Page 10 of 14 FirstFirst ... 67891011121314 LastLast
Results 226 to 250 of 328

Thread: Dekorativna kozmetika

  1. #226
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja za piling lica koristim Dove sapun, onaj sa onim plavim mrvicama, za blagi piling. Koza lica mi je jako, jako suva, i on mmi bas odgovara. Blag je a bas fino ocisti lice. Bas zbog te suvoce ne smijem da eksperimentisem. Opet, ako znate nesto bolje, recite..
    Ća je život vengo fantažija!

  2. #227
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    Ja korektore ne koristim, ali sam isprobavala Shiseido Natural Finish Cream Concealer i odlican je! Doduse, nije u olovci nego u tubici...

    Sve od Shiseida je extra.

  3. #228
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    Ja za piling lica koristim Dove sapun, onaj sa onim plavim mrvicama, za blagi piling. Koza lica mi je jako, jako suva, i on mmi bas odgovara. Blag je a bas fino ocisti lice. Bas zbog te suvoce ne smijem da eksperimentisem. Opet, ako znate nesto bolje, recite..

    Sapuni nisu dobri na lice da se stavljaju.... zatvaraju pore.

    Skoro sam od masu ljudi kako mushkog tako zheMskog pola chula za neke sapune od kozjeg mlijeka. Svi se hvale... Nisam probala, ali generalno sam protiv sapun+lice kombinacije.

    Mozda grijeshim, ali to je moj lichni stav.

  4. #229
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    I pitanje za vas koje volite šminku i sve što s njom ima veze...negdje ranije sam nabavila neki piling-gel, prvo oriflajmov, posle nivein, i mogu vam reći da je to fantastična stvar jer tako sjajno očisti nečistoće s lica i skine taj površinski sloj kože, a lako se nanosi, na vlažno, skoro mokro lice se utrljava kružnim pokretima, ne previše intenzivnim, minut ili dva, osjećate po licu kao da vas masira blagi šmirgl, spere se dobro čistom vodom i OBAVEZNO posle namaže hranljivom noćnom kremom...ne brinite, lice bude blago crveno od te masaže, ali ujutro je kao alabaster! Faantastično!
    Ima li nešto na tu foru da mi preporučite, nešto što ste vidjele, koristile, neko vam se hvalio? Ima vjerovatno ovo Niveino da se nađe ali ja volim s vremena na vrijeme da promijenim kozmetički preparat, a ovaj Nivein već više od godinu dana koristim

    http://www.iris.hr/EasyEdit/UserFile...6_300_300.jpeg
    Ja piling radim iskljucivo kukuruznim brasnom . Prirodni preparati bas prijaju mojoj kozi. Ako zelis da probas, samo pomijesaj kukuruzno brasno sa malo vode, toliko da se sjedini smjesa. Naneses na lice, i masiras. Nakon toga, trebalo bi odstraniti kukurz, vlaznim peskirom, i zatim se umiti. Prosto, i jeftino.

    Za skidanje sminke (pitala je Poppy na nekoj od prethodnih stranica) koristim ovaj Garnierov proizvod http://forum.saicosatispalmi.org/viewtopic.php?t=15434 . Kada sa njim skinem sminku sa ociju, umijem cijelo lice koristeci kozji sapun , i to je to. Citala sam da treba posvetiti duplo vise vremena za skidanje sminke, u odnosu na ono koje nam je potrebno za njeno nanosenje.

    Sa koliko godina ste pocele da koristite puder? Mislite li da steti kozi ili je ustvari stiti od prasine i raznih necistoca?

    P.S. Nije mi bas dekorativan post.
    Last edited by AltaMarea88; 05-09-12 at 13:33.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  5. #230
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Sapuni nisu dobri na lice da se stavljaju.... zatvaraju pore.

    Skoro sam od masu ljudi kako mushkog tako zheMskog pola chula za neke sapune od kozjeg mlijeka. Svi se hvale... Nisam probala, ali generalno sam protiv sapun+lice kombinacije.

    Mozda grijeshim, ali to je moj lichni stav.
    Imam i ja taj koziji, ali ga koristim za tijelo. Ponnekad.. A za lice, ne znam ni sama. Otkad ga cistim tim Dove sapunom, nema onog osjecaja zategnutosti koze i sl. Ok izgleda, e sad oce li biti kakvih posljedica ne znam. Tesko mi je u Hn naci bilo sta, osim nekih `osnovnih` stvari. A opet kazem, ne smijem mnogo da eksperimentisem, pa kad nadjem nesto da mi valja, drzim ga se. Moram.
    Ća je život vengo fantažija!

  6. #231
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    Imam i ja taj koziji, ali ga koristim za tijelo. Ponnekad.. A za lice, ne znam ni sama. Otkad ga cistim tim Dove sapunom, nema onog osjecaja zategnutosti koze i sl. Ok izgleda, e sad oce li biti kakvih posljedica ne znam. Tesko mi je u Hn naci bilo sta, osim nekih `osnovnih` stvari. A opet kazem, ne smijem mnogo da eksperimentisem, pa kad nadjem nesto da mi valja, drzim ga se. Moram.

    E, pa treba da "utanachish" shta je dobro za tvoj tip kozhe...pa ti "neki" to iz Pg mogu poslati, ako toga ovdje ima.
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 05-09-12 at 13:37.

  7. #232
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Sapuni nisu dobri na lice da se stavljaju.... zatvaraju pore.

    Skoro sam od masu ljudi kako mushkog tako zheMskog pola chula za neke sapune od kozjeg mlijeka. Svi se hvale... Nisam probala, ali generalno sam protiv sapun+lice kombinacije.

    Mozda grijeshim, ali to je moj lichni stav.
    I ja sam cula da su sapuni dosta losi za kozu, ali sam u Delti, u La mia casi, vidjela neke prirodne sapune, od razlicitih biljaka, za svaki ima precizno napisano kojem tipu koze i problematike je namijenjen. Kostaju oko 6e, ja sam kupila neki od nane, prelijepo mirise i prilicno sam zadovoljna, ne isusuje mi lice, kao sto je bio slucaj sa ostalim sapunima.

    Ipak, kao sto rekoh, kazu da su gelovi i tonici, najbolje rjesenje za ciscenje i osvjezavanje lica.
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  8. #233
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eeee, cuh i ja za taj kozji sapun, kakav je i za lice i tijelo? od pilinga koristim piling gel Eucerin iz apoteke, svakodnevno moze da se koristi za pranje i ciscenje lica, posto pojedini ne mogu bez 2-3 puta nedjeljno, odlican je, kupila sam ga u Apoteci Petanovic, kosta oko 13e, a pretpostavljam da ima i u ostalim .
    Me, myself and I

  9. #234
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja piling radim iskljucivo kukuruznim brasnom . Prirodni preparati bas prijaju mojoj kozi. Ako zelis da probas, samo pomijesaj kukuruzno brasno sa malo vode, toliko da se sjedini smjesa. Naneses na lice, i masiras. Nakon toga, trebalo bi odstraniti kukurz, vlaznim peskirom, i zatim se umiti. Prosto, i jeftino.

    Za skidanje sminke (pitala je Poppy na nekoj od prethodnih stranica) koristim ovaj Garnierov proizvod http://forum.saicosatispalmi.org/viewtopic.php?t=15434 . Kada sa njim skinem sminku sa ociju, umijem cijelo lice koristeci kozji sapun , i to je to. Citala sam da treba posvetiti duplo vise vremena za skidanje sminke, u odnosu na ono koje nam je potrebno za njeno nanosenje.

    Sa koliko godina ste pocele da koristite puder? Mislite li da steti kozi ili je ustvari stiti od prasine i raznih necistoca?

    P.S. Nije mi bas dekorativan post.
    Skidanje sminke - Cera di cupre vlazne maramice. Ne mjenjam ih ni za sto na svijet. Skinu apsolutno sve.
    A puder koristim jos od srednje skole. S tim sto su to tada bili ko zna kakvi puderi, niti sam znala kakav mi treba, ni kakav mi odgovara, o boji da ne pricam.
    I tu mi je trebalo dugo da nadjem nesto da mi bas pase. Da mi ne zacementira lice, da se ne osjecam kao pod maskom..
    Jeftinijji brendovi, manje izvikani su mi se pokazali odlicni. Opet kazem, nisam imala priliku da probam skuplje, svjetske, dizajnerske brendove.
    A o stetnosti i koristima bi imalo sto da se kaze. Hemija je svaki, i jeftini i skupi. Opet, lice treba zastiti od vjetra, prasine.. Tako da tu je jedna korist, bar mislim. Ja na zimu ne bi izasla bez pudera.
    Ća je život vengo fantažija!

  10. #235
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja piling radim iskljucivo kukuruznim brasnom . Prirodni preparati bas prijaju mojoj kozi. .
    Svidja mi se to shto toliko prirodnih maskica i pilinga pravish i koristish.

    Ja sam pristalica toga. Sve prirodno...shto je priordnije moguce...

    Manje krema, manje ljekova...svega.

    'Ajde podijeli koju finu maskicu sa nama... Ali onu "brzopoteznu".

    Quote Originally Posted by vici View Post
    eeee, cuh i ja za taj kozji sapun, kakav je i za lice i tijelo? od pilinga koristim piling gel Eucerin iz apoteke, svakodnevno moze da se koristi za pranje i ciscenje lica, posto pojedini ne mogu bez 2-3 puta nedjeljno, odlican je, kupila sam ga u Apoteci Petanovic, kosta oko 13e, a pretpostavljam da ima i u ostalim .
    Ja sam, kazhem vam, chula od dosta naroda da im se super pokazao. Ali, pazi. Imash u kuci hemije da uzmesh 5 ili 6 razlichitih vrsta , i svi su za razlichitu namjenu. Naime, imash chisto kozji, imash sa medom, imash sa propolisom(lupam sad!), imash josh 4 vrste , ne mogu se sjetiti sa chim. Svi su, navodno, super, ali zavisi za shta ti treba. ja nisam koristila, tu su do 2 eura.. Nijesu skupi...ali ne znam...

  11. #236
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    A opet kazem, ne smijem mnogo da eksperimentisem, pa kad nadjem nesto da mi valja, drzim ga se. Moram.
    Kad ti nesto odgovara, ne treba mjenjati

    Pitali ste za kozji sapun, ja ga koristim, kao sto sam vec napisala. Necu vam ga preporucitii, jer ipak to su preparati za njegu koze, nije sminka. Svako od nas ima drugaciju kozu, zato ni jedan preparat ne moze biti univerzalno dobar. Meni licno odgovara, a probala sam veliki broj proizvoda za umivanje lica ( koji, uzgred, nisu bili niti malo jeftini). Nisam ni sa jednim bila zadovoljna, jer sam osjecala zatezanje koze na licu. Kozji sapun koristim od februara ove godine, i moram priznati da sam ponijela zalihe sa sobom, van Crne Gore
    Za tijelo, vec, mogle biste ga isprobati, pogotovo ako imate neku alergiju, sitne bubuljice ili nesto slicno. Vidjecete koja je razlika u odnosu na koriscenje obicnih kupki. E sad, sto ne mirise, to je druga stvar Uostalom, kosta samo 1.5 euro, mozete i same da probate, nije veliki trosak.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  12. #237
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    Skidanje sminke - Cera di cupre vlazne maramice. Ne mjenjam ih ni za sto na svijet. Skinu apsolutno sve.
    A puder koristim jos od srednje skole. S tim sto su to tada bili ko zna kakvi puderi, niti sam znala kakav mi treba, ni kakav mi odgovara, o boji da ne pricam.
    I tu mi je trebalo dugo da nadjem nesto da mi bas pase. Da mi ne zacementira lice, da se ne osjecam kao pod maskom..
    Jeftinijji brendovi, manje izvikani su mi se pokazali odlicni. Opet kazem, nisam imala priliku da probam skuplje, svjetske, dizajnerske brendove.
    A o stetnosti i koristima bi imalo sto da se kaze. Hemija je svaki, i jeftini i skupi. Opet, lice treba zastiti od vjetra, prasine.. Tako da tu je jedna korist, bar mislim. Ja na zimu ne bi izasla bez pudera.
    pa i nisu nista bolji ovi skuplji. kupila sam od Lancôme Teint miracle i peruta se na kozi pa eto stoji mi bzv u neku fioku, bacene pare. trenutno koristim od Maybelline i ne mislim ga mijenjati. ne zacementira lice kako kazes, boja, textura bas mi odgovara.
    Last edited by Phénix; 05-09-12 at 14:25.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  13. #238
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Svidja mi se to shto toliko prirodnih maskica i pilinga pravish i koristish.

    Ja sam pristalica toga. Sve prirodno...shto je priordnije moguce...

    Manje krema, manje ljekova...svega.

    'Ajde podijeli koju finu maskicu sa nama... Ali onu "brzopoteznu". .
    Vodimo se slicnom logikom kad je rijec o kozmetici. Ja se osjecam najnjegovanije kad se njegujem prirodnim muckalicama, koje smrde, djeluju mozda i ljigavo, al pomazu. Uglavnom koristim ovaj piling sa kukuruznim brasnom, kozji sapun (svako jutro i vece), i kremu. Mlada mi je koza pa je za sada dovoljno. Moja mama uvijek kada cisti krastavce stavi i sebi na lice ociscenu koru. Bas osvjezava, a mozes lice istrljati i komadicem lubenice (mada ja to ne radim ). Jos nesto sto koristim, pogotovo zimi, kada je koza izlozenija vjetru i hladnoci jeste Pantenol krema, koju mozes kupiti u bilo kojoj nasoj apoteci, za euro ili dva, ne sjecam se tacno. Ja je nanosim uvece, bas fino nahrani kozu.

    Pisala sam vec, i kada je rijec o tijelu, trudim se da biram 'nepopularnu' kozmetiku, na biljnoj bazi, ako je moguce. Na primjer, umjesto kreme za tijelo, kupujem ovo ulje od badema : http://erbefruttiespezie.blogspot.it...rle-dolci.html Skuplje je od krema poput Nivee, Dove, Garnier, al opet jeftinije od Diora i ostalih cuda. Nakon njega koza ti je kao djetetu, bar meni.

    Pronasla sam i slicno ulje za skidanje sminke sa ociju, jer bih da zamijenim onaj Garnierov proizvod koji koristim. Cula sam da se moze skidati sminka sa ociju cak i ricinusovim uljem, koje ujedno pospjesuje rast trepavica (mada meni nemaju kud vise da rastu ). Jel ko probao?

    Na kosu stavljam najvise muckalica, al to ti mogu na pm poslati ako treba, da ne zatrpavamo dekorativnu kozmetiku
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  14. #239
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Vodimo se slicnom logikom kad je rijec o kozmetici. Ja se osjecam najnjegovanije kad se njegujem prirodnim muckalicama, koje smrde, djeluju mozda i ljigavo, al pomazu. Uglavnom koristim ovaj piling sa kukuruznim brasnom, kozji sapun (svako jutro i vece), i kremu. Mlada mi je koza pa je za sada dovoljno. Moja mama uvijek kada cisti krastavce stavi i sebi na lice ociscenu koru. Bas osvjezava, a mozes lice istrljati i komadicem lubenice (mada ja to ne radim ). Jos nesto sto koristim, pogotovo zimi, kada je koza izlozenija vjetru i hladnoci jeste Pantenol krema, koju mozes kupiti u bilo kojoj nasoj apoteci, za euro ili dva, ne sjecam se tacno. Ja je nanosim uvece, bas fino nahrani kozu.

    Pisala sam vec, i kada je rijec o tijelu, trudim se da biram 'nepopularnu' kozmetiku, na biljnoj bazi, ako je moguce. Na primjer, umjesto kreme za tijelo, kupujem ovo ulje od badema : http://erbefruttiespezie.blogspot.it...rle-dolci.html Skuplje je od krema poput Nivee, Dove, Garnier, al opet jeftinije od Diora i ostalih cuda. Nakon njega koza ti je kao djetetu, bar meni.

    Pronasla sam i slicno ulje za skidanje sminke sa ociju, jer bih da zamijenim onaj Garnierov proizvod koji koristim. Cula sam da se moze skidati sminka sa ociju cak i ricinusovim uljem, koje ujedno pospjesuje rast trepavica (mada meni nemaju kud vise da rastu ). Jel ko probao?

    Na kosu stavljam najvise muckalica, al to ti mogu na pm poslati ako treba, da ne zatrpavamo dekorativnu kozmetiku
    Ja nerijetko stavljam ricinusovo ulje na trepavice.... Nisam stvarno probala skidati sminku sa njim..ali cu bash da probam, pa vam javljam.

  15. #240
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve zavisi od tipa koze, meni je maybelline isusivao kozu, trenutno koristim L`oreal Roll on true match foundation, Golden Beige, moj ten je svetliji (aristokratski ) i svidja mi se, jer mojoj kozi odgovaraju ti kremasti puderi koji se nanose sundjerom. Ranije sam koristila Chanell teint innocence cream compact, natural 30/40, koji je fenomenalan, najbolju toniranost daje, ali ko ce davati svaki mjesec za refill 30-ak eura (prvi put kada se kupuje taj compact kosta 50-ak eura dodje sa ogledalom i sundjerom i prelijepo izgleda, nakon toga se samo kupuje refill sa kojim svaki put dodje novi sundjer i kosta kao sto rekoh 30-ak e, u Italiji je npr. oko 23e) tako da sam nasla zamjenu u L`orealu jer ovdje necu da dajem tolike pare, ranije mi je to bilo dostupnije u inostranstvu da kupujem...
    Me, myself and I

  16. #241
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Sapuni nisu dobri na lice da se stavljaju.... zatvaraju pore.

    Skoro sam od masu ljudi kako mushkog tako zheMskog pola chula za neke sapune od kozjeg mlijeka. Svi se hvale... Nisam probala, ali generalno sam protiv sapun+lice kombinacije.

    Mozda grijeshim, ali to je moj lichni stav.
    Što se "kozjega" sapuna tiče, znam da se koristi za problematičnu kožu i akne, i da je dosta dobar...Ja imam prilično dobru kožu i NIKAD nijesam lice oprala sapunom, ali nikad, samo hladnom vodom, šminku skidam ili afroditinim ili garnier preparatima, i čistim ovim pilinzima, ponekad prirodnim, ali najčešće ovim kupovnim, pošto sam po prirodi vrlo lijena za te aktivnosti lakše mi je da platim nego da sama mućkam. Uglavnom se ne njegujem dovoljno i hvala majci prirodi što mi nije neophodno inače bi mi lice bilo katastrofalno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #242
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Što se "kozjega" sapuna tiče, znam da se koristi za problematičnu kožu i akne, i da je dosta dobar...Ja imam prilično dobru kožu i NIKAD nijesam lice oprala sapunom, ali nikad, samo hladnom vodom, šminku skidam ili afroditinim ili garnier preparatima, i čistim ovim pilinzima, ponekad prirodnim, ali najčešće ovim kupovnim, pošto sam po prirodi vrlo lijena za te aktivnosti lakše mi je da platim nego da sama mućkam. Uglavnom se ne njegujem dovoljno i hvala majci prirodi što mi nije neophodno inače bi mi lice bilo katastrofalno

    E, to su i pravu! Majka priroda te stvarno imala na umu. I bash sam se pitala koji su to tvoji tajni recepti. Evo...sad znam....

    P.S. Moracu da probam ono sa kukuruznim brashnom.... I voljela bi neku maskicu @AltaMare88 za osvjezhenje lica.... Znam sve one sa kedom, jogurtom, bananama...ali me mrzi da o tom jadu radim... daj neku "brzopoteznu" shto ja volim kaSti

  18. #243
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    brzopotezna ti je krastavac na kolutove i na lice i stvaro je dobar, mada ja nikad nijesam to stavila ali znam ko jeste....sklona sam da vjerujem (sad ćete me vi koje obožavate kozmetiku i uživate da se mackate umlatit) da je čak i onima koji se njeguju ustvari majka priroda podarila što im je podarila i da bi im isto bilo i bez toga i sa tim...inače, zašto bi Brena u 50-oj godini izgledala ovako:
    http://turbofolk.blog.siol.net/files...lij-2008-1.jpg
    http://www.svetestrade.com/images/sr/2938.jpg

    a Vesna Zmijanac ovako (ako uzmemo u obzir da su obje lagodno živjele i imale noca za tretmane i tretirale se maksimalno)
    http://stat.scandal.rs/wp-content/up...a-zmijanac.jpg
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #244
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    E, to su i pravu! Majka priroda te stvarno imala na umu. I bash sam se pitala koji su to tvoji tajni recepti. Evo...sad znam....

    P.S. Moracu da probam ono sa kukuruznim brashnom.... I voljela bi neku maskicu @AltaMare88 za osvjezhenje lica.... Znam sve one sa kedom, jogurtom, bananama...ali me mrzi da o tom jadu radim... daj neku "brzopoteznu" shto ja volim kaSti
    Za sada, koristim samo ono sto sam navela u prethodnim postovima, i ponekad stavim jogurt na lice i opustim se. Ovako ja to radim. Nanesem jogurt sa vise masnoca (ne one dijetalne, vodnjave, ruznjikave ) na lice i vrat (ni slucajno na zonu oko ociju). Na oci stavim dva krastavca, ili kesice caja od kamilice, legnem 15 minuta, i podignem noge malo u vis. Iako zvuci smijesno, podigni noge jer na taj nacin pospjesujes cirkulaciju.

    P.S. I mastaj
    Last edited by AltaMarea88; 07-09-12 at 12:27.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  20. #245
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    brzopotezna ti je krastavac na kolutove i na lice i stvaro je dobar, mada ja nikad nijesam to stavila ali znam ko jeste....
    Stavljam...povremeno... Mislila sam da malo promijenim.

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Za sada, koristim samo ono sto sam navela u prethodnim postovima, i ponekad stavim jogurt na lice i opustim se. Ovako ja to radim. Nanesem jogurt sa vise masnoca (ne one dijetalne, vodnjave, ruznjikave ) na lice i vrat (ni slucajno na zonu oko ociju). Na oci stavim dva krastavca, ili kesice caja od kamilice, legnem 15 minuta, i podignem noge malo u vis. Iako zvuci smijesno, podigni noge jer na taj nacin pospjesujes cirkulaciju.

    P.S. I mastaj
    Sta si pisala u prethodnim postovima??? moram im se vratiti. To za jogurt ...hm...svashta...probacu... I to za malo podignute noge isto znam. Hvala lijepa. Izuzetno ste predusretljive.

  21. #246
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    trenutno koristim essence proizvide i zadovoljna sam,umjesto tonika cesto koristim acidi borici 3 %

  22. #247
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maske sa jogurtom su odlicne, ima varijanta kad se u jogurt sitno isjecka persun i ostavi se ta smjesa da prenoci, pa se onda stavlja maska. Lice postaje svjezije, sjajnije i ova maska je dobra za izbjeljivanje flekica, samo sto je potrebno biti uporan.

    Naravno, prije stavljanja bilo koje maske, neophodno je uraditi piling lica, a kad smo kod jogurta, moze se piling uraditi sa njime i kukuruznim brasnom, laganim, kruznim pokretima.
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  23. #248
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danas cu to da probam...samo da se ...nakanim...

  24. #249
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovaj je najlepsi

  25. #250
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista bez sminke,pa nek prica ko sta oce

Page 10 of 14 FirstFirst ... 67891011121314 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Dekorativna rasvjeta...
    By Igi in forum Ostali oglasi
    Replies: 30
    Last Post: 09-04-09, 15:05
  2. Auto kozmetika
    By Omega in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 31
    Last Post: 18-07-08, 14:01
  3. Kozmetika za auto
    By masster in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 22-09-06, 20:06
  4. Kozmetika za auto
    By grcko in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 08-06-06, 10:34
  5. Kozmetika
    By kitty in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-06, 01:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •