Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: KTM 990 Super Duke

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default KTM 990 Super Duke

    Imam kombinaciju za ovaj motor pa me zanima moze li mi ko vise napisat o njemu, mane i sl.

    Ja sam inace ljubitelj sportskih(tj rr) motora pa mi nije prvi izbor ali eto.


    Share your info odoh citat neke reviewe u medjuvremenu

    (2009 godiste)
    rm -rf /

  2. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,879
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    V2 radne zapremine 999,8 ccm
    120 KS pro 9.000 o/min.
    100 Nm pri 7.000 o/min.
    184 kg (suv)
    vješanje ima potpis WP (u seriji)

    Ovo su podaci koji se mogu čitati ,,zlo i naopako'', i za razliku od sportskih motocikala sa linijskim četvorocilindričnim motorom ovo u sebi nema niti malo pitomine. Kakva je konfiguracija puteva u CG niti jedan sportak ne bi mogao da se nosi sa ovim motociklom. Možeš li ti da se ,,nosiš'' sa njim? Neko neđe napisa za ovaj motocikl da je vožnja ista kao kada se uhvati bik za rogove. Sve što radi manji Duke, ovaj radi još bolje, a ni manji Duke nije za bačit http://www.nolimitbikers.com/forum/v...hp?f=18&t=2459 (imam i skoro završen tekst o Super Duke modelu). Elem, tipičan KTM rađen u filozofiji reklamne kratice ,,rady to race''




  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Interesantno, hvala. Morao bih ga prvo probat malo mada ne bi skodilo ako ima neko ko ga je vozio(malo ili duze) da kaze par.

    Bas ovaj mi je ispao za dobar deal pa me zato interesuje inace bih gledao sto sam i do sad

    A i po tim statistikama ima 10+ manje konja od nekog 600rr hmm
    Last edited by N_L; 15-02-11 at 16:13.
    rm -rf /

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    867
    Thanks Thanks Received 
    265
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    da ali upravo je ovo pravilo dje se kroz brojke nista ne moze vidjeti...
    ovih 120ks je paklenih 120ks jer je ovo V2 motor, na nizim obrtajima (7-9000) imas apsolutnu svu zestinu, dok kod sportskih koji su redna cetiri imas punu snagu tek malo prije crvenog polja = 15-16,000 obrtaja a prije toga su pitomi (pitomi nijesu nikako ali jesu u poredjenju za ovim )
    do cetvrte brzine svakom se propinje na zadnji uz osrednji gas - ne prasta
    Last edited by VooDooPrle; 15-02-11 at 17:13.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    867
    Thanks Thanks Received 
    265
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    bila je slicna prica odje, siguran sam da si procitao ali nije na odmet
    http://www.nolimitbikers.com/forum/v...hp?f=18&t=3264

    bih li volio da imam ovaj motor-BIH!
    da li bi iskoristio sve sto nudi ovaj motor-ne.
    onda postavis sebi pitanje, zasto ce mi onda ovo...

    e ako je bas povoljno to mijenja stvari
    i naravno kao sto Wulfy rece kupovina motora nikad nije racionalna stvar ali treba gledati koliko toliko da je pametna
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    da ali upravo je ovo pravilo dje se kroz brojke nista ne moze vidjeti...
    ovih 120ks je paklenih 120ks jer je ovo V2 motor, na nizim obrtajima (7-9000) imas apsolutnu svu zestinu, dok kod sportskih koji su redna cetiri imas punu snagu tek malo prije crvenog polja = 15-16,000 obrtaja a prije toga su pitomi (pitomi nijesu nikako ali jesu u poredjenju za ovim )
    do cetvrte brzine svakom se propinje na zadnji uz osrednji gas - ne prasta
    E hvala, to su stvari koje ne znam(u vezi KTMa) pa su dobrodosle Moram ga probat definitivno barem do PG i nazad da testiram.
    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    bila je slicna prica odje, siguran sam da si procitao ali nije na odmet
    http://www.nolimitbikers.com/forum/v...hp?f=18&t=3264

    bih li volio da imam ovaj motor-BIH!
    da li bi iskoristio sve sto nudi ovaj motor-ne.
    onda postavis sebi pitanje, zasto ce mi onda ovo...

    e ako je bas povoljno to mijenja stvari
    i naravno kao sto Wulfy rece kupovina motora nikad nije racionalna stvar ali treba gledati koliko toliko da je pametna
    Povoljno je jer nije za pare pa je situacija mnogo dobra inace ga nikad nijesam ni gledao nesto. Cim sam cuo pomislio sam ih 1000 kubika previse posto ni lud ne bih uzeo toliko na sportski (barem za sad), pa vidjeh da ima konja manje od 600cc pa uzeh da provjerim.

    Sad, necu pisat koliko sam odgovoran i te standardne price sto ljudi vazda pisu, bile istina ili ne, ja znam sebe i znam kako bih vozio, i mnogo mi je mio zivot pa da znam da cu radit nesto ne bih se igrao
    rm -rf /

  7. #7
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,879
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    E hvala, to su stvari koje ne znam(u vezi KTMa) pa su dobrodosle Moram ga probat definitivno barem do PG i nazad da testiram.

    Povoljno je jer nije za pare pa je situacija mnogo dobra inace ga nikad nijesam ni gledao nesto. Cim sam cuo pomislio sam ih 1000 kubika previse posto ni lud ne bih uzeo toliko na sportski (barem za sad), pa vidjeh da ima konja manje od 600cc pa uzeh da provjerim.

    Sad, necu pisat koliko sam odgovoran i te standardne price sto ljudi vazda pisu, bile istina ili ne, ja znam sebe i znam kako bih vozio, i mnogo mi je mio zivot pa da znam da cu radit nesto ne bih se igrao
    Upravo ovaj zadebljani dio je i najveća zabluda.

    V motor ima dva reda cilindara. Prednosti zbog konstrukcije su manje dimenzije od rednog, veča čvrstoća uz kompaknost bloka motora, kao i teža radilica i niže težište. Zbog čvrće strukture mogu da trpe veća opterećenja nego linijski motori pa je moguće i projektovanje glave motora sa ekstremnim odnosima (veliki kompresioni odnosi). Zato što se na radilicu djeluje sa različitih strana i zbog drugačije težine radilice nego kod linijskog motora ranije se nego kod linijskih motora ostvaruje maksimalni obrtni moment (obrtni moment nije veći kako mnogi misle u poređenju sa linijskim, već maksimalnu vrijednost ostvaruje na nižem broju obrtaja pa ova vrsta motora počinje da vuče ,,iz podruma''). Terojski zbog konstrukcije ovakvi motori bi trebali biti i izdržljiviji nego linijski motori. Ipak njihova konstrukcija je dosta skuplja, kako zbog toga što imaju dvije glave motora, pa samim tim i dva razvoda, tako i zbog masivnije izrade (doduše kraće) radilice i robusnijeg bloka motora. Zbog toga su dosta skuplji od linijskih motora i imaju veću potrošnju goriva i na kraju slijedi i skuplje održavanje. Naravno da se pojedini proizvođači trude da što više ponište negativne efekte konstrukcije koju primenjuju, pa tako linijski motori imaju balansne osovine za uravnoteženje čime poskupljuju konstrukciju, ali ne u tolikoj mjeri čime su i dalje jeftiniji od boksera i ,,V'' motora. Isto tako neki svoje ,,V'' motore ne tjeraju u visoke obrtaje kako bi poništili karakteristiku da ti motori više troše.

    Ukratko: nije pitanje koliko snage razvija, već kako tu snagu razvija.

    Kod KTM- ćeš skoro uvjek imati na raspolaganju svu silinu potiska dok se sportaši moraju budit tjeranjem u visokih obrtaja. Tvrdim da se Yamaha R1 sa 180 KS može voziti pitomije (ne vrti je preko 7.000 o/min.) nego ovaj KTM sa 120 KS (koji već na 7.000 raspolaže sa maksimalnim obrtnim momentom)

    Mada, možemo mi pisat svašta, probaj prvo neki motocikl sa V koncepcijom (ne mora KTM) pa če ti odma postati jasno o čemu jsmo kolega iz NK i ja pisaili ovdje.


    malo off-a: Motorrad svake godine okuplja sporrtske motocikle i mjeri im vrijeme. U tom testu je bitna samo brzina kruga. Mislim da su te godine bili u Španiji na nekoj zahtjevnoj pisti (čitaj sa dosta krivina) i tu je najbrža bila Aprilia Mile sa 140 KS. Bila je brža od japanske četvorke (Ninja, GSX-R, Fireblade, R1) koji su u granicama od 170-180 KS. Tu su se zapravo pokazale osnovne koncepcijske razlike između V i rednih motora (da su na stazi postojali pravci redni mootori sa više snage bi bili u prednosti9.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Thanks, probam sjutra pa cu znat jel za mene.

    Samo mi reci ako znas, ili neko drugi, koliko se krecu cijene ovog motora konkretno? 2007/8/9 godiste. Rekose mi oko 6 hiljada, ovaj je inace presao ispod 10k km i tako to, trebao bi ko nov da je.
    Last edited by N_L; 15-02-11 at 22:51.
    rm -rf /

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Motor cine obrtni momenti, a prodaju ga konjske snage, odnosno kilovati
    Srecno sjutra, sto god odlucio.
    Cuvaj se, to je jedan jako divlji motor.
    Poz.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Osiguranje za ovaj motor bi za tebe u usa kostalo dobrih bar 3000 dolara godisnje. I postoji dobar razlog zasto.
    She is only here to annoy herself!

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Osiguranje za svaki motor za mene bi kostalo podosta u USA uporedu sa ovdje, a i zapravo za svakog zapravo. Na kasko, full oprema i lagano
    rm -rf /

  12. #12
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bi za svaki...

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    E odlicno, sad znam da mogu jeftino proc kad budem osiguravao motor u Ameriku.
    rm -rf /

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne treba ti ovo nista..Ima mi ga drugar jedan i motor je kritican od kad sjednes..Na premali gas se dize i divlja na zadnji..Sklopis mu 1-2 manje za preticanje slucajno malo vise gasa odu na zadnji posred krivine.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Upravo se spremam da idem pa cu vidjet kakav je i jel mi previse "divljacki", imam sad i drugih opcija nekih al ako mi bude odgovarao tu je
    rm -rf /

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj srecno bilo i zdrao da ga vozis! Ne brinem ja za tebe, ne bi se odvojio tu od 2 eura tu kafu da platis a ne od zivota..eeee
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    867
    Thanks Thanks Received 
    265
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    javi onda kakvi su ti utisci
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Upravo se spremam da idem pa cu vidjet kakav je i jel mi previse "divljacki", imam sad i drugih opcija nekih al ako mi bude odgovarao tu je
    tome mora bit bas trka za pare ako te pusti da ga vozis
    She is only here to annoy herself!

  19. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Prijatelj je nije random osoba iz oglasa.

    Uglavnom, po***** ti se na Cetinje i kisu sto pljusti, toliko

    A i vidim da je malo klizao, stete malo ima ali ipak, plus ga cijeni malo vise. Al vidjet cemo, cekam da se cujemo s prvim vlasnikom(isto ga znamo) pa vidjet, a u medjuvremenu gledat ostale stvari.
    Last edited by N_L; 16-02-11 at 16:45.
    rm -rf /

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Kako se ovaj KTM vozi to je bruka...
    Pratio sam ga jedne prilike puT Budve, samo jedna rijech za njega - brutalan je!
    `ebi mi oca ako mu moze koji RR sto po krivina!
    Plese se snjim kako oces, mislim da je ovo za tebe bolja trgovina od RR-a sobzirom
    da ti je ovo prvi veci motor u zivotu.
    RR je ozbiljna pricha sama za sebe i tu je kraj priche.
    Na ovaj motor ipak ti je polozaj tijela mnogo bolji za tebe kao pocetnika da lakse savladas sve sto treba
    a snage ti ne fali sa ovim motorom siguran budi tako da neces osjetit onaj efekat "rasta apetita" za vecom snagom
    posle jedne sezone voznje kao sto to biva sa ljudima koji ne znaju u pocetku sto ce ta kupe a pritom imaju veliki apetit pa kupe prvi motor
    tipa XTX, Versys-a, Kle-a, Strom-a itd...
    Svaki motor moze da se vozi normalno i bez divljanja.
    Sto bi mi rekao jedan iskusan bajker nekad, najlakse je GAS dat, no treba imat MOODa normalno vozit a ne brzo.
    Eto tako
    Samo ne znam nista sto se tice odrzavanja, kvaliteta itd. to neka komentarisu ovi sto znaju
    Last edited by N-I-K-O; 23-02-11 at 14:19.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Odustao sam od njega, previse ga cijeni i padano je s njim, treba se ulozit u njega, plastike izgrebana, dolje malo auspuh ulubljen, akumulator slab i sl. Ima jos ponesto al nebitno sad, nijesmo previse zalazili.

    Padala kisa pa ne mogah probat, ali sto se voznje tice rekose mi da je RR lakse vozit posto je mnogo "divalj" motor, mada eto bas to i gore napisase, nedje bih mu gas dodao kako ne treba i da ne razmisljam sad

    A i za odrzavanje je skup, sad zaboravih sta tacno treba da mu se mijenja ali mnogo para ispade racunica.

    Kako god, nije zurba, ima dosta ponuda i opcija pa dok otopli taman
    rm -rf /

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Kako se ovaj KTM vozi to je bruka...
    Pratio sam ga jedne prilike puT Budve, samo jedna rijech za njega - brutalan je!
    `ebi mi oca ako mu moze koji RR sto po krivina!
    Plese se snjim kako oces, mislim da je ovo za tebe bolja trgovina od RR-a sobzirom
    da ti je ovo prvi veci motor u zivotu.
    RR je ozbiljna pricha sama za sebe i tu je kraj priche.
    Na ovaj motor ipak ti je polozaj tijela mnogo bolji za tebe kao pocetnika da lakse savladas sve sto treba
    a snage ti ne fali sa ovim motorom siguran budi tako da neces osjetit onaj efekat "rasta apetita" za vecom snagom
    posle jedne sezone voznje kao sto to biva sa ljudima koji ne znaju u pocetku sto ce ta kupe a pritom imaju veliki apetit pa kupe prvi motor
    tipa XTX, Versys-a, Kle-a, Strom-a itd...
    Svaki motor moze da se vozi normalno i bez divljanja.
    Sto bi mi rekao jedan iskusan bajker nekad, najlakse je GAS dat, no treba imat MOODa normalno vozit a ne brzo.
    Eto tako
    Samo ne znam nista sto se tice odrzavanja, kvaliteta itd. to neka komentarisu ovi sto znaju
    brate napaceni,svaka ti je na mjestu

    aaaa kako bih ja rado posjedovao ovaj motor,pa neka mi se slobodno dize na zadnji i gica ka divlji konj,uhhhhh :evil:

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Oli broj telefona pa ga vidi?
    7500 cijenio, isao bi dolje vjerovatno al sanse nema da bih dao preko 6k pogotovo jer nije u top stanju bio
    rm -rf /

  24. #24
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Oli broj telefona pa ga vidi?
    7500 cijenio, isao bi dolje vjerovatno al sanse nema da bih dao preko 6k pogotovo jer nije u top stanju bio

    Ao ala j*** oca 7.5k , a previse brate, pa da e je nov, a ne u tom stanju kakvom si opisao

  25. #25
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. The duke spirit
    By appelle moi in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 13-04-09, 18:53
  2. P: KTM super DUKE 990
    By shajo in forum Ostali oglasi
    Replies: 27
    Last Post: 23-09-08, 13:50
  3. Heh slika duke-a
    By greenmann in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 16-07-08, 09:44
  4. Super 3G
    By Drug Tito in forum Operatori
    Replies: 1
    Last Post: 27-03-08, 09:51
  5. Replies: 1
    Last Post: 17-01-08, 03:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •