View Poll Results: Ako on/a nece a ja hocu, onda ...

Voters
28. You may not vote on this poll
  • pokazujem ljutnju

    1 3.57%
  • pokusavam da nagovorim

    13 46.43%
  • svejedno mi je

    1 3.57%
  • ne pokazujem ali sam razocaran/a

    11 39.29%
  • pamtim i vratim

    2 7.14%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 36

Thread: Kada nece...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kada nece...

    Kako reagujete kada on/a nece, a vi hocete? Sta (ne) cinite? Kako to razumijevate itd.? Smata li vas to? ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    'Nafrchim se', ali ne pokazujem...Mada, ako postoje opravdani razlozi, ljutnji i durenju mjesta nema...Neraspolozhenje, umor, bolest (posebno ono 'boli me glava' :P )... Samo da ti izgovori i odbijanja ne postanu uchestali :wink: 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Darkwood
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA
    [size=3]'Nafrchim se', ali ne pokazujem...Mada, ako postoje opravdani razlozi, ljutnji i durenju mjesta nema...Neraspolozhenje, umor, bolest (posebno ono 'boli me glava' :P )... Samo da ti izgovori i odbijanja ne postanu uchestali :wink: 8) [/size]
    Pogledaj ima li struje u taj streker..
    (by Joshe Dallas, alias: Ljiljana Milosevic, ex prof. knjizevnosti cetinjske Gimnazije)

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Silujem!!!
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA
    'Nafrchim se', ali ne pokazujem...Mada, ako postoje opravdani razlozi, ljutnji i durenju mjesta nema...Neraspolozhenje, umor, bolest (posebno ono 'boli me glava' :P )... Samo da ti izgovori i odbijanja ne postanu uchestali :wink: 8)
    Ista stvar Krle .... samo jako "debeo" :twisted: razlog mora da ima da "nece". Kako to da ja uvijek hocu ? :? hehehehehe Shalim se ali.... otprilike je tako... ustvari... ma jeste , tako je ! 8)
    U pochetku barem , nema frke oko toga hoce li ili nece , i jedna i druga strana , kasnije vec partneri poznaju jedno drugo bolje pa, znaju kad je kojem do "toga" a kada nije ... sve ima svoje vrijeme, pa nema mjesta ljutnji.
    Gdje je strast tu nema "glavobolje" :idea:

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    one nema da nece!!!
    kad ja necu...nema veze
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by La_bambola
    Quote Originally Posted by KRKNA
    'Nafrchim se', ali ne pokazujem...Mada, ako postoje opravdani razlozi, ljutnji i durenju mjesta nema...Neraspolozhenje, umor, bolest (posebno ono 'boli me glava' :P )... Samo da ti izgovori i odbijanja ne postanu uchestali :wink: 8)
    Ista stvar Krle .... samo jako "debeo" :twisted: razlog mora da ima da "nece". Kako to da ja uvijek hocu ? :? hehehehehe Shalim se ali.... otprilike je tako... ustvari... ma jeste , tako je ! 8)
    U pochetku barem , nema frke oko toga hoce li ili nece , i jedna i druga strana , kasnije vec partneri poznaju jedno drugo bolje pa, znaju kad je kojem do "toga" a kada nije ... sve ima svoje vrijeme, pa nema mjesta ljutnji.
    Gdje je strast tu nema "glavobolje" :idea:
    Vazda li se slagah sa tobom :!: sto je ovo da nismo generacija mozda

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MOJ BIWSI JE VAZDA HTIO KAD I JA. :oops: ..WALA JE TO BILO JEDNO FINO CELJADE...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    MOJ BIWSI JE VAZDA HTIO KAD I JA. :oops: ..WALA JE TO BILO JEDNO FINO CELJADE...
    A jesi li ti htjela kad i on? 8)
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do sad nisam imala problema sa tim, tj. nije mi se deshavalo... 8)

    Quote Originally Posted by nihil
    Quote Originally Posted by AisaJ
    MOJ BIWSI JE VAZDA HTIO KAD I JA. :oops: ..WALA JE TO BILO JEDNO FINO CELJADE...
    A jesi li ti htjela kad i on? 8)
    :lolblue: :lolblue:



    Mademoiselle.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    one nema da nece!!!
    kad ja necu...nema veze
    one?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jezik liječi sve "glavobolje", ljudi... 8)

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dolazi mujo u krevet i donosi fati brufen i kaze evo ljubavi za glavoboljum a fata pa ne boli mne glava, a mujo e super nocas ce biti sexa :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Quote Originally Posted by AisaJ
    MOJ BIWSI JE VAZDA HTIO KAD I JA. :oops: ..WALA JE TO BILO JEDNO FINO CELJADE...
    A jesi li ti htjela kad i on? 8)
    JESAM :oops: :wink:
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne silujem, ne nagovaram... Kad neche, neche jebiga... Uvijek postoji alternativa u vidu oralnog sexa, tako da ono... ne idem kuchi ne zadovoljen
    Io ci credo!

    Welcome



  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima tu puno varijanti... :wink:

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    AAOOOOO STO JE OVO JA OCU VAZDA :wink: 8)
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Ima tu puno varijanti... :wink:
    i uvijek se zadovoljiti mozes...na ovaj ili onaj nacin. Uvijek se nadje resenje 8)

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene su stariji uchili da u tim situacijama treba koristiti taktiku zvanu "izvadi kitu u cilju laksheg dolazenja do cilja" i mogu vam reci da to bash pali
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    AAOOOOO STO JE OVO JA OCU VAZDA :wink: 8)
    A, 'ocehs ti ne boj se :lolblue: :wink: ..No, 'oce li ona :?: ... Ili mora... 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Kada nece...

    Odgovor je razgovor a razgovor dogovor

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    Odgovor je razgovor a razgovor dogovor
    Hehehehe, nemoj zaboraviti na dva vida komunikacije (razgovora), to jest na verbalnu i neverbalnu komunikaciju kad udjemo u interakciju s drugim subjektima (ili subjektom) i time stvaramo vez. Prema saznanjima u prosjeku ima 30% verbalne komunikacije i 70% neverbalne komunikacije. U tom primjeru dakle ne smijemo zaboraviti na nekongruentno (neskladno) izmedju obje vrste komunikacije. Hehehehe, hocu/necu moze biti i nesporazum.
    Tako da Odogovor je razgovor a razgovor dogovor mozda nije uvijek dovoljno pa bi ga trebali definirati na:
    Komunikacija = sporazumijevanje (koje dovodi do) :arrow: razumijevanja (koje dovodi do) :arrow: sporazuma (dogovora)
    A tu se krije i Tolerancija (koja dovodi do) :arrow: popustanja (koje opet dovodi do) :arrow: pristanka (gdje je opet prisutan i onaj nedokucivi dio u ljubavi) :wink: :P :wink:

    Mozda taj HOCU/NECU u stvari znaci HOCU/"NECU," UZMI ME MALO DRUGACIJE :wink:

  23. #23
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Quote Originally Posted by enex
    Odgovor je razgovor a razgovor dogovor
    Hehehehe, nemoj zaboraviti na dva vida komunikacije ....
    Vidis, za tu drugu nisam znao? Mene su ucili da bog i batina idu ruku pod ruku, te da se vala klin klinom izbija. Nesto mi dajes do razmisljenja da to kako se odnosim u vezi ne valja i te da posumljam o ovo cvrsto ucenje mojih roditelja, koji su me dobronadno ucili?! Znaci li to ako koristim neverbalnost(silu) u pristupu ka voljenom cilju, da je to lose, i kako smatras;zasto je druga strana lose prema meni, kad nastojim biti dobar prema njoj? Naravno o temi je prica.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    Quote Originally Posted by enex
    Odgovor je razgovor a razgovor dogovor
    Hehehehe, nemoj zaboraviti na dva vida komunikacije ....
    Vidis, za tu drugu nisam znao? Mene su ucili da bog i batina idu ruku pod ruku, te da se vala klin klinom izbija. Nesto mi dajes do razmisljenja da to kako se odnosim u vezi ne valja i te da posumljam o ovo cvrsto ucenje mojih roditelja, koji su me dobronadno ucili?! Znaci li to ako koristim neverbalnost u pristupu ka voljenom cilju, da je to lose, i kako smatras;zasto je druga strana lose prema meni, kad nastojim biti dobar prema njoj? Naravno o temi je prica.
    Roditelji nas uce prema svom znanju i znanju koje im je dostupno. Mi ucimo dalje prema svojim zeljama i potrebama. Danas postoje literature kojih za vrijeme nasih roditelja nije bilo pa nisu oni nista krivi. Nismo ni mi, jer jednostavno nemamo vremena sve procitati.
    Postoji knjiga Historija tijela, barem tako bi se morao glasiti prijevod, ja imam to na slovenackom jeziku. Obuhvaca "pogled na nase tijelo" pojedinog naroda kroz oci vjere, tradicije, drzave, drustvenog razvoja i politicke situacije od 1600. godine pa sve do danas, i "prica" o ljubavi i SiE evropskih naroda sve do Turske, kroz vrijeme u kojem su zivjeli i zive. Narocito interesantan je socioloski pogled. To je strucna literatura, interesantna uskom dijelu drustva i nije za forum, a meni fali znanje strucnih izraza na tvom jeziku pa se nadam da sam ti barem priblizno razumljivo odgovorio.

    Znao si za ovu drugu, samo nisi o njoj razmisljao. Za HOCU/HOCU ili HOCU/"NECU" je dovoljan pogled (govor tijela=70%, dok je za HOCU/NECU potreban razgovor=30%), sa svakim partnerom a narocito ako s takvom osobom zivis neko vrijeme.
    Sve ostalo sto je jos potrebno je sharolikost u samom pristupu partneru i tu najcesce grijesimo. :wink:

  25. #25
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prica iz proslosti je vazna u sadasnjosti, kad covjek ne dobije sve odgovore. Sveznalost kako se u zelji iskaziva zahtjevanje za znanjem, koje u potrebi potrebise zadovoljstvo, je ponekad vece naganjanje koje lezi u samom covjeku, njegovoj neuravnoteznosti koja se desava i desila pogresnim nacenjem odnosenja prema psihickim i tjelesnim potrebama. Proslost naseg vremena se odlikuje u nasem obostranom roditelju koji je, i nije znao. No ovo je drugi smijer teme koja zahtjeva drugi topic polemike. Pitanje je kako druga strana reaguje na nasu seksualno tjelesnu potrebu koje se ne zele ili nece tad zadovoljiti. U zavisnosti jeste od jedne i druge strane, kako da se odnosi sa istom. Subjektivno odnosenje je kako znamo ovako ili onako po potrebi i zahtjevima i koje nije tesko dati od sebe. Korisno je i odgovorno kad covjek umije odnosenje da objasni kao sto i pokusavas i kome nije potrebna posebna kvalifikacija smijerne ili opste strucnosti, vec vise jednostavnost shvatanja cijeline, sto i jeste po sebi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •