Results 1 to 10 of 10

Thread: Osnivanje i registracija preduzeca u CG

  1. #1
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Osnivanje i registracija preduzeca u CG

    Izvinjam se ako je ovakva tema vec postojala, prema search rezultatima ne nadjoh nista slicno, pa da pitam...

    Ima li neko iskustva sa registrovanjem firme u CG u posljednje vrijeme, tj. zapocinjanjem posla koji do tada nije postojao u sklopu druge crnogorske kompanije, cime bi doslo do razdvajanja vlasnistva i djelatnosti, vec da sam pocinje sve ispocetka?

    Ono sto me interesuje jeste da li je isplativije i jednostavnije preregistrovati vec razradjeni posao u inostranstvu, tj. ozvaniciti ga u CG kao filijalu sa stranim sjedistem ili krenuti sa istim aktivnostima, so to say, od nule. Prema nekim saznanjima, znam da je u interesu vecine institucija ova druga opcija, te da navodno postoje odredjene povoljnosti, bolji uslovi eventualnog kreditiranja itd.

    Prema onome sto sam mogla zakljuciti prateci Vladin projekat za eliminisanje business barijera, vecina povoljnosti odnosi se na pojednostavljivanje procedura investitorima i smanjenja kolicine potrebne dokumentacije, ali, realno govoreci, ne predstavlja veliku razliku kada je rijec o samo jednom preduzecu, koliko na ukupnom planu.

    U svakom slucaju, sve je isplativije nego kao potpuno strano pravno lice poslovati na teritoriji CG, ali me ipak zanimaju iskustva na osnovu kojih se realno moze odrediti povoljnija varijanta.

    Pa, ako imate neka saznanja, nadam se da ih ne cuvate za sebe.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jos niko nije odgovorio ? Auu, ja mislio da su ovdje uglavnom iskusni preduzetnici

    Da znam, rekao bih ti moja iskustva, a ovako sam svrnuo da vidim, odgovori li ko sta od jucer.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Osnivanje preduzeca nije komplikovano,zavrsava se za nekoliko dana,ali se ta usluga placa .
    Last edited by GreatMontenegro; 25-02-11 at 23:28.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Koliko ja znam, za osnovanje DOO preduzeca, potrebno je uplatiti pocetni ulog - kapital drustva, koji je minimalno 1 Eur. Potrebna dokumentacija je akt o osnivanju, statut, obrazac za prijavu, i potrebno je uplatiti registracionu taksu i priloziti uplatnicu uz registraciju. Mislim da je taksa 10 Eur.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Jos niko nije odgovorio ? Auu, ja mislio da su ovdje uglavnom iskusni preduzetnici

    Da znam, rekao bih ti moja iskustva, a ovako sam svrnuo da vidim, odgovori li ko sta od jucer.
    i ja pomislih, a sad mi je jos manje jasno odakle toliko vremena za forumashenje od 9-17h


    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Osnivanje preduzeca nije komplikovano,zavrsava se za nekoliko dana,ali se ta usluga placa :grin: .
    sve je ok dok placanje ne pocne da izlazi iz zvanicno propisanih troskova.


    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Koliko ja znam, za osnovanje DOO preduzeca, potrebno je uplatiti pocetni ulog - kapital drustva, koji je minimalno 1 Eur. Potrebna dokumentacija je akt o osnivanju, statut, obrazac za prijavu, i potrebno je uplatiti registracionu taksu i priloziti uplatnicu uz registraciju. Mislim da je taksa 10 Eur.
    to i ja shvatih iz Zakona o privrednim drustvima. ako je sve kao sto tamo pise, onda laganica, bolje da pocnem iznova, nego da gubim vrijeme na medjunarodnu papirologiju.
    hvala.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post

    sve je ok dok placanje ne pocne da izlazi iz zvanicno propisanih troskova.

    Ma ne mislim na mito i korupciju djaole nego se morat pravit odluka o osnivanju,napravit statut,popunit svakakvi obrasci i hiljadu nekih procedura koje ce tesko sam covjek napravit ako to nije ranije radio.To je ono sto se placa nekome ko zna sta i kako .

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Neke advokatske firme su i po 1000 eura uzimale strancima, tako da to izgleda da nije nimalo jednostavno. Ovaj greatMontenegro bi zarad dobrog odnosa sa klijentomodradio to za za 600-700e. Jeftinije nema ni u BG.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Neke advokatske firme su i po 1000 eura uzimale strancima, tako da to izgleda da nije nimalo jednostavno. Ovaj greatMontenegro bi zarad dobrog odnosa sa klijentomodradio to za za 600-700e. Jeftinije nema ni u BG.
    Neke advokatske firme jesu uzimale toliko, a i vise. Znaci li to da usluga stvarno toliko vrijedi? Naravno da NE.

    Za transformaciju DOO u AD ili osnivanje AD, mozda i treba toliko izdvojiti ako covjek ne zeli sam da se time bavi.

    Doo se osniva za MAX 5 dana i procedura je bas kao u Zakonu o privrednim drustvima. Statut mozes naci i na internetu, kao i odluku o osnivanju i samo izmijeniti odredjena polja. Isto to i rade agencije i advokatske kancelarije. Ne pisu sastut svakog puta iznova - samo izmijene par polja...
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Ja sam samo napisao koliki idioti mogu biti ljudi. ovi sto su im davali, kao i ovi sto su, bez imalo osjecaja za neko zdravo partnerstvo, zavrcali strane klijente.

  10. #10
    Join Date
    May 2011
    Location
    Ĺ*ušanj, Montenegro, Montenegro
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Statut mozes naci i na internetu, kao i odluku o osnivanju
    Gde mogu da nadem na internetu svi dokumentacije i koraci koji me potrebno proci za registraciju firme?
    Hocu ja da se naucim i uradim sam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Partije kao preduzeca
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 02-08-14, 10:24
  2. TAXI preduzeca u pg
    By popesku in forum Centralni
    Replies: 510
    Last Post: 25-09-13, 19:21
  3. Pomoc za odabir softvera za vodjenje preduzeca
    By mrakoPGG in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 14-03-09, 18:45
  4. pogrebna preduzeca (boze ti sacuvaj)
    By Ahil in forum Centralni
    Replies: 148
    Last Post: 14-12-06, 22:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •