Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: Master studije na Ekonomiji - ORGANIZACIJSKI MENADZMENT

  1. #1
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default Master studije na Ekonomiji - ORGANIZACIJSKI MENADZMENT

    Da li je neko upisao master na ekonomiji, smjer ORGANIZACIJSKI MENADZMENT, ili mozda zna nekoga ko jeste...? preciznije, trebaju mi plan i program predmeta koji se u okviru tog smjera slusaju...

    Hvala unaprijed!

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Mogu mislit te nase mastere, to je jedino za one kojima se ne radi pa ajde da se oduzi studiranje jos koju godinu.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    riiifreeesh

  4. #4
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    1,456
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    http://www.postdiploma.me/

    Probaj da potrazis tu.
    SMRT FAŠIZMU!

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam zainteresovana za to, samo nikako da se nakanim da zovnem i raspitam se za uslove, cifre i slicno.

    http://www.postdiploma.me/stranica.php?strana=24

  6. #6
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ^ 'iljadu semestar ...
    Kreč, kolica i mešalica.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Da nema gdin hercules neku vise info?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    ^ 'iljadu semestar ...
    To je bilo zadnje tri godine, ali da se nije mijenjalo?

  9. #9
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Nije se mijenjalo, 2k godina...
    #fakenews

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SMJER: ORGANIZACIJSKI MENADŽMENT

    1. Upravljanje organizacionim promjenama
    2. Upravljanje kriznim situacijama
    3. Dizajniranje organizacije


    Rukovodioci smjera:
    Prof. dr Bogoljub Bošković, [email protected]
    Prof. dr Jasmina Ćetković, [email protected]

    ZAJEDNIČKI PREDMETI ZA SVA USMJERENJA
    1. Metodologija naučno-istraživačkog rada
    2. Informatička ekonomija


    Upis u septembru, 2 semestra, 1,000eura po semestru. Literatura nije ukljucena.

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da, da ne zaboravim. Ovo je za one koji imaju akademske studije, VII-1.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zizak View Post
    E da, da ne zaboravim. Ovo je za one koji imaju akademske studije, VII-1.
    Nesto mi nije jasno. Diplomirao sam na Ekonomskom fakultetu u Pg, po starom sistemu (PMB), i na mom uvjerenju o diplomi (diplomu jos nisam podigao ) pise da sam diplomirani ekonomista VII-2. Koja je razlika izmedju moje diplome i diplome danasnjeg bachelora ekonomije, i ima li uopste razlike?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Mislim da nema. Nisi je podigao, pa mi ne mozes potvrdit', ali mislim da ce i tvoja bit' na foru povecih knjizica. Dvije. Plastificirane... A obrisi, majcin sine, zadnjicu s plastikom.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima razlike, provjerio sam. Ko je studirao po starom sistemu na ekonomiji, njemu se diploma priznaje kao specijalisticke studije (otud VII-2), a bachelor predstavlja osnovne studije (zato VII-1). Tako su meni objasnili u stud. sluzbi, po visini stepena idu osnovne studije, pa specijalisticke studije, pa master.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Ima razlike, provjerio sam. Ko je studirao po starom sistemu na ekonomiji, njemu se diploma priznaje kao specijalisticke studije (otud VII-2), a bachelor predstavlja osnovne studije (zato VII-1). Tako su meni objasnili u stud. sluzbi, po visini stepena idu osnovne studije, pa specijalisticke studije, pa master.
    Nakaradni sistem... Sad nema tih "specijalistichkih" vec godinu nakon bechelora postajesh master...
    #fakenews

  16. #16
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nakaradni sistem... Sad nema tih "specijalistichkih" vec godinu nakon bechelora postajesh master...
    Po nasem zakonu o visokom obrazovanju naravno da postoji, samo si ti neupucen.

    Vrste stepena i diplome
    Član 81
    Stepeni i diplome koji se stiču na ustanovi su:
    1) diploma primijenjenih osnovnih studija – poslije završenih primijenjenih studija (studijski program u trajanju od tri godine), a nakon sticanja svjedočanstva o završenoj srednjoj
    školi;
    2) diploma akademskih osnovnih studija – poslije završenih istraživački orijentisanih
    studija (studijski program u trajanju od najmanje tri godine), a nakon sticanja svjedočanstva o
    završenoj srednjoj školi;
    3) diploma specijalističkih studija – poslije završenog studijskog programa u trajanju do
    godinu dana, a nakon sticanja diplome primijenjenih osnovnih ili akademskih osnovnih studija;
    4) diploma primjenjenih magistarskih studija – poslije završenog studijskog programa u
    trajanju do dvije godine, a nakon sticanja diplome primijenjenih osnovnih studija ili akademskih osnovnih studija i odbrane magistarskog rada;
    5) diploma akademskog naziva magistra nauka – poslije završenog studijskog programa u trajanju do dvije godine, a nakon savladanog programa akademskih osnovnih studija, koji zajedno traju najmanje pet godina i odbrane magistarskog rada;
    6) diploma akademskog naziva doktora nauka – poslije završenog studijskog programa u trajanju od tri godine, a nakon sticanja diplome akademskog naziva magistra nauka i
    odbrane doktorske disertacije.
    Vidi clan 3. i 81.
    Last edited by LogMeIn84; 16-02-11 at 23:29.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Trebao si cijelu stranu citirat.

    Vrste stepena i diplome
    Član 81
    Stepeni i diplome koji se stiču na ustanovi su:
    1) diploma primijenjenih osnovnih studija – poslije završenih primijenjenih studija (studijski program u trajanju od tri godine), a nakon sticanja svjedočanstva o završenoj srednjoj
    školi;
    2) diploma akademskih osnovnih studija – poslije završenih istraživački orijentisanih
    studija (studijski program u trajanju od najmanje tri godine), a nakon sticanja svjedočanstva o
    završenoj srednjoj školi;
    3) diploma specijalističkih studija – poslije završenog studijskog programa u trajanju do
    godinu dana, a nakon sticanja diplome primijenjenih osnovnih ili akademskih osnovnih studija;
    4) diploma primjenjenih magistarskih studija – poslije završenog studijskog programa u
    trajanju do dvije godine, a nakon sticanja diplome primijenjenih osnovnih studija ili akademskih osnovnih studija i odbrane magistarskog rada;
    5) diploma akademskog naziva magistra nauka – poslije završenog studijskog programa u trajanju do dvije godine, a nakon savladanog programa akademskih osnovnih studija, koji zajedno traju najmanje pet godina i odbrane magistarskog rada;
    6) diploma akademskog naziva doktora nauka – poslije završenog studijskog programa u trajanju od tri godine, a nakon sticanja diplome akademskog naziva magistra nauka i
    odbrane doktorske disertacije.
    7) koverta - poslije završene primopredaje, u zavisnosti od debljine koverte zavisiće dužina zapošljenja
    8 ) preporuka - po mogucnosti od uticajnog i bogatog crnogorskog gradjanina. Ukoliko su u istoj navedene neke osobine koje osobu karakterisu kao opasnu po okruzenje, preporuka mozda ne bude dovoljna za neko od znacajnijih radnih mjesta u firmi
    9) dps clanska karta ...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zizak View Post
    SMJER: ORGANIZACIJSKI MENADŽMENT

    1. Upravljanje organizacionim promjenama
    2. Upravljanje kriznim situacijama
    3. Dizajniranje organizacije


    Rukovodioci smjera:
    Prof. dr Bogoljub Bošković, [email protected]
    Prof. dr Jasmina Ćetković, [email protected]

    ZAJEDNIČKI PREDMETI ZA SVA USMJERENJA
    1. Metodologija naučno-istraživačkog rada
    2. Informatička ekonomija


    Upis u septembru, 2 semestra, 1,000eura po semestru. Literatura nije ukljucena.
    Prof. Boskovic je u penziji tako da nijesam siguran koliko je ovo svjeza informacija...
    Kreč, kolica i mešalica.

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Prof. Boskovic je u penziji tako da nijesam siguran koliko je ovo svjeza informacija...
    Pa ne znam za njega, ali ovu info sam dobila pre 2 dana sa fakulteta. Rekla mi je da salje pregled koji je vazio za upis u 2010. Nisu mi nista pominjali o promeni profesora, ali se svakako treba raspitati pocetkom septembra.

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Ima razlike, provjerio sam. Ko je studirao po starom sistemu na ekonomiji, njemu se diploma priznaje kao specijalisticke studije (otud VII-2), a bachelor predstavlja osnovne studije (zato VII-1). Tako su meni objasnili u stud. sluzbi, po visini stepena idu osnovne studije, pa specijalisticke studije, pa master.
    Ja sam studirala po starom sistemu i diplomirala na drzavnom univerzitetu. Cini mi se da je to bio VII-1, ali vise nisam sigurna u odnosu na ova nova desavanja (a mrzi me da trazim sad diplomu). U svakom slucaju, rekose mi na fakultetu da, za akademske studije, postdiplomski traje 2 semestra.

    Inace, rekli su mi da se na raspisan konkurs osim prijave i kopije diplome, predaje i CV. Da bi se osnovala grupa, minimum je 10-15 polaznika, a maksimum oko 30 cini mi se.
    Last edited by Zizak; 17-02-11 at 19:23.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste, po novom i za nas i za bachelor studente ekonomije, jer su studije cetvorogodisnje, do mastera treba 60 ECTS kredita, dva semestra po 30. Pet laganih predmeta, dva zajednicka za sve smjerove (Metodologija izrade naucnog teksta, Informaticka ekonomija) + tri predmeta prema usmjerenju.

    Za lica koja imaju master po novom zakonu o obrazovanju se kazu da su stekli akademsko zvanje diplomirani ekonomista drugog stepena studija - master. Prvi stepen je bachelor, drugi specijalisticke / master, treci je phd. Zato mi nije jasno ako su meni izdali ovakvo uvjerenje o diplomi, i kad vec imam diplomu drugog stepena koliko zbog stepena mi master ne treba, a i sto se znanja tice odlicno znam kako i koliko kvalitetno se na EF prenosi znanje, i koliko cu od 5 ispita nauciti, a koliko sam od ovih 40 naucio, zato sam odlucio da svoje znanje usavrsim na drugom mjestu, i da se usko specijalizujem u odredjenoj oblasti.

    Uvjerenje o diplomi

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odje se ne zna ko pije,a ko placa.U Pobjedi je prije neki mjesec izasao "novi okvir nacionalnih kvalifikacija" koji treba uskoro da zazivi i koji je,kazu,radjen po evropskim standardima .
    E po tom okviru sa zavrsene cetiri godine po Bolonji(odnosno sa diplomom Bacelor) vise nisi sedmi,nego sesti stepen strucne spreme(VI-2),dok oni koji su zavrsili po starom i dalje imaju sedmi(VII-1).Sa diplomom mastera si sedmi stepen(VII-2),pa vi vidjite.

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cardak ni na nebu ni na zemlji
    Posts
    574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LogMeIn84 View Post
    Jeste, po novom i za nas i za bachelor studente ekonomije, jer su studije cetvorogodisnje, do mastera treba 60 ECTS kredita, dva semestra po 30. Pet laganih predmeta, dva zajednicka za sve smjerove (Metodologija izrade naucnog teksta, Informaticka ekonomija) + tri predmeta prema usmjerenju.

    Za lica koja imaju master po novom zakonu o obrazovanju se kazu da su stekli akademsko zvanje diplomirani ekonomista drugog stepena studija - master. Prvi stepen je bachelor, drugi specijalisticke / master, treci je phd. Zato mi nije jasno ako su meni izdali ovakvo uvjerenje o diplomi, i kad vec imam diplomu drugog stepena koliko zbog stepena mi master ne treba, a i sto se znanja tice odlicno znam kako i koliko kvalitetno se na EF prenosi znanje, i koliko cu od 5 ispita nauciti, a koliko sam od ovih 40 naucio, zato sam odlucio da svoje znanje usavrsim na drugom mjestu, i da se usko specijalizujem u odredjenoj oblasti.

    Uvjerenje o diplomi
    Kada si diplomirao/la? Ne mora tacna godina, tri gore-dole? Na mojoj diplomi (koja je izdata pre pocetka Bolonje i svih ovih "skolica") ne stoji stepen, vec samo Diploma o stecenom visokom obrazovanju i zvanje Diplomirani ekonomist. To je tada bio VII-1 stepen. A sada je Master ili sta? Prosle ili pretprosle godine su mi nesto natuknuli da je Bachelor, a ja se nesto nemadoh kad baktati s tim, posto mi je svakako svejedno, sta je - tu je, a nesto me nije ni zanimalo puno, znam sta sam zavrsila, kako god oni to zvali sad.
    Last edited by Zizak; 17-02-11 at 20:39.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zizak View Post
    Kada si diplomirao/la? Ne mora tacna godina, tri gore-dole? Na mojoj diplomi (koja je izdata pre pocetka Bolonje i svih ovih "skolica") ne stoji stepen, vec samo Diploma o stecenom visokom obrazovanju i zvanje Diplomirani ekonomist. To je tada, cini mi se bio VII-1 stepen. A sada je Master? Prosle godine su mi nesto natuknuli da je Bachelor, a ja se nesto nemadoh kad baktati s tim, posto mi je svakako svejedno, sta je - tu je.
    Krajem 2009, i moja je izdata za vrijeme Bolonje, a ja sam insistirao da ostanem po starom sistemu, i zato su vjerovatno htjeli da to razdvoje od osnovnih bachelor studija, jer je koncept studiranja drugaciji. Bas sad citam ovaj tekst iz pobjede sto je spomenuo GreatMontenegro, nova klasifikacija bi mogla da rijesi sve zabune.
    Last edited by LogMeIn84; 17-02-11 at 20:42.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LogMeIn84 View Post
    Bas sad citam ovaj tekst iz pobjede sto je spomenuo GreatMontenegro, nova klasifikacija bi mogla da rijesi sve zabune.
    To je upravo ovaj tekst od 7. novembra 2010. sto si ti postavio,samo sto u internet izdanju hvali tabela sa nivoima kvalifikacijama,dok u stampanom izdanju(koje imam kod sebe) postoji detaljno za sva zanimanja od I do VIII stepena.Ako vas sta interesuje,samo pitajte .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Master studije
    By Miss_Lucifer in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 09-02-11, 23:42
  2. P: Napajanje Cooler Master Thermal Master 420W
    By Sunlite in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-10, 13:29
  3. sta se uci na ekonomiji u cg?
    By sparco in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 97
    Last Post: 29-03-10, 09:06
  4. Ekonometrija & Finansijski menadzment
    By Brent1986 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 13-09-08, 21:49
  5. Postdiplomske studije (Menadzment)
    By St.Dzonny in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 24-08-07, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •