Results 1 to 11 of 11

Thread: Istanbul

  1. #1
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default Istanbul

    Moze li neko ko je bio da mi napise kakva su iskustva iz Istanbula, sve informacije su dobrodosle, cijene, prevoz od aerodroma, hoteli, sto da se posjeti..
    Last edited by vladimirpg; 03-02-11 at 15:56.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedan od najljepsih gradova na svijetu. Grad u kome su se sudarile dvije velike imerije, mnoge civilizacije, grad koji spaja dva kontinenta, lezi na dva mora, duhovni centar pravoslavlja, a jednim djelom i Islama, grad u kome crkveno zvone se mjesa sa ezanom, grad koji zivi 24 casa, grad u kojem stanuju tragovi osmanskog carstva i vizantije, grad koji opominje, grad u kom je sve moguce, grad za svaciji ukus.... i tako do sjutra.


    Sto se tice karte jeftino je. Imas let PG-IST za 230 Eura mislim povratna. Ne treba ti viza. Najljepse je proljece tamo. Od aerodoroma imas vise nacina da se prevezes do mjesta gdje zelis. Najbolje je da odmah razbijes Evre....neznam st ate jos interesuje. Hoteli su jeftini- najbolje ti je da nadjes blizu Aja Sofije na Trgu Sultan Ahmet. Tamo ti je i kapalicarsija......Imam extra iskustvo... kad se odlucis za put mogu ti preporuciti sta sve moras da obidjes.....srecno!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    NegroDag je u biti sve rekao. Topkapi palača, Aja Sofija, Kapaličaršija, Dolmabahče palača, ples derviša...1 euro je oko 2 nove TL i samo se lirama mogu platiti ulaznice.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Potpisujem.

    Grad je zaisto prelijep a ljudi neka su zdravo samo ...grdji ne mogu bit
    U sustini ima se sto vidjet i ako bude od tebe zavisilo koliko dana ostajes,
    najmanje 10 jer se za 5 (koliko sam ja bio) sve na trku gleda i dodjes kuci umoran
    kao da si bio na radnu akciju nedje!

    Par savjeta:

    Ako od TEBE zavisi, uzmi sobu u nekom hotelu na Tashmanu (novi dio Istanbula) jer je najbezbjedniji
    za turiste i nocu nikad ne izlazi SAM, uvjek budi u drustvo svojih saputnika.
    Novchanik sa parama NIKAD ne stavljaj na mjesto dje mozes da budes na meti dzeparosha,
    tipa zadnji dzep itd. pogotovo kad podjes u trgovinu na Kapali charshiju ili Egipatski bazar
    i obavezno ali OBAVEZNO se CENKAJ za sve sto budes htio da kupujes! Cenkaj se do BOLA!
    Spustaju cijenu i do 500 posto samo da kupis, dakle najbitnije ti je da budes sto vise uporan, to je tamo najnormalnija stvar!
    Svi zive od trgovine!
    Takodje nemoj dopustiti da te vode nedje "iza coska" da ti "kao" pokazu neku robu.
    Uvjek budi dje ima naroda!

    Obavezno posjetiti Topkapi dvorac, trzne centre Arkmerkez i Dzavahir, pogled na cijeli Istanbul sa Kambridze, krstarenje Bosforom, Harem i sve odakle su Sultani vladali i naravno Aja Sofiju, Plavu dzamiju itd itd...

    Ne preporuchujem da ides za Novu Godinu kad dignu cijene za 500 posto .

    Jedna velika preporuka za fakultativni izlazak ako budes isao preko agencije da ne propustis
    tradicionalni turski restoran "Istanbul in" - vece sa plesachicama , ja sam chak igrao sa njima na bini i dobio aplauz ...

    Taksi samo 2 dana koristi dok ne vidis ponesto jer deruuu UHH, gledaj da ides metroom i tramvajima jer je mnoooogo jeftinije a i lijepo je vidjet kako funkcionise sve to sa javnim prevozom, nekako se stopis sa gradom i narodom...

    Evo neke slike da vidis ponesto

    Plesacice UH!


    Iz Dzavahira:


    Narod neka je zdravo samo (ovo je sa bratom "Muratom" - tako mu je ime, upoznah lika u diskoteci)
    MENE nemojte gledat popio sam malo!



    Kapali charshija:


    Iz grada nesto malo:



    Narod




    Vino preporuchujem:


    Ali hranu nikako



    Muka mi je vise slika da stavljam, prashtaj!
    I tako... Lijep provod zelim!
    Last edited by N-I-K-O; 04-02-11 at 21:42.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    I nemoj da ides sa ljudima koji ti obecavaju sex i sl jer ces pice platiti 300+ eura a mozda dobiti i batine.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    I nemoj da ides sa ljudima koji ti obecavaju sex i sl jer ces pice platiti 300+ eura a mozda dobiti i batine.
    Malo si rekao! Ispod 800 jos niko nije prosa` ahahahahahha!
    Sexa nema nidje brate raspitao sam se .
    Ima neki "harem" nedje u neku vukojebinu (kako mi rece vodic i ovaj sa recepcije)
    dje mogu da idu samo Turci, strancima je zabranjen ulaz (zamisli) .
    Uglavnom sex zaboravi

  7. #7
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu da te zeznu za fals robu, parfeme i sl i da ti to prodaju u autobusu na silu na sramotu
    p.s. Kakvi su bili parfemi N-I-K-O? )

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _Ingrid_ View Post
    Mogu da te zeznu za fals robu, parfeme i sl i da ti to prodaju u autobusu na silu na sramotu
    p.s. Kakvi su bili parfemi N-I-K-O? )
    Extra! ahahahahahahahha Ne mogah chovjeku da dokazem da necu pa necu da kupim ali na kraju kad mi je napunio punu kesu parfema za 20 eura nisam mogao da mu ih ne dam misleci i da su najgori vala valjaju te 20 eura 10 parfema ahahahahaha!
    Dodjoh u sobu i otvorih jedan po jedan, nedje prazna boca, nedje do pola, nedje obichni alkohol...katastrofa kako me zajeba!
    Ali jeftino sam sam prosao, 20 eura me kostalo da saznam sto me sve cheka u Istanbulu tako da sam zadovoljan

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    ti si se stopio s turcima svaka cast na slikama, ali ove amaterske slike nekako bolje prikazuju istanbul nego one profi koje te vise navuku, al grad je mislim kao i svaki veci, olosa i lopova na sve strane najgore je kad pocnu da te vuku iza coska da ti nesto uvale, tako sam jednome u barseloni odvalio vilicu (posto me on prije toga uhvatio za rame i ne pusta sto necu da mu kupim neko njesra)
    Last edited by BlackVelvet; 07-02-11 at 09:22.
    Who let the dogs out

  10. #10
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    hlava na iscrpnim informacijama, idem 16tog, pa kad se vratim javljam utiske, hotel mi rezervisu ovi stranci, kolko vidjeh neka je bolestina kako je dobar, sa pogledom na moreuz.. nadam se da ce bit fino vrijeme, uglavnom me zanimalo oko prevoza kroz grad i sl..

  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sa aerodroma Ataturk, uzmes metro do stanice Zeytinburnum, tu se prebacis na tr
    amvaj koji te vodi do bitnijih lokacija u evropskom dijelu grada... Mapa metroa i tramvaja je jako jednostavna i lako se snaci. A i prilicno je jeftino , 1,75 ytl po voznji , sto je oko 80 evro centi. Jos sam ovamo pa kad se vrnem mozda se nakanim napisat nesto opsirnije...
    Kreč, kolica i mešalica.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ISTANBUL Poseban let iz Dubrovnika
    By Globetrotter in forum Putovanja
    Replies: 0
    Last Post: 22-04-10, 11:19
  2. Ponuda Istanbul 2009 ?
    By BlackVelvet in forum Putovanja
    Replies: 14
    Last Post: 10-04-09, 13:55
  3. Istanbul
    By mc_esseny in forum Putovanja
    Replies: 13
    Last Post: 03-07-08, 15:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •