Page 9 of 22 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 548

Thread: Životinje ne mogu same da se brane

  1. #201
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A jel može neko da objasni zbog čega se vrši kastracija životinja u azilu...????

    Ajde za lutalice, to je kolko-tolko razumljivo, mada ne podržavam...

    Jel da neko ne bi uzimao pse zbog parenja i zarade? Drugi razlog ne vidim...

    u svakom slučaju užasno...

  2. #202
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    A jel može neko da objasni zbog čega se vrši kastracija životinja u azilu...????
    Kontrola populacije vjerovatno
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #203
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne kastriraju se oni koji su u azilu već oni koji su na ulici
    Za te što ih pustaju na ulici sam mogla da opravdan to, ali za one u Azilu nikad. Čak i ako usvojiš štene, kada dođe vrijeme ti si u zakonskoj obavezi da odvedeš psa na kastraciju/steriliizaciju. Sad razmisli, taj pas nije više lutalica, ima odgvornog vlasnika koji će da pazi psa ali on opet na kraju bude kastriran/sterilisan. Nemoj mi samo reći da je ovo za dobrobit životinje, jer nije... a okrene mi se želudac kada veterinar napiše da će nakon kastracije/sterilizacije pas biti privrženiji vlasniku.

  4. #204
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    okrene mi se želudac kada veterinar napiše da će nakon kastracije/sterilizacije pas biti privrženiji vlasniku.
    Koji degen može da to kaže ? Pas ne bude privrženiji već samo "mrtviji" tj. ne mili mu se da živi. Ljudi kastriraju pse (a mačke pogotovo) da bi bile mirne
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #205
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je zbog smanjenja populacije pasa lutalica.. Jedino sto bi moglo da se napravi, a da nije kastracija je OVJERENI ugovor da psa ne smijes upariti i fiksna kazna od par HILJADA eurica.. Mada opet ne mozes da kontrolises te stvari kad je muzjak u pitanju. :/
    Dom bez dlaka nije dom!

  6. #206
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Koji degen može da to kaže ? Pas ne bude privrženiji već samo "mrtviji" tj. ne mili mu se da živi. Ljudi kastriraju pse (a mačke pogotovo) da bi bile mirne
    Na sajtovima veterinarskih ambulanti koje se bave sa istim (ex Yu zemlje), a onda se možeš oduševiti i sa svim zdravstvenim benefitima koje će dobiti tvoj pas nakon sterilizacije/kastracije. Pokušala sam da pronađem jednu temu ovdje koja je bila sa ovom tematikom, ali nisam uspjela.
    @TyKy
    Pas koji dobije vlasnika više ne spada pod lutalicom, štenci koji dođu više nisu lutalice. Pošto većina pasa u Azilu su mješanci meni to dođe kao smanjenje populacije mješanaca.
    Last edited by Břgíńjĺ; 24-08-12 at 09:44.

  7. #207
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Nisam sigurna da li je magarac živ, jer bi bar rekli da je veterinar pružio pomoć. A ovaj monstrum se tereti za:



    Ko zna koliki je broj životinja koje je mučio i ubio do sad....
    Quote Originally Posted by dadic View Post
    Treba papreno kaznit ovu umobolnu đedurinu i zbog maltretiranja magarca i zbog nepoštovanja saobraćajnih propisa!
    Tako da niko nikad ne pokuša nešto slično.
    ...

    E sad, da li vam nekad (mislim na sve vas dobrocinitelje) padne na pamet, nakon sto ispadnete smijesni (eufemizam), dodje iz prkna u glavu da ste vi mozda kreteni, a ne tip koji je vukao magarca?!
    Vodislav Savović MU JE IME, ugledni gradjanin, penzioner. Magarac je ziv i zdrav, vukao ga je jer nije mogao da ga utovari, pa se nadao da ce magarac da potrci za tamicem. OK, glupa odluka, niko to ne spori, ali ko moze da tvrdi da u svojih 68 godina nije ucinio mnooogo dobrih djela i da je bio dobar komsija, otac, muz... ?!

    "Ko zna koliki je broj zivotinja koje je mucio i ubio do sad" - Ma nemoj? Koliko ti je godina? 13?
    "Umobolna djedurina" - Pa samim tim sto je stariji covjek moguce da mu je kvalitet rezonovanja opao, ali to ne znaci da ga treba baciti nedje u kanal, zar ne?
    ...

    "Brat" karamazov vam svima objasnio, a ko se nasao uvrijedjenim slobodno nek prestane da nosi koznu obucu (e to vala svi nosite), slobodno nek izdvaja u fondove za zastitu zivotinja, slobodno nek udomi ovog magarca...
    Meni je dosta kad uzmem neko mace iz kontejnera, i donesem kuci- No je pitanje koliko cesto od vas neko to radi.
    Last edited by Mr_Gospodin_Signore; 24-08-12 at 10:18.

  8. #208
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Po čemu smo to kreteni ? Zato što degenu dajemo pridjeve koje zaslužuje ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #209
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Da! Ti to imas neko pravo da covjeku od 68 godina, zbog jednog kratkog YT klipa, govoris "monstrum", "umobolni djedurina"... ??

    Evo cu ja da zakacim magarca za auto, i da ga vucem. Dodji da mi to kazes u lice, i da me licno sprijecis u tome

    Uglavnom se trudim da na forumu ne lijecim svoje zivotne frustracije. Ako ne bih nikom u lice rekao te stvari, necu ni odje da napisem. Kapiram da vi svi bi. Nemam nista protiv da to istrazimo.

    Pozzic.

    ps. Ne nosim ama bas nista kozno, bas zbog toga jer zivotinje stradaju.

  10. #210
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Da! Ti to imas neko pravo da covjeku od 68 godina, zbog jednog kratkog YT klipa, govoris "monstrum", "umobolni djedurina"... ??
    Stari čovjek ne može biti degen ? Izvini ali ja kažem stvari kako ih vidim

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Evo cu ja da zakacim magarca za auto, i da ga vucem. Dodji da mi to kazes u lice, i da me licno sprijecis u tome
    Ako bi te vidio bih.
    Scena:
    Na Europetrol pumpi na Zabjelu leži džukela koju su radnici valjda usvojili jer je stalno tamo i često ga hrane. Neki glibo prilazi i iz čista mira našpica jadno kuče koje nije ni obraćalo pažnju na njega(vjerovatno ga je ubio).
    SA OSOBITIM ZADOVOLJSTVOM SAM GA NAŠPICAO 2-3 PUTA i otišao prije nego što je neko pozvao policiju. Mogu samo da se nadam se da mi je napuklo neko rebro bez obzira što je čovjek prešao 50-tu.
    Ovome sa magarcem bih objasnio par stvari ali mu fizički ne bih ništa radio

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Nemam nista protiv da to istrazimo.
    Neki oblik prijetnje ?
    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Ne nosim ama bas nista kozno, bas zbog toga jer zivotinje stradaju.
    Nosim kožu onoga što pojedem
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #211
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Scena:
    Na Europetrol pumpi na Zabjelu leži džukela koju su radnici valjda usvojili jer je stalno tamo i često ga hrane. Neki glibo prilazi i iz čista mira našpica jadno kuče koje nije ni obraćalo pažnju na njega(vjerovatno ga je ubio).
    SA OSOBITIM ZADOVOLJSTVOM SAM GA NAŠPICAO 2-3 PUTA i otišao prije nego što je neko pozvao policiju. Mogu samo da se nadam se da mi je napuklo neko rebro bez obzira što je čovjek prešao 50-tu.
    Postujem cin. Da je takva situacija bila, mozda bih uradio isto. Ne bi bas bilo da uletim odmah u njega, ali bih zadjenuo kavgu, da mozda i prvi krene, pa mi bude jos veci meraaaaak.

    A sto se prijetnji tice... A sto znam, nije to moj fah. A da bi se vjerovatno zestoko zajebao koji bi meni dosao da se "ku.ci", vjerovatno da bi. Mada sam i ja omatorio, pa su i vece sanse da me neko "nauci pameti".

  12. #212
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    "Nijesam lud da mučim životinju. Prvo, ta životinja je moja i dobro je pazim. Platio sam ga 200 eura i nijesam lud da upropaštavam svoju muku, ne bih ga dao ni za konja. Ne pada mi na pamet da ga bilo kako mučim jer mi svakodnevno pomaže u poslu sa drvima. Otac sam četvoro djece, pošteno radim i nikad nijesam imao prioblema sa zakonom. Sve ovo je namješteno, ili je u pitanju veliki nesporazum“, tvrdi Savović.
    On kaže da je tog dana na Marezi čekao sinove kako bi se zajedno vratili kući ,te da mu je jedan poznanik kazao da magarca skloni na proširenje jer ometa saobraćaj, što je pokušao i da uradi.
    "Pogledah u retrovizor, vidim neće da krene. E, rekoh vala hoćeš neće ti biti ništa za dva metra. Tada je naišao ovaj što je snimio i ispalo je kako sam ga vukao po cesti. A magarcu ništa nije bilo, nije mučen jer sam ga pješke odveo kući. Ko ne vjeruje neka dođe da vidi je li mu šta bilo“, rekao je Savović.
    Evo. Nastavite s uvredama, ako obraza imate. Ja bih se postidio da sam nesto slicno izgovorio.

  13. #213
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Ne bi bas bilo da uletim odmah u njega, ali bih zadjenuo kavgu, da mozda i prvi krene, pa mi bude jos veci meraaaaak.
    To je već planiranje. Kad planiram obično ne sprovedem namjeru u djelo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #214
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Po čemu smo to kreteni ? Zato što degenu dajemo pridjeve koje zaslužuje ?
    Ne obraći pažnju. Normalni čovjek nikad u životu ne bi vezao ovako magarca i povređivao ga. Ako nije mogao da utovari magarca, mogao je da sačeka i potraži pomoć da se preveze sigurno. Nego, kad policija preuzme stvar u svoje ruke i kad postanu svjesni da ih sleduje kazna za njihova djela, svi oni postaju divni i bajni, i veliki ljubitelji životinja... Crni humor, evo sad ću još ovoga da žalim što jadničak nije mogao ubaciti magarca nego ga brutalno zlostavljao, jer je morao pod hitno da ga preveze na tu lokaciju.

  15. #215
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post
    Ja sam izbrisala tvoje postove gdje si vrlo uvredljivo govorio o djevojci koja godinama volontira u Skloništu.
    Nijedan zaposleni ne može "obećati" psa bilo kome bez provjere uslova, jer ga takav "dogovor" može koštati posla...
    Ako želiš nešto da kažeš o volonterima u azilu...
    Ovo mi je zapalo za oko...

    Znam da u azliu imaju stalan radni odnos šinteri, koji svakodnevno kupe pse sa ulica, ali oni ne odlučuju o udomljavanju pasa...
    Mislio sam da su svi ostali volonteri, kojima je jedina "nadoknada" znanje da čine dobra djela...

    Pa, jesu li tamo sve volonteri, ili ima onih koji pored moralne satisfakcije ostvaruju i materijalnu korist???

  16. #216
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ovo mi je zapalo za oko...

    Znam da u azliu imaju stalan radni odnos šinteri, koji svakodnevno kupe pse sa ulica, ali oni ne odlučuju o udomljavanju pasa...
    Mislio sam da su svi ostali volonteri, kojima je jedina "nadoknada" znanje da čine dobra djela...

    Pa, jesu li tamo sve volonteri, ili ima onih koji pored moralne satisfakcije ostvaruju i materijalnu korist???
    U Podgorici već odavno ne rade šinteri. Postoje zaposleni koji rade u Skloništu za napuštene životinje. Osim zaposlenih, koji su upravo tu da rade oko životinja (hrane, čiste, čuvaju itd.) tu su i volonteri DZZŽ PG koji su tu da pruže što više ljubavi tim životinjama, prošetaju ih, okupaju i sl. kao i da udome kod odgovarajućih ljudi. U saradnji sa zaposlenim Skloništa, volonter obilazi potencijalne udomitelje, provjerava uslove i ukoliko su zadovoljavajući (u skladu sa Zakonom o zaštiti dobrobiti životinja) pas se udomljava.
    Što znači, ne, volonteri ne primaju platu za to što rade, dovoljno im je saznanje da pomažu životinjama.

  17. #217
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Slažem se svakako da nije prirodno mučiti životinje... Međutim, pošto je prirodno jesti meso, zapitaš li se u kakvim uslovima žive te životinje, tj stoka???
    Misliš li da ta stoka ima de lux uslove, sa odličnim smještajem i ishranom?
    Ili možda naguraju 100 grla u prostor od 50 kvadrata?
    Naravno, razna batinjanja neću ni da spominjem...

    Ukoliko si nekad imao prilike da vidiš ljude koji idu da beru drva sa konjima, pretpostavljam da si primijetio na šta liče leđa tih konja... To su sve žive rane, bukvalno im se meso vidi...
    Međutim, pošto se jedno 30-40% drva za ogrijev ubere na taj način, ja nešto ne primijetih da je neko skrenuo pažnju na tu pojavu...
    Vjeruj mi, ono što su juče uradili onom magarcu, je mala šala pri tome kad konju, na živo meso, natovare jedno metar drva...

    A što se tiče životinjske kože, i proizvoda od iste, koža se ne koristi nakon ubijanja životinja, već se oooogromna većina životinja ubije upravo zbog kože...

    Nego, da skratim priču, nedavno sam posjetio azil u Podgorici... Mogu ti reći da ima baš veliki broj pasa...
    Međutim, interesantno je da pored pasa lutalica, ima ogroman broj onih životinja koje su vlasnici ostavili...
    Znaš, ti vlasnici su ovi klasični dobrotvori koji obožavaju životinje, nalik ovima na forum...
    Ali,čim je njihove najbolje prijatelje na četiri noge zadesila određena tegoba (bolest, npr), onda su se odlučili da ih ostave u azil, uz konstataciju:
    - Brate, ja nemam leba da jedem majka mu stara, ne radim niđe, a treba da dam 100 eura za ljekove. Mnogo, ja nemam ta sredstva, nemam okle platit...
    Pa što si onda uzima kučka, morončino...?
    Naravno, ima onih koji pse ostavljaju zato što ne mogu da ih hrane/ što je ujeo tj zubom okrznuo dijete u igi/ što previše laje/ zato što im je jednostavno dosadio...
    Opet kažem, to su oni koji zagovaraju smrtnu kaznu za Alena Babića od 18 godina, a nijesu ništa bolji od njega....
    potpuno sam saglasna sa svim što si napisao o dvostrukom moralu koji je više nego prisutan u svakoj sferi našeg društva, pa ponekad pomislim da nam je to genetski usađena crta karaktera.
    Najviše od svega me nervira kad mi se zbog toga što vrlo jasno i glasno kažem da mi je ljudski život preči od životinjskog, spočita da mrzim životinje?!

    Naravno da ne odobravam nikakvo mučenje životinja, međutim, dopadalo se to nekome ili ne, magarac se ne drži zbog šetanja na povezu ili u dnevnoj sobi da leži pored trosijeda, nego zbog teških, najtežih poslova u kojima pomaže svome vlasniku...niko ga ne pita je li što bon, ili umoran, je li mu vruće, zima i sl...svakako da je vucaranje magareta po putu kamionom ravno ludilu, ali nemojmo čoče pretjerivati i čovjeka linčovati zbog toga!!! (da, da je takav odnos imao prema bilo kojem čovjeku ja bih prva rekla da zaslužuje duuuugi zatvor, dopadalo se to nekome ili ne!)
    Smatram da je neophodno kazniti ga novčano (to kod nas najčešće ima najedukativniji karakter) i dati mu do znanja da i životinje imaju zaštitu države, ali vaš spisak kazni za zlotvora (neko reče vrlo ispravno, magarca) je stvarno zabrinjavajuć, pa se ja zapitam da li neko zaista VOLI životinje kad ljudima može izreći tako surovo mučenje?!
    Evo, ja nijesam toliki ljubitelj životinja kao vi koji se ođe presamitiste od sudbine magarca (pa svi redom dadoste po euro da ga veterinar izliječi od nanijetih mu fizičkih a bogomi i psihičkih bolova,pa ga obiđoste na Marezu, vidaste mu rane junačke, ka i onoga konja onomad kad je upao u šahtu na Stari, gledali ste ga satima kako se muči, još traume imate od toga) pa NIKAD ne bih mogla mučiti nekoga magarca, niti bilo koju životinju, a vi vidim možete ljude, ka da vam je dr Mengele držao časove!

    Odmah da vam kažem da moj tata ne bi ubačio psa u kuću bukvalno ni za spas svoga života, a više je za toga svoga psa uradio nego što bi 90 % ovih "životinjoljubaca" koji su spremni da ga osude i nazovu svakakvim imenima, samo zato što ne spava u isti krevet s njim!

    Ne prozivajte ljude bezveze, nego učinite nešto tim zakonima da se ljudi koji su naučili da se prema životinjama odnose kao prema radnoj marvi, počnu ipak da budu malo humaniji!

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Pošto je zatvorena ona tema u Sve i svašta, da ovo ovđe ubačim:

    http://www.vijesti.me/vijesti/savovi...u-clanak-88688

    ...Savović je ispričao da je magarac otkinuo polovinu konopca i pobjegao na Marezu “najvjerovatnije da bi bio sa magaricama koje dolje žive


    A kolko se presmijah...

    Nego, oće li mi ko reć, ima li ovaj naš magarac M.M (Mago Magarić), kakve veze sa izvjesnim M.M što obitava na Marezi???
    hahahahahahhahahahahahaha ismijah se jutros kad ovo pročitah hahahah "magarica koje dolje žive" :lolblue:

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    A jel može neko da objasni zbog čega se vrši kastracija životinja u azilu...????

    Ajde za lutalice, to je kolko-tolko razumljivo, mada ne podržavam...

    Jel da neko ne bi uzimao pse zbog parenja i zarade? Drugi razlog ne vidim...

    u svakom slučaju užasno...
    Ako se dobro sjećam ovdje je bila vrlo žustra tema oko toga i čini mi se da je jedno od objašnjenja bilo u najmanju ruku čudno...da se spriječi da ljudi pse uzimaju radi zarade koju mogu imati parenjem pasa?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #218
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Glupost obična. Ja recimo da podižem štence prvi ne bih za džabe dava ih. Tu štenad treba vakcinisat i podignut a to košta. A druga stvar, svi vidimo da se danas na ulicu izbačaju i u azil ostavljaju psi plaćeni i po par stotina eura,što bi se tek radilo sa onim koji su besplatno dobijeni?!

  19. #219
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Odmah da vam kažem da moj tata ne bi ubačio psa u kuću bukvalno ni za spas svoga života, a više je za toga svoga psa uradio nego što bi 90 % ovih "životinjoljubaca" koji su spremni da ga osude i nazovu svakakvim imenima, samo zato što ne spava u isti krevet s njim!
    Ja volim životinje do imbecilnosti pa ih nikad ne bih držao u stanu. Životinja nije za 4 zida
    Takođe nikad psa ne bih dao nekom da ga dresira jer su to muke isusove (takav je izraz)
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ako se dobro sjećam ovdje je bila vrlo žustra tema oko toga i čini mi se da je jedno od objašnjenja bilo u najmanju ruku čudno...da se spriječi da ljudi pse uzimaju radi zarade koju mogu imati parenjem pasa?!
    koja budalaština od objašnjenja !!!!!!!!
    Last edited by Rakun; 24-08-12 at 13:56.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #220
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naši zakoni za mučenje životinja predviđaju i novčanu, a bogomi i zatvorsku kaznu. Za ovo što se desilo na Marezi i vuča magarca po asfaltu, predviđeno je čak do 3 godine zatvora.
    Neću ulaziti u bilo koju raspravu o tome je li humano, jesam li ja humana ili dvolična, jesam li izvitoperena i nenormalna, bih li držala magarca u kuću ili u pojatu, ali... Ako je svjestan čovjek vukao životinju po ulici, osudila bih ga na zatvorsku kaznu ili debelu novčanu kaznu. Zašto? Zato što to nije niti normalno niti humano, i ne, ne pije mi vodu da ga je on privezao jer magarac nije htio da ide i sl jer je bio kod magarica na Marezu. Jer kako god, pa sve da je to istina, ono što je on uradio nije ispravno, ljudi. Nije ispravno i ne može se opravdati i treba se sankcionisati.

  21. #221
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    Ako se dobro sjećam ovdje je bila vrlo žustra tema oko toga i čini mi se da je jedno od objašnjenja bilo u najmanju ruku čudno...da se spriječi da ljudi pse uzimaju radi zarade koju mogu imati parenjem pasa?!

    Projekat sterilizacije životinja se vrši upravo zbog smanjenja ulične populacije. Kad jednom taj pas dođe u Sklonište, smatra se napuštenom/ostavljenom/lutajućom životinjom. Ukoliko je fizički zdrava i psihički stabilna životinja, ulazi u proces udomljavanja koji podrazumijeva: sterilizaciju/kastraciju, vakcinaciju protiv bjesnila i u zadnje vrijeme čipovanje.
    Što se sterilizacije rasnih pasa tiče, izvučeno je iz konteksta da se oni sterilišu samo da se ne bi zarađivalo na tome. Ja sam između ostalog rekla da je većini ljudi koji dođu u Azil i hoće da uzmu rasno kuče jedan od primarnih ciljeva upravo parenje tih životinja i zarada od njih. I to je jedna velika istina, pa vi pričajte što hoćete.
    Koji god pas da dođe u Azil, bilo rasan ili mješanac ima isti tretman, što znači da svi prolaze kroz isto. Da li je to humano, da li to treba raditi, možemo ovdje raspravljati do prekosjutra, ali dokle god po žbunovima, ulicama, pod točkovima budemo nalazili šteniće i mačiće sterilizacija pasa u Skloništima će biti neophodna.

  22. #222
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ali vaš spisak kazni za zlotvora (neko reče vrlo ispravno, magarca) je stvarno zabrinjavajuć, pa se ja zapitam da li neko zaista VOLI životinje kad ljudima može izreći tako surovo mučenje?!
    Evo, ja nijesam toliki ljubitelj životinja kao vi koji se ođe presamitiste od sudbine magarca (pa svi redom dadoste po euro da ga veterinar izliječi od nanijetih mu fizičkih a bogomi i psihičkih bolova,pa ga obiđoste na Marezu, vidaste mu rane junačke, ka i onoga konja onomad kad je upao u šahtu na Stari, gledali ste ga satima kako se muči, još traume imate od toga) pa NIKAD ne bih mogla mučiti nekoga magarca, niti bilo koju životinju, a vi vidim možete ljude, ka da vam je dr Mengele držao časove!
    Mogu ti reć da je magarac živ i zdrav, danas sam bio da se poigram s njim. I sam čika Voka nas je sve pozvao da dodjemo u posjetu magarcu. I mogu vam reći da sam dočekan domaćinski. I od čika Voke i od magarca.

  23. #223
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Kako se neko igra sa magarcem ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #224
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Lako. Cak sam poceo da razmisljam u pravcu kupovine jednog, umjesto psa. Ovaj magarac je bas poslusan, umiljat, "lezi", "sjedi"... Čiko Voki ne zna što ga je snašlo bilo tog crnog dana na Marezi, kad nije htio da poslusa, pa nije.

  25. #225
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ne daj boze da se nesto ovako nekom covjeku desilo, ne biste tri rijeci napisali, ovako dvjesto strana samo o magarcu, aman pustite ga nek pase travu, dosadiste.

Page 9 of 22 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Životinje i njihova prava
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 0
    Last Post: 22-06-07, 15:37
  2. Replies: 37
    Last Post: 05-03-07, 19:54
  3. Replies: 1
    Last Post: 20-02-06, 10:41
  4. vidji vraga kako se brane crnogorske svetinje
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 18-10-05, 21:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •