Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 328

Thread: Dekorativna kozmetika

  1. #201
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    Jos jedno pitanje: Kakvu pokrivenost zelis?
    Kako to mislish "kakvu pokrivenost"??? Nisam znala da postoje razlochite vrste "pokrivenosti" (evo, sad vidish da ja i shminka...zbilja ratujemo......ili se meni na osonovu ovoga to chini)...


    Hm...kakav odgovor da sad dam : pretpostavljam da zhelim normalnu...onako...kad sam umorna da mi lice ne izgleda umorno...a da me shtiti od vjetra , recimo, i da ima zashtitni faktor za stetne zrake....

    Ali bih voljela, takodje, imati jos jedan koji bi mogao, ako mi se pojave neki nedostaci na licu (ne daj Bozhe!), da sakrije poneshto. Jeste da bash nemam problema sa tim...ali... onako u onim danima....zna lice da da mnogo sebi na volju PONEKAD, ne chesto uopshte ...al' eto......pa...

  2. #202
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moras jos da znas i koji ti je podton koze da bi odredila idealnu boju. To ti je samo pocetak ; ) Npr. ja sam malo pink u licu (seljancica podton) - pa ubijam to crvenilo bezh puderima. Mislim da ti je dovoljno da kupis jedan puder koji ce bas da ti odgovara i onda za neke nedostatke npr. PMS bubuljice i takve gluposti - mozes da koristis korektor. E sad, izabrati puder nije lako, ali osnovni korak je da ih probas direktno na faci. Kada sam kupovala Kanebo posla sam u Beauty and City i cure koje tamo rade - stvarno znaju svoj posao - one ce ti ga isprobati na licu mjesta - trazis da ti isprobaju pola face jedan, pola face drugi puder. I obavezno podji u toku dana, nikako nocu. Trazi im da ti probaju Kanebo puder i Clarins Skin Illusion i Estee Lauder Double Wear. Ako su ti oni preskupi - potrazi ispod Beka Bourjois - Healthy Mix ili Healthy Mix Serum Gel Foundation.

  3. #203
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Podton??? Kapiram....

    Ja nemam rozkastih nijansi na luc... Znam da je onaj koji mi je bash odgovarao, mislim na ovaj Revlon, bio "Send beige". Ne znam znachi li to isht... Ali, kapiram da moje lice nema te ..."nude" rozikaste tonove... Vishe neke maslinaste...ako sse dobro sjecam da imaju i ti tonovi... nisam pretamne puti (sem kad ljeti pogaravim)...ali mi je ten def tamniji...i...nije zhuckast...nije rozikast...nego...ono trece.


    Da podjem gdje? "Beaty and City" je gdje?

    Probacu ja sve to...pa javljam shta sam ..."napravila".

  4. #204
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    B&C ti je u Delti. Ne zalijeci se, take your time. I jos da napomenem da u najvecem broju slucajeva koristim flat top brush za nanosenje tecnog pudera, mada imam i onu standardnu cetkicu, moja je INGLOT 21T. I naravno, prstima : )

  5. #205
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad smo vec kod pudera i slicnih pokrivalica, da mi neko predlozi neki kvalitetan korektor, najbolje bi bilo u olovci, za precizno nanosenje, koji je postojan i prilagodjen masnom tipu koze?
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  6. #206
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pomenuste EVELINE kometiku. Ja koristim njihovu kremu za podrucje oko ociju za suvu kozu, sa kozjim mlijekom. Probala sam i dnevnu kremu, istu. Odlicni su i jeftini. Jes da to nema veze sa dekorativnom kozmetikom, ali.. Nedje sam davno procitala, da je vlasnik eveline kozmetike radio u Vishy laboratoriji, i da je bukvalno `pokrao` njihove tajne, i da prakticno izmedju te 2 kometike nema puno razlike, osim sto je eveline neuporedivo jeftinija. Tak` da probajte, necete se pokajati. Kod nas, u HN, nisam uspjela naci nista od njihove sminke, a dosta je ljudi preporucuje..
    Ća je život vengo fantažija!

  7. #207
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLACK_MAGIC_WOMAN View Post
    Kad smo vec kod pudera i slicnih pokrivalica, da mi neko predlozi neki kvalitetan korektor, najbolje bi bilo u olovci, za precizno nanosenje, koji je postojan i prilagodjen masnom tipu koze?
    najbolji korektor, ne mogu sliku da postavim http://www.yslbeautyus.com/Touche-%C...efault,pd.html, ako ti je skup imas KORFF i on je ok
    Me, myself and I

  8. #208
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja korektore ne koristim, ali sam isprobavala Shiseido Natural Finish Cream Concealer i odlican je! Doduse, nije u olovci nego u tubici...
    Last edited by Poppy; 05-09-12 at 12:42.

  9. #209
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Djevojke dje vi nalazite tu `dizajnersku` sminku? U Pg?
    Ća je život vengo fantažija!

  10. #210
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Puno toga imas u Delti, u Beauty and City, mada ja uglavnom uzimam kad otputujem, s tim sto uvijek napravim spisak stvari koje su mi potrebne i ne odstupam! Cijene u CG su uvijek 30-40% vece, na zalost...

  11. #211
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vici View Post
    najbolji korektor, ne mogu sliku da postavim http://www.yslbeautyus.com/Touche-%C...efault,pd.html, ako ti je skup imas KORFF i on je ok
    Gdje mogu da ga nadjem u Podgorici?
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  12. #212
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eee, zato pitam. E dje zivim... :dejection:
    Ća je život vengo fantažija!

  13. #213
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    Pomenuste EVELINE kometiku. Ja koristim njihovu kremu za podrucje oko ociju za suvu kozu, sa kozjim mlijekom. Probala sam i dnevnu kremu, istu. Odlicni su i jeftini. Jes da to nema veze sa dekorativnom kozmetikom, ali.. Nedje sam davno procitala, da je vlasnik eveline kozmetike radio u Vishy laboratoriji, i da je bukvalno `pokrao` njihove tajne, i da prakticno izmedju te 2 kometike nema puno razlike, osim sto je eveline neuporedivo jeftinija. Tak` da probajte, necete se pokajati. Kod nas, u HN, nisam uspjela naci nista od njihove sminke, a dosta je ljudi preporucuje..
    E, i ja sam uzela isto znajuci da Poljaci znaju da naprave kvalitetnu stvar... ovoga puta mi se nije dopalo. Tj. ne vidim da ima ikakvog efekta...koji bi (valjda!?) trebalo da ima... Dnevna mi je eno kuci...stavljam je ja...ali....hm,...shta znam.

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    B&C ti je u Delti. Ne zalijeci se, take your time. I jos da napomenem da u najvecem broju slucajeva koristim flat top brush za nanosenje tecnog pudera, mada imam i onu standardnu cetkicu, moja je INGLOT 21T. I naravno, prstima : )
    @Poppy.... Ja samo prste koristim. Nisam znala da se chetkicom mozhe techni nanositi. Snam za one kao sundjerchice-tuferchice...i prste. Te lijepe chetke i prirodne dlake jedino za rumenila...

    Hvala na informacijama. Gdje mogu chetku da kupim? Je li to chetka ili neka "shpatla", grubo da se izrazim...jer ne mogu da zamislim mekanu chetku kojom se nanosi TECHNI puder... POTPUNO SAM NEUPUCENA.

    Damn it!

  14. #214
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imas nesto u Beauty and City u Delta City-ju, nesto u Bar kod-u, nesto po duty free-ovima i inostranstvu
    Me, myself and I

  15. #215
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naruci sa ovog sajta http://www.cocktailcosmetics.co.uk/Brushes Toplo preporucujem Real Techniques!

  16. #216
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ni ja nikad nanosila cetkicom puder. Ali sam vidjela u Oriflame da ih ima, i lijepo izgledaju. E sad koliko su dobre za tu rabotu, ne znam..
    Ća je život vengo fantažija!

  17. #217
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh, dodje mi da vas sve nashminkam hahahahaha

  18. #218
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    Uh, dodje mi da vas sve nashminkam hahahahaha
    Odlicna ideja!

    Ja koristim samo korektor, maskaru i labelo, bukvalno nista drugo, jer uopste ne volim da se sminkam, to me bas smara. Vidim da ti itekako znas znanje, mogla bi da pocnes svoje informacije da dijelis kao strucne savjete, nama neukima su od velike koristi.
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  19. #219
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje znanje je vrlo vrlo skromno, ali imas milion i jednu (v)blogerku koje to rade fenomenalno.

  20. #220
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Ja kad bi se nasminkala, opstat se ne bi moglo od moje ljepote hahahahahahhah
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  21. #221
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da vam dam jedan savijet. Ruz za usne nanosim iskljucivo prstom tako da ( ukoliko se né preceruje naravno) usne izgledaju "punije". A primijetila sam da dosta profesionalnih sminkera to rade. Uzeli od mene trik 100%
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  22. #222
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    Uh, dodje mi da vas sve nashminkam hahahahaha
    Mogu li ja, mogu li ja!!!??????????


    E, sad cu biti krajnje iskrena.

    Ja obozhavam da se shminkam, i druge da shminkam, ali to nikad ne radim.


    Dosta znam o tim stvarima...t.j. shta treba a shta ne...ali to nikad na sebi ne primjenjujem...sam na sestri, drugaricama i njenim drugaricama. Eto...pitajte ih! Sminkam za maturske i polumaturske vecheri...za svadbe...rodjendane...izlaske...po tudjim kucama...u mojoj kuci...u kucama rodjaka...svega ima.


    Ali BIH voljela da sjednem nekom da me dobro..."uprilichi"...hahahahahah Mislim da bih pobjegla kao oparena.


    p.s. Shta kazhete da pochnem blog o tome da radim???
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 05-09-12 at 13:14.

  23. #223
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    Nista ne slusajte zvoncicu sto prica, ona ima porcelan kozu : ) Nece joj jos 20 godina trebati puder.
    jes, kako da ne, podočnjaci me ubiše i nemam pojma kako da ih se riješim...mada nijesam disciplinovana...e i jedan savjet, ako hoćete ujutro da ne izgledate kao da ste se tek probudile, malo ledom izmasirajte lice i da vidite kako pomaže

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    nisam pretamne puti (sem kad ljeti pogaravim)...ali mi je ten def tamniji...i...nije zhuckast...nije rozikast...nego...ono trece.

    a što treće, m00do, nijesi svijetla, nijesi tamna, nijesi žuta, nijesi maslinasta?!
    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    Pomenuste EVELINE kometiku. Ja koristim njihovu kremu za podrucje oko ociju za suvu kozu, sa kozjim mlijekom. Probala sam i dnevnu kremu, istu. Odlicni su i jeftini. Jes da to nema veze sa dekorativnom kozmetikom, ali.. Nedje sam davno procitala, da je vlasnik eveline kozmetike radio u Vishy laboratoriji, i da je bukvalno `pokrao` njihove tajne, i da prakticno izmedju te 2 kometike nema puno razlike, osim sto je eveline neuporedivo jeftinija. Tak` da probajte, necete se pokajati. Kod nas, u HN, nisam uspjela naci nista od njihove sminke, a dosta je ljudi preporucuje..
    ja trenutno koristim noćnu i dnevnu kremu na bazi maslinovog ulja i što kažeš vrlo je prihvatljive cijene i baš mi lice lijepo reaguje, mada, priznajem, danju nanosim kremu samo i jedino prije šminkanja, a noću kad se sjetim a to bude par puta, ili manje, nedeljno

    I pitanje za vas koje volite šminku i sve što s njom ima veze...negdje ranije sam nabavila neki piling-gel, prvo oriflajmov, posle nivein, i mogu vam reći da je to fantastična stvar jer tako sjajno očisti nečistoće s lica i skine taj površinski sloj kože, a lako se nanosi, na vlažno, skoro mokro lice se utrljava kružnim pokretima, ne previše intenzivnim, minut ili dva, osjećate po licu kao da vas masira blagi šmirgl, spere se dobro čistom vodom i OBAVEZNO posle namaže hranljivom noćnom kremom...ne brinite, lice bude blago crveno od te masaže, ali ujutro je kao alabaster! Faantastično!
    Ima li nešto na tu foru da mi preporučite, nešto što ste vidjele, koristile, neko vam se hvalio? Ima vjerovatno ovo Niveino da se nađe ali ja volim s vremena na vrijeme da promijenim kozmetički preparat, a ovaj Nivein već više od godinu dana koristim

    http://www.iris.hr/EasyEdit/UserFile...6_300_300.jpeg
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #224
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Zvoncice: ja koristim ovaj od Bourjois i odlican je
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  25. #225
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jes, kako da ne, podočnjaci me ubiše i nemam pojma kako da ih se riješim...mada nijesam disciplinovana...e i jedan savjet, ako hoćete ujutro da ne izgledate kao da ste se tek probudile, malo ledom izmasirajte lice i da vidite kako pomaže

    a što treće, m00do, nijesi svijetla, nijesi tamna, nijesi žuta, nijesi maslinasta?!
    ja trenutno koristim noćnu i dnevnu kremu na bazi maslinovog ulja i što kažeš vrlo je prihvatljive cijene i baš mi lice lijepo reaguje, mada, priznajem, danju nanosim kremu samo i jedino prije šminkanja, a noću kad se sjetim a to bude par puta, ili manje, nedeljno

    I pitanje za vas koje volite šminku i sve što s njom ima veze...negdje ranije sam nabavila neki piling-gel, prvo oriflajmov, posle nivein, i mogu vam reći da je to fantastična stvar jer tako sjajno očisti nečistoće s lica i skine taj površinski sloj kože, a lako se nanosi, na vlažno, skoro mokro lice se utrljava kružnim pokretima, ne previše intenzivnim, minut ili dva, osjećate po licu kao da vas masira blagi šmirgl, spere se dobro čistom vodom i OBAVEZNO posle namaže hranljivom noćnom kremom...ne brinite, lice bude blago crveno od te masaže, ali ujutro je kao alabaster! Faantastično!
    Ima li nešto na tu foru da mi preporučite, nešto što ste vidjele, koristile, neko vam se hvalio? Ima vjerovatno ovo Niveino da se nađe ali ja volim s vremena na vrijeme da promijenim kozmetički preparat, a ovaj Nivein već više od godinu dana koristim

    http://www.iris.hr/EasyEdit/UserFiles/Catalog/visage-nivea-piling-njezni/nivea-njega-lica-visage-piling-634799044080776406_300_300.jpeg
    A kako zvoncice da se rijesis podocnjaka kad do 5 ura ujutru o narkomaniji razglabas drogerasu

Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Dekorativna rasvjeta...
    By Igi in forum Ostali oglasi
    Replies: 30
    Last Post: 09-04-09, 15:05
  2. Auto kozmetika
    By Omega in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 31
    Last Post: 18-07-08, 14:01
  3. Kozmetika za auto
    By masster in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 22-09-06, 20:06
  4. Kozmetika za auto
    By grcko in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 08-06-06, 10:34
  5. Kozmetika
    By kitty in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-06, 01:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •