Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 328

Thread: Dekorativna kozmetika

  1. #26
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sijenka ne moze stajati dugo a da se na nakupi u naborima kapka, osim ako ne koristite Primer. Ja sam narucila sa ELF sajta i stigao mi je njihov mineral primer, sasvim je dobar za te pare. Uz to i sjenke su im dobre. Planiram da narucim neke od njihovih cetkica.


    Da li je neko koristio GOSH-ov face primer? Vidjela sam da ga imaju u mil-pop, kosta oko 13e. Imaju dva tipa - za normalnu i za mjesovitu kozu (ili suvu?!).

  2. #27
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    trojku za sijenku (uz sunđerasti aplikator) i sedmicu za rumenilo, to mi je sasvim dosta
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  3. #28
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by berekina View Post
    koristite li ove četkice, ako da koje......
    Otkako sam uzela set cetkica, ne mogu da zamislim nanosenje tecnog pudera prstima. Cetkica je zakon. Prva koju sam imala je bila PUPA, ali je ostavljala tragove, ali je zato ova druga iz seta Zoeva bila pun pogodak!



    Koristim cetkicu za rumenilu, za puder u prahu (ili kameni) blending brush... samo rijetko koristim cetkicu za korektor i za usne. I druga sa desne strane je sjajna za pravilno nanosenje eyelinera!

  4. #29
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    meni je ovo savršenstvo šminke

    samo bih ja dodala još maskare i crne olovke

    slažem se lijepa šminka, ali ne na meni.....ne mogu se zamisliti s crvenim karminom, isto mi se događa i sa crvenim ili bordo lakom za nokte, lijepo mi je vidjeti na nekom drugom, ali ne na meni
    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Sijenka ne moze stajati dugo a da se na nakupi u naborima kapka, osim ako ne koristite Primer. Ja sam narucila sa ELF sajta i stigao mi je njihov mineral primer, sasvim je dobar za te pare. Uz to i sjenke su im dobre. Planiram da narucim neke od njihovih cetkica.


    Da li je neko koristio GOSH-ov face primer? Vidjela sam da ga imaju u mil-pop, kosta oko 13e. Imaju dva tipa - za normalnu i za mjesovitu kozu (ili suvu?!).
    nisam do sad koristila nikakve baze za sjenke, mislim da ću naručiti taj od ELF-a.
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  5. #30
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lijepa tema

    Moja daleko najbolja kupovina ikad su cetke Max Factor, nisam ocekivala neko cudo ali nakon pranja vecina cetkica pocne da se linja sto nije slucaj i sa ovim.



    Ima ih u CM pa ako se neko dvoumi ove su prelijepe mekane i nakon mnooogo pranja izgledaju kao prvi dan
    Po cijeloj Podgorici nisam nasla ni jedan jedini KVALITETAN set cetkica iako sam bila spremna da izdvojim dosta novca.

  6. #31
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    Lijepa tema

    Moja daleko najbolja kupovina ikad su cetke Max Factor, nisam ocekivala neko cudo ali nakon pranja vecina cetkica pocne da se linja sto nije slucaj i sa ovim.



    Ima ih u CM pa ako se neko dvoumi ove su prelijepe mekane i nakon mnooogo pranja izgledaju kao prvi dan
    Po cijeloj Podgorici nisam nasla ni jedan jedini KVALITETAN set cetkica iako sam bila spremna da izdvojim dosta novca.
    ja sam kupila na net-u.....iz istog razloga, slabe ponude....
    s čime perete četkice i koliko često???
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  7. #32
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovu za tecni perem poslije svake upotrebe, a velike cetke koje koristim za kameni, kuglice, rumenila itd. perem otprilike posle 10ak dana jer ih manje i koristim.
    Stavim jednu kap najblazeg sredstva za umivanje na dlan i protrljam cetkicu, isperem mlakom vodom, malo ocijedim i ostavim vodoravno da se susi.
    Trazila sam sredstva za pranje cetkica ali zamisli cuda ni to nemamo bar ne tamo gdje sam ja trazila po kozmeticim prodavnicama, jedna prodavacica me gledala kao da trazim butkicu od vepra na rostilju.

  8. #33
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Da li koristis aplikatore koji su dosli uz sjenke ili cetkice?
    Ne koristim to što dođe od njih već četkice od Chanela koje sam dobila... Nijesam ih našla ovdje ukoliko im se bilo šta desi da ih zamijenim...
    Što se tiče sredstva za čišćenje četkica kod nas je pojam i četkica još uvijek... :O
    Last edited by makica-pakica; 01-03-11 at 13:20.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  9. #34
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by berekina View Post
    s čime perete četkice i koliko često???
    Ja ih perem sapunom za lice, najcesce upravo cetkicu za tecni puder. Inace, naletjela sam na yt uputstvo kako se pravi neko tecno sredstvo za pranje cetkica, cim ga nadjem - kacim.

    Npr. ovaj:
    Last edited by Arhitetka; 01-03-11 at 14:00.

  10. #35
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Ja ih perem sapunom za lice, najcesce upravo cetkicu za tecni puder. Inace, naletjela sam na yt uputstvo kako se pravi neko tecno sredstvo za pranje cetkica, cim ga nadjem - kacim.

    Npr. ovaj:

    Nesto se ne bih usudila da buckam sve ovo :shock:

    evo kako to ne treba raditi, agresivno toliko da ce cetku upokojiti posle 2 ovakva pranja:


    ja to radim jednostavno ovako:

    najlakse je i ni jedna cetka mi se nije ostetila, jako bitno za cetke sa drvenom drskom ne treba ih nikad kvasiti citave niti dozvoliti da se voda sliva u `korijen` cetke jer ce tako vremenom poceti da opadaju dlake.
    Ako platis jednu cetku 15-20 eura zaista je treba pravilno cuvati jer moze dugo da posluzi.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako.

    Što se tiče šminkanja, kod mene se sve svodi samo na šminkanje očiju, i volim da ih naglasim :treptrep:, tako da ono što najčešće koristim je: sjenka (mada je nešto izbjegavam u poslednje vrijeme), olovka, ajlajner i maskara. To je sve. Ne koristim nikakve pudere i rumenila (što ne znači da ne bi trebalo), niti ruževe. Jedino što koristim za usne je labello.

    Maskara koju trenutno koristim je:


    Olovka (uvijek braon) je Revlonova, sjenke su najcešće u braon, sivoj i ljubičastoj nijansi - Oriflame, Deborah, Gosh, Dior i još poneke. Ajlajner - u dnevnoj varijanti braon, a u noćnoj crni - Rimmel i miss sporty.
    Od lakova, kao što sam već pominjala na drugom topicu, koristim samo french i crveni (nekad ugušeno crvena ili trula višnja). Trenutno koristim crveni miss sporty, br. 27 - prelijep! Već više od mjesec samo njega stavljam.
    I neka priča ko šta hoće, ali ovo ->


    je najženstvenija i najseksi boja!

    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  12. #37
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A gdje se mogu pronaci dobre chetkice,npr za nanosenje technog pudera,kamenog i rumenila i kako se krecu cijene?

    Ja od sminke koristim za sad-crnu olovku i maskaru...naravno i sjaj za usne,uvece znam da stavim sve sto treba,ali trudim se da se sto manje sminkam...Najvaznije mi je da mi je kosa uredna i da su mi nokti nalakirali,a obozavam crveni lak...mmmmmmm

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo moj skromni doprinos temi. Nesto sto ja koristim...
    Maskara Deborah

    Eyeliner Deborah


    Avon rumenilo


    Collistar sjajno rumenilo


    Avon ruz Red2000 * po nekad

    Evo kako to na meni izgleda


    Uploaded with ImageShack.us

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Last edited by kuglica; 01-03-11 at 22:09.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  14. #39
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ti sminka uopste ne treba ali je ocigledno da znas sto ti stoji i kako da nanosis kako treba, posebno ti zavidim na eyelineru, jer mislim da nikad to necu uspjeti da izvedem
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  15. #40
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VaNzEmAlJkA View Post
    Mislim da ti sminka uopste ne treba ali je ocigledno da znas sto ti stoji i kako da nanosis kako treba, posebno ti zavidim na eyelineru, jer mislim da nikad to necu uspjeti da izvedem
    Izvinjavam se sto upadam di me niko nista ne pita, ali eto mali savjet s moje strane.

    A ti zato lipo prije eyelinera, kreonom iscrtaj oci, pa ako si potrefila dobru liniju samo priko nje predji eyelinerom, a ako nisi, onda prstom obrisi kreon i kreni ponovo. Mozes koristiti kreon neke svijetle boje, braon, plava ili slicno, uopce nije bitno, samo da se vidi crta po kojoj mozes preci eyelinerom.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  16. #41
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cure ,orijentaciono, posto vidim citav ritual od ovoga napraviste - koliko vremena vam treba da se nasminkate? :-)
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  17. #42
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vikky, ja ti se ujutru uz pomoc:

    ...upristojim za svega 5 minuta.

    Kad je u pitanju neka posebna prilika i kad sam raspolozena za ovu vrstu meracenja mogu se sminkati i do pola sata...
    Ne znam je li zabranjeno postavljat ovdje linkove, ali ovaj je super i bas je "on topic",

  18. #43
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uglavnom je to maskara, rumenilo i nekakav sjaj za usne i za minut sam gotova
    Kad imam volje i vremena zna to potrajati i duže....korektori, puderi, sjenke .....


    na jednom formu sam čitala da cure peru svoje četkice s sapunom ili gelom za intimno pranje, imam mi logike.........
    Last edited by berekina; 02-03-11 at 22:38.
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  19. #44
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VaNzEmAlJkA View Post
    Mislim da ti sminka uopste ne treba ali je ocigledno da znas sto ti stoji i kako da nanosis kako treba, posebno ti zavidim na eyelineru, jer mislim da nikad to necu uspjeti da izvedem
    Ja sam svega 2 puta u zivotu iscrtala lajnerom da mi se dopada, takodje prvo sa crnim krejonom pa sa tecnim lajnerom.

    Btw, nikad nijesma oprala cetkicu za rumenilo, qq dobicu sidu sad odma.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  20. #45
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravih da pohvalim>

    Puder koji koristim


    Sjaj za usne



    Crna olovka za oci

    Last edited by kuglica; 02-03-11 at 23:40.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  21. #46
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _Ingrid_ View Post
    vikky, ja ti se ujutru uz pomoc:

    ...upristojim za svega 5 minuta.

    Kad je u pitanju neka posebna prilika i kad sam raspolozena za ovu vrstu meracenja mogu se sminkati i do pola sata...
    Ne znam je li zabranjeno postavljat ovdje linkove, ali ovaj je super i bas je "on topic",
    Ma ja to po kratkom postupku u bilo kojoj varijanti ...ne znam nesto ne meracim(odugovlacim) zato i ludim od onog kolektivnog spremanja kad se skupimo nas 2-3 cure pa krene citava procedura i ritual ...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  22. #47
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje sminkanje traje duze od 5 minuta samo kad to radi neko strucan u nekim posebnim prilikama
    Moram uzet neke kuglice preblijeda sam u zadnje vrijeme
    Ne vidjeh odgovor na pitanje dje se moze uzet neki fin set cetkica i koliko to zadovoljstvo kosta?
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  23. #48
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobnica View Post
    Moje sminkanje traje duze od 5 minuta samo kad to radi neko strucan u nekim posebnim prilikama
    Moram uzet neke kuglice preblijeda sam u zadnje vrijeme
    Ne vidjeh odgovor na pitanje dje se moze uzet neki fin set cetkica i koliko to zadovoljstvo kosta?
    Ovdje sam kupila samo četkice od PUPE ( nije set ) tako da ti ne znam reći, mislim da se i MF može naći u CM, ne znam da li se radi o setu ili ne....

    isplativije mi je uzeti preko neta, ako ti je to problem postoje neki forumaši koji ti to mogu kupiti....
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  24. #49
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobnica View Post
    Moje sminkanje traje duze od 5 minuta samo kad to radi neko strucan u nekim posebnim prilikama
    Moram uzet neke kuglice preblijeda sam u zadnje vrijeme
    Ne vidjeh odgovor na pitanje dje se moze uzet neki fin set cetkica i koliko to zadovoljstvo kosta?
    Napisah prije da nigdje nisam uspjela da nadjem NORMALAN set po cijeloj Podgorici a bila sam spremna platiti koliko god.
    U Mil pop imas pojedinacno neke jeftine koje na oko djeluju kao najobicniji skart, bas loseg kvaliteta. Ove gore Max Factor imas u CM i kostaju nesto oko 10ak eura po komadu ali vrijede svaki cent, od prirodne su dlake i veoma mekane, perem ih redovno ni jedna dlacica im nije opala.

  25. #50
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ne koristim Eyeliner standardni već gel Eyeliner, masu mi je jednostavniji za korištenje....


    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

Page 2 of 14 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Dekorativna rasvjeta...
    By Igi in forum Ostali oglasi
    Replies: 30
    Last Post: 09-04-09, 16:05
  2. Auto kozmetika
    By Omega in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 31
    Last Post: 18-07-08, 15:01
  3. Kozmetika za auto
    By masster in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 22-09-06, 21:06
  4. Kozmetika za auto
    By grcko in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 08-06-06, 11:34
  5. Kozmetika
    By kitty in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-06, 02:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •