Page 8 of 47 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 1168

Thread: Ima li Crna Gora more?

  1. #176
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sigurno je i vecina spuza obratno razumjelo zakon..zato i jesu tamo
    U ovu drzavu jos niko Spuza nije vidio zbog poreza...valjda ne budem ja prvi

  2. #177
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ima boravak,ima brdo administracije,posao se svede samo na papirologiju,razni manifesti,popisi posade,brodske knjige,rad sa emigracionim vlastima i tako svaka luka.Brod je država u malom! Kapetan može da ženi,izdaje smrtovnicu,zato samo na lijepe sa pomorcima!

  3. #178
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    pusti ti pomorsku knjizicu no reci jesi li odjavio boraviste iz CG ili nijesi?!
    She is only here to annoy herself!

  4. #179
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Naravno da ima boravak,ima brdo administracije,posao se svede samo na papirologiju,razni manifesti,popisi posade,brodske knjige,rad sa emigracionim vlastima i tako svaka luka.Brod je država u malom!
    svejedno ko god ne odjavi boravak iz CG racuna se da ima prebivaliste u CG...
    She is only here to annoy herself!

  5. #180
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Grubo racunajuci, pomorci donesu u CG oko 100 miliona eura godisnje. Vjerovatno najbolji crnogorski izvozni proizvod. Pa jos kad nas oporezuju, eto srece :mad:
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Seamans book nije radna knjižica,u njoj se upisuje plovidbeni staž i stručna osposobljenost,služi agentima i bankama Bezvrijedna je agentima bez ovlašćenja koje izdaje kapetanija,ali problem je bio da ovlaštenja,pasos i matrikula moraju biti iz iste zemlje,a 4 godine je bio prelazni rok!
    Zašto bi kome šta plaćali,koja je to flota koju ima CG da nam ponudi!
    Više se isplati da državi uđe 100 miliona jer se ođe potroše nego da izmišlja poreze,pa u vrzino kolo kao u HR.Ako i pokušava država da uvede porez,uvjek mogu pomorci dokazati da nijesu 6 mjeseci u CG! Izigraće na isti način kako to rade Hrvati,ali napominjen,mi nemamo flotu,nema šta država da traži od pomoraca!
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Kako koja kompanija ima kako koje ugovore za zastavom pogodnosti kako sam i objašnjavao.Ima u ugovoru da kompanija jedan iznos od plate uplacuje u fond te zemlje,i da kada mislis da odes u penziju da trazis npr njamcke kopanije,ili onda one druge,pa trece,da ti isplati "kao penziju",naravno da niko nikad nije ni pokusao da trazi,Vrlo jednostavno,niti šta tražimo od države niti ona od nas,vodimo se kao gastarbajteri,kako zadnje 4 godine tako i zadnjih 20 godina!
    Pomorci ne idu na Karibe na ljetovanja niti idu u Terme Čatež,nego sve fino na registar kase u CG,pa u budžet.Ko bi to mijenjao,da ne bi Vi MajO i Ministar Lompar?
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Propast flote,zapljena i prodaja od stranih banaka,pa onda nerazuman remont nakon sankcija,pa pogresan izbor brodova,pa onda ponovo posrtanje vozarina i nerazumna prodaja , prodaje zadnja dva broda od strane posade,sve je drama,koja se teško objašnjava,ima tu i dva lika koja su se snašla jedan sada drma oko struje na Balkanu a drugi privatnim klinikama a bili su blizu "računima " yugooceanije,ali to su zaboravljene "istrage".Tamo se svašta radilo! Uglavnom kriminal i nesnalaženje u novoj sitiaciji!
    Koliko ima gastabajtera koji i dalje imaju prijavljeno boravište u CG,pomorci za njih su minorna stavka! I dalje ulazi 100 miliona od pomoraca,uvođenjem bilo kakvih poreza,to bi palo,a kada rastu vozarine,trastu plate,a samim tim doznake! Amplituda raste.Npr.Hansa treuhand iz Njemaćke ove godine izbacuje 5 novih brodova i traže naše oficire,ali i naše veće plate! Evo slike Hansinog broda u Panamskom kanalu
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Pomorci su upisani u crew listu,to vam je kao kod policijota u nekoj stranoj zemlji.Jer je brod dio zemlje čiu zastavu vije!Postoje razni međunarodni ugovori,tako da je to daleko od crnog.
    Kako bi vi lijepo sa Lomparom u ekipu! I on je počeo da prijeti,ali mu je jasno da dok ne napravi flotu od minimum 10 brodova,ne može za pregovarački sto!
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Isto je ,radio na brodu ili u New Yorku.Na brodu sam upisan kao član posade,i to kontrolišu emigracione vlasti,a poreze placa kompanija kod koje plovim za državu ciju zastavu vijem.,jer je brod suvereni dio te države!Postoji u Njemačkim kompanijama mogućnost povrata,keš ili penzija,to ce mo ispitat kad neki kolega pokutša to ostvariti.Postoje razlike u visini plate za iste pozicije za razliku dali si iz EU ili nijesi.Tako su Rumuni bolje plaćeni od nas.Sve jasno.Koji to gastabrajter plaća porez Crnoj Gori za dohotak koji stvori u inostrasvu?
    Kada Crna Gora (ako) bude imala flotu,postavlja se pitanje ravnopravnosti između zaposlenih na tim brodovima,ili strancima,pošto sada nema,svaki razgovor je suvisan.
    PS: Crna Gora je u rukama pomoraca
    hop 100 melena,može može,ministar finasija kaže,samo da su zdravo
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    sasvim je dovoljano uzimanje procenta od banaka,poreza na štednju,i svakodnevnog pdv,a ako nekog interesuje da li firma za koju plovim placa sve poreze,neka traži njihovim poreskim upravama!
    ...........
    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    ''Misko Vukovicu ne dolazi u Kotor, jer kad god dodjes mi 2 broda prodamo'' -
    parola kotorskih pomoraca iz 90-tih...

    Majo, ja i dalje ne kapiram zasto bih ja kao pomorac, na stranoj kompaniji, placao porez?
    Sto mi je drzava u citavoj prici omogucila pa da ima pravo da me oporezuje? U toku tih 6 mjeseci (ugovor je u vecini slucajeva toliko) nisam u CG, niti na brodu pod crnogorskom zastavom.
    Minjo je sve u pravu, pa cak i u dijelu dje poredi sa CRO. Jer nasi sto su radili u zadnjih 20 godina - prepisivali su od hrvata.
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Šanere ,kurire,mule ,molim ne računajte u pomorce,jedan je govorio da ide "kao konobar" a ufaćen kako krade po Njemačkoj
    Znači samo oficiri,može i elekrtonicari i mehaničari,ostalo mrka kapa da plovi,ili lažinja da plovi!
    Ne računam ove na kruzerima,to je hotelska industrija
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Nema uplate penzijskog državnog osiguranja ,kada se odluči ne ploviti vise ,ako je neko plovio kod krštene firme tipa MSC,CMA-CGM,Hansa,povrat dijela za penziono,i uplata iz privatnih penzionih fondova i ti je to!
    Kakva crna državna penzija!
    Caku od 180 dana i ako uvedu,nek me prate i dokažu
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Kako ulazi ilegalno,kad ulazi preko banaka,pa ne nosimo pare u gaće !
    Vidim ja da smo mi primorska a ne pomorska zemlja !
    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Vidim da je nekima zao sto pojedini pomorci zaraduju 5-6 hiljada eura mijesecno, drugacije ne mogu shvatiti da im je ovolika kontra i nepravda a jos se i ne razumiju u tematiku( Hari, Maja)....nismo rezidenti, plovimo po pola godine i vise, ne unistavamo resurse ove zemlje, ne deremo puteve, mostove, elektricnu mrezu, tako je u svim evropskim drzavama. Ponavljam jos jednom, samo REZIDENTI placaju porez.....i nismo ti koji podrzavaju SDPS baram ne vecina nas (izuzev Minja) i nema nikakvog javnog, tajnog ili precutnog dogovora da ce neko glasati za nekoga a da ne placa porez.
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Niko ni ne pominje glasanje sem Maje -koja to tako vidi!,Nego postoji toliko problema na temu pomorstva između pomoraca i ministarstva,da važi "nediranje" jer se zna da pomorci nijesu napravili probleme,nijesu ih generalizovali godinama,već država,tako da bilo kakvi nameti pomorcima nemaju smisla,jedino što mogu je kopirati Hrvate,ali ni to nema smisla jer nemamo flotu,zato ne vidim što se Maja ufatila poreza!
    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Tako nesto kao sindikat pomoraca u CG ne postoji pa samim tim nisam ni PR. U svakodnevnom kontaktu sa kolegama vec 10-ak godina nisam ni nacuo nista slicno ovim nebulozama i teorijama zavijere o kojima pricate.
    Gospodjice, mijesate babe i zabe, drzavljanstvo je jedno a biti rezident nesto drugo. Drzavljanin sam CG ali nisam rezident jer sam 3 mijeseca na brodu a 2.5 na kopnu i tako u krug. Po trenutnom CG zakonodavstvu nisam rezident i ne treba da placam porez na dohodak ma koliko god to vama bilo bolno. Zakon bi smutio tako sto bi ostao duze na brodu, a krace kuci ukoliko bi bilo potrebno da zadovoljim normu od 183 dana. Ne vidim u tome nista lose, zakoni su da se postuju. Da mi oporezuju zaradu sa nekih 30 ak i vise posto rado bih se preselio u neku drugu drzavu kao sto to rade Finski ili neki drugi pomorci
    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Dosli smo do sustine problema, krivo vam je sto pomorci ne placu, nema veze sto ne placu CG vec ne placaju bilo kojoj drugoj drzavi....
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Plata se uplacuje preko banaka u CG,nekada dok je bio odje haos,banke u Dubrovniku,nijesmo mi kao investitori da donosimo pare u kese! Poreska prijava nije zazivjela u CG,nije ovo Hrvatska,samo to rade pravna lica!
    Ja mislim da neki neće sna usnit večeras
    zamislite 5-6 hiljada X8 plus bonus
    ili permanent pay,neki neće zaspivat danima
    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Dajte jedan validan razlog zasto bi nas oporezovali (kad vec selektivno citate postove)
    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Naravno da ne smiju da diraju pomorce,bilo kakvi nameti,su neprihvatljivi.Kapetaja kao upravni organ ministarstva ima cjenovnik za ovlaštenja kao da je polaganje za svemirski program,pomorcu je potrebno desetak ovlaštenja,cifre su na hiljade eura,centar za obuku pomoraca(koji je pod drugim ministarstvom-nonses) obuke opet hiljade eura,nerješene agencije za ukrcaj,svjesni su oni toga,kao i punjenje platnog prometa doznakama,tako bi bilo kakve radikalne izmjene imale za posljedicu mukotrpne pregovore kako udruzenja tako i sindikata !
    Neka postave kobilicu,dvije za novogradnje ,i to im je uspjeh za narednih 5 godina ministarstva !
    A vi mislite da strane kompanije nemaju poreznike i da sa njihovih računa kod banaka sfiftuju pare za cg banke samo tako!

    Što bi rekla Maja,biće da je NATO
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 14-02-11 at 03:02.

  6. #181
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    svejedno ko god ne odjavi boravak iz CG racuna se da ima prebivaliste u CG...
    Ta se rasprava davno vodila,i zaključak kapetanija je da će se "mozda" njima javljati u dogledno vrijeme prije ukrcaja i nakon iskrcaja,ali je kasnije to revidirano jer ima zapisano u Pomorskoj knjižici i pasošu,vidim ja da vi samo hocete da olakšate pomorcima,baš mi je drago

  7. #182
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    molim lepo,Maja

  8. #183
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    nemam ja namjeru ni da olaksavam ni da otezavam samo trazim jednostavan odgovor na jednostavno pitanje
    She is only here to annoy herself!

  9. #184
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Zalud vam je vitezanje nocas i lobotomije.....u nijednu zemlju pomorci ne placaju porez ako su preko 183 dana. Iskreno, prije bi se preselio u neku susjednu drzavu nego placao porez u CG iako sam ovdje rodjen i porijeklo mi je i sve. I tako razmislja 99 % mojih kolega poznanika. I ne odjavljujem se i ne pada mi napamet. Danas je svaki granicni prelaz kompjuterizovan, pasos biometrijski pa neka paze dje im je koji pomorac uteko.
    Last edited by jooly; 14-02-11 at 03:03.

  10. #185
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nauchili bi vi lako kako se placa porez bilo gdje sem u CG.. Izgleda...
    I tako.. obichni gradjani od 500e bruto zarade ladno daju drzavi 200e......a ovi pomorci ne sljive zivu silu, a kamoli Ministra i drzavu.. jer je njihov novac vredniji od bilo chijeg... I koji su gradjani CG diskriminisani a ko ne...O tome i u prethodnim postovima.
    Poenta..
    Laku noc i lepi snovi...

    Hvala Lepo

  11. #186
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nauchili bi vi lako kako se placa porez bilo gdje sem u CG.. Izgleda...
    I tako.. obichni gradjani od 500e bruto zarade ladno daju drzavi 200e......a ovi pomorci ne sljive zivu silu, a kamoli Ministra i drzavu.. jer je njihov novac vredniji od bilo chijeg... I koji su gradjani CG diskriminisani a ko ne...O tome i u prethodnim postovima.
    Poenta..
    Laku noc i lepi snovi...

    Hvala Lepo
    Udaj se za pomorca, nema ti druge.....ne daju gradjani nego im drzava uzima, a nama ne smije:twisted:
    Last edited by jooly; 14-02-11 at 03:10.

  12. #187
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Zalud vam je vitezanje nocas i lobotomije.....u nijednu zemlju pomorci ne placaju porez ako su preko 183 dana. Iskreno, prije bi se preselio u neku susjednu drzavu nego placao porez u CG iako sam ovdje rodjen i porijeklo mi je i sve. I tako razmislja 99 % mojih kolega poznanika. I ne odjavljujem se i ne pada mi napamet. Danas je svaki granicni prelaz kompjuterizovan, pasos biometrijski pa neka paze dje im je koji pomorac uteko.
    pa u pravu si nije problem u vama nego u drzavi koja ne vodi racuna o sopstvenim interesima, bas bih volio da vidim kako bi utekli americkim poreznicima
    She is only here to annoy herself!

  13. #188
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa u pravu si nije problem u vama nego u drzavi koja ne vodi racuna o sopstvenim interesima, bas bih volio da vidim kako bi utekli americkim poreznicima

    Ako su preko 183 dana van drzave mogli bi da im.....

  14. #189
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Udaj se za pomorca, nema ti druge.....ne daju gradjani nego im drzava uzima, a nama ne smije:twisted:
    Pa pomorac nije tu pola godine. Bolje gastarbajter sa fakultetom. Isto dodje kad radi citavu godinu, a uvijek je kuci

  15. #190
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vodi država računa,ne boj se,fino uđe 100 miliona u platni promet,ima zakon o 183 dana,u svim pomorskim zemljama se tako tumači.No se mi satrasmo!
    Nego me živo interesuje ko će biti inspektori u Kini na ovoj novogradnji?
    Last edited by minjo; 14-02-11 at 03:26.

  16. #191
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ne sporim ja da je moguce da je zakon los, ali u ovoj drzavi ovaj zakon moze da se tumaci samo na ovaj nacin
    She is only here to annoy herself!

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    svejedno ko god ne odjavi boravak iz CG racuna se da ima prebivaliste u CG...
    Nemoj tako pomorska knjizica je najvazniji akt za poreske sluzbenike Popovi, pomorci i saneri ne placaju poreze.
    Ovo treba prijaviti onim iz MANS-a da Lomparu fisnu jednu krivicnu prijavu. Onaj kukavac sa Sinjajevine po cijelu zimu prti torine i kad proda vreću sira prlja oderu ga porez a ovamo milioni ispred nosa bez poreza i jos doradjuju teoriju. Poslije ce se od tvog poreza lijeciti i penzije traziti i kukati kako drzava ne brine o njima, ali brine o tebi kad i capru guli porezima.

  18. #193
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Batalite se pomorstva i poreza, ne poznajete tu tematiku....uvatite se sira, skorupa, ovaca i torova to vam je bliza problematika

  19. #194
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bez nervoze striza i pomoraca dolazi. Ne moze se u Evropu sa ilegalnim protokom novca i bez poreza. Da je to jedan dva ili pet ljudi pa ajde ali 4000.

  20. #195
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Bez nervoze striza i pomoraca dolazi. Ne moze se u Evropu sa ilegalnim protokom novca i bez poreza. Da je to jedan dva ili pet ljudi pa ajde ali 4000.

    Nije ilegalan protok novca, sve je legalno, nego vam oci vide samo iljade pa necete da cujete sto vam se prica i da zakon procitate. Pogledajte i zakonodavstvo HR od koje i onako sve prepisujemo....ja bi svaku onu ljubicastu novcanicu prije razbucao ili zapalio nego dao za porez za ovu lupesku drzavu.
    Last edited by jooly; 14-02-11 at 10:11.

  21. #196
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Platices ti porez ka "bela rada"
    hahhaa ti potkradas drzavu i ne placas porez a drzava lupeska hahhahahah Sta bi tek trebali reci onda ovi koji placaju porez

  22. #197
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Platices ti porez ka "bela rada"
    hahhaa ti potkradas drzavu i ne placas porez a drzava lupeska hahhahahah Sta bi tek trebali reci onda ovi koji placaju porez
    Kaze se BELA LALA, a da mi neko uzima 3.5 hiljade svaki mjesec, MALO MORGEN ma koliko se ti inatio, necete centa vidjet !

  23. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najpoznatiji nezaposleni sa biroa sad mora placati poreze pa teska srca moraće te i vi. Jedino će saneri ostati u sivoj zoni jer oni ne ispunjavaju brodske dnevnike Sad pisem MANSU da ovo provjere jer i dalje mislim da se vi sprdate i da ipak placate poreze.

  24. #199
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Najpoznatiji nezaposleni sa biroa sad mora placati poreze pa teska srca moraće te i vi. Jedino će saneri ostati u sivoj zoni jer oni ne ispunjavaju brodske dnevnike Sad pisem MANSU da ovo provjere jer i dalje mislim da se vi sprdate i da ipak placate poreze.

    Placa jer ima biznis u CG, ja nemam. Moja kompanija placa porezz i davanja u onoj drzavi gdje je brod fiktivno registrovan i svi srecni i zadovoljni osim moderatora i ekonomista velikih crnogoskih....sad ce te jos i gastarbajtere ubijedit da trebaju placat harac..... kakvi sampioni :yipiiii:

    Pozdrav MANSU !
    Last edited by jooly; 14-02-11 at 10:40.

  25. #200
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pomorski zakonski propisi kao što su Pomorsko pravo, Pomorsko radno pravo, Pomorsko javno pravo i ostali, pokušavaju se podvesti pod opšte zakone. Na taj način se nastoji prebaciti odgovornost i rad na neke druge organe koji uopšte nemaju nikakvog dodira sa pomorstvom
    U skoro svakoj pomorskoj zemlji postoji Pomorski zakonik (engl. Merchant Maritime ili Marine Act), skup povezanih zakona koji regulišu sve aktivnosti iz oblasti pomorstva.
    Hrvatska ima pomorski zakonik u kome jasno stoji da su poreza na dohodak oslobođeni pomorci koji provedu 183 dana uplovidbi van Hrvatskih teritorijalnih voda.,i da se to dokazuje izvatkom iz pomorske knjižice.
    Takođe i u nasem poreskom zakonu stoji član o 183 dana.
    Trebalo bi sve objediniti u Pomorski zakonik Crne Gore,da bi neki shvatili komplikovanost sticanje i gubljenja ovlaštenja,radnog prava itd.
    Svaka rasprava dalje je nadgornjavanje oko tumačenja poreskoskih olakšica.
    Ministarstvo je sporo do bola,dvije godine im je trebalo da od riječi do riječi prepišu i napišu podzakonski akt,pravilnik o zvanjima pomoraca
    http://www.pomorci.com/Propisi/80-10...20POMORACA.pdf
    a da ne pominjemo četvorogodišnje natezanje oko izdavanja pomorske knjižice -matrikule
    Matrikule konačno sa nazivom države Crne Gore


    Last edited by minjo; 14-02-11 at 10:56.

Page 8 of 47 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna gora hip-hop
    By guntalk in forum Muzika
    Replies: 65
    Last Post: 14-04-11, 16:14
  2. [Crna Gora]^ CS
    By vuk89 in forum Game Server CG
    Replies: 56
    Last Post: 21-11-09, 19:24
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25
  4. Naša Crna Gora
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 09-06-08, 19:33
  5. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 26-06-07, 00:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •