Page 30 of 35 FirstFirst ... 20262728293031323334 ... LastLast
Results 726 to 750 of 873

Thread: Invazija na Libiju

  1. #726
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Snagu do podbjede u odlučujućem trenutku dalo im je priznanje od Crne Gore,ko to nije pobjedio bez naše kuraži ?

  2. #727
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    oh, kakvo ce njesra da im se desava narednih pola vijeka.. kako ce mnooogoo da rade za vrlo, vrlo malo.. kako ce da se prezaduze, svjesni nisu.. kako ce im zemlja decenijama ostati razrusena... i neka ce!


  3. #728
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Tek će sad da nastane kasapnica dok se uspostavi bilo kakav sistem.
    To će biti vrlo uspjesan sistem kao i u ovim drzavama dje pobijedise ovakve revolucije. Treba će im jedno desetak godina da imaju proizvodnju nafte kao prije rata, a Trump im objasni cije će biti nafta

  4. #729
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Najveca Gadafijeva greska je sto nije pregovarao jos dok je bio jaci. Da se sa tim kokosarima nagodio da zadrzi pola miliarde i da izadje iz zemlje sa porodicom oni bi ladno pristali. Sad bi zivio nedje kao covjek, a oni bi vec dosad osjetili kako je biti rob u svojoj zemlji, a narodu bi drzava bila izgradjena i bez rusevina pa bi se bunili sa razlogom protiv ovih demokratskih pobunjenika.
    Last edited by opmne; 28-08-11 at 12:36.

  5. #730
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uslovi za pregovaranje su bili "ajde da ga objesimo pa da mu sudimo". Mogao je zbrisati on iz zemlja (mozda je i to ucinio) ali je precijenio ne toliko svoje vojne snage, koliko je podcijenio namjere onih koji odlucili da ce Libiju i sravniti sa zemljom.

  6. #731
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Sad ce libija biti sjebanija od nas.... Tek ce sad da vide sta su dobili
    Njak Njak Njak

  7. #732
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Pretpostavljam i ja da je otisao iz Libije, u pravu si da je podcijenio volju sjevernoatlanske alijanse da ga isprate, mislim da se moglo pregovarati i bez njegovog vjesanja i rusenja Libije. Bilo je jasno ko stoji iza pobunjenika, tako da se moglo pregovarati upravo sa njima ne sa pobunjenicima, a pobunjenici bi ispostovali ishod pregovora.

  8. #733
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Evo i nama se uvede demokratija pa ne kukamo za Titom i Slobom.
    Nijedan sistem koji se temeljio na represiji naroda i potiskivanju slobodne rijeci ne moze opstati dugo, tako da nije mogao ni gadafijev, koliko god statisticki nama odavde se cinio idealan. Nece im ni demokratija bit idealna, ali sami su izabrali, nisu ovo skupine huligana mogle da pokrenu. Gadafi je znao sto mu se sprema kao i cijeli rezim, sigurno im ovo nije doslo iz vedra neba. Od njih samih zavisi kakva ce im demokratija bit, mada je i to primitivan narod, tako da im i demokratski sistem ne moze bit bolji.
    Nijedan sistem, bio demokratski ili diktatorski ne može lako da opstane ako nije po volji zapadnih centara moći, naročito ako je reč o zemlji sa značajnim resursima.Zapad je razradio do perfekcije Gebelsove metode medijske satanizacije protivnika i "specijalnog rata", preko ubacivanja svojih poslušnika u interesantne države .Čak i neki demokratski režim , u državi za koju je zapad zainteresovan, morao bi vremenom da postane zapadna marioneta ili da postane represivan da bi odbranio svoju nezavisnost.
    Ako neki režim dozvoli vršljanje zapadnih tzv."NVO" i stranih medija vrlo brzo će morati da se suoči sa prozapadnim javnim mnjenjem u svojoj zemlji.Onda taj režim postaje marionetski jer ne zavisi od volje domicilnog stanovništva već od stranog faktora, to je "demokratija" po merilima Vašingtona i Brisela. Ako režim krene da guši zapadne uticaje, onda taj režim postaje represivan, ne samo prema poslušnicima zapadnih centara moći već prema većini neistomišljenika.

    Izgleda da je demokratija nemoguća u državama za koje su zainteresovani zapadni centri moći.

    Metode se ne razlikuju mnogo u Ukrajini, Srbiji ili Libiji.Školovanjem "kadrova" po raznim Soroševim i sličnim "univerzitetima" , stvara se 100% odana armija prozapadnih kadrova, koji se lako infiltriraju u sve značajne oblasti društva.Sada već postoji značajna grupa ljudi koja ima de facto zanimanje iz oblasti "Evroatlantskih integracija", "pristupanja EU", "prava seksualnih manjina", "unapređivanja demokratije".Ta "zanimanja" nisu opšteprihvaćena kao samostalna i u slučaju odstupanja od tog političkog kursa, celokupna ta kasta ostaje praktično bez posla i uticaja u društvu.Zato se grčevito bore da svoja znanja stečena na raznim kursevima po SAD i državama EU, pretvore u pravu ideologiju od koje nema odstupanja, da bi zadržali svoje pozicije u društvu i vrlo odano i jeftino služe zapadnim interesima.Ta kasta širi mitove o neviđenom blagostanju koje je na Zapadu, širi jedan parazitski mentalitet da će sa Zapada doći ogromne pare i med i mleko, bez imalo rada i muke, a isto tako šire jedan oblik kulturnog fašizma po kome je civilizovani Zapad mnogo superiorniji od domicilnih primitivaca i zaostalih divljaka.Birači se stavljaju u svakodnevnu borbu za opstanak, preko "reformi", pljačkanja nacionalnih resursa pa je takve ljude lako pridobiti preko medijske kampanje za očuvanje postojećeg poretka.

    Verovatno je Libija bila izložena ovakvom uticaju preko "obuke" studenata i "disidenata" u inostranstvu, na to se doda malo islamista , drugih protivnika režima kojih uvek ima, i zbrčka se "revolucija" .

    Odbrana od ovakvog scenarija nije laka, jer se u slučaju suzbijanja zapadnog uticaja vrlo lako sva drugačija mišljenja proglašavaju za izdajnička, i to po pravilu skrene u diktaturu i represiju.
    Last edited by dusanp; 28-08-11 at 15:35.

  9. #734
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Najveca Gadafijeva greska je sto nije pregovarao jos dok je bio jaci. Da se sa tim kokosarima nagodio da zadrzi pola miliarde i da izadje iz zemlje sa porodicom oni bi ladno pristali. Sad bi zivio nedje kao covjek, a oni bi vec dosad osjetili kako je biti rob u svojoj zemlji, a narodu bi drzava bila izgradjena i bez rusevina pa bi se bunili sa razlogom protiv ovih demokratskih pobunjenika.
    nije gadafi kralj nikola
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  10. #735
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Sad ce libija biti sjebanija od nas.... Tek ce sad da vide sta su dobili
    Neki od forumasa su izgubili kompas...cush sjebanija od NAS... od nas koji zivimo u jednoj od najsigurnijih drzava svijeta, koja prihvatljivom brzinom gura prema Evropi i najrazvijenijem "klubu svjetske elite" EU-NATO. Moglo je brze, ali bogme i sporije...evo nam primjera u okruzenju-svi sem Hrvatske zive gore od nas. A to sto je moglo i bolje, to je druga prica.

    Pozdrav,
    PS
    Afrika krepaje od gladi ( Juzna Afrika je bila do skoro dosta bolja od nas, sada je znatno gora; Kina i Indija i okolina su sa 80% tevabija, polu gladna, u kojima ljudski zivot nema nikakvu cijenu, Rusija (osim Podmoskovlja) nimalo ruzicasto ne zivi, Moldavija, i okolne zemlje dvorista Evrope isto tako; Juzna Amerika ima toliki jaz izmedju siromasnih i bogatih da je to za nevjerovati (prica ti skoro jedan bogat covjek iz Karakasa da ima 3 nivoa obezbjedejenja-ograda sa strujom, pa psi i spoljnje obezbjedjenje, pa unutrasnji, kucni revolverasi...koji mu i djecu voze u skolu blindiranim kolima I CUVAJU SVE VRIJEME NASTAVE)...ljudi moji,ipak nama nedostaje samo malo vise rada i straha od zivota (koji vodi u prihvatanje svih poslova i svake sanse da se zaradi)...mi imamo sve preduslove za konstantno poboljsavanje zivotnog standarda i konacno jedan stalni, dosadni napredak, koji je najljepsi oblik ljudske i porodicne egzistencije.
    Last edited by Old Bone; 01-09-11 at 20:13.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #736
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    sjebaniji od nas... nisam mislio sjebaniji u smislu rata/mira jbt... kako si to uopste povezao nije mi jasno... pricam finansijski sjebaniji, standard ce im opast bice gori nego nama... a bio je ovakav:

    Imaju besplatno lečenje, školovanje, struju, a svi prehrambeni proizvodi su za 30-40 odsto jeftiniji nego kod nas. Ko želi da studira u inostranstvu, samo treba da napiše zahtev nadležnima i dobija stipendiju. Na pet miliona stanovnika imaju registrovanih 15 miliona automobila. Uglavnom su to skupa i dobra kola, do kojih lako dolaze, jer za auto od 50.000 evra daju 3.000 ili 4.000, a ostalo dotira država
    I mi smo naspram njih razvijeni, jel to oces da kazes? Mi kojima je plata 300e, gorivo najskuplje u regionu, zivotne namirnice ni malo jeftine... i onda mi kazes da smo mi ako izuzmemo hrvatsku najbolji u region, i ja treba da budem srecan? To sto je meni lose, sto nemam posla cu da zataskam u sebi i dicit cu se tim da smo razvijeniji od albanije i sto hitamo ka evropi a standard ostaje isti... bas ti je razmisljanje strasno...
    Last edited by Gorostas; 01-09-11 at 17:29.
    Njak Njak Njak

  12. #737
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    sjebaniji od nas... nisam mislio sjebaniji u smislu rata/mira jbt... kako si to uopste povezao nije mi jasno... pricam finansijski sjebaniji, standard ce im opast bice gori nego nama... a bio je ovakav:



    I mi smo naspram njih razvijeni, jel to oces da kazes? Mi kojima je plata 300e, gorivo najskuplje u regionu, zivotne namirnice ni malo jeftine... i onda mi kazes da smo mi ako izuzmemo hrvatsku najbolji u region, i ja treba da budem srecan? To sto je meni lose, sto nemam posla cu da zataskam u sebi i dicit cu se tim da smo razvijeniji od albanije i sto hitamo ka evropi a standard ostaje isti... bas ti je razmisljanje strasno...

    Sto se jezis covjece, vidis li da ovom "narodu" ta prica prolazi, kao mi neki lideri u regionu, ovo, ono ? Niko nece da pogleda istini u oci, sad nas uporedjuju sa Libijom, a kako je krenulo brzo ce i sa Somalijom.

  13. #738
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Kad vidim koliko je posjedovao novca, nekretnina i ostalih vrijednih predmeta, milo mi je sto su zbacili Gadafija, jer mi nikako ne leze ovi egocentricni psihoticni likovi koji posjeduju drzavu i misle da su i oni drzava. Evidentno je da je bacao i narodu neke mrvice, ali ovo koliko je on stekao je i previse.

  14. #739
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    pa mislis da manje od njega imaju face koje i kreiraju sve ove ratove po svijetu?
    Generalna zabluda je da drzave stoje iza ratova, ustvari iza svega je samo stotinak pojedinaca koji posjeduju skoro sve na planeti..


  15. #740
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ko je sledeći na listi za uvođenje demokratije slobode govora i spašavanje izmučenog naroda?

  16. #741
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Могу ли да предложим ЦГ?
    С тим да нас не гађају?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  17. #742
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kad vidim koliko je posjedovao novca, nekretnina i ostalih vrijednih predmeta, milo mi je sto su zbacili Gadafija, jer mi nikako ne leze ovi egocentricni psihoticni likovi koji posjeduju drzavu i misle da su i oni drzava. Evidentno je da je bacao i narodu neke mrvice, ali ovo koliko je on stekao je i previse.
    za drzavu je mnogo jeftinije da 1 ima previse nego da 1000 njih ima vise i da teze ka tom previse
    She is only here to annoy herself!

  18. #743
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ko je sledeći na listi za uvođenje demokratije slobode govora i spašavanje izmučenog naroda?
    onaj ko ima resurse, bogatstva koja mogu debelo da se unovce, a nije spreman milom da se otvori i ponudi sve to korporacijama iza kojih stoje ti pojedinci.. samo pod uslovom da nije velik i zajeban poput Rusije, Kine i sl..


  19. #744
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Potraga za Muamerom el Gadafijem dobila je novi zamah. Svrgnutog libijskog lidera navodno štite Tuarezi.

    Građanski rat u Libiji mogao bi dobiti sasvim novu dimenziju, pošto su pobunjenici optužili Tuarege da, kod granice sa Alžirom, štite Moamera Gadafija, strahujući da bi im nove vlasti mogle oduzeti zemlju koju su od njega dobili.

    Ukoliko se tvrdnje ustanika pokažu tačnim, lov na Gadafija mogao bi potrajati duže nego što je bilo ko očekivao, jer pobunjenici zaziru od ideje da na teritoriju koju kontrolišu Tuarezi uđu bez dozvole plemenskih lidera.

    Pobunjenici su, istovremeno, potvrdili da odbranu Sirta vodi Gadafijev sin Mutasim, dok Gadafijev drugi sin Sejf al Islam komaduje Bani Validom.

    Borbe oko Sirta vode se smanjenim intenzitetom još od sinoć, kada su pobunjenici proglasili kratkortrajno primirje, navodeći da žele da oslobode prolaz civilima koji bježe iz Gadafijevog rodnog grada.

    Napredovanje ustanika je suštinski zaustavljeno na prilazima luci, gdje se nalaze dobro utvrđeni položaji Gadafijevih pristalica.

    U tim borbama, tokom prethodna 24 časa, poginulo je deset ustanika.

    U gradu vlada priličan haos, jer su se, poslije ustanika, i Gadafijeve snage preobukle u civilnu odjeću, pa je jako teško odrediti pripadnost pojedinih jedinica.

    Ne daju Sirt bez borbe

    Zbog žestoke snajperske i pucnjave iz topova snage lojalne svgnutom libijskom vođi Moameru Gadafiju koje drže položaje u Sirtu, borci Nacionalnog prelaznog savjeta (NTC) nisu uspjeli da napreduju iz lučkog dijela grada prema njegovu centru.

    Sirt, jedan od dva posljednja uporišta Gadafija, opkolile su snage nove libijske vlasti koje iz vazduha imaju pomoć NATO snaga.

    Uprkos tome borci lojalni Gadafiju i dalje pružaju snažan otpor, prenosi agencija Rojters.

    Zbog nedovoljno dobre koordinacije i podjela među borcima, nastojanja snaga NTC-a da zauzmu Sirt i Bani Valid za sada su bezuspješna.

    Iz bolnice u Ras Lanufu, 220 kilometara istočno od Sirta, je saopšteno da su u tu ustanovu dovezena tijela šestorice boraca NTC-a ubijenih u sukobima. 45 boraca je ranjeno, uglavnom u snajperskoj vatri.

  20. #745
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

  21. #746
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    O idiota polovičnih. Kompletni idiot to nikad nebi učinio.

  22. #747
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    [QUOTE=Mojsije;2364725]Kad vidim koliko je posjedovao novca, nekretnina i ostalih vrijednih predmeta, milo mi je sto su zbacili Gadafija, jer mi nikako ne leze ovi egocentricni psihoticni likovi koji posjeduju drzavu i misle da su i oni drzava.

    S'obzirom da je Libija ogroman izvoznik nafte sve i da su Gadafiju pare odvratne na silu bi ga zakačila koja milijarda

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Evidentno je da je bacao i narodu neke mrvice, ali ovo koliko je on stekao je i previse.
    Mrvice ???!?!?!!
    mi danas računamo da smo živjeli odlično za vrijeme druga Starog.
    Nije moglo da se laje ali si živio kao gospodin, Danas možeš da laješ i živiš kao stvorenje čija je to onomatopeja.

    Libijci nisu smjeli da zucnu ali su živjeli kao kraljevi. Kukala im majka kad ih "civilizovane" zemlje nataknu na svoju demokratiju (i to bez lubrikanta)
    Last edited by Rakun; 29-09-11 at 11:26.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #748
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Гадафи је владао купујући наклоност племена и окрећући их једне против других.
    Гладни, жедни и боси нису били, али далеко од тога да су живјели као краљеви.Ипак то је било довољно да створи једну накарадну нацију, лијену и необразовану која живи од државне сисе.
    На крају се 80% народа окренуло против њега.Тада је он требао да одступи, да их пусти да се сами сналазе, и да троши те милијарде у Каракасу или у Преторији, али с обзиром да се ради о поремећеном мегаломану, то се и није могло очекивати од њега.На крају ће га ухватити запуштеног у некој шахти као Садама.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #749
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ne vjerujem, prije ce ga ubit ili ce se sam ubit...u Tripoliju se i dalje sporadicno vode borbe a i brod koji je dovozio pobunjenicima municiju je pogodjen nekom granatom i valjda potonuo sto li, da je po bbcu i cnnu gadafi bi bio gotov vec u martu...
    She is only here to annoy herself!

  25. #750
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    На крају се 80% народа окренуло против њега.
    iśśśśśśś đe iskopa 80%
    bliže je 20~30% ali najmodernije naoružanih (naspram regularne vojske koja je naoružana punoljetnim karabinima Zastavine proizvodnje)
    Quote Originally Posted by BAR View Post
    На крају ће га ухватити запуштеног у некој шахти као Садама.
    na kraju će ga naći u nekoj od nekoliko zemalja koje su mu samoinicijativno ponudile azil
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 30 of 35 FirstFirst ... 20262728293031323334 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Invazija narodnjaka
    By creont in forum Muzika
    Replies: 14
    Last Post: 14-03-05, 14:34
  2. INVAZIJA LEPTIRAAAAAAA
    By KEKEC in forum Sve i svašta
    Replies: 64
    Last Post: 21-07-04, 11:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •