Page 5 of 46 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 1144

Thread: Akvaristika...

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Pa nisi kad ja vazda sve kupim

    Na tusku kod onog momka..
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #102
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Bio sam juce kod autobuske i rece mi ona djevojka da dobijaju neonke i da su valjda neke uvozne mnogo ljepshe nego domace.Nije bio neki izbor ribica, trazih Mangrovo drvo i ona mi pokaza neku cjepanicu koji je tu 15 godina.

    Evo chekam neke pare pa dako vishe uzmem onaj akvarijum.............
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    Pa sljunak sam nabavi.. Najbolje je morski (ja sam uzimao sa plaze Jaz), ali ako te mrzi da ides do mora, posluzice i sljunak sa neke rijeke.. Samo je bitno da ga dobro isperes/tretiras, a to cu ti objasniti kako se radi kadaga nabavis..
    nabavio sam sljunak,od ribica mi je ostalo jedno jato neonki(mozda 6-7) bikolor,muljar i fosilis. Sta mi predlazes od ribica da kupim? Akvarijum ima oko 100litara,imam masu bilja i dosad sam drzao samo botije i zivorotke.
    TnT.... simply the best....

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    mistery, samo polako sa ribicama.. Ne zuri nigdje.. Obavezno svrati na tuski put kod onog momka sto sam ti reko gdje je.. On radi od 8h do 15h... On 100% nema mangrov panj, ali ces to tesko naci kod nas.. Ja imam jedan komad drveta koji nije mangrov, vec neko drugo drvo... Njega sam izbacio iz akvarijuma kada sam kupio drugi mangrov panj u Bg... Strpite se jos malo, pa mozda bude nesto exkluzive u Cg uskoro

    E sad malo o Limitovim ribama...

    Mislis li na fosilisa - soma? Onog sa bodljama? Ako mislis evo ti par informacija za njega... Jako mirna riba i prije par godina ih je imao skoro svaki akvarista kod kuce, medjutim u zadnje vrijeme se jako tesko dolazi do njih.. Ono sto puno ljudi ne zna je to da su njihove bodlje pune otrova, ali na srecu, ne smrtno opasne po chovjeka.. Ipak nakon njihovog uboda desi se da po par dana ruka strasno boli... Vole da se kriju na mrachnim mjestima u akvarijumu pa im moras obezbjediti pecine ili neke supljine... Jedno upozorenje - znaju da narastu do 30cm!!! Sto se bikolora tiche, on je jako nepredvidljiva riba i desava se da imas ili izuzetnog pitomog primjerka ili izuzetno agresivnog... Oni su po prirodi agresivne ribe, pogotovo prema svojoj vrsti, pa zbog toga mozes imati samo jednog u akvarijumu... Ja u mom akvarijumu nemam nijednog bikolora jer nosi suvise rizika, pogotovo prema malim ribicama... Sto se "muljara" tiche, pretpostavljam da mislis na koridorasa.. Oni vole drustvo, pa kupi makar 4 komada... Sto se ostalih ribica tiche, kupuj miroljubive, radi neonki.. To su gupi, plati, moli, zebrice, botie, poneki gracilis i to je to... Nemoj vjerovati bas svemu sto ti prichaju u pet shop, jer ne zaboravi, oni su tu da ti dignu pare, a ne da ti kazu bas ono sto ti treba...

    Eto, to je to - UKRATKO
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno nijesam znao ovo za fosilisa- soma,znam da se krije po mracnim mjestima i ima "svoju" pecinu u akv,ali nijesam znao da su one bodlje otrovne...Ovaj moj oko 15-20cm i ja ga imam oko godinu i po,mada je bio dosta veliki kad sam ga kupio. Citao sam i ovo za bikolora i uvijek drzim po jednog u akv. jer mi se nevjerovatno svidja.Zahvaljujem na ovim informacijma za ribice,ali sta cu s ovim ljunkom
    TnT.... simply the best....

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Sta ces sa cim?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako cu da isperem ovaj sljunak,reko si da ces mi objasnit kad ga nabavim
    TnT.... simply the best....

  8. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ah, da.. Zaboravih..

    Sljunak moramo dobro da "dezinfikujemo" od raznih organizama koji mogu da se tu zateknu (skoljke ili puzevi ako koristimo pijesak sa plaze) i koji itekako mogu da utichu na kvalitet vode.. Da bi se 100% oslobodili svih necistoca, moramo sljunak tretirati sa solnom kiselinom.. Najbolje ti je da uzmes dvije velike plasticne posude i ovo obavezno radi na otvorenom prostoru.. Zavisno od kolichine sljunka koju imas, moraces je tretirati iz jednom, dva ili vise puta... Uspi sljunka do 2/3 lavora ili posude i vode da taman prekrije taj sljunak (te 2/3)... Nakon toga uspi solne kiseline i odmakni se jer su isparenja od nje otrovna... Koristi plasticnu rukavicu i dobro pomijesaj taj pijesak.. Nakon toga dospi jos malo kiseline.. Ona ce cijelo vrijeme pjeniti sto znachi da ubija organizme.. Nakon toga malko isperi taj sljunak i prespi u drugu kantu/lavor.. Onda zabodi crijevo od vode i pusti neka se ispira dvadesetak minuta uz povremeno mijesanje rukom... JAKO JE BITNO DOBRO ISPRATI DA NITI JEDNA KAP SOLNE KISELINE NE ZAVRSI U AKVARIJUM... Taj proces ponoviti dok sav sljunak ne dezinfikujes... Ukoliko imas vremena i volje, a i nemas veliku kolichinu sljunka, dobro bi bilo isti prokuvati, cisto radi dodatnog oslobadjanja od solne kiseline... Ovo radi jedino ako nisi siguran kako si prethodni posao obavio...

    To bi bilo to..
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #109
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    da ne zna ko ima li dje u PG lijepi pijesak za akvarijum da ne idem na more zbog toga
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Takvog pijeska nemas, a glupo je da uzimas neki iz Morache ili nesto slichno... Vjeruj mi da je nebrojeno puta ljepsi onaj sa plaze... Zrtvuj jedan dan, pa skokni do primorja ili smori nekoga da ti napuni dvije kese pijeska
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  11. #111
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    vidio sam u ,,tender oglase,, oglas u kome se reklamira prodavac ribica i opreme, zivi preko puta kapije autobuske stanice u nekom stanu.Ja ga zvah on kaze da imaju svasta.Kome treba broj neka se javi
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Aj ga zovi i pitaj za cijene ribica i ima li sto "ekskluzivnije" (nesto sto se ne moze nac u nase shopove).. E da.. Pitaj ga ima li sto od SERA ili TETRA programa pa postuj odje cijene...

    Bez uvrede, ali nailazio sam na milion takvih koji kuci imaju 7,8 akvarijuma, razmnozavaju zivorotke, imaju par pumpica i kao to sve prodaju u namjeri da se obogate...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  13. #113
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    ja cu da podjem do njega ovih dana, ali sa vremenom sam kratak
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  14. #114
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Juce sam bio u Budvu, i napunih dvije kese pijeska FINOGA, uzeh sitni (1 mm-1.5mm) i krupniji (2mm-4mm), ovaj sitniji da ide prvi, pa po njemu ovaj krupniji, koliko treba cm visine jednoga i drugoga? treba li biljke saditi u ovaj sitni i kako?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Da li ces stavljati treset kao podlogu za biljke? Ako oces, procitaj moj prethodni post.. Ako neces, onda je maltene svejedno sto ide prvo, jer ce sitniji pijesak na kraju oet biti na dnu, a krupniji gore

    Ali evo i da pojasnim zasto koji sluzi... Ukoliko je pijesak skroz sitan (kao npr. najsitniji pijesak sa plaze Jaz) onda se korijen biljke gusi jer ne moze da dodje do hranjivih materija kroz tako sitnu podlogu... Ukoliko je sljunak previse krpan (10mm i vise) korijen ne moze da se probija kroz takvu podlogu (suvise tesko kamenje), pa ni tako ne valja... Znachi najbolje je neki sljunak izmedju 1mm i 8mm... Ako imamo dvije razlicite granulacije onda je bolje da manja ide dolje (tj. da sitniji sljunak bude dolje) jer ce se biljke preko korijena vise zastititi, a krupniji sljunak ce stititi biljke od ribica, tj. raskopavanja podloge (znas i sam da ribice vole da njuskaju po podlozi, a ukoliko je podloga pijesak on se lako dize sa dna i biljke se otkopavaju)... Uf, valjda ti objasnih jer se tek sad ustadoh pa mi mozak i ne radi najbolje... Obavezno procitaj onaj post o tretiranju sljunka i postupi tako...

    P.S. Jesi li zvao onoga lika kod autobuske? Sto ima kod njega?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  16. #116
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    posto nijesam imao vremena, NIJESAM. Danas idem u te krajeve pa cu svratit.I josh mi ovo reci ,ovaj moj pijesak sam mislio da prokuvam i to je to, necu sad sa tim kiselinama chastimi. I mislio sam da stavim jedan lijepi kamen, doneshen je iz KUCHA, kako da znam jeli kamen krechnjak i oce li smetati ribicama? U akvarijumu cu drzati skalare, barbuse, kolise, i chistache oce li im smetati taj kamen?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  17. #117
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    ovaj moj predhodni post je stvarno konfuzan hahaha tek se probudio choek.
    1.Dje cu da kupim stiropor i kolike debljine za onaj akvarijum 60 cm.Stiropor koji ide ispod akvarijuma.
    2.Jeli ko bio u tu prodavnicu u NK,nekad davno pominjanu?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Pa to sto neces da koristis kiselinu nego samo da prokuvas, mozes da prouzrokujes istu katastrofu kao sa stavljanjem krecnjaka u akvarijum... Sve te skoljke, puzevi i ostali organizmi koji se nalaze u sljunku, ce nastaviti da se razgradjuju u tvom akvarijumu...

    Da bi kamen provjerio, najlakse ti je da kapnes par kapi sirceta na njega.. Ako vidis reakciju (pjena i baloncici) taj kamen je krecnjak i nije pozeljan za drzanje u akvarijumu...

    Sto se izbora ribica tice, u tu kombinaciju ti se ne uklapaju Barbusi sa Skalarima (barbusi agresivni i grickaju skalare, koji nisu tako dobri cistaci) i barbusi sa kolisama (opet isti razlog)... Na kombinaciju skalar - kolisa nikad nisam naisao mada mislim da sa njima ne bi trebao imati nikakvih problema...

    Ja sam moj stiropor kupio u Kips (St. Aerodrom) debljine 1cm... Mislim da bi tebi bio dovoljan i 0.5cm...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  19. #119
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    e ovako sinoc sam bio kod one zene sto zivi kod autobuske stanice.Ona ima dosta ribe. Pochevshi od armije chistacha i muljara, preko zivorotki, skalara, botija,neonki,........ do ciklida koje sam juche prvi put u zivotu vidio.To je zena koja se dobro razumije u akvaristiku i koja je zaljubljenik u istu.Ribu dobija chesto, juche je imala dosta zanimljiv izbor (posebno za tebe Igi, jer je imala dosta zivorotki ) iduce nedelje dobija nove pa me zvala da dodjem da vidim, pa mi mozda mogli zajednichki poc.Ima dosta bilja nana, limun,.......
    cijena skalara od oko 3-4 cm visine je 80 c, neonka je isto 80 c.sve u svemu nijesu ribe skupe.
    Vidio sam i, kako je ona zove, KRALJEVSKU NEONKU, jedna je bila u jatu od njih 35, i jedina ona bash svijetli i kad se izgasi svijetlo.
    Ciklida ima 5-6 i ja i dalje tvrdim da su strashno ruzni.
    eto tako Vam je to momci, kome treba broj neka se javi
    Last edited by mistery; 12-10-05 at 09:41.

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Meni treba broj.. Ocu da vidim sto ima...

    Dok ne rijesim neke stvari, vise ne ulazem ni centa u akvarijum, osim ljekova i hrane... Shvatio sam da nas svi prodavci iz CG i te kako KRADU i sklapaju po usima sa cijenama, pa ocu da poradim na tim stvarima prije nego nastavim da trosim pare na biljke i ribice...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  21. #121
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Igi ajde sjeti se kakav je bio filter u one akvarijume u Kaliju?
    Jeli eksterna korpica ili potapajuća pumpa?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Hang-on filter je bio...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  23. #123
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    jesi li je zvao? Ako jesi reci mi kad dobija nove ribice ocju opet da odem
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  24. #124
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    evo prochitah poneshto o tom Hang-on filteru ,izgleda da je odlichan
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  25. #125
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Kakve su ovo dileme ljudi moji
    She is only here to annoy herself!

Page 5 of 46 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Akvaristika: prodaja, razmjena, pokloni ...
    By Iggy in forum Kućni ljubimci
    Replies: 78
    Last Post: 20-07-12, 03:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •