Page 22 of 47 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast
Results 526 to 550 of 1168

Thread: Ima li Crna Gora more?

  1. #526
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,091
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    3,359
    Thanked in
    1,883 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post

    U zvaničnom dokumetu je greška u godini,isporuka brodova predviđena je za 2014 godinu.
    Možda neko vozi ova dva naša broda. Treba dvije godine da se naplate neki dugovi...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #527
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Danas je u brodogradilištu Montmontaža Greben u Veloj Luci porinut prvi od dva naručena policijska patrolna broda za MUP Crne Gore.Radno porinuće drugog Policijskog patrolnog broda od aluminijske slitine,dužine 15 m, širine 4,40 i visine do glavne palube 2,30, nosivosti 3 t, s maksimalnom brzinom 45 čvorova, putnom 25 čvorova, predviđeno je za 20 dana. Naručilac je MUP Crna gora i European Delegation to Montenegro.

    Svečana primopredaja oba broda predviđena je za kraj ove godine .
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  3. #528
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,767
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    45 cvorova djeluje brzo za brod
    She is only here to annoy herself!

  4. #529
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Lijepo, pozdravljam.
    P r i m o r a c

  5. #530
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sustinski pravo pitanje je koliko mora ima Crna Gora.Boka Kotorska ima dobar dio.sad koje su granice stare Crne Gore.bez uvreda svakome ali kad vidim sto se radi,ocekujem razna pitanja.svi dizu glavu te je ovo bilo moje a ovo drugo moje,bojim se da ce neko rec jednog dana i sto je sa morem itd.prevlaku izgubismo i dio mora oko nje zar ne?

  6. #531
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,844
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    3,068
    Thanked in
    1,820 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    sustinski pravo pitanje je koliko mora ima Crna Gora.Boka Kotorska ima dobar dio.sad koje su granice stare Crne Gore.bez uvreda svakome ali kad vidim sto se radi,ocekujem razna pitanja.svi dizu glavu te je ovo bilo moje a ovo drugo moje,bojim se da ce neko rec jednog dana i sto je sa morem itd.prevlaku izgubismo i dio mora oko nje zar ne?
    Што се Превлаке тиче, неко се се од наших добро зајебао (немам бољи термин) 1945, и копнени дио приче је завршен.Што се тиче морског дијела то ће да одлучи међународни суд, који је до сад у сличним ситуацијама умио да пронађе мјеру доброг компромиса.
    А што се тиче остатка ЦГ обале може да тражи дио ко год хоће; добиће одговор у складу са најбољом традицијом Црне Горе.
    Last edited by BAR; 27-11-12 at 13:15.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #532
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Што се Превлаке тиче, неко се се од наших добро зајебао (немам бољи термин) 1945, и копнени дио приче је завршен.Што се тиче морског дијела то ће да одлучи међународни суд, који је до сад у сличним ситуацијама умио да пронађе мјеру доброг компромиса.
    А што се тиче остатка ЦГ обале може да тражи дио ко год хоће; добиће одговор у складу са најбољом традицијом Црне Горе.
    dobice odgovor ko i do sada.

  8. #533
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brod Kotor ,IMO number : 8118621 ,kompanije Dabinović,ide na rezanje.Standardna promjena imena za tu priliku je urađena.

    Last edited by minjo; 01-12-12 at 23:04.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  9. #534
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kratke pameti "struchnih" politikantskih pametnjakovica.. Nikakve razlike od ovih danashnjih..
    Kakvu ste logistiku imali kao Yugooceanija i Prekookeanska plovidba - Bar ...
    Pregledala sam ponesto.. Velike ste cifre donosili CG.
    Ali kako pri vama zaboraviti "djelo" oca vase Ministarke koji je unistio Primorku Bar, Fabrika Elektroda koju su kinezi salijetali nemocno... Fabrike za preradu drveta iz kojih su rasprodali novu opremu turcima a zadrzali trotj tehnologiju... Firme da ne navodim.. Vise je CG izvozila 90te godine nego sto je uvozila.. Danas CG nema "nista".. Rasprodano, prosuto, sklonjeni oni koji su znali i radili, ali zato politikanata na sve strane...
    No.. sto bi oni rekli: "ko sisa CG'...

    Hvala Lepo
    pojedini brodovi nisu rasprodani nego prebaceni i donose pojedinima pare na racune.i dan danas a nasi pomorci moraju leb trazit po bijelom svijetu da bi prehranili porodice.ova dva broda od crnogorske plovidbe -pa plate su smijesne.i kao sto vidite ne pominju se vise.sramotno je bilo rasprodati dvije flote.svojevremeno je Dabinovic nudio da se brodovi spasu od zarobljavanja i da ih prebaci kod sebe a da plate budu kao kod njega,ali to nije odgovaralo MOCNICIMA.

  10. #535
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    ova dva broda od crnogorske plovidbe -pa plate su smijesne.
    Možda je presmješno da na bulku chief ima preko 5000 a kapetan preko 7000 €
    Ah prošlost,nekad je Beoplov imao brodova,pa sad niti jednog,nekada je Hrvatska Yugolinija(Croatialine)imala preko 50 brodova,pa sada nijednog.
    Cg pravi 4 novogradnje za 4 godine,no eto...
    Tužna slika onih kojih nema twinsovi i yugolinija

    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  11. #536
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Naše more mačem se ne siječe...

    Ladno se zaebavam s nekim aparatima od p.n.e. po kući i, čisteći jedan fLižider, nađem na nj - Made in Yugoslavia.

    Aoo...

    Aj ti to baci u otpad.

    :black_eyed:
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  12. #537
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mjenjaj to u no frost,vučeš struju ko kombinat
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  13. #538
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Možda je presmješno da na bulku chief ima preko 5000 a kapetan preko 7000 €
    Ah prošlost,nekad je Beoplov imao brodova,pa sad niti jednog,nekada je Hrvatska Yugolinija(Croatialine)imala preko 50 brodova,pa sada nijednog.
    Cg pravi 4 novogradnje za 4 godine,no eto...
    Tužna slika onih kojih nema twinsovi i yugolinija

    te plate nisu.znas li koliko ima konobar,kuvar i ostali.i znas li da li su plate u eurima?do sinoc oko ponoci su bile u dolarima.mozda ti imas neke nove informacije pa nas prosvijetli.please:semi-twins:

  14. #539
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne zanimaju Minja plate konobara, kuvara i sitne boranije na brodovima

  15. #540
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo vidim ali nije znao da plate nisu u eurima nego u dolarima.nesto se zamislio:adoration:

  16. #541
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaki je član posade potpisao ugovor prije odlaska na brod.Plate su dosta više od minimuma koje je propisao ITF i obračunate su u €.Pošto su luke ticanja CP van EU zone, logično je da se ispalte primanja na brodu vrši u $,u punom izosu ili u onom iznosu koju je naveo član posade,a ostatak se deponuje na računu u banci koju je izabrao,i koju će naravno podići (ili onoga koga je ovlastio)u valuti kojoj želi,a to su naravno €.
    Znam da je plata najnižeg oficira -trećeg oficira 1700 €,i sigurno chief svoj posadi kalemi prekovremene sate samo tako,tako da mi je lako za njih.
    Za tu četvoricu iz bjele posade stvarno ne znam kolika je plata,ali kolika je god,trebaju biti sretni,jer se na druge kompanije na te pozicije krcaju pakiji i indusi tako da nakrive kapu i pjevaju.
    A chief-u i master-u je veselo,npr.KOTOR je imao tri port state control inspekcije u Izraelu, Brazilu i Holandiji, i Coast guard u Hjustonu.Teror zarad toga da crnogorska zastava dođe na bijelu listu.
    Last edited by minjo; 02-12-12 at 23:05.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  17. #542
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    svaki je član posade potpisao ugovor prije odlaska na brod.plate su dosta više od minimuma koje je propisao itf i obračunate su u €.pošto su luke ticanja cp van eu zone, logično je da se ispalte primanja na brodu vrši u $,u punom izosu ili u onom iznosu koju je naveo član posade,a ostatak se deponuje na računu u banci koju je izabrao,i koju će naravno podići (ili onoga koga je ovlastio)u valuti kojoj želi,a to su naravno €.
    Znam da je plata najnižeg oficira -trećeg oficira 1700 €,i sigurno chief svoj posadi kalemi prekovremene sate samo tako,tako da mi je lako za njih.
    Za tu četvoricu iz bjele posade stvarno ne znam kolika je plata,ali kolika je god,trebaju biti sretni,jer se na druge kompanije na te pozicije krcaju pakiji i indusi tako da nakrive kapu i pjevaju.
    A chief-u i master-u je veselo,npr.kotor je imao tri port state control inspekcije u izraelu, brazilu i holandiji, i coast guard u hjustonu.teror zarad toga da crnogorska zastava dođe na bijelu listu.
    nista neobicno za port state control.mogu doc kad oce na brod.u svakom portu.nije nikome konkurencija crna gora sa dva broda.meni je rodjak na kotoru brodu i imam drugaciju informaciju za plate.dolarske su.potpisane i lijezu na banku a porodice podizu naravno eure ovdje.po kursu od banke.prekovremeni se ne placaju bas tako to je bilo da se kalemi za vrijeme jugooceanije.druge kompanije.evo msc polako vraca nasu nizu posadu,doduse na itf ali ih vraca,toliko o kvalitetu,indusa,samoanaca,madagaskaraca,itd.bio sam na brodu gdje su ih sve iskrcali i vratili nase.a sada pocinju i njihovi oficiri da konkurisu,i to skolovani.po najvisim standardima za mnogo manje pare nego mi.da imamo stare flote i kompanije lakse bi disali,zar ne.

  18. #543
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Perast i Kotor Dabinovića nijesu prodati u scrap(staro gvožđe).Turčin koji ih je kupio napraviće još malo prometa sa njima,Crno More-Mediteran sa nazivima Era i Tor,pa onda kraj.
    Last edited by minjo; 03-12-12 at 16:10.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  19. #544
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    NISU PRODATI NI SVI BRODOVI JUGOOCEANIJE.NO SE TO KRIJE KO ZMIJA NOGE.A PARICE LIJEZU POJEDINIMA NA RACUNE.:dread:

  20. #545
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka te Jokac.Ima FB Meda za SF teorije.Ljudi stare a ne brodovi.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  21. #546
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    STO CU BRATE KAD ME GOLICAJU OVE NEPRAVDE.VIDIM DA I TI IMAS DOSTA INFORMACIJA NEGO IH PUSTAS NA KASICICU.BOG NECEG DRUGOG TO MALO KARIKIRAS:joyous:.DRUG MI JE IZ RISNA NEKI DAN DOSAO KUCI JER JE BIO NA JEDAN OD TIH STARIH BRODOVA,BIO JE TRI MJESECA I BROD JE TEK SAD PRODAT,VJEROVAO ILI NE.:frog:NISAM TO ZNAO DO TADA.A BRODOVI DABINOVICA SU RECIMO BOLJE ODRZANI,SA 30 GOD.STAROSTI NEGO NEKI MNOGO MLADJI.ISTINA LI JE?

  22. #547
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isto kao sad da neko ode kod turčina na brod koji je bio kod dabinovića,ili na brod koji je sada kod Hanse a kupljen od MSC,i da kaže,jes on još plovi...a pare idu vlasniku prije vlasnika od prije vlasnika...
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  23. #548
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Isto kao sad da neko ode kod turčina na brod koji je bio kod dabinovića,ili na brod koji je sada kod Hanse a kupljen od MSC,i da kaže,jes on još plovi...a pare idu vlasniku prije vlasnika od prije vlasnika...
    prevarih se u procjeni izgleda ili da ne znas ili........i MSC ne prodaje nikad svoje brodove,daje ih drugom menadzmentu-svome.bjezis malo od teme jugooceanija i prodaja njenih brodova,ali nebitno.vrijeme ce pokazat svoje.nicija nije do zore sjala.:joyous:izace na vidjelo ko je i kako radio i uradio.

  24. #549
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jokac,vrtiš se u krug.Jugooceanija je završena priča,ja sam na njoj plovio,gledao kako svi sa nje čerupaju,od zapovjedništva brodova,do agenata u Rijeci i Hjustonu,do čistaćice u upravnoj zgradi čiji je glas presudio na sjednici radničkog savjeta da se ne treba kupovati gps za brodove,do toga da su sve pare potrebne zajednici.
    Naveo sam ti primjer broda koji je kod Hanse a nije u menadžmentu već je kupljen prije sedam godina od MSC.Eto,ja znam,zna Živana ,zna capt.Maresca,a evo sad i ti znaš
    Last edited by minjo; 03-12-12 at 21:57.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  25. #550
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Jokac,vrtiš se u krug.Jugooceanija je završena priča,ja sam na njoj plovio,gledao kako svi sa nje čerupaju,od zapovjedništva brodova,do agenata u Rijeci i Hjustonu,do čistaćice u upravnoj zgradi čiji je glas presudio na sjednici radničkog savjeta da se ne treba kupovati gps za brodove,do toga da su sve pare potrebne zajednici.
    Naveo sam ti primjer broda koji je kod Hanse a nije u menadžmentu već je kupljen prije sedam godina od MSC.Eto,ja znam,zna Živana ,zna capt.Maresca,a evo sad i ti znaš
    Minjo,zanimljive informacije iznosis.sve bi to bilo u redu da ja ne plovim na MSC-u.evo 15 dana da sam kuci.Eto,drugo necu nista reci u ovoj zemlji cuda.:encouragement:

Page 22 of 47 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna gora hip-hop
    By guntalk in forum Muzika
    Replies: 65
    Last Post: 14-04-11, 15:14
  2. [Crna Gora]^ CS
    By vuk89 in forum Game Server CG
    Replies: 56
    Last Post: 21-11-09, 18:24
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  4. Naša Crna Gora
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 09-06-08, 18:33
  5. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •