Page 7 of 46 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 1144

Thread: Akvaristika...

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Hm.. Posto bih taj akv. radio za drugoga (kao poklon) onda ne bih eksperimentisao... Tj. kako je bojano? Ajde mi kazi sto vise o tom staklu da bih mogao da pitam i nekog treceg za misljenje..
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #152
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pored Grand cafea ima lokal Caffe-Caffe,on je "oblozen" tim staklom,fora je sto je na svjetlost kao ogledalo a na slabije svijetlo tamno zeleno..znam da je dosta skupo i kvalitetno..jedino usta sam sumnjao je kad se napuni vodom,kako ce i dali ce reflektovati svjetlost

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ne bih eksperimentisao sa tim staklom jer ne znam ni kako se ponasa na pritisak (kolika mu je elasticnost).. Ne valja ni kada je precvrsto, a ni preelasticno... Znam da su neki pokusavali da naprave akv. od stakala od autobuskih prozora, ali bezuspjesno... To je dobra stvar za terarijum, ali ipak ne bih u to sipao vodu.. Definitivno..
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  4. #154
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok kako hoces..bas cu da vidim ovih dana da zalijepim i napunim jedan pa nek stoji..po meni nebi trebalo da bude problema.A stakla od autobusa,sofersajbne i sl su krta stakla sa folijom,neznam kako su uopste rezali to..a sto se elasticnosti tice:jesi li kad gledao akv od pleksigasa?

  5. #155
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Nisam nikad, ali sam cuo i da je to maltene neizvodljivo... Znam jedino da se oni veliki akvarijumi (od preko 1t) prave od pancir stakla...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  6. #156
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam tako mislio ali postoje firme koje su pocele to da rade uveliko.I vrlo brzo mogu da se pojave i kod nas.Pomagao sam jednom prijatelju u izradi akv od nekih 1800 l..Radili smo ga od dvije spojene 10ke i sa svim mogucim pojacanjima..

  7. #157
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cerro
    gdje si gledao te akv? imam ti ja nekog stakla,6ice pa ako hoces mogu ti dati za jedan akv na pr 90x40x35..
    a to su gotovi akvarijumi sa poklopcem, pumpom, grijachem itd. shto meni najvishe odgovara jer izgleda prelijepo. Cerro tebi hvala
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  8. #158
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Ljudi proshao mi je akvarijum, dok ja skupih 70 eura ODE ONNNNNN,veli ovaj prodavac da su ih poruchili,ali ja sam neshto skeptichan.........
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ja sam mislio da si ga ti vec kupio... E nema druge no da uzmes taj akvarijum od druga u pola cijene
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  10. #160
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mistery,moze li se znati gdje si gledao te akv?zasto su to toliko posebni?jel ti cimanje da ga radis sam?

  11. #161
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cerro
    mistery,moze li se znati gdje si gledao te akv?zasto su to toliko posebni?jel ti cimanje da ga radis sam?
    Cerro, to su akvarijumi od extra stakla(obradjeno je loodilo),akvarijum ima poklopac koji mi se mnogo svidja i sve ujedno je super,rekli su mi da ih zovnem sjutra jer im stize roba,kazu da su ih naruchili.Pa da vidimo i to chudo.

    ajde postavite vas dvojica koju sliku.....
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  12. #162
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery
    Cerro, to su akvarijumi od extra stakla(obradjeno je loodilo),akvarijum ima poklopac koji mi se mnogo svidja i sve ujedno je super,rekli su mi da ih zovnem sjutra jer im stize roba,kazu da su ih naruchili.Pa da vidimo i to chudo.

    ajde postavite vas dvojica koju sliku.....

    Nece coek ziv da kaze dje se prodaju ti akvarijumi

    Ne brini, necemo mi ostali jos kupovat

  13. #163
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy
    Nece coek ziv da kaze dje se prodaju ti akvarijumi

    Ne brini, necemo mi ostali jos kupovat
    Ada prichali smo o Kaliji u predhodnim postovima UVELIKO.
    Veleteks-Kalija centar,put aerodroma Golubovci!
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  14. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistery
    Ada prichali smo o Kaliji u predhodnim postovima UVELIKO.
    Veleteks-Kalija centar,put aerodroma Golubovci!
    Ja sam tamo pikirao onaj najveci, nemoj ko da ga je kupio :P

  15. #165
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iggy
    Ja sam tamo pikirao onaj najveci, nemoj ko da ga je kupio :P
    e on ti jedini i ostao, 196 eura.Dobar je nema shto........
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  16. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Dobar, ali po mom misljenju izlozen je prevelikom riziku pucanja zbog tankog stakla za tu litrazu i ne previse silikona, a da o ojachanjima ne pricam... Sumnjam da bi taj akvarijum izdrzao i najmanji zemljotres ili neko pomjeranje podloge u njemu (bolje da ne pominjem sto bi se desilo da neki kamen ili neko cukne po staklu)... Moja preporuka je da se taj akvarijum ne kupuje, jer je on fabrichki napravljen taman toliko da izdrzi pritisak vode i neka minimalna cimanja, a sve to zbog ustede stakla i materijala (nema ni unutrasnje staklo) i samim tim nize cijene... Za vece akvarijume ipak je bolja varijanta DIY ili mozda da ovaj akvarijum nosis kod stakloresca da napravi dva uzduzna ojachanja i jos da napravis neka ojachanja na spojeve od nekih letvica kao sto sam ja uradio...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  17. #167
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default ?????????????????

    da se ukljucim sa par pitanja

    bavim se 20 i kusur godina sa akvaristikom i nisam do sada nasao estetski lijepo resenj za akvarijum gdje bi drzao sijamske borce
    , da li mozda neko ima neku ideju ,
    dijelio sam akvarijum sa staklom , sa mrezicama , ali ruzno je za oko .

    i drugo pitanje da li ima neko na prodaju neko jato 50-200 komada neonki zivorotki ili nesto slicno treba mi za jedam ukrasni akvrijum , naravno po nekoj prihvatljivoj cijeni
    pozdrav

    p.s. iz dugogodisnjeg iskustva za akvarijume vece zapremine ne duze staze samo desetka staklo , znam da je skuplje ali zato mi je svaki akvarijum citav i posle deset-dvadeset godina , sa sve pomjeranjim , padanjem kamnenja i slicno, sestica jeste dosta jefinija (nju upotrebljevanm za terarijume) ali kao sto neko napisa nedaj boze malo jaci udarad nekog djeteta u prednje stalko , talas udari u zadnje staklo odbije se i odvali prednje , osmica opet mogla bi ali razlika u cijeni niej velika

  18. #168
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    Dobar, ali po mom misljenju izlozen je prevelikom riziku pucanja zbog tankog stakla za tu litrazu i ne previse silikona, a da o ojachanjima ne pricam... Sumnjam da bi taj akvarijum izdrzao i najmanji zemljotres ili neko pomjeranje podloge u njemu (bolje da ne pominjem sto bi se desilo da neki kamen ili neko cukne po staklu)... Moja preporuka je da se taj akvarijum ne kupuje, jer je on fabrichki napravljen taman toliko da izdrzi pritisak vode i neka minimalna cimanja, a sve to zbog ustede stakla i materijala (nema ni unutrasnje staklo) i samim tim nize cijene... Za vece akvarijume ipak je bolja varijanta DIY ili mozda da ovaj akvarijum nosis kod stakloresca da napravi dva uzduzna ojachanja i jos da napravis neka ojachanja na spojeve od nekih letvica kao sto sam ja uradio...
    Slazem se sa tobom,s tim sto ja nikad ne bih kupio gotovi akv od nekog proizvodjaca..JUWEL akv smatraju za jedne od najboljih pa opet kad lupis sve te pare za njega moras da mu promijenis tj dodas rasvjetu i sl.. a i nemogu ti garantovati da nece puknuti! znam ljude koji su imali te probleme.

  19. #169
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger
    da se ukljucim sa par pitanja

    bavim se 20 i kusur godina sa akvaristikom i nisam do sada nasao estetski lijepo resenj za akvarijum gdje bi drzao sijamske borce
    , da li mozda neko ima neku ideju ,
    dijelio sam akvarijum sa staklom , sa mrezicama , ali ruzno je za oko .

    i drugo pitanje da li ima neko na prodaju neko jato 50-200 komada neonki zivorotki ili nesto slicno treba mi za jedam ukrasni akvrijum , naravno po nekoj prihvatljivoj cijeni
    pozdrav

    p.s. iz dugogodisnjeg iskustva za akvarijume vece zapremine ne duze staze samo desetka staklo , znam da je skuplje ali zato mi je svaki akvarijum citav i posle deset-dvadeset godina , sa sve pomjeranjim , padanjem kamnenja i slicno, sestica jeste dosta jefinija (nju upotrebljevanm za terarijume) ali kao sto neko napisa nedaj boze malo jaci udarad nekog djeteta u prednje stalko , talas udari u zadnje staklo odbije se i odvali prednje , osmica opet mogla bi ali razlika u cijeni niej velika
    Prvo> Zasto da dijelis akv,ubacis 20 30 zenki i to je to..e ako hoses da se zezas sa mrijestom istih onda jos jedan manji akv gdje bi mogo drzati jednog vrhunskog pastuva Sto se tice tvog pitanja za nabavku vece kolicine zivorotki,barbusa,neonki,razbora i sl misdlim da u cg nemas odgajivace,ali imam ti neke brojeve tel ljudi iz bg pa samo iskonbinujes transport.. A sto se tice izrade akv,LJUDI postoje tabele..zavisi od litraze..ja sam ih napravio 40tak i za akv od 100 l koristio 6ticu,za akv od 200 8icu itd itd.. a radio sam terarijum za jednu poganu iguanu i radio sam ga od 10 stakla,posto je bila ljuta,udarala je repom i da je tanje staklo razbila bi ga..Swinger,imas nekih gmizavaca+ p.s. postavicu neke slike samo da se docepam nekog aparata..POZ

  20. #170
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default ///////////

    mislio sam na vise muzjaka sijamskih boraca , zbog toga dijeljenje akv

    sada treneutno nema bas nesto mnogo inace sam znao da imam i po dvadesetak raznih zmija (cak i kobre i mambe , ah ta zelena mamba nikada nisam nesto ljepse a vjerovatno i otrovnije drzao u rukama)
    iako su mi pauci i skorpije favoriti .
    trebao bi skoro za madjarsku u nabavku
    da li mi mozes napisati br tel za ribice u bgd nije problem da ih donesem
    pozdrav

  21. #171
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izvini sto nisam ranije,nije me bilo par dana,ako tti nije kasno evo brojeva 0641519942, 063654784 ako oni nemaju usmjerice te na prava mjesta.. sto se boraca tice,razumijem sta hoces ali isto tako kazem da ni zenke sijamaca nisu nista manje ruznije od muzjaka.. poz

  22. #172
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja trenutno imam leopard gekona koji ocekuje drustvo ovih dana..imo iguane i kratko urismatixa..kad bi isao za madjarsku? ako vec nisi

  23. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Cerro, jel ono staklo jos u opticaju? Imam prijatelja koji bi vrlo rado pocheo se bavi ovim hobijem, a glavna prepreka su mu finansije, pa gledam da mu pomognem koliko mogu.. Obezbjedio sam mu za sada grijach, vazdusnu pumpu, nesto riba i biljaka, a sad pokusavamo zajedno da dodjemo do stakla jer ce mu akv. biti specificnih dimenzija (mora da stane u cosak sobe) pa cemo zajedno da ga lijepo... Pominjao si i rasvjetu i poklopac, pa ajde da vidimo sto imas na poklon ili na revers i da ja pokusam prijatelju da sastavim sto pristojniji akvarijum...

    Zahvaljujem unapred
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  24. #174
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj daj te dimenzije..upravo sam radio jedan ugaoni trapez akv..a od onog stakla sam napravio poklon terarijum..al imam jos nekih komada obicne 6tice pa cemo iskonbinovat nesto..svrati negdje u park caffe,pored www i baci pogled na akv sto sam za njih uradio..hvali biljaka i jos nekih sitnica ali ipak pogledaj

  25. #175
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Bio sam tamo i pitao sam konobara ko je radio taj akvarijum... Reko mi je da ga je radio konobar koji radi u drugu smjenu, pa sad ispade da si to ti

    Svidja mi se onaj akvarijum, mada izbor ribica mi bas i nije najsrecnije rjesenje, ali moze da izdrzi dok su skalari manji... Jel to taj trapez akv. koji pominjes?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

Page 7 of 46 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Akvaristika: prodaja, razmjena, pokloni ...
    By Iggy in forum Kućni ljubimci
    Replies: 78
    Last Post: 20-07-12, 02:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •