Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 328

Thread: Dekorativna kozmetika

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dekorativna kozmetika

    - Vasa rutina kada je u pitanju dekorativna kozmetika?

    - Koje proizvode koristite?

    - Bez kog proizvoda ne mozete?

    - Koji proizvod vas je razocarao?


  2. #2
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    ne sminkam se,ali sam dobila za rodjendan kofercic estee lauder kozmetike,pa cu morati da pocnem
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se nesto mnogo ne sminkam ( i ako kao prodajem avon) koristim kuglice jer sam mnooogooooo blijeda, to je neizostavno, i neki sjaj za usne povremeno. ostalo bas rijetko koristim, ( za nastupe maskara, kuglice, ruz i sjaj) dovoljno
    dva i dva su tri

  4. #4
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista bez sminke,pa nek prica ko sta oce

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rijetko se sminkam,puder mi je misaona imenica
    Uglavnom to je maskara,malo sijenke i sjaj za usta
    Rimelov svijetlo rozi sjaj za usta je nesto bez cega ne mrdam,prvo sto mi lako pucaju usne,a drugo jer je prelijep
    sad koristim flormar lakove i sijenke,jeftina a jako lijepa kozmetika. . . i to je u sustini to
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  6. #6
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    obozavam da se sminkam,to mi dodje kao neki ritual,volim svasta da isprobam.kupovala sam nekad najskuplje ruzeve Kanebo,svu platu sam za sminku dala.a sad mi se svidja skoro sve od Rimmel-a,jeftino a lijepo i kvalitetno.jedino za sta dam vise para je jedan ruz za usne(koji nebih mijenjala)od YSL
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovaj je najlepsi

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobnica View Post
    Rimelov svijetlo rozi sjaj za usta j
    Juce sam uzela Rimmel Vinyl Gloss - boja Love Bug i prvi utisak je pozitivan.



    + ne odvajam se od Maybelline maskara - Colossal Volume Express (cuvena zuta) i uzeh posljednju koju su izbacili na nase trziste Falsies Black Drama:



    Na zalost, kod nas nikako da stigne i Maybelline Gel Eyeliner, posto volim da se overdoziram crnim ajlajnerom.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne mogu bez tečnog i kamenog pudera i maskare. To je osnova za sve.
    Koristim već neko vreme L'oreal True Match (nijansa N4) i prezadovoljna sam, ne bih ga menjala. Takođe, poslije x isprobanih maskara sa svim mogućim dodacima i funkcijama, neprevaziđena je Max Factor Masterpiece Max. Definitivno najbolja.

    ono što tražim je dobar korektor za moje džanki-sa-bolesnim-bubrezima podočnjake. Probala sam ih dosta i nijedan mi ne odgovara.
    Last edited by Miss_Lucifer; 27-02-11 at 13:59.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najčešće koristim masakru i rumenilo, kad mi se da stavim i korektor za oči i puder u kamenu, sjajilo, sjenku, a u posebnim prilikama i tečni puder. Dugo sam koristila Max Factor maskare, a u zadnje vrijeme koristim Maybellin maskare i zadovoljna sam s njima.... i jako puno lakova za nokte raznih boja
    moram priznati da imam puno više šminke nego što je koristim (sjenke, olovke, ruževi i sl.) neke od stvari koje koristim
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  11. #11
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Koristim već neko vreme L'oreal True Match (nijansa N4) i prezadovoljna sam, ne bih ga menjala.
    Kupila sam kameni True Match i nikakav mi je. Ne znam sta mi je bilo, bukvalno sam bacila pare. Koristim ga samo kad izlazim uvece da na kraju fiksiram tecni puder - a koristim upravo ovaj koji je navela berekina - Vichyjev br. 23.

    Nekad davno sam koristila i Cliniqueov kompaktni/kameni - odlican!

    @berekina, juce sam kupila Pupa lak za nokte, totalno luda boja, uvece je crn, a preko dana neka varijanta nit' ljubicast, nit' teget, namazan u jednom sloj, sto je sasvim dovoljno. Doduse, oni ga pakuju u bocice od 5ml, za razliku od ostalih na trzistu koji su 8ml, skoro duplo vise.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Kupila sam kameni True Match i nikakav mi je. Ne znam sta mi je bilo, bukvalno sam bacila pare. Koristim ga samo kad izlazim uvece da na kraju fiksiram tecni puder - a koristim upravo ovaj koji je navela berekina - Vichyjev br. 23.

    Nekad davno sam koristila i Cliniqueov kompaktni/kameni - odlican!

    @berekina, juce sam kupila Pupa lak za nokte, totalno luda boja, uvece je crn, a preko dana neka varijanta nit' ljubicast, nit' teget, namazan u jednom sloj, sto je sasvim dovoljno. Doduse, oni ga pakuju u bocice od 5ml, za razliku od ostalih na trzistu koji su 8ml, skoro duplo vise.
    ja sam na br.35
    Pupa ima lijepe lakove, ali su preskupi za ono što nude......
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  13. #13
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nijesam zadovoljna Pupinim lakovima. Jedina dobra stvar kod njih je ta sto ih je dovoljno nanijeti u jednom sloju, ali brzo pocnu da se skidaju, bar meni. Probajte Astorove lakove, ima ih u CM i kostaju oko 2,5e. Meni je nijansa 105 predivna.

    Sto se sminke tice, uvijek koristim Pupine sijenke, jer imam odlicnog bratica koji kad ne zna sto da me casti kupi neki od predivnih Pupinih setova.

    Puder - L'oreal true macth neprevazidjen (W5)
    Krejon - Pupa ili Max factor
    Maskara - Pupa energizer (podstice rast trepavica)

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukratko to bi bilo to:
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  15. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo u globalu šta ja koristim sada... ))
    Last edited by makica-pakica; 28-02-11 at 15:17.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Evo u globalu šta ja koristim sada... ))
    Što se Deborah kozmetike tiče, koristim tečni puder, i ovaj u kamenu i jako sam zadovoljna. Imam njihov tečni eyeliner, koji je takođe dobar, ostalo ništa nijesam kupovala od njih.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  17. #17
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imate li neku preporuku za lagani shimmer? Slicne tome su one kuglice iz Avona, ali ih ja koristim kao rumenilo.

    I koristim ovo Pupino rumenilo br. 7 - dobro je za uvece, jer je malcice drecavo, po mom misljenju, tokom dana.


  18. #18
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    ovdje imaš reviews tog shimmera, naime jedan je essence all over highlighter, a drugi essence shimmer powder
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  19. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by berekina View Post
    ovdje imaš reviews tog shimmera, naime jedan je essence all over highlighter, a drugi essence shimmer powder
    Koliko sjutra cu da potrazim ovaj desno, on je svjetliji - jedva cekam da svjetluckam. Hvala, Miss B!

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i drugi put
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  21. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Juče kupila Diamond shadows od PUPA, i prezadovoljna...
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja koristim te Deborine senke, i nisu loše...šta znam, taman kako kažeš možda ima previše sedefa.
    mada ja nešto nisam preterano vična stavljanju senki, više volim jake karmine
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Da li koristis aplikatore koji su dosli uz sjenke ili cetkice?

    Ja sam kupila set cetkica prije skoro godinu dana, doduse nisu od prirodne dlake, ali rade posao.






    Potrudicemo se, zar ne?
    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    ja koristim te Deborine senke, i nisu loše...šta znam, taman kako kažeš možda ima previše sedefa.
    mada ja nešto nisam preterano vična stavljanju senki, više volim jake karmine
    Da, potrudit ćemo se!!!
    Draže su mi četkice, aplikatore rijetko koristim....imam četkica od Pupe, stila i kabuki M.A.C.(set) i za rumenilo...
    Ja volim istaknuti oči!!
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  24. #24
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    7 osnovnih make up kistova

    Ako ste ikada gledali backstage modne revije, sigurno ste primijetili hrpu kistova razbacanih ispred vizažista. Dobra vijest je da vam ne trebaju apsolutno svi kistovi koji koriste profesionalni make up umjetnici. Dovoljno vam je samo par kistova, ovisno o tome koje proizvode koristite i koji dio lica najčešće naglašavate. Ukoliko nemate problema sa ukroćivanjem obrva, profesionalni kist za obrve od samurovine vam zasigurno nije neophodan.


    Pravi make up kistovi su razmjerno skupi i nanošenje make upa kistovima zahtijeva uvježbanu ruku, ali pomoću kistova trošite manje make upa i sa prosječnim proizvodom možete postići savršen efekt.

    Dvije su vrste make up kistova: kistovi od sintetskih vlakana i kistovi od prirodne dlake samura, koze, vjeverice, ponija, jazavca ili lasice. Takve kistove koristi većina profesionalnih make up artista, jer su dugotrajniji, ne mijenjaju oblik tijekom vremena, mekši su na dodir, bolje zahvaćaju make up i ravnomjernije ga nanose. Kistovi od prirodne dlake su puno skuplji od kistova sa umjetnim vlaknima, ali pravilnim održavanjem i čišćenjem mogu vam potrajati desetak godina, tako da kupnju pravih make up kistova smatrajte dugotrajnom investicijom. Jeftinim, grubim sintetičkim kistovima možete samo iziritirati lice, izazvati osipe i crvenilo a nećete postići onaj transparentni, ujednačeni look koji želite.

    Kompromis između ove dvije varijante su sintetički make up kistovi od taklona. Vlakna su im čvrsta i kompaktna, ne upijaju previše proizvoda i izvrsni su za nanošenje make upa gušće, kremastije strukture: korektora, ruža, tekućeg pudera i sl. Za make up u prahu ili kamenu (rumenilo, puder, sjenilo) ipak nabavite kistove od prirodne dlake, jer trebaju biti mekši kako bi bolje zadržali make up i nanijeli ga u laganom sloju.

    Prilikom kupnje kistova, lagano prijeđite preko unutanje strane zapešća ili po licu. Ako vas vlakna grebu ili bockaju, odustanite: tijekom vremena postat će još grublja i tvrđa. Također provjerite je li metalni prsten koji drži slijepljena vlakna čvrsto pričvršćen za dršku, te malo jače protrljajte kist po dlanu: ako vlakna počnu otpadati, to je znak da je kist loše izrađen i da će se raspasti nakon nekoliko pranja.

    Vaš osnovni set make up kistova trebao bi sadržavati:

    1. Kist za korektor (concealer brush) - malen, pravokutnog oblika, čvrstih i gustih vlakana te lagano zaobljenog vrha. Omogućava precizno nanošenje i lako blendanje korektora, a možete ga koristiti i za kremasta sjenila.

    2. Kist za ruž (lip brush) je neophodan ako imate malene ili tanke usne. Uskim kistom sa čvrstim vlaknima zašiljenog vrha postići ćete ujednačeno prekrivanje cijelih usana i lakše izblendati olovku za usne.

    Kistovi za sjenilo (eyeshadow brush i blending brush) će vam uvelike olakšati i ubrzati postupak nanošenja sjenila. Mali aplikatori sa spužvicom koje dobijete sa sjenilom su vrlo nepraktični i već nakon nekoliko korištenja znaju biti potpuno neupotrebljivi. Izbor različitih oblika kistova za nanošenje sjenila je zaista ogroman, no jedno jednostavno pravilo olakšati će vam izbor: što su vlakna kista kraća, intenzitet nanošenja je veći. Za idealan look trebati će vam dva kista: kistom sa četvrtastim vlaknima (3) lagano zaobljenim na rubovima nanesite sjenilo preko većeg dijela kapka, a drugim kistom kružnim pokretima osjenčajte i izgladite rubove. Kist za blendanje (4) treba biti jajolikog, zaobljenog oblika, stepenasto rezanih mekanih vlakana.

    5. Kist za rumenilo/bronzer (blush brush) - velik, zaobljenog oblika kapi, mekanih i gustih savitljivih vlakana. Prirodan izgled rumenila teško je postići sa aplikatorima koji se dobiju uz proizvod, upravo zato jer su ti aplikatori najčešće ravni i premaleni. Obavezan je ako koristite rumenila u prahu i kamenu no ukoliko koristite kremasta rumenila, nanesite ih prstima ili spužvicom.

    6. Kist za tekući puder, podlogu ili toniranu kremu (foundation brush) nalikuje kistu za korektor, samo je veći i malo zaobljenijeg vrha. Pomoću ovog kista postići ćete ujednačeni izgled i prekriti teško dostupna mjesta na licu, npr. rubove nosa. Tekući puder možete nanijeti i spužvicom, ali kistom ćete potrošiti znantno manje pudera.

    7. Kist za puder u prahu/kamenu, tzv. kabuki kist (powder brush) je velik, širok, sa gustim mekanim vlaknima i zaobljenim vrhom. Ukoliko planirate nabaviti samo jedan kist, nabavite kabuki: lagani i ujednačeni finish puno je lakše izvesti s kabukijem nego standardnim aplikatorom, pogotovo ako koristite mineralni puder.

    Make up kistovi su investicija koja će potpuno promijeniti način na koji ste dosada nanosili make up i zapitati ćete se kako ste se dosad šminkali bez njih. Nakon malo prakse sami ćete uvidjeti da je konačni rezultat prirodan i profesionalan look kojeg bi bez kistova teško postigli.



    www.neseser.hr

    koristite li ove četkice, ako da koje......
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  25. #25
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by berekina View Post
    koristite li ove četkice, ako da koje......
    Otkako sam uzela set cetkica, ne mogu da zamislim nanosenje tecnog pudera prstima. Cetkica je zakon. Prva koju sam imala je bila PUPA, ali je ostavljala tragove, ali je zato ova druga iz seta Zoeva bila pun pogodak!



    Koristim cetkicu za rumenilu, za puder u prahu (ili kameni) blending brush... samo rijetko koristim cetkicu za korektor i za usne. I druga sa desne strane je sjajna za pravilno nanosenje eyelinera!

Page 1 of 13 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Dekorativna rasvjeta...
    By Igi in forum Ostali oglasi
    Replies: 30
    Last Post: 09-04-09, 16:05
  2. Auto kozmetika
    By Omega in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 31
    Last Post: 18-07-08, 15:01
  3. Kozmetika za auto
    By masster in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 22-09-06, 21:06
  4. Kozmetika za auto
    By grcko in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 08-06-06, 11:34
  5. Kozmetika
    By kitty in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-06, 02:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •