slobodu). Nažalost birajući kojeg će junaka izsbrati iz prošlosti tog naroda nijesu mogli naći bolje ime od Miloša Obilića neznajući da se radi o mitskon (nepostojećem) junaku kojeg je izmislila turska propaganda kako bi prikrili Bajazitovo oceubistvo i bratoubistvo.
    Vjerujes li ti da se u Crnoj Gori o Obilicu nije uz gusle pjevalo i prije Petrovica?

  3. #128
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Vjerujes li ti da se u Crnoj Gori o Obilicu nije uz gusle pjevalo i prije Petrovica?
    Ma on vjeruje da je Bajazit ubio Murata. To je nešto novo i revolucionarno u svjetskog istoriografiji. Čak i Turcima. Mora da je neku vremensku mašinu izumio i lično posvjedoočio.

    P.S. Izvinjavam se, napravio sam lapsus. Umjesto Stefan Vojislav sam napisao Jovan Vladimir.
    Last edited by Bosanac; 27-02-11 at 21:19.

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Vidim da ovdje ima nekih likova ciji su ocevi i oni sami ucili po ovakvim knjigama. To me u prvom trenutku malo rastuzilo ali dobro nije strasno svudje postoje ovakvi i onakvi ljudi (tu smo da budemo razliciti).

    Sve u svemu sada znamo kako to uce mali Srbijanci o nama.

  5. #130
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Da, i spremaju se marljivo za napad...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  6. #131
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Hahahhah znaci sigurno si procitao samo naslov a nisi procitao tekst hahahaha
    Ovaj tekst je sprdnja, nadam se da sto svjestan toga

  7. #132
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Zato su se Petrovici opametili pa se vlas prenosila sa strica na sinovca. Cist dokaz da narod uci na sopstvenim greskama.

    A ti bi, kao moderator ili sta li vec, mogao da das ozbiljniji doprinos, a ne da se posprdujes, ili bar da precutis ako nemas sta ozbiljno da kazes.

    Ili zakljucaj temu ako mislis da nema sta vise ozbiljno da se kaze.
    Kako je mogao da prenese na sina kad se Vladike nisu zenile, da ga usvoji?

  8. #133
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Hahahhah znaci sigurno si procitao samo naslov a nisi procitao tekst hahahaha
    Ovaj tekst je sprdnja, nadam se da sto svjestan toga
    ja se nadam da je skontao da je čitava novina sprdnja, ne samo ovaj tekst

    inače, čitam i stvarno je čudno kako se istorija dvosmisleno tumači, još mi je čudnije kako se olako jedan narod briše sa karte i poništava njegovo postojanje...jeste mi čudno da Srbijanci ovakve stvari serviraju svojoj djeci, ali mi je mnogo čudnije da Crnogorci za to nemaju riječi kritike, nego još podržavaju, iako je po postovima koje sam ovdje pročitala jasno da se tekst iz srbijanske istorijske čitanke bitno razlikuje (presmniješan je, zbilja) čak i od prezentacije istorije crnogorskih Srba, ovdje iznešene...ali ne, ipak se ne kritikuje ono što servira "majčica", makar bilo i potpuna budalaština!
    Nijesam istoričar i istoriju čitam samo razonode radi, ne upuštajući se u dublje analize, prvo jer to nije moje interesovanje, drugo jer je istorijom lako manipulisati, čak prelako, ali bilo bi pošteno da čak i vi gospodo koji smatrate da su Crnogorci stari (ili mladi) srpski narod nazovete stvari pravim imenom, i onaj tekst iz srpske istorijske čitanke nazovete budalaštinom, jer on to i jeste!
    a to je tema, zar ne?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #134
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja se nadam da je skontao da je čitava novina sprdnja, ne samo ovaj tekst
    Ne bi me cudilo da nije ukapirao (ili procitao citav tekst) jer on vjeruje da je citav svijet u zavjeri protiv Srba
    P.S samo da pozdravim Chelsea, posto je on mene pozdravio na negativnu reputaciju, poz

  10. #135
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pozdrav i od mene na rep..

  11. #136
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo da pozdravim Prijekog lijeka jer me pozdravio na pozitivnu reputaciju. Poz

  12. #137
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    I kako ću ja jutros na posa kad ne znam je li miloš obilić bio fudbaler lovćena i đe je radio pokojni marko kraljević, pišem sa šolje ne zamjerite mi.

  13. #138
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Priče i pričice o Kraljeviću i Obiliću su bile potrebne da pokusaju homogenizovati Srbe, i to zajedno u oblandi da su nebeski narod.
    Korektno bi bilo da Srbi sami prema sebi budu posteni i razdvoje legende, mitove i nacionalne romantizme sa istorijom. Tako ce poštovati druge, priznavaće tuđu istoriju, neće dolaziti u nacionalne sukobe. I što je najvažnije neće biti nacinalno i vjerski opterećeni, jer će znati ko su i što su. Ovako pokazuju nesigurnost u svoju naciju svakodnevnim isticanjem ko je Srbin i što je Srpsko...
    Čuo sam neđe definiciju: "Đe Srbi nisu većina tu su ugroženi".
    Tako, da imaju riješena sopstvena pitanja ko su i što su, sigurno ne bi imali takve istorije i ne bi imali sukoba sa drugim nacijama.

  14. #139
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    neka vi to,no prije neki dan neđe pročitah o "najmisterioznim srpskim pokojnicima" ono kako su ubijeni i to sve oko toga i bješe LAŽNI CAR ŠĆEPAN MALI među 10.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  15. #140
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Priče i pričice o Kraljeviću i Obiliću su bile potrebne da pokusaju homogenizovati Srbe, i to zajedno u oblandi da su nebeski narod.
    Korektno bi bilo da Srbi sami prema sebi budu posteni i razdvoje legende, mitove i nacionalne romantizme sa istorijom. Tako ce poštovati druge, priznavaće tuđu istoriju, neće dolaziti u nacionalne sukobe. I što je najvažnije neće biti nacinalno i vjerski opterećeni, jer će znati ko su i što su. Ovako pokazuju nesigurnost u svoju naciju svakodnevnim isticanjem ko je Srbin i što je Srpsko...
    Čuo sam neđe definiciju: "Đe Srbi nisu većina tu su ugroženi".
    Tako, da imaju riješena sopstvena pitanja ko su i što su, sigurno ne bi imali takve istorije i ne bi imali sukoba sa drugim nacijama.
    Lupaš, jarane, mnogo lupaš. Svaki narod ima svoje junake i mitove. Ne znam kako si samo izmjerio da Srbi imaju najviše, više od ostalih.

    Ako neko ko su i što su, to su najprije Makedonci (potomci Aleksandra Velikog), Bošnjaci (Zulfikarpašićeve nebuloze) i Crnogorci, koji su dobili imena po nekim rijekama i teritorijama. Za razliku od Srba, Hrvata i (pra)Bugara koji su donijeli svoje imena i vijekovima o njima postoje istorijski podaci.

  16. #141
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Druže moj, nijesi dobro pročitao što sam napisao. Tako da lupanje se može kvalifikovat na osnovu sopstvene mogućnosti shvatanja stvari. Što u prevodu znači, kako si shvatio i kako znaš tako si i napisao.

  17. #142
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Sto se smijete sad tome, to treba da vas zabrine gospodo. To ce se nama vrlo brzo obiti o glavu, koliko je kod nas Srba, a koliko se samo izjasnjava drugacije zbog privilegija i para, jedno 80 procenata DPSa vam je srpsko, samo se ukrivaju . . . kurve mijenjaju prezime ali cud ne mijenjaju.

    Da se odmah razumijemo nemam nista protiv Srba koji jasno kazu ko su i sto su, licno ih cijenim i smatram bratskim narodom sa kojima dijelimo vjeru i jezik ma kako ga ko zvao. Ali ne mogu da svarim taj olos koji je prvo bio velikosrpski pa je preko noci postao dukljanski . . . pitanje je trenutka kad ce ponovo "evoluirati" za saku eura.

  18. #143
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Druže moj, nijesi dobro pročitao što sam napisao. Tako da lupanje se može kvalifikovat na osnovu sopstvene mogućnosti shvatanja stvari. Što u prevodu znači, kako si shvatio i kako znaš tako si i napisao.
    Ti jedino moj narod spominješ kao neku kugu koja nema svoju istoriju do 19. vijeka. I samo moj narod spominješ od svih balkanskih primjera.

    Ako želiš da se ispraviš, pojasniš i izviniš što si dozvolio da te ja možda krivo shvatim, ja ću tvoje izvinjenje/pojašnjenje drage volje prihvatiti. Da te vidimo.

  19. #144
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bosanac View Post
    Ti jedino moj narod spominješ kao neku kugu koja nema svoju istoriju do 19. vijeka. I samo moj narod spominješ od svih balkanskih primjera.

    Ako želiš da se ispraviš, pojasniš i izviniš što si dozvolio da te ja možda krivo shvatim, ja ću tvoje izvinjenje/pojašnjenje drage volje prihvatiti. Da te vidimo.
    Ah mene pardon sine. Ako nisi primijeto da je ova tema vezana za istoriju i udžbenike istorije Srbije. Sve sto je proizaslo iz ove teme je vezano za suštinu. Ako ti se sviđa, sviđa, a ako ne da si zdra`o.

    Nego ti meni reci, da li podržavas ovakvo pisanje istorije koje je prikazano u prvom postu?

  20. #145
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica!
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dje ste srbi, sto se radi?
    BBNSC

  21. #146
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    Nego ti meni reci, da li podržavas ovakvo pisanje istorije koje je prikazano u prvom postu?
    Ne podržavam ovakvo umetanje politikanstva u udžbenike. Treba samo nabrajati pouzdano tačne činjenice, neka one govore same za sebe. Jedna od tih činjenica je da su Srbi i srpsko ime od davina prisutni u Crnoj Gori. A vi to ignorišete.

    Sad ti reci meni: je li ubacivanje politike u istoriju specifično samo za nas? Imate li čojstva da pretresete vaše udžbenike?

  22. #147
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbi i srpsko ime su prisutni u istoriji svih naroda ove planete,jednostavnu ljudi jos uvijek nijesu toga svjesni...Sta vise,zna se da su Adam i Eva bili srbende,cak je i bog prema istrazivackim saznanjima veeliki srbin...Ima jos dosta cinjenica koje tek treba da ubace u svoje udzbenike...
    Nemamo lobi al' imamo damu ! Eviva !

  23. #148
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Bosanac;2099393]Ne podržavam ovakvo umetanje politikanstva u udžbenike. Treba samo nabrajati pouzdano tačne činjenice, neka one govore same za sebe. Jedna od tih činjenica je da su Srbi i srpsko ime od davina prisutni u Crnoj Gori. A vi to ignorišete.

    Hahahaha vece gluposti od ove nisam cuo.Srpsko ime prisutno od davnina?!U KAKVOJ BAJCI TI ZIVIS MOMAK?To ime je prisutno ne vise od 150g od kad neki petrovici pocinju da ga uvoze zbog politickij ciljeva.

  24. #149
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by godlike View Post
    Hahahaha vece gluposti od ove nisam cuo.Srpsko ime prisutno od davnina?!U KAKVOJ BAJCI TI ZIVIS MOMAK?To ime je prisutno ne vise od 150g od kad neki petrovici pocinju da ga uvoze zbog politickij ciljeva.
    Primjer modernog čojstva i junaštva. Kad ne znaš šta da kažeš, ignoriši istoriju, skreni sa teme i pokušaj da izazoveš svađu. I onda mi ne valjamo.

    Ko je Andrija Zmajević, na primjer? Vjerovatno mu je iz čiste dosade došlo da nosi titulu primasa srpskog kada Srba nema.

  25. #150
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bosanac View Post
    Ne podržavam ovakvo umetanje politikanstva u udžbenike. Treba samo nabrajati pouzdano tačne činjenice, neka one govore same za sebe. Jedna od tih činjenica je da su Srbi i srpsko ime od davina prisutni u Crnoj Gori. A vi to ignorišete.

    Sad ti reci meni: je li ubacivanje politike u istoriju specifično samo za nas? Imate li čojstva da pretresete vaše udžbenike?
    a ko si ti????
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

Page 6 of 13 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: knjige za IV razred gimnazije
    By SteffaN in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 03-09-10, 19:31
  2. P: Knjige za I i II razred Gimnazije.
    By An0n1mUs in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-10, 16:57
  3. Knjige za 3. razred gimnazije - POVOLJNO
    By BoDz4 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-08-10, 00:41
  4. P:knjige za prvi i treci razred gimnazije
    By Techno_maniac in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-10, 12:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •