Page 8 of 46 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 1144

Thread: Akvaristika...

  1. #176
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Imam jedan mnogo lijep kamen za akvarijum,kako da ispitam njegov sastav(tj jeli krechnjak), sipao sam sirce i ono ne pjeni ali se chuje neko cvrchanje.
    ps: I koliko bi smetao ribama i da je krechnjak?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  2. #177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Kakvo cvrcanje se chuje? Izadji ispred kuce/zgrade i nadji bilo kakav kamen.. Kad sipas sirce na njega, cujes li takvo cvrchanje? Dobar znak je da ne pjeni, ali ipak uradi double check prije nego ga stavis u akvarijum...

    Problem je VELIKI ako je krechnjak, jer se krechnjak rastvara u vodi i voda vremenom postaje tvrda, a znas kako tvrdoca utiche na ribe i biljke
    Last edited by Igi; 11-11-05 at 12:17.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Sad mi pade na pamet jos jedna ideja...

    Zasto ne bi organizovali neko malo okupljanje u kaficu gdje bi se naslo nas cetvoro minumum (mistery i njegov prijatelj, cerro i ja) i da dovedemo jos po nekog prijatelja akvaristu ili buduceg akvaristu, pa mozda, ako nam se svidi, to preraste u ucestalija okupljanja... Naravno, prije svakog okupljanja bi se napravio dogovor, pa bi svako donio viska riba, biljaka ili opreme da pomognemo sadasnjim ili buducim akvaristima, a ako nema nista viska, neka se samo pojavi i uvelicha takvo okupljanje... Eto, mozda bi i Limit dosao iz Niksica na neko od sledecih okupljanja...

    Razmislite o tome
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  4. #179
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default ///////////

    ako pravite okupljanje akvarista mozete racunati i na mene \pozdrav

  5. #180
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Odlichno... Eto za pochetak minimum 5... Nadam se da mistery i njegov prijatelj, kao i cerro nemaju nista protiv okupljanja... Ajde prvo da se prebrojimo, pa nadjemo lokaciju i onda odredimo prvi datum...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  6. #181
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    super ideja.Mada cu za sada biti ONAJ sto se samo pojavljuje(jer cekam akvarijum).A kasnije rado cu pomoci sa biljkama,ribicama.....

    Probacu to sa kamenom ,,double check,, heheh.
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  7. #182
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Sto ste se ucutali? Ajde da se prebrojimo.. I odma dajte predlog za lokal gdje da se okupimo...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #183
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Lokal San Remo sa chudovishtem od akvarijuma blok 5,eto jednog predloga.
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  9. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ovako se nikad necemo okupiti... Ajde da malo ubrzam stvar...

    Usvojen je predlog za lokal San Remo.. Nikad nisam bio tamo, pa da vjerujem mistery-ju na rijech...

    Svi koji hoce da dodju na okupljanje, neka mi ostave na PM broj mob. i ime da bi mogli napraviti nesto brzu komunikaciju... Zaklinjem se da vas br. tel. necu dalje distribuirati vec samo koristiti u svrhu organizovanja okupljanja
    Last edited by Igi; 15-11-05 at 09:55.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  10. #185
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    mistery mi je poslao njegov broj telefona, a on ce se dalje dogoviriti sa svojim prijateljem...

    Danas je srijeda.. Ako nas se prijavi 4 ili vise do petka, sto mislite da napravimo okupljanje ove subote? Da li je to prebrzo ili da cekamo sledecu subotu?

    Ajde momci, stavite ovaj topic na homepage da bi malo ubrzali stvar
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  11. #186
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    ljudi jeli moguce da nam je umro topik, kupih danas kod one zene 2 mangrova panja koji su totalno ludilo, 7 eura oba.
    akvarijum mi inache jos nije stizao a ja se pripremam za istog.
    Ajde pisite nesto
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  12. #187
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    zaboravih dobila je ribice juce a sjutra stize nova isporuka,ima svastaaaaaaa cak je i 15 ramireza imala ali normalno odma su prosli ,5 eura je komad bio
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  13. #188
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Evo i mene... Bio sam malo do bratske nam serbie, pa nisam pratio forume...\

    Elem, jedan od forumasa mi je poslao PM prije 10 dana, pa sam mu ja tek nocas odgovorio, ali on je stavio u opcije da ne zeli da prima PM vise, pa cu ovdje zakachiti odgovor... Mozda ga ipak interesuje...

    Pitanje je bilo:"Sta je sve potrebno za akvarijum duzine 2m?".. Posto je odgovor izuzetno opsiran, ja sam ga sveo na par recenice i pitanja koje ce morati odgovoriti sam sebi

    "Pozdrav i prvo izvini sto nisam ranije odgovorio jer sam bio na sluzbeni put pa sam samo procitao poruku, a nisam mogao da odgovorim...

    Nikada nisam radio tako veliki akvarijum, ali bi se usudio da probam.. Takav akvarijum bi se radio od stakla debljine 10mm i definitivno bi morala da se rade poprechna ojachanja.. Iako to ne izgleda previse komplikovano, ipak je presudno... Nisi mi rekao kolika je visina i dubina tog akvarijuma jer ne mogu da ocijenim kolika je to litraza... Od dodatne opreme bi isao filter koji je najjeftinije da uradis sam, a na toliku zapreminu bi ja uradio dva takva.. Isto tako bi isla dva grijacha (zbog zapremine) ili jedan mnogo jaki koji kod nas ne moze da se nadje... Takodje bi morao da poradis na osvjetljenju (minimum 3 neonke od 120cm), a o stalku da ne pricamo jer bi morao da drzi otprilike 500 kila... Sve to nece biti ni malo jeftino...

    Ako imas volje, zelje i para, mozemo malo dublje da zadjemo u problematiku i nachin izrade svakog dijela posebno..."


    P.S. U BG sam se tako nakupovao Serine i Tetrine hrane, da je sve smijesno... Nisam mogao ni da sanjam da takve stvari postoje... Neka je sve ovdje sramota sto nam ne omoguce makar djelic takve opreme/hemije/hrane !!! Oce li biti sto od tog shopa koji je najavljivan za "poslije Nove Godine"?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  14. #189
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Prodje mjesec dana a od akvarista ni glasa!
    Ja da se pohvalim stigao je akvarijum, napokon, oformio sam ga 01.01.2006, kupio malo bilja i ribica, za sad je sve OK (tosh tosh u drvo).
    Sad imam 3 skalara, par kolisa, i 2 muljara. Biljke su za 10 dana chudo napravile ,pushtile su korijenje sa svih strana i imaju u planu da naprave pravu shumu u akvarijumu
    Ova postava ribica je probna, i posto je sve u redu u narednoj trgovini za jedno 5-6 dana imam u planu da uzmem komplet podnu ribu i jato neonki 10 kom, pa onda za jedno 15 dana opet ponesto i tako redom.....
    Igi kako stojis sa biljem, ukoliko imas pelcera moga bi se opruzit malo! I vi ostali mogli bi malo pogurat..........
    Pozdrav
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  15. #190
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery
    Prodje mjesec dana a od akvarista ni glasa!
    Ja da se pohvalim stigao je akvarijum, napokon, oformio sam ga 01.01.2006, kupio malo bilja i ribica, za sad je sve OK (tosh tosh u drvo).
    Sad imam 3 skalara, par kolisa, i 2 muljara. Biljke su za 10 dana chudo napravile ,pushtile su korijenje sa svih strana i imaju u planu da naprave pravu shumu u akvarijumu
    Ova postava ribica je probna, i posto je sve u redu u narednoj trgovini za jedno 5-6 dana imam u planu da uzmem komplet podnu ribu i jato neonki 10 kom, pa onda za jedno 15 dana opet ponesto i tako redom.....
    Igi kako stojis sa biljem, ukoliko imas pelcera moga bi se opruzit malo! I vi ostali mogli bi malo pogurat..........
    Pozdrav
    Jesi ga uzeo u Kaliu, pred novu godinu kad im je roba stigla?

    ja uzeh onaj 80 x 40 x 35

  16. #191
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Bice nesto valenserije ovih dana... Raste ko luda, tako da su i 2,3 struka dovoljna... Imam vala toliko... Inache, prije 3 dana sam sredjivao akvarijum i opet pobacao nesto bilja... Od sad te imam u vidu...

    Inache, vratio sam se na zivorotke, ovaj put mnogo ozbiljnije, tako da ce za par mjeseci biti i ribica za izvoz Od ikrasica imam 2 botie macracante, 3 zebre dario, 10 black neon, 5 neon, 8 gracilisa, 10 razbora i naravno koridorase, pandicu, plekostomuse i gibicepse...

    Takodje, stavljam se na raspolaganje, AKO TREBA, da dodjem do vas, pogledam akvarijum i zajedno napravimo plan daljeg razvoja i odrzavanja ili nabavke nesto dodatne opreme... Ako to nije potrebno, onda slikajte akvarijum pa cemo se savjetovat preko neta...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Iggy, ajde malo opisi akvarijum i zakachi koju sliku ako imas...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  18. #193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    Iggy, ajde malo opisi akvarijum i zakachi koju sliku ako imas...
    Iha polako, dok se on formira ...

    juce mi je stigao stalak za njega, jedva uspijevam da prosijem pijesak (nemam kad od posla)

    Kad bude gotov okacicu koju slicicu

    p.s.
    imam jednog experta za akvarijume koji mi pomaze u tome, pa se nadam da ce bit dobar

  19. #194
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Ja sam uzeo onaj 60*30*30 jer za onaj veci nijesam imao prostora u sobu,evo kako izgleda sada, radio sam i policu.Postavio sam i sliku akvarijuma iz SAN REMA
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  20. #195
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Jos nesto:
    slike su sa telefona i loseg su kvaliteta, ovo su slike na dan kad sam posadio biljke tj kad je akvarijum bio star 1 dan
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  21. #196
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ono sto mogu sa slika da vidim:

    1. Stavi grijach na istu stranu dje ti je pumpa (po mogucnosti iza pumpe, prema zadnjem staklu)
    2. Termometar zalijepi na bocno staklo sa desne strane prema prednjoj strani i spusti ga nekih 10cm ka dnu
    3. Panjeve prebaci u desni dio akvarijuma, jer si stvorio vizuelnu rupu na desnoj strani i to kamenje sto stoji iza panjeva sada i ne dolazi do izrazaja.. Dakle, ostavi kamenje, a panjeve gurni desno.. Nikako na sredinu!
    4. Tu biljku u lijevom uglu posadi malo vise prema prednjem staklu jer joj pumpa ne dozvoljava normalno da raste od velikog strujanja vode
    5. Smanji dovod vazduha na izlaz od pumpe

    To bi bilo to sto mogu sa ovih slika da vidim i tako bih ja uredio moj akvarijum, sto ne znachi da se to tebi vise svidja

    P.S. Ovaj zadnji akvarijum, jel to iz nekog kafica koji se zove "San Remo" ili si ti bio u San Remo?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  22. #197
    Blackout Guest

    Default

    Zadnji jeste iz San rema :P

  23. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eto tako, ja editovah ovaj post jer niko ne odgovori, a ja kupih in the mean time
    Last edited by Iggy; 15-01-06 at 15:57.

  24. #199
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Igi ovo su slike od prije 10 dana, grijac sam prebacio iza pumpe dan poslije fotografisanja, posto nijesam napisao da ce u desni dio ici stijena zato si pomislio da je prazna i da treba panjeve pomjeriti.Juce sam ubacio stijenu od sige (kamena), jos mi samo treba biljaka. Igi ti se ne javi za vikend da mi dodas to biljaka sto imas ..............

    Za 5-6 dana stize i riblje osvjezenje.......
    Evo malo slika
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  25. #200
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Nesporazum u komunikaciji... Nisi nista odgovorio na moj post gdje pomenuh biljke, pa sam mislio da si se u medjuvremenu snasao... Zovem te ovih par dana da se nadjemo i dodam ti taj jad sto ja imam

    Sad akvarijum izgleda potpuno drugachije... Ipak i dalje imam par mana

    1. Makni poster.. Ako vec zelis neku pozadinu, zalijepi neku jednobojnu.. Papir u boji (ili hamer) mozes kupiti u knjizari... Ja preferiram crnu pozadinu, jer daje kontrast biljkama i svjetlijim ribama, a posto ti imas crnog skalara, onda ti preporucujem nesto svjetliju boju (odlichna je i svijetlo plava)...

    2. Po mom ukusu imas previse sige, a ono sto je alarmantno je to da ti stoji naslonjena jedna na drugu, pa sve to uz staklo... U sluchaju manjeg potresa (udarac u stalak, pomjeranje akvarijuma ili, ne daj boze, udar u akvarijum) bi vjerovatno prouzrokovao udar sige na staklo sa unutrasnje strane i nekih 40l vode na parket..

    3. Sto se bilja tiche, jos uvijek se nije razvilo koliko treba da bi ga mogao aranzirati, ali jos uvijek nisi sklonio onu biljku od udara pumpe...

    To je to za sad.. Sve ostalo je odlichno...

    Pozdrav pa se cujemo...

    edit: Sad podjoh na PM da vidim tvoj broj telefona i vidjeh da imam jednu neprocitanu poruku od prije 3 dana... Stvarno IZVINI, ali sam je tek sad procitao.. Evo reci mi kad ti najvise odgovara da svratim, a ja te sutra ili prekosutra popodne okrecem u svakom sluchaju ako do tada ne odgovoris ovdje...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

Page 8 of 46 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Akvaristika: prodaja, razmjena, pokloni ...
    By Iggy in forum Kućni ljubimci
    Replies: 78
    Last Post: 20-07-12, 02:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •