Page 1 of 35 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 873

Thread: Invazija na Libiju

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default Invazija na Libiju

    Oce li upadat Amerika i EU u Libiju da ih 'spasu'? Masovni mediji serviraju pokolje tamo, dok ljudi na licu mjesta govore da je sve prenaduvano. Sve mi lici da se priprema podloga na vec vidjen irak i avganistan. Taman da i mi posaljemo jos ''mirovnih'' trupa.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podsjeća pomalo situacija, sa zahuktavanjem na rat u Jugoslaviji/Bosni devedesetih. Razlika je se u Bosni raslojao u principu isti narod na tri različite strane,
    dok se u Libiji radi o demonstrantima protiv režima iz ljudski opravdanih motiva. Slično kao i u ostatku sjeverne Afrike danas, ljudi se aktiviraju u nadi da će promijeniti nešto, smaknuti diktatore i pogledati u bolje sjutra.

    U Libiji je nezaposleno skoro četvrtina stanovništva, i postoji sloj superbogatih kojima običan narod zavidi pa je puklo prije ili kasnije. Moguće da NATO smiri malo tenzije, i uzme kontrolu nad rezervama Gasa i Nafte, bolje bi (nam u evropi) bilo, da ne bi skakale više cijene
    Last edited by greenmann; 25-02-11 at 19:41.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Nekim zemljama i narodima je potreban takav vodja. Pitanje je sto ce biti kad im Ameri uvedu "demoratiju". Vidjeli smo sto je bilo u Iraku, a najbolje smo vidjeli kod nas 90-ih, Vijetnam, Hirosima, Indijanci itd. da ne nabrajam dalje.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li koliko nafte tamo?
    Bijo si poziw koi se neodbija

  5. #5
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Ima koliko te volja, zato i udaraju po Gadafiju decenijama...

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onda ce da ih skenjaju. Zbog sirenja demokratije naravno.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav crni Hirosima i Indijanci,brkas babe i zabe,ali mislim da su se Libijci zajebali.Ljudi koji su bili tamo tvrde da su sto se tice zivotnog standarda stanovnistva oni za druge africke zemlje bili televizor u boji.Politickih sloboda istina nije bilo,ali ja cisto sumnjam da ce ih bit i poslije ovoga.Brzo ce neko opet zajahat i u Tunisu i u Egiptu,a posebno u Libiji dje nije iskljuceno ni raslojavanje po etnickim linijama s obzirom da tamo ne zivi homogen narod kao u ovim drugim drzavama.To je sudbina africkih drzava,tamo revolucije nikad nisu demokratije donijele i ne vidim sto bi ovoga puta bilo ista drugacije.Nadam se da grijesim.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ima li koliko nafte tamo?
    Libya is one of the 10 richest oil producing countries.
    Looks like.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  9. #9
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Vec su oni jednom bombardovali Libiju 1986...

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Obama je najavio mogucu vojnu intervenciju NATO-a. Polako pripremaju javnost za taj scenario.

  11. #11
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ono što se šuška po BG,polako postaje javno,ima povrijeđenih građana Srbije,neki bježe iz Libije,neki organizovano tamo odlaze
    Dačić:
    "Ako ima takvih slučajeva očigledno su želeli da ostanu van javnosti. Kada je reč o običnim građanima, nema povređenih"

  12. #12
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Kakav crni Hirosima i Indijanci,brkas babe i zabe,ali mislim da su se Libijci zajebali.Ljudi koji su bili tamo tvrde da su sto se tice zivotnog standarda stanovnistva oni za druge africke zemlje bili televizor u boji.Politickih sloboda istina nije bilo,ali ja cisto sumnjam da ce ih bit i poslije ovoga.Brzo ce neko opet zajahat i u Tunisu i u Egiptu,a posebno u Libiji dje nije iskljuceno ni raslojavanje po etnickim linijama s obzirom da tamo ne zivi homogen narod kao u ovim drugim drzavama.To je sudbina africkih drzava,tamo revolucije nikad nisu demokratije donijele i ne vidim sto bi ovoga puta bilo ista drugacije.Nadam se da grijesim.
    Ne brkam babe i zabe. Ne rade Amerikanci nista slucajno ni napamet. Samo sam ti naveo primjer Iraka,( a mozemo i mi tu da se svrstamo)tu su uvodili demokratiju, sad to isto zele i sa Libijom a Hirosima i Indijanci su primjer da ako zele da ostvare cilj ne prezaju ni od cega

  13. #13
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @fotograf
    slazem se sa sve sto si napisao.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  14. #14
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

  15. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Dignuce on sve neftne rafinerije, pa ce dzaba ulaziti u amerikanci. Ne ulaze zbog naroda, to je sigurno.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Ne brkam babe i zabe. Ne rade Amerikanci nista slucajno ni napamet. Samo sam ti naveo primjer Iraka,( a mozemo i mi tu da se svrstamo)tu su uvodili demokratiju, sad to isto zele i sa Libijom a Hirosima i Indijanci su primjer da ako zele da ostvare cilj ne prezaju ni od cega

    Hirosima ne moze nikako da se poredi sa ovim ostalim jer je to bila opravdana akcija i u krajnjem je dovela do spasavanja velikog broja zivota jer se procjenjuje da bi invazija na Japan kostala Ameriku vise od milion zivota,a koliko bi Japanaca poginulo to samo bog zna.Ali to nije tema.
    Meni je malo glupo da se Amerikanci okrivljuju za sva sranja u svijetu jer nisu oni sigurno isli od kuce do kuce i potplacivali stotine hiljada ljudi u istocnoj Libiji da ustanu protiv Gadafija,kao ni u Jugoslaviji svojevremeno.To je samo bezvezan alibi i citava je krivica na narodu i vodjstvu tih zemalja.E sad,da li ce da iskoriste novonastalu situaciju,to je vec druga prica.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Dignuce on sve neftne rafinerije, pa ce dzaba ulaziti u amerikanci. Ne ulaze zbog naroda, to je sigurno.
    Ne bi me srecnijeg bilo da to uradi, neka neko i njih nekad zajebe...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ne bi me srecnijeg bilo da to uradi, neka neko i njih nekad zajebe...
    Obzirom da se digao na narod koji je izasao da protestuje a i zaprijetio je da ce da ih digne u vazduh to ce i uraditi. A amerikanci kao i svih heroji udaraju na slabije od sebe, dok su Rusi przili ceceniju i Gruziju trebalo je imati m00da i reci Putinu batali ili ti krenusmo na Moskvu.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Hirosima ne moze nikako da se poredi sa ovim ostalim jer je to bila opravdana akcija i u krajnjem je dovela do spasavanja velikog broja zivota jer se procjenjuje da bi invazija na Japan kostala Ameriku vise od milion zivota,a koliko bi Japanaca poginulo to samo bog zna.Ali to nije tema.
    Meni je malo glupo da se Amerikanci okrivljuju za sva sranja u svijetu jer nisu oni sigurno isli od kuce do kuce i potplacivali stotine hiljada ljudi u istocnoj Libiji da ustanu protiv Gadafija,kao ni u Jugoslaviji svojevremeno.To je samo bezvezan alibi i citava je krivica na narodu i vodjstvu tih zemalja.E sad,da li ce da iskoriste novonastalu situaciju,to je vec druga prica.
    Procjena je bila i da Sadam ima nuklearno oruzje, zato su ih i rokali... A znali su da nema. Tako je i sa Japancima pitanje sto je bio dobar proracun.Ne treba potplacivati stotine hiljada ljudi, dovoljno je 100-injak, ili 1000, mozda i manje.Sjeti se kad su nasi krajem 80-ih pravili nacionalisticke mitinge i mitinge gladnih. Mislis da je sav taj narod bio placen da to radi? Isli su dzabe. Mislis da su nasi na Dubrovnik isli zbog para? Isli su dzabe. Ali, uvijek je isti akter prisutan...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa oko toga se slazemo-isli su dzabe.I kako onda moze Amerika da im bude kriva?Sami su izazvali ******,a kad se to desi tesko da moze da se ocekuje da se velike sile nece ukljucit.Potpuno isto je radila i Rusija,ali nju ne pljujemo jer nije nama.
    Na kraju krajeva,primjecujete li da su u ovom sukobu na istoj strani USA,Al Kaida i Iran?To nije malo cudno,ili su i ovi postali USA placenici?
    http://excitingnewsfromaroundtheworl...t-gaddafi.html

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Sto god bilo neka izggore ovo smece od Gadafija..Svaka cast narodu,da cemo mi malo mrdnut guzicom da svrgnemo ove nase foteljashe.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja racunam da odma po evakuaciji stranaca US i Nato krecu nedje dje im nece bit fino ...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  23. #23
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Pa oko toga se slazemo-isli su dzabe.I kako onda moze Amerika da im bude kriva?Sami su izazvali ******,a kad se to desi tesko da moze da se ocekuje da se velike sile nece ukljucit.Potpuno isto je radila i Rusija,ali nju ne pljujemo jer nije nama.
    Na kraju krajeva,primjecujete li da su u ovom sukobu na istoj strani USA,Al Kaida i Iran?To nije malo cudno,ili su i ovi postali USA placenici?
    http://excitingnewsfromaroundtheworl...t-gaddafi.html

    Hahaha, vrijedjas mi inteligenciju... Pocetkom sedamdesetih u americkim vojnim skolama govorilo se o 9 zemalja na prostoru ex-yu. Znaci prije ustava iz 1974 oni su znali i planirali da ce se Yuga raspasti. Ako uspijem da pronadjem link poslacu ga kasnije. Sto se tice Rusa, vjerovatno bi bili isti kao i Ameri da su toliko mocni(nemaju iza sebe NATO). Upravo je i Gadafi rekao da su protiv njega i USA i teroristicke organizacije. Jedino sto mi se svidja kod Amera je to sto u samoj USA vlada demokratija i mislim da je njihov drzavljanin ubijedljivo najbolje zasticen sto se tice gradjanskih prava i mislim da bi takvu demokratiju oni trebali da propagiraju u svijetu. Nazalost to ne rade. Nemoj da mislis da mrzim USA ali im cinjenice nikako ne idu u prilog...

  24. #24
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Sto god bilo neka izggore ovo smece od Gadafija..Svaka cast narodu,da cemo mi malo mrdnut guzicom da svrgnemo ove nase foteljashe.
    Pravicu se da nisam procitao ovo!!! :mad::mad::mad:

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Hahaha, vrijedjas mi inteligenciju... Pocetkom sedamdesetih u americkim vojnim skolama govorilo se o 9 zemalja na prostoru ex-yu. Znaci prije ustava iz 1974 oni su znali i planirali da ce se Yuga raspasti. Ako uspijem da pronadjem link poslacu ga kasnije. Sto se tice Rusa, vjerovatno bi bili isti kao i Ameri da su toliko mocni(nemaju iza sebe NATO). Upravo je i Gadafi rekao da su protiv njega i USA i teroristicke organizacije. Jedino sto mi se svidja kod Amera je to sto u samoj USA vlada demokratija i mislim da je njihov drzavljanin ubijedljivo najbolje zasticen sto se tice gradjanskih prava i mislim da bi takvu demokratiju oni trebali da propagiraju u svijetu. Nazalost to ne rade. Nemoj da mislis da mrzim USA ali im cinjenice nikako ne idu u prilog...
    To ti je strasan argument,isto kao da se desi neko ****** u Kanadi i da ti onda izbacis detaljan plan invazije na Kanadu iz 20-tih i 70-tih,koji zaista i postoji i da kazes znali su jos tad sta ce da bude i da su oni krivi za to.Oni su ozbiljna drzava i uzimaju sve opcije u obzir,a da narod nije htio raspad EX-YU,sve bi im dzabe bilo.A sve i da jesu oni zakuvali,mnogo je lose da se u drugima trazi alibi za sopstvenu nesposobnost.
    Sto se tice Rusije,a i Kine oni ne da ne bi to radili,nego uveliko rade i to na mnogo gori nacin nego Amerika,nego to ljudi ne zele da vide.Razlika je sto su oni okupirane teritorije/bivse drzave uglavnom ukljucili u svoje drzave i tamo delju,neometano.

Page 1 of 35 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Invazija narodnjaka
    By creont in forum Muzika
    Replies: 14
    Last Post: 14-03-05, 14:34
  2. INVAZIJA LEPTIRAAAAAAA
    By KEKEC in forum Sve i svašta
    Replies: 64
    Last Post: 21-07-04, 11:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •