Results 1 to 24 of 24

Thread: Bosnjacki vjerski vodja poziva na dzihad

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bosnjacki vjerski vodja poziva na dzihad

    JEDAN od najuticajnijih islamskih agitatora i propovednika na prostoru bivše Jugoslavije - imam prvo Baščaršijske a sada Bijele džamije Hafiz Sulejman Bugari - boravio je u Novom Pazaru i obratio se vernicima u nekoliko lokalnih džamija. Izložio je pritom dosta celovit pogled radikalnog islama na savremeni svet, Amerikance, Jevreje, Srbe i muslimanski ekonomski patriotizam, pa “Novosti” s njim - u sažetoj i ekaviziranoj formi - upoznaju svoje čitaoce.
    - Amerikanci, rekao je Bugari, caruju svetom, a i Jevreji takođe. Uz pomoć Amerikanaca oni su opet poklopili čitav svet, pogotovo ekonomiju.
    Mi svakodnevno trošimo američko-jevrejske proizvode. Pijemo njihovu “koka-kolu” i “pepsi”, služimo se njihovim bankama, kupujemo njihovo naoružanje, njihove “najke” i razne druge proizvode. Zamislite koliko milijarda i po muslimana dnevno popije “koka-kola”. Prema jednom podatku, 700 miliona “koka-kole” dnevno, a dobro znate da od svake “koka-kole” 10 odsto ide u Izrael.

    “MEKA-KOLA”
    PRE neki dan sam razgovarao sa direktorom one firme u Sarajevu u Hadžićima, koja proizvodi “koka-kolu”. On mi reče: ako nas bojkotujete, vi ćete bojkotovati naše radnike koji će ostati bez posla. Na ovo sam mu rekao: da, mi ćemo bojkotovati i vas i vaše radnike. Ne zbog toga što želimo da vi ostanete bez posla, nego zato što indirektno pomažete Izrael. Poručio sam mu još da umesto “koka-kole” proizvodi “maka-kolu”, koja je muslimanska, pa da onih 10 odsto ide Palestincima za njihovu borbu protiv Jevreja. Time bismo još i pomogli domaću ekonomiju.
    Zar umesto domaćeg mleka treba da kupujemo srpsko-vlaško mleko, ili slovenačko i hrvatsko mleko? Zar umesto svoje sudžuke, da kupujemo sudžuku od Lijanovića? Zar da, bolan, kupujemo to vlaško koje je sumnjivo? Da njima dajemo marku iz džepa...
    Vi ovde hvala Bogu, divne stvari proizvodite. Super farmerke, recimo, pa tako makar “leviske” nećete kupovati. Proizvodite obuću i još neke druge stvari. A sad se mi pitamo: kako će ovde opstati oko 250 hiljada Sandžaklija i dva miliona Bosanaca u Bosni, kako će opstati među 220 miliona hrišćana? Evo kako ćemo opstati braćo: ako budemo sami proizvodili i kupovali svoje proizvode. Ne srpske, ne hrvatske, ne vlaške, ne jevrejske, ne američke nego svoje!
    Mislite li vi da je ovima vašim komšijama sa četiri “S” drago da vi boravite ovde, da im je drago da vaša ekonomija jača? Mislite li da oni to mogu podneti? Ali, ipak trošite njihov “Knjaz Miloš“! Zbog čega, braćo? Zar niste sposobni da uvezete bošnjačko nešto, ako nemate svoju mineralnu vodu. Mi u Bosni u Tešnju imamo pet vrsta mineralnih voda, da ne govorim koliko ih je u čitavoj BiH. Zar se to ne može uvesti? Zar nije bolje da damo srpske dinare Bošnjacima muslimanima, nego Srbima za “Knjaz Miloš“?!

    EŠDAUN ZA SANDŽAK
    AKO budemo pomagali njih, mi ćemo biti odgovorni pred Gospodarom svetova što smo dinar, koji nam je dao Alah, davali svome ćafiru, svom protivniku, svome katilu sutra, svome koljaču, koji će za taj dinar, za tu marku kupiti nož kojim će nas sutra klati.
    Zar su nama pored svojih ljudi potrebni stručnjaci izvana da nam pametuju ovde. I Amerikanci i Jevreji - što god učine za Sandžak, što god učine za BiH - to nije radi Bosne i radi Sandžaka.
    Sutra će i vama u Sandžak poslati jednog visokog predstavnika da vam sređuje stanje u državi. Isto kao što su ga u Bosnu poslali. Mi smo u Bosni već vezanih ruku i ne možemo ništa bez našeg dragog i lepog Pedija Ešdauna.
    On nam kroji gaće, on nam oblači košulju, on radi od nas šta god hoće. Sulejman Tihić može pevati i udarati u bubanj kolikog god hoće. NJegova više ne pije, za to smo sami krivi, jer smo se - umesto onog “Samo tebe obožavamo Gospodaru i samo od tebe pomoć tražimo” - okrenuli Americi. Jer smo rekli: samo tebe Ameriko, obožavamo i samo od tebe pomoć tražimo.

    KARADŽIĆ SE ŠEĆKA...
    U RATU smo, istina je, od njih tražili pomoć, i počeli napredovati. Srbi beže na sve strane, a mi govorimo: dođite Amerikanci i pomozite nam. Zato nas Alah sada kažnjava.Sad će vam oni doći pa će oterati alžirsku grupu na Kubu, pa će vam oterati Imada El-Misrija, pa će vam oterati Fiušanina nekoga... A niko ne dira Karadžića i Mladića. Karadžić može da se šećka kako hoće po čitavoj Bosni.
    Šta raditi? Vratimo se svojoj veri i vratimo se našim slavnim prijašnjim uzorima.
    Kao što Jevreji od DŽordža Buša, traže da ih sluša i da im se pokorava - ako želi da mu daju vlast i moć - tao i mi moramo tražiti od svojih političara da vladaju kao muslimani.
    Pesnik Ebu Temam dobro kaže: “Govor sablje od pisma je iskreniji. Oštrica njena između zbilje i šale je međa. Belina sablje, a ne crnina slova, jer rđa sumnje ne poznaje njena leđa”. Ne može se popraviti stanje muslimana papirima. To ne ide. Zna se čime se popravlja stanje muslimana u svetu. Čime se popravilo u prvo vreme? Prenošenjem islama u sva mesta. Uveravanjem ljudi da postoji samo Alah bog. Čišćenjem srca od svih idola, pa posle, ako treba, i džihad. A trebao je džihad i trebaće džihad! Nemojte misliti da ćemo drugačije opstati, osim sa ove tri stvari: vera, ekonomija i odazivati se Alahu kad dođe vreme džihada.

    KO JE BUGARI?
    Hafiz (onaj koji Kuran zna naizust) Sulejman Bugari, inače Šiptar, rođen je 8. oktobra 1966. godine u Orahovcu na Kosmetu.
    Završio je Gazi Huservbegovu medresu u Sarajevu 1986. godine, a potom upisao Teološki fakultet - danas Fakultet islamskih nauka - takođe u Sarajevu, na kojem je do 1991. završio tri godine, kada biva primljen na Islamski univerzitet u Medini, na odseku za Tefsir.
    Uz dvogodišnji prekid (1993. i 1994.) kada se uključuje u Armiju BiH, studije na medinskom Islamskom univerzitetu Bugari završava 1998. godine.
    Danas je imam Bijele džamije na Vratniku važi za jednog od izuzetnih poznavalaca Kurana i harizmatična je ličnost koju sledi veliki broj muslimana, naročito mladi. Iz poštovanja, neki ga zovu i Ibn Sulejman. Mada ga mnogi smatraju vehabijom i zagovornikom vehabizma, bolji poznavaoci islamske zajednice u nas procenjuju da je Bugari ipak više naklonjen dervišima.
    Čest je gost u mnogim džamijama po Bosni, pa i Raškoj oblasti (Sandžaku), naročito u Novom Pazaru gde je i boravio krajem prošle godine (u vreme Ramazana) i održao “predavanje” iz kog donosimo odlomke u jednoj, teško je tačno utvrditi kojoj od dvadesetak novopazarskih džamija, budući da je tada govorio u više njih. Ali, najverovatnije je reč o “besedi” u Arab džamiji u centru grada.
    Osim Bugarija, U Novom Pazaru često “gostuju” i drugi bosanski hafizi, među kojima i jedan od najpoznatijih i najradikalnijih - hafiz Muderiz Halilović, imam džamije Kralj Fahd u Sarajevu čiju su izgradnju finansirali Saudijci. A nedavno su u Sandžaku boravila i četvorica hafiza iz Egipta, Sarajevska televizija “Alfa” kažnjena sa 50.000 KM zbog emitovanja Bugarijevog govora.
    D. S.

    ALAH JAJA DOZVOLIO
    HAFIZU Bugariju jedan od vernika postavio je pitanje:
    “Smemo li mi jesti jaja koja Vlasi farbaju za Uskrs?”
    - Pravi problem nije u tim jajima. Oni su ih nama davali tenkovima i haubicama i na brojne druge načine. Mogu se ta jaja i uzeti. Ona su simbol života, a skuvano jaje je simbol smrti. Problem je: ako mi njima čestitamo taj Uskrs, ako im kažemo “Srećan vam Vaskrs”, ili “Srećan Božić” - to je problem! Ako mi njima čestitamo, mi automatski priznajemo da je Isa, ili po njima - Isus, Božiji sin, odnosno da je Bog, kako oni to tvrde. A time mi izlazimo iz svoje vere, pripisujemo Alahu druga, a to je nešto što je zabranjeno. To je nešto što nas izvodi iz naše vere. Znači: ako možete izbeći ta jaja koja dele - izbegnite ih na fini i kulturan način. Ako ne možete, ako vidite da će to imati kontraefekat - primite ta jaja, možete ih i pojesti jer je Alah dozvolio jaja. Ne primate svinjsko meso, nego nešto što je halal. Dozvoljeno je i njima dati kurban i oni to mogu pojesti, isto kao i vi njihova jaja. To je najmanji problem. Ali, iskoristite priliku da im objasnite da su u zabludi. Možda vaša reč, možda vaša rasprava sa njima urodi plodom, pa Alah dadne da nekoga od njih uputite u pravu veru.

    ŽENSKA GOLOTINJA
    NAŠE sestre se ponižavaju, braćo, ako se ukrašavaju, ističu svoju pozadinu u sandžačkim farmerkama.
    Kada su se muslimanke skinule u BiH - ono pedesetih godina, kada je komunistička Titina vlada naredila da se skinu feredže i marame - šta je rekao jedan Vlah? Rekao je: “Skinuše se muslimanke, nestade berićeta”. Vlah je osetio: čim se skinulo ženskinje - gotovo, nestalo je berićeta. Osećate li vi danas da imate berićeta? Možete imati hiljadu maraka, ali - nešto fali. To je, između ostaloga, i zbog ove silne golotinje na ulicama. To je između ostalog stoga što muškarci padaju na tu golotinju, što su kafane punije nego džamije. To je i zato što smo ponovo počeli da sklapamo prijateljske odnose sa našim ćafirima. Tražimo ponos u njihovim kaputima, u njihovom društvu, u njihovom glađenju po našim glavama - rekao je Bugari u Novom Pazaru.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U smece. Sa Jankom, DAN-om i ostalom pravoslavnom dzamahirijom.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Borcanac ovo su objavile Vecernje Novosti a ne DAN. Inace ti si svoje prkno izvukao u Dansku, pa te briga inace za bosnjake ti si Vlah bio Srbin ili Crnogorac - isto ti misle sto se moze vidjeti iz ovog prilozenog govora.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smece. DAN, Vecernje Novosti, Vesti, Kurir... SMECE!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Smece. DAN, Vecernje Novosti, Vesti, Kurir... SMECE!
    Beranac,
    Sto zaboravi Janka
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  6. #6
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi SERBALJI treba da se plasite Bosnjaka zbog sveg zla sto ste im nanjeli!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jevrem Brkovic, Milo Djukanovic, Vojkan Trifunovic - smece...

  8. #8
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monterico
    Vi SERBALJI treba da se plasite Bosnjaka zbog sveg zla sto ste im nanjeli!
    Pa mi se njih plasimo, zato cemo sve do jednog da eliminisemo!!!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by seerotheenya
    Quote Originally Posted by Monterico
    Vi SERBALJI treba da se plasite Bosnjaka zbog sveg zla sto ste im nanjeli!
    Pa mi se njih plasimo, zato cemo sve do jednog da eliminisemo!!!
    sa traktorima sigurno
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by seerotheenya
    Quote Originally Posted by Monterico
    Vi SERBALJI treba da se plasite Bosnjaka zbog sveg zla sto ste im nanjeli!
    Pa mi se njih plasimo, zato cemo sve do jednog da eliminisemo!!!
    Ka da je direktno izvuceno iz programa SNS.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Quote Originally Posted by seerotheenya
    Quote Originally Posted by Monterico
    Vi SERBALJI treba da se plasite Bosnjaka zbog sveg zla sto ste im nanjeli!
    Pa mi se njih plasimo, zato cemo sve do jednog da eliminisemo!!!
    Ka da je direktno izvuceno iz programa SNS.
    Ne, ovo je direktan satelitski program za zabice iz Benelux-a!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo knjigu u ruke da ne ispadas glup. Danska (ako si na to aludirao) nije u Benelux-u.

    Benelux (Belgija, Holandija, Luxenburg). Tupko.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bi vas da mogu sve u isto blato stavio.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by seerotheenya
    Ja bi vas da mogu sve u isto blato stavio.
    Dobro sto priznajes sopstvenu nemoc.Jos da priznas sopstvenu glupost ...pa moze i da bude nesto od tebe :wink:
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  15. #15
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by seerotheenya
    Ja bi vas da mogu sve u isto blato stavio.
    Dobro sto priznajes sopstvenu nemoc.Jos da priznas sopstvenu glupost ...pa moze i da bude nesto od tebe :wink:
    Ocu, ali prvo da se sam uvjerim da je terminacija bila pogresna!?
    Tako se to radi u gori Crnoj. Pitaj Mila!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by seerotheenya
    Ja bi vas da mogu sve u isto blato stavio.
    Dobro sto priznajes sopstvenu nemoc.Jos da priznas sopstvenu glupost ...pa moze i da bude nesto od tebe :wink:
    Pushti ga, MK. Vidis da decko jos nije zavrsio osnovnu.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by seerotheenya
    Ja bi vas da mogu sve u isto blato stavio.
    Dobro sto priznajes sopstvenu nemoc.Jos da priznas sopstvenu glupost ...pa moze i da bude nesto od tebe :wink:
    Pushti ga, MK. Vidis da decko jos nije zavrsio osnovnu.
    Buy, buy PAPANI.....!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta to da kupimo?

    Osim ako si mislio "bye, bye" - sto bi opet dokazalo da si elementarno nepismen.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta da kazem?

    Ova dvojica hodza (Bulgari i Halilovic) su muslimanski Amfilohije i Antanasije. Ja licno bi se svima cetvorici najebao svega zivog kleronacionalistickog.

    Doduse prvi deo govora koji se odnosi na Jevreje, Amerikance i Srbe je u pravu, zadnja trecina govori o tome da su BOSNJACI taoci klerofasistickih manijaka, poput ovoga, isto kao sto su i Srbi taoci njihovih manijakalnih mahnitih popova.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene je banja kad ovako citam..
    Pokupi se par ljudi koji obavezno skrenu sa teme, onako 'slucajno'.. A onda se pojavi Dobrusky i odma svoju bruku podijeli sa Srbijanskom, popljuje malo po SPC, i ono kao 'U redu, imamo mi, al' imate i vi'.

    Pocinjem da mislim da vas placaju da skrecete sa tema.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  21. #21
    Goyathlay Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Sta da kazem?

    Ova dvojica hodza (Bulgari i Halilovic) su muslimanski Amfilohije i Antanasije. Ja licno bi se svima cetvorici najebao svega zivog kleronacionalistickog.

    Doduse prvi deo govora koji se odnosi na Jevreje, Amerikance i Srbe je u pravu, zadnja trecina govori o tome da su BOSNJACI taoci klerofasistickih manijaka, poput ovoga, isto kao sto su i Srbi taoci njihovih manijakalnih mahnitih popova.
    Istina ziva, gde god hodze i popovi pochnu o Americi i Jevrejima i ostalim svetskim zaverama i prokletstvima, tu nema srece.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    JURIIIIIII, KAMAN BJEZMO BURAZERU JA I TI SMO SAMI NJI JE DVOJICA :wink: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: JURIIIIII KAKAMMMMAAAANNNN :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Mene je banja kad ovako citam..
    Pokupi se par ljudi koji obavezno skrenu sa teme, onako 'slucajno'.. A onda se pojavi Dobrusky i odma svoju bruku podijeli sa Srbijanskom, popljuje malo po SPC, i ono kao 'U redu, imamo mi, al' imate i vi'.

    Pocinjem da mislim da vas placaju da skrecete sa tema.

    Dobro sh0cker, zar nijesam u pravu ? :?

    Pa te mrake seju smrt svuge naokolo. Halo momak, probudi se vidi sta ti smradovi rade. :evil:

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    U smece. Sa svom ostalom dukljanskom dzamahirijom.
    Čekajte, ne grešite dušu. I ovi ravnopravno konkurišu.



    Bar tu postoji konsenzus.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •