Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 60

Thread: Precicom do nezavisnosti

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Precicom do nezavisnosti

    Precicom do saveza drzava
    Pise: Vijesti

    Uticajni krugovi u Evropskoj uniji razmatraju mogucnost da drzavna zajednica Srbija i Crna Gora bude transformisana u savez drzava, saznaju “Vijesti” od diplomatskih izvora. Kako je listu rekao diplomatski predstavnik jedne od clanica EU, savez drzava bi podrazumijevao da medjunarodni subjektivitet sa drzavne zajednice bude prenesen na drzave clanice pojedinacno, s tim sto bi one ostale u nekoj vrsti saveza koji bi, prije svega, omogucio ispunjavanje osnovnog zahtjeva EU, slobodan protok ljudi, robe i kapitala.

    Prema nezvanicnim informacijama, nije iskljuceno da bi taj koncept u odredjenom momentu mogao postati zvanican stav briselske administracije posto je jasno da ovakva drzavna zajednica nije ispunila cilj.

    Centri odlucivanja su ostali u Podgorici i Beogradu, a ne u organima zajednice, tako da bi transformacija SiCG u savez drzava u sustini predstavljala verifikaciju faktickog stanja. “EU podrzava drzavnu zajednicu ako je ona funkcionalna. Ali, ocigledno je da ona to nije”, rekao je “Vijestima” diplomatski predstavnik druge clanice EU, koji je takodje trazio anonimnost. On je ponovio da je prevashodni cilj Brisela ocuvanje stabilnosti na Balkanu, te da Zapad ne zeli, uz Kosovo, nove tacke sukoba.

    Ovi tonovi iz Brisela dosli su do zvanicnika Crne Gore, koji se pripremaju da Srbiji upute predlog o uredjenju odnosa na novim osnovama, odnosno o stvaranju saveza nezavisnih drzava. Kako je saopsteno “Vijestima” iz Vlade Crne Gore, taj predlog ce “biti formalizovan” i poslat Srbiji vrlo brzo, vjerovatno vec naredne sedmice.

    Ostaje nejasno zasto se Vlada Crne Gore odlucila na takav manevar ako Vlada Srbije nedvosmisleno odbija i pomisao o savezu drzava. I ukoliko se desi da zvanicnici Evropske unije, procjenjujuci da bi stabilnost u odnosima izmedju Srbije i Crne Gore tako najbolje bila sacuvana, zvanicno ponude novi sporazum o savezu drzava, za sada ne djeluje izvjesno da bi Srbija na to pristala.

    Strategija srpskog premijera Vojislava Kostunice do sada je po tom pitanju bila jasna - neka Crna Gora organizuje referendum, s tim sto se nagovjestava da bi se Srbija onda aktivno ukljucila i podrzavala prosrpske strukture. Crnogorski zvanicnici, sa kojima su “Vijesti” kontaktitrale, ohrabreni su novim signalima iz EU, ali upozoravaju da se oni moraju uzimati sa oprezom. “To za sada ne djeluje izvjesno, ali sjetimo se kako nas je iznenadilo proslogodisnje pismo Krisa Patena predsjedavajucem Savjeta ministara EU u kojem je prvi put pomenuta potreba uvodjenja dvostrukog kolosijeka za pristupanje SCG EU u ekonomskoj oblasti”, napominje jedan od Vladinih zvanicnika. Oni tvrde da, prema informacijama koje su dosle do njih, pitanje Kosova nije povezano sa idejom o savezu drzava i ono se u tom kontekstu tretira kao odvojeni problem.

    Moguca ponuda za transformaciju SCG u savez drzava povezana je sa epilogom prevazilazenja problema funkcionisanja institucija SCG. Ukoliko se drzave clanice ne dogovore o odrzavanju neposrednih izbora za parlament zajednice, prije ili poslije referenduma, otvara se prostor za nove varijante. Ukoliko tih izbora ipak bude, SCG nastavlja da zivotari.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene se ne svidja ovaj savez nezavisnih drzava sto podrzava DPS. U Crnu Goru bi moga standard (plate) da raste brze no u Srbiju i onda bi nas preplavili Srpski gastarbajteri, ka Turci Holandiju. Evo vec po osnovnim skolama u Budvu cujem 50% djece kako pricaju ekavicu, a u skoru svaku prodavnicu ili frizerski salon ili cevapdzinicu se osjecam ka da sam ja stranac, ka da sam dosa u sumadiju.

    Mislim da nas ne bi preplavili da treba da budemo nezavisni bez ikakvih saveza i da njima onemogucimo da rade u CG (barem da im napravimo da ne mogu lako izvadit radnu dozvolu). Onda one vikendice na primorje im treba na kulturan nacin uzet. Tako sto bi se strancima uveo 400% veci porez, i da se zakonom zabrani da stranci mogu da kupuju kuce na primorje (kao sto su Hrvati uradili).

    Takodje bi dobro bilo da sto manje nasih studenata saljemo za Beograd, jer dolaze pod uticaj veliko srpske propagande (negiranja svega Crnogorskog). Primjer tome su ekavci sa ovoga sajta koji mrze svoj rodni kraj (na primjer Cetinje) i Crnogorsku kulturu.

    Crna Gora bi trebala da izgradi jaku flotu da bi bila vise povezana sa zapadom (posebno Italijom), tako da smanji uticaj primamljivog Srpskog trzista (od 8 miliona ljudi).
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikako zivotarenje nema u S I CG toje samo pet koraka unazad, Crnoj gori nista ne preostaje no Referendum najsigurniji put do Nezavisne CG.
    Beranac!! vidjeli kako u Niksicu PEDJA laje protiv MILA i sve stoje Crnogorsko, a mi da zivimo zajedno??? to bi nam bilo bole da zivimo sa Nigerijom, vise bi napredovali i nebi nas niko potiskavao i koristijo, od popova, pa do vrha Srbijanskog, od Kostunice,Bogoljuba Karica kako rece jednom( Sve crnogorce u Karantin) pa do Beckovica i Tadicevog oca, i sve Crnogorske izdajice. Zato Crna Gora samo NEZAVISNA i nikakva drugacija.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Mene se ne svidja ovaj savez nezavisnih drzava sto podrzava DPS. U Crnu Goru bi moga standard (plate) da raste brze no u Srbiju i onda bi nas preplavili Srpski gastarbajteri, ka Turci Holandiju. Evo vec po osnovnim skolama u Budvu cujem 50% djece kako pricaju ekavicu, a u skoru svaku prodavnicu ili frizerski salon ili cevapdzinicu se osjecam ka da sam ja stranac, ka da sam dosa u sumadiju.

    Mislim da nas ne bi preplavili da treba da budemo nezavisni bez ikakvih saveza i da njima onemogucimo da rade u CG (barem da im napravimo da ne mogu lako izvadit radnu dozvolu). Onda one vikendice na primorje im treba na kulturan nacin uzet. Tako sto bi se strancima uveo 400% veci porez, i da se zakonom zabrani da stranci mogu da kupuju kuce na primorje (kao sto su Hrvati uradili).

    Takodje bi dobro bilo da sto manje nasih studenata saljemo za Beograd, jer dolaze pod uticaj veliko srpske propagande (negiranja svega Crnogorskog). Primjer tome su ekavci sa ovoga sajta koji mrze svoj rodni kraj (na primjer Cetinje) i Crnogorsku kulturu.

    Crna Gora bi trebala da izgradi jaku flotu da bi bila vise povezana sa zapadom (posebno Italijom), tako da smanji uticaj primamljivog Srpskog trzista (od 8 miliona ljudi).
    Iz ovog vog teksta vidim koja si ti paranoicna budala.

    Da zabranimo srbima egzistenciju u crnoj gori, da im zabranimo da rade u crnoj gori, da zive u crnoj gori, da dolaze u crnu goru. cccccccc

    A sto cemo sa crnogorcima u srbiji, ocemo i njima da uvedemo vize i da im zabranimo da dodju kicu ili cemo ih jednostavno zaboraviti..

    Ovima sto su trenutno u srbiji cemo da zabranimo povratak, a novima necemo dati da idu u srbiju trbuhom za kruhom.
    To je tvoja vizija buduce Demokratske Crne Gore!!!!



    rimjer tome su ekavci sa ovoga sajta koji mrze svoj rodni kraj (na primjer Cetinje) i Crnogorsku kulturu.
    Ovo si verovatno mislio na mene.
    Prvo ja nijesam ili nisam, poreklom iz Crne Gore, vec sam iz crne Gore iz grada Cetinja!!!
    E i ne mrzim svoj rodni kraj, vec naprotiv, volim ga vise nego ti, borim se protiv plagijatora, fasista i drugih dukljanskih govana, koji su sve samo ne Crnogorci, i koji na svom ognjistu pljiju svoju grad, svoju istoriju, svoju crkvu, svoje pretke, svoje bitke.......

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bigfoot
    Prvo ja nijesam ili nisam, poreklom iz Crne Gore, vec sam iz crne Gore iz grada Cetinja!!!.
    ako si pijan to je dobro jer ces sjutra biti trijezan, ali ako nijesi pijan, bogomi je to malo tezi slucaj.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bigfoot
    Prvo ja nijesam ili nisam, poreklom iz Crne Gore, vec sam iz crne Gore iz grada Cetinja!!!
    Ne kaze se "poreklom" no "porijeklom".

    I nijesam govorio da treba Srbima da zabranimo egzistenciju, ne prevrci mi rijeci. Vec da zakonski otezamo njihov priliv u Crnu Goru. Crna Gora je mala i mora da se stiti od velikih imigracija. To sve drzave na svijet rade radi sopstvene zastite i radi zastite svoje radne snage.

    Srbi nam rade na primorje za 150 EUR mjesecno, to nije dobro za Crnogorce koji takodje traze posao.

    Dakle ne prevrci mi rijeci, jer cu pocet da ignorisem tvoje postove.

    Vidim da imas cetiri ocila ispod tvog nicka. Od kad Cetinjani nose cetiri ocila?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Quote Originally Posted by bigfoot
    Prvo ja nijesam ili nisam, poreklom iz Crne Gore, vec sam iz crne Gore iz grada Cetinja!!!
    Ne kaze se "poreklom" no "porijeklom".
    E pa kaze se i poreklom i porjeklom, i nisam i njesam, i belo i bjelo, kako god kazes sve je srpski, samo iz drugog podrucija.
    Iz druge srpske zemlje!!!

    U republici Srpskoj se kaze isto bjelo i porejeklo, da oni mozda ne pricaju Crnogorski,aaaaa!!!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bigfoot
    U republici Srpskoj se kaze isto bjelo i porejeklo
    E greJote

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bigfoot

    U republici Srpskoj se kaze isto bjelo i porejeklo, da oni mozda ne pricaju Crnogorski,aaaaa!!!

    Oni pricaju Bosnjacki.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moderatore, moze li intervencija? Topik ode u sitne prepirke.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Petre,

    Ostvarivanje nezavisnosti na ovaj nacin bi bio izvanredan kompromis, gdje bi se obe struje u Crnoj Gori mogle zadovoljiti. Ne bi bilo "gubitnika" niti "pobjednika". Crna Gora bi ostvarila svoje strateske ciljeve oko politicke suverenosti ali bi stvaranjem neke vrste unije koja bi se osnovala na nacin kao sto su skandinavske zemlje danas o zadovoljile one koji se plase da CG ne postane izolovani privatni projekat gosen Mila.

    Skandinavske zemlje su jos 70-ih godina osnovale Nordisk Rĺd (prev. Skandinavski savjet). To je koordinacioni organ u kome ucestvuju ministri zemalja clanica i preko koga se odvija saradnja na poljima privrede, skolstva, saobracaja, regionalne saradnje, pasoske unije itd. Ne postoji parlament niti se biraju ljudi za taj savjet, vec se savjet sastoji od tih ministara koji su u tom trenutku na polozajima. Znaci, saradjuje se na poljima gdje postoji mogucnost za saradnju - i nista vise. To je u praksi znacilo da je od 70-tih godina postojala pasoska unija (gradjani su mogli prelaziti granice bez pasosa), saradnja u skolstvu gdje su studenti mogli da studiraju na univerzitetima druge zemlje clanice i gdje su univerziteti rezervisali odredjen broj mjesta za strane studente), regionalnoj saradnji (danas postoji Oeresundregion, region koji povezuje Kopenhagen sa Malmeom i koji se prioretise kao zajednicki razvojni region izmedju Danske i Svedske, sto omogucuje npr. jednom Dancu da zivi u Malme a da radi u Kopenhagenu). Taj Skandinavski Savjet jos postoji uprkos clanstva drzava u EU.

    Tu je posebno interesantna ta regionalna saradnja koja bi se sasvim fino mogla prenijeti na npr. nas Sandzak, Skadar, Boku. Regioni koji bi kroz odredjene investicije i sa dobrim planom mogle da budu nasa privredna lokomotiva u buducnosti.

    Uz to, ovaj nacin saradnje bi mogao biti atraktivan i za ostale republike bivse Jugoslavije i mogao bi biti presedan za neku buducu regionalnu saradnju. Saradnja koja je po meni prijeko potrebna ako ne zelimo da nas "truli kapitalisti" sa zapada i istoka totalno otkupe, i od nas nacine neku privrednu koloniju,.

    Sto se tice imigracije iz Srbije - mislim da nemas razloga za ksenofobicnost. Crnogorski jezik i kultura se ocuvavaju kroz institucije a prvobitno kroz skole. Institucije koje bi bile pod suverenom kontrolom Crne Gore i njene Skupstine. Dakle, bitno je da iz nasih skola ne izlaze ucenici koji pricaju ekavicom i koji npr. ne znaju sopstvenu istoriju. Da li su ti ucenici Srbi, Hrvati, Bosnjaci - je nebitno. Bitno je da imigrante kroz dobru integracionu politiku nacinimo lojalnim gradjanima.

    Sto se tice same imigracione politike: kada udjemo u EU mi cemo morati da se otvorimo kao sto i ocekujemo da se oni otvore prema nama, sto ce znaciti da mozemo biti "preplavljeni" i od Bugara, Rumuna, Albanaca, Turaka, Njemaca i Portugalaca. To je i cilj sa EU, da bude slobodan protok kapitala i ljudi. Ako si protiv toga, onda si protiv i same ideje na kojoj EU pociva.

    Mislim da bi radije pitanje trebalo da bude: koje imigrante zelimo da privucemo (ovdje ne mislim na nacionalnost)? Da li zelimo da privucemo kriminalce ili visokoobrazovani kadar? A to je prica koja je usko vezana sa nasom strategijom za buducnost Crne Gore i o kojoj bih vrlo rado volio da diskutujem.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Volio bi da si u pravu sto se tice Srba i njihove migracije u Crnu Goru, mada ti moram rec da sam u januar mjesec bio u Budvu i samo sam ekavicu cuo oko mene (u JANUAR MJESEC). Pogledaj sto se desilo sa Herceg Novim, grad se totalno promijenio i sad tamo pobjedjuju cetnicke partije.

    No, da ostavimo to na stranu jer si zapoceo lijepu temu. Dok ova vlast ne sidje prodace i KAP i Telekom i Elektroprivredu, cijela industrija ce bit u rukama stranaca (koji nijesu tu za nase dobro, no za njihovo). Prvo sto ce ti stranci da urade je da daju otkaz tehnoloskom visku, a kako ce drzava opet zaposlit te ljude kada ulaze u puteve?

    Jedina dobra stvar je sto te firme vise nece pravit gubitak, i pocece da uplacuju porez drzavi, ali ce sav profit ic u inostranstvo. Mi cemo placati racune za telefon, struju i gorivo a te pare ce ic u inostranstvo, a vec sad vise uvozimo no sto izvozimo. Kako cemo pokrit trgovinski deficit? Turizmom? Ili donacijama?

    A sto se tice kadra koji ce dolazit, rekao si pitanje je oce li dolazit kriminalci ili strucan kadar. Nece niko da radi u CG kad je direktoru plata 300 EUR, kad predsjednik drzave nema 1000 EUR. I nista se ne moze zavrsit u CG ako nemas vezu. A birokratija, 1000 dokumenata koja trebas izvadit zbog neke jednostavne stvari, nam gusi cijelu privredu.

    Ja volim Crnu Goru, cini mi se da je od zlata ne bi je vise volio, ali sam prinudjen da trazim posa na zapad. Ocu da se ozenim a ima sam samo 250 EUR platu. Kako cu kupit stan? Kako cu se hranit i placut struju, vodu i telefon?

    Cini mi se da je ova vlada nesposobna da promijeni ove stvari. Zato treba rijesit drzavno i nacionalno pitanje sto prije i onda je mijenjat i dovest ljude koji nemaju kriminogeni karakter, a to je vrlo lako moguce ako bi smo 2006. godine dobili drzavu.

    Svidja mi se nacin na koji se GZP protivi rasprodaji Crnogorske industrije.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Volio bi da si u pravu sto se tice Srba i njihove migracije u Crnu Goru, mada ti moram rec da sam u januar mjesec bio u Budvu i samo sam ekavicu cuo oko mene (u JANUAR MJESEC). Pogledaj sto se desilo sa Herceg Novim, grad se totalno promijenio i sad tamo pobjedjuju cetnicke partije.

    No, da ostavimo to na stranu jer si zapoceo lijepu temu. Dok ova vlast ne sidje prodace i KAP i Telekom i Elektroprivredu, cijela industrija ce bit u rukama stranaca (koji nijesu tu za nase dobro, no za njihovo). Prvo sto ce ti stranci da urade je da daju otkaz tehnoloskom visku, a kako ce drzava opet zaposlit te ljude kada ulaze u puteve?

    Jedina dobra stvar je sto te firme vise nece pravit gubitak, i pocece da uplacuju porez drzavi, ali ce sav profit ic u inostranstvo. Mi cemo placati racune za telefon, struju i gorivo a te pare ce ic u inostranstvo, a vec sad vise uvozimo no sto izvozimo. Kako cemo pokrit trgovinski deficit? Turizmom? Ili donacijama?

    A sto se tice kadra koji ce dolazit, rekao si pitanje je oce li dolazit kriminalci ili strucan kadar. Nece niko da radi u CG kad je direktoru plata 300 EUR, kad predsjednik drzave nema 1000 EUR. I nista se ne moze zavrsit u CG ako nemas vezu. A birokratija, 1000 dokumenata koja trebas izvadit zbog neke jednostavne stvari, nam gusi cijelu privredu.

    Ja volim Crnu Goru, cini mi se da je od zlata ne bi je vise volio, ali sam prinudjen da trazim posa na zapad. Ocu da se ozenim a ima sam samo 250 EUR platu. Kako cu kupit stan? Kako cu se hranit i placut struju, vodu i telefon?

    Cini mi se da je ova vlada nesposobna da promijeni ove stvari. Zato treba rijesit drzavno i nacionalno pitanje sto prije i onda je mijenjat i dovest ljude koji nemaju kriminogeni karakter, a to je vrlo lako moguce ako bi smo 2006. godine dobili drzavu.

    Svidja mi se nacin na koji se GZP protivi rasprodaji Crnogorske industrije.


    ovo je realno. covjek je sve realno rekao i mogu reci da dijelim iste ove stavove. samo sto se najcesce komentari ove vrste ovdje karakterisu kao srpski, cetnicki i tome slicno


    ja volim crnu goru ali cinjenica je da je ovdje mnogo mnogo lose i da nam nije kriva ni srbija ni sfrj ni niko vec mi sami
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LoVeRmAn_pG
    ovo je realno. covjek je sve realno rekao i mogu reci da dijelim iste ove stavove. samo sto se najcesce komentari ove vrste ovdje karakterisu kao srpski, cetnicki i tome slicno


    ja volim crnu goru ali cinjenica je da je ovdje mnogo mnogo lose i da nam nije kriva ni srbija ni sfrj ni niko vec mi sami

    Prije svega nam je kriva Srbija !
    Ubacila nas je u zestoka ***** do guse i nije se sad lako izvuc iz govana za nekoliko godina !

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D

    Prije svega nam je kriva Srbija !
    Ubacila nas je u zestoka ***** do guse i nije se sad lako izvuc iz govana za nekoliko godina !
    [size=6]Pa Srbija (Milosevic) je dovela Mila i Momira na vlast![/size]
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najvaznija i osnovna stvar je razlaz sa Srbijom !

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Quote Originally Posted by G R A D

    Prije svega nam je kriva Srbija !
    Ubacila nas je u zestoka ***** do guse i nije se sad lako izvuc iz govana za nekoliko godina !
    [size=6]Pa Srbija (Milosevic) je dovela Mila i Momira na vlast![/size]
    I nama su podmetnuli islamiste Izetbegovica i Ugljanina. :evil:

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Quote Originally Posted by G R A D

    Prije svega nam je kriva Srbija !
    Ubacila nas je u zestoka ***** do guse i nije se sad lako izvuc iz govana za nekoliko godina !
    [size=6]Pa Srbija (Milosevic) je dovela Mila i Momira na vlast![/size]
    I nama su podmetnuli islamiste Izetbegovica i Ugljanina. :evil:
    Kako je Milosevic doveo na vlast Izetbegovica?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Quote Originally Posted by G R A D

    Prije svega nam je kriva Srbija !
    Ubacila nas je u zestoka ***** do guse i nije se sad lako izvuc iz govana za nekoliko godina !
    [size=6]Pa Srbija (Milosevic) je dovela Mila i Momira na vlast![/size]
    I nama su podmetnuli islamiste Izetbegovica i Ugljanina. :evil:
    E sad , **** ga....

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Dok ova vlast ne sidje prodace i KAP i Telekom i Elektroprivredu, cijela industrija ce bit u rukama stranaca (koji nijesu tu za nase dobro, no za njihovo). Prvo sto ce ti stranci da urade je da daju otkaz tehnoloskom visku, a kako ce drzava opet zaposlit te ljude kada ulaze u puteve?
    Nazalost je kod nas takva situacija, da bih radije dao nekom strancu da vodi firme nego ih prepustiti nasima. Tek poslije nekoliko godina "poducavanja" i "segrtskog rada" kod onih koji znaju i umiju, moze doci u obzir da se to prepusti nasem kadru.


    Jedina dobra stvar je sto te firme vise nece pravit gubitak, i pocece da uplacuju porez drzavi, ali ce sav profit ic u inostranstvo. Mi cemo placati racune za telefon, struju i gorivo a te pare ce ic u inostranstvo, a vec sad vise uvozimo no sto izvozimo. Kako cemo pokrit trgovinski deficit? Turizmom? Ili donacijama?
    Tacno, profit ce ici u inostranstvo - ali takodje i rizik. Ako oni od neuspjesnih firmi, koje stoje pred kljucem, mogu napraviti profitabilne firme ja bih bio zadovoljan s time. Time cemo barem zadrzati neka radna mjesta, te firme bi placale poreze na nepokretnu imovinu, placale radnike i njihove licne poreze, skolovali kadar i placale porez na profit u Crnoj Gori. Sve u svemu bolje nego ova situacija koju imamo danas gdje drzava uplacuje da bi firme opstajale.


    A sto se tice kadra koji ce dolazit, rekao si pitanje je oce li dolazit kriminalci ili strucan kadar. Nece niko da radi u CG kad je direktoru plata 300 EUR, kad predsjednik drzave nema 1000 EUR. I nista se ne moze zavrsit u CG ako nemas vezu. A birokratija, 1000 dokumenata koja trebas izvadit zbog neke jednostavne stvari, nam gusi cijelu privredu.
    Plate su obicno ogledalo firme. Ako firma dobro posluje i ako je zbog dobrog poslovanja odgvoran direktor ili radnici, njihove plate ce se povecati. Nijedan vlasnik dobrostojece firme nece rizikovat da izgubi dobrog direktora ili nekog kljucnog saradnika zbog male plate.

    Sto se tice clanova Skupstine, mislim da bi im se plate trebale povecat na mnogo veci nivo - ali im zato zabranit da rade u odborima kompanija. Ili si profesionalni politicar - ili nijesi. Njihove plate trebaju da iznose toliko da lako ne podlijezu korupciji + da su plate dovoljno atraktivne da mogu konkurisati sa platam sposobnih i visokoplacenih ljudi koji danas djeluju u privredi.



    Ja volim Crnu Goru, cini mi se da je od zlata ne bi je vise volio, ali sam prinudjen da trazim posa na zapad. Ocu da se ozenim a ima sam samo 250 EUR platu. Kako cu kupit stan? Kako cu se hranit i placut struju, vodu i telefon?
    Nevolja ti, bogami.

    Cini mi se da je ova vlada nesposobna da promijeni ove stvari. Zato treba rijesit drzavno i nacionalno pitanje sto prije i onda je mijenjat i dovest ljude koji nemaju kriminogeni karakter, a to je vrlo lako moguce ako bi smo 2006. godine dobili drzavu.
    Slazem se. Rjesavanjem drzavnog pitanja bi se mnogo danasnih politickih konstelacija bitno promijenilo. Partije koje se iskljucivo bave nacionalnim pitanjem bi ili iscezle ili bi morale da se bave sa onim od cega se zivi i ne bi mogli da manipulisu narod kao sto sada cine.

    Svidja mi se nacin na koji se GZP protivi rasprodaji Crnogorske industrije
    Koliko sam ja shvatio oni se ne protive privatizaciji - vec se protive nacinom na koji se to radi - u cemu su u pravu. Korupcija je ogromna.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Quote Originally Posted by G R A D

    Prije svega nam je kriva Srbija !
    Ubacila nas je u zestoka ***** do guse i nije se sad lako izvuc iz govana za nekoliko godina !
    [size=6]Pa Srbija (Milosevic) je dovela Mila i Momira na vlast![/size]
    I nama su podmetnuli islamiste Izetbegovica i Ugljanina. :evil:
    Heheh cudo li su ovi Srbi eto izabrase vam i lidere. No me cudi kako vas ne ubijedise kad imaju toliku moc sugestije da svi izvrsite kolektivni harikiri

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ada srbi su i busha doveli, a da ne dovedu ajatolaha boshnjachkoga.
    ada chush!!!!vele da je strao kondolizu da se ne zamljeri srbima, pa ce nosit crninu tokom (tijekom na *****njskom) jevropske turneje.
    chudo smo da jebe oca, a chudo smo nad chudima da jebe chetri majke kroz majku!!!!!!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    inache vi je prechica greshka (grijeshka na *****njskom) u koracima. sjebacete i to malo legitimiteta koje pitanje nezavisnosti ima protrchavanjem, pa kad zapuca nemo da se chudite.
    kud naaaroooodnaaaaaaaa voooojskaaaaa prooooooooooodjeeeeeee...

  24. #24
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamam
    inache vi je prechica greshka (grijeshka na *****njskom) u koracima. sjebacete i to malo legitimiteta koje pitanje nezavisnosti ima protrchavanjem, pa kad zapuca nemo da se chudite.
    kud naaaroooodnaaaaaaaa voooojskaaaaa prooooooooooodjeeeeeee...
    NE ZNAM STO JE ALI IH OVAJ TREND ZVANI BREnd mnogo zabrinuo, pa se utrkuju s vremenom!!!

    http://geocities.com/vlada_v11/CG.doc

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa e.
    Io ci credo!

    Welcome



Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •