Page 4 of 46 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1144

Thread: Akvaristika...

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Svaka chast za to.. Kazes "ponovo"? Jel to znachi da si nekad imao morski akvarijum? Imas neke slike od ranije? Gdje si kupio opremu za morski akvarijum i imas li je jos ili planiras novu da kupujes? Gdje si nabavljao korale i jesi li zivo kamenje ronio? Odakle si nabavljao ribice?

    Ih koliko pitanja

    Sve u svemu, morski akvarijum je nesto o cemu ja mogu jos uvijek da sanjam jer nemam para za svu tu opremu, a i gdje bih se ovdje snadbio sa ribama
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default ////

    nemam trenutno opremu sem akvarijuma , ustvari uvek imam par velikih (nazalost nedovoljno velikih za moj ukus ) slobodnih ,
    imao sam dva u stvari tri morska akvarijuma , tamo negde krajem 80-ih i pocetkom 90-ih . prvi je bio onako izronjeno , kamenje skoljke i slicno , birao sam kod ribara najmanje "ostecene" ribe iz mreza , voda je bila takodje donijeta sa pucine ,
    drugi je bio isto to ali sa hobotnicama on je zaista bio nesto pravo ali nazalost samo nocu .
    treci je bio polupravi , bilo je tu svega i korala i ribica i svega , opremu sam tada kupio u madjarskoj . za treci sam imao uredjaj koji je drzao odredjen salinitet (nemoj me pitati za cijenu , znam da je bila ne visoka neko "usi otpadaju") a za prvi i drugi sam drzao salinitet onako od prilike i nije to tako lose funkcionisalo samo je zahtjevalo svakodnevno dolivanje sto ciste sto morske vode ,
    nazalost kako su pocele sankcije bilo je suvise skupo odrzavati ih i tako je to otislo u zaborav .
    vjerovatno negdje imam slike , pokusacu ih pronaci ,
    opremu cu kupiti ponovo u madjarskoj i sve ribice i korale i sve to jos uvek nisam odlucio sta cu praviti ali u svakom slucaju samo sa jednog mjesta , ili iz koralnih mora ili iz nekog drugog ali necu mjesati one koje u pripodi ne zive zajedno .
    nazalost to iskljucije maltene bilo sta iz naseg mora .

    ako imas dovoljno veliki akvarijum , oooogroman filter (najbolje spoljni klasicni minimum 30% od zapremine akv ili neki elektro koji se lako rasklapa i cisti ) i taj jebeni uredjaj za odrazavanje saliniteta ( opet zavisno od toga sta namjeravas drzati ) koji je i dalje skup , ribice i kamenje ne mora biti strasno skupo , reda velicine 500-1000 evra za jedan .
    nazaost ono sto obicno gledamo po filmovima ide to tih cijena da jedna ribica kosta vise od toga .
    pozdrav

  3. #78
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Igi akvarijum ti se formirao bas lijepo, i biljke i ribice, sve zajedno izgleda super.Koje su ovo ribice plave boje sa crvenim stomacima jesu li to cuvene neonke, i koliko vrsta tih neonki ima?
    Akvarijum nijesam napravio jer nemam para, chekam bolje dane heheheh. Jos imam mali akvarijum sa jednom japankom koju sam dobio,borac mi je uginuo i nidje ne mogu kupit drugog u PG.
    Pozdrav za sve i ajde da zivi ovaj topik a ne kao ova 2-3 mjeseca da ga niko ne pogleda.
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Jeste, to su neonke i one su jatne ribice, tako da ispod 5,6 komada ne vrijedi drzati... Postoji vise vrste neonki, ali su kod nas slabo zastupljene... Nasi prodavci drze vrstu Gracilis koja je jako slichna neonkama po izgledu, ali su koloritnije (postoji vise kombinacija - crveno-sive, crno-plave, crno-sive itd..) i narastu mnogo vece od neonki... Ja u mom akvarijumu drzim neonke (plavo crvene) i dvije vrste gracilis (crveno sive i crno sive)...

    Aj kazi mi kakav bi akvarijum ti napravio pa da izrachunamo kolio bi para to ispalo... Mozda i imas te pare, a da nisi svjestan
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #80
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    A ja sam planirao nesto npr. 70*40*35 ili 70*35*35 za to zadovoljstvo mi je potrebno dosta para jer sad sam u takvoj finansijskoj poziciji da mi je 150 e previshe,ali za koji mjesec se nadam boljoj pa dako bude sto.
    Kad to sa srecom bude, imacu cast da mi svi pomazete u izradi (sa savjetima)
    Igi kako ti radi taj filter?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Radi kao sat.. Ziva se ne chuje.. Vise se cuje vazdusna pumpe od nje.. Evo sad sam oformio i porodiliste... Akvarijum od oko 12l, sa sundjerastim filterom (da ne proguta mladj), osvjetljenjem, povrsinskim biljkama, poklopcem.. Sto ces vise? Evo vidim i da mi je zebrica "trudna", pa cu vidjet sto mi je chinjet.. Trenutno u porodiliste imam malu platiku staru desetak dana, pa jedino da nekako pregradim... Upravo o tome razmisljam
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Juche sam bio u onaj centar Kalia ili Talia (ne znam ni sam kako se zove), ali se nalazi na putu prema aerodromu (ide stalno reklama na TV za taj vrtni centar "i sve za kucne ljubimce")... Oni drze njemacki program VitaKraft (www.vitakraft.com) i mogu vam reci da su dobro snadbjeveni... Ono sto me zaprepastilo su izuzetno NISKE cijene opreme i potrosnog materijala... E sad, ono u sto sam sumnjao, to se i obistinilo kada sam dosao kuci... Naime, oni ne drze ni 10% programa koji VitaKraft ima... Od 5 vrsta hrane za tek izmrijescene ribe oni nemaju nijednu, od "regularne" hrane koje postoji oko 15-tak vrsta, oni imaju dvije, nemaju nikakav preparat za odrzavanje kvaliteta vode i prihranjivanje biljaka iako VitaKraft ima preko 10 razlicitih preparata za tu svrhu itd itd... Ja sam trgovao neku hranu (nije ni najsrecnija selekcija iste) da bih vidio da li se ribama dopada, a i htio sam mirisom da ocijenim kvalitet (zatvorena je folijom pa nisam mogao pomirisati tamo)... Takodje sam kupio i test za vodu (mjeri od 3 do 10 PH vrijednost, ali na 0.5 mu je skala).. Test je 4.5e, dok je ova hrana 1.85e.. DZABE! Postoji i druga vrsta testa koji mjeri od 6.5 do 8 i on je bio oko 5.2e, ali mjeri daleko preciznije... Trebao sam taj kupiti, ali sad je kasno... Uglavnom, u pakovanju imate hemije za otprilike 80 testiranja... Po testu, kvalitet moje vode je izmedju 7.0 i 7.5 PH u sto sam i sumnjao (to je idealna tvrdoca za zivorotke), ali ne znam koliko je tacno...

    E sad.. Najbolje sam ostavio za kraj

    Na prodaju imaju i 3 tipa akvarijuma i to po izuzetno pristupacnim cijenama... Akvarijumi su duzina (samo su napisali duzine, a ja sam od oka ocjenjivao ostale dimenzije) 60cm, 80cm i 100cm... Jedino sam za ovaj od 100cm siguran da je 100x40x40 = 160l, jer sam zamolio momka koji tamo radi da ode do magacina... Ostali su otprilike 120l (srednji) i 60-80l (najmanji)... Cijene su: 170e za najveci, 117e srednji i 71e najmanji... U cijenu je urachunata full oprema istog proizvodjacha i kutija hrane!!! Izrada akvarijuma je besprekorna i vidi se su na sve mislili... Jedino nisam primjetio unutrasnje staklo, ali mi se cini da ga krov sa svoje unutrasnje strane ima... Akvarijumi su mi bili nepristupacni za detaljniji pregled, ali sam na najveci vidio chak dvije neonke u poklopcu i jos neke pregrade, sto bi mogao biti krovni filter i prostor za grijach... Nisam imao srca da ih opucham da skidaju sve sa polica samo da bih vidio sto sve dolazi uz njih...

    Eto zbog toga dodjoh odje, jer znam da je mistery pominjao nekih 150e, a ovaj mu je upola jeftiniji
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #83
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Igi hvala na ovim dobrim informacijama, nijesam moga ya vikend ali u toku nedelje idem tamo da vidim to, ps jeli to skroy u Zetu sa lijeve strane puta?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Mozda pola kilometra prije skretanja za aerodrom sa lijeve strane...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Evo i ljepse slike.. U pitanju je, naravno, sijamski borac:



    Izgleda da ce mi za par dana biti "otet" iz akvarijuma jer se svidja osobi kojoj ne umijem da kazem ne
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #87
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Identichnog takvog sam imao, ali identichnog. Dako danas odem do Zete da vidim akvarijume. Kako se slaze Beta sa ostalim ribama?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Beta? Sto je to?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  14. #89
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Bio sam juce u Kaliju, ono je stvarno super.Onaj od 116 eura i 80 cm mi se najvishe svidja ali je za moju sobu prevelik, najvjerovatnije cu uzet onaj od 70 eura i 60 cm, akvarijumi su potpuno OK ,staklo je lijepo obradjeno i lijepljeno.
    Betta splendens je pravi naziv za kod nas poznatog Sijamskog borca
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ja sam ga znao kao Siamese Fighter Fish ili Plakat Thai.. Sad sam prosvrljao i vidjeh da mu je nauchno ime Betta splendens... Sto se njegovog ponasanja tice, potpuno je ocekivano.. Znachi, usamljena riba i dosta plasljiva.. Krije se po coskovima akvarijuma i odjednom ga vidis kako se rasplivava u akvarijumu.. Problema sa ostalim ribama nema, jer ne drzim tetre (osim neagrisivnih albino tetrazoni) pa mu one ne grickaju peraja...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  16. #91
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Ipak cu ja najvjerovatnije uzeti onaj od 60 cm,kad to uzmem od tebe Igi ocekujem rasad biljaka i koju ribicu kad ti se zivorotke isporadjaju (kako sam skroman)
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Imao sam veliki pomor koji je juche konachno zavrsen.. Kupio sam bolesnu ribicu i ona je tom bakterijom zarazila cijeli akvarijum (poznato raspadanje peraja) i nakon tretmana baktopurom, ubijene su sve bakterije (i stetne i korisne) i to je dovelo do povecanja nitrata u akvarijumu i dodatnog pomora... Gruba procjena je da mi je uginulo oko 70-80e ribe, ali je ostalo nesto preko pola.. Jedna od preminulih je i borac :-( Sve u svemu, ribice za poklanjanje TRENUTNO nemam zbog ovog pomora, a i treba vremena da se ove sada oporave od shoka i hemije... Kada sam radio konachno lijechenje juche, malo sam presadjivao biljke i izvadio sam jednog velikog rendzera i oko jedan metar povrsinskog bilja.. To mi trenutno stoji potopljeno u vodi van akvarijuma i moze tako izdrzati 7-10 dana.. Takodje, imam par sadnica kriptokorine da iscupam kada ti bude zatrebalo...

    Sad mi kazi da li ces u sledecih par dana uzeti rendzera i ovo povrsinsko bilje ili da ga sada bacim? Kriptokorina afinis je posadjena u akvarijum, tako da ces nju svakako dobiti bez obzira na vrijeme..
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  18. #93
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Ja ih sad nemam dje , ovaj mali akvarijum je premali za njih a i nema nishta od opreme tako da ti vidi ili ih pokloni kome ili baci.

    To raspadanje peraja mi se chini kao ime bolesti koja je ubila moga Borca, on je bio sam u akvarijumu i najednom su pochela peraja da mu crne i da se smanjuju, sve je teze i teze plivao , onda je lezao na dnu i jedva izlazio na povrshinu za vazduh i uginuo posle jedno 5 dana

    Dje si kupovao ribe :neonke,borca.....,chuo sam za nekog LIKA iz Kotora da ima dosta riba, ovi kod Autobuske su skupi i nemaju nishta
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prije nekoliko dana sam u bg kupio treset(ako se tako zove) i stavio ga na dno akvarijuma i preko njega sitno kamenje,ali treset konstantno prolazi kroz kamenje i voda je tako reci kafena...Treba li na treset da se stavi sloj shljunka i dje ima da se kupi?
    TnT.... simply the best....

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    mistery, ja sve kupujem na Tusku pijacu kod onog momka sto ima radnju u red najblize zgradama i zadnjem parkingu (ne glavnom prolazu)... Izgleda da cu baciti bilje, ali se nadam da ce biti nesto kad ti kupis svoj akv...

    Limit, ne znam o kakvom se tresetu radi i gdje si ga kupio.. Ako si to uzeo u akvaristickoj radnji, onda je u redu, a ako si ga kupio u nekoj cvjecari ili negdje na pijaci, onda bi moglo da bude problema ukoliko to nije chisti treset (koji se ne nalazi bas jednostavno)... Kada se treset postavlja u akvarijumu, onda se on stavlja na dno, pa preko njega sitan sitan sljunak (maltene pijesak), pa tek onda sljunak krupnije granulacije u kojeg se sade biljke (2-3mm) i onda preko toga mozes neko krupnije kamenje kao dekoraciju ili krupniji sljunak (5-7mm)... Sada taj treset prolazi kroz sloj sljunak i konstantno ce ti zamucivati vodu, a da ne pricham o tome da moze da dodje do nekih komplikacija... Postoje dva rijesenja.. Prvo je da rasformiras privremeno akvarijum (izvadis ribice, biljke i najvise vode sto mozes) i rukom dignes sadasnji sloj sljunka, pa onda preko njega stavis onaj sitniji sto sam gore pominjao i zatim vratis sve na svoje mjesto (krpuniji sljunak, pa biljke, pa STARU vodu (koju si sacuvao kad si praznio akvarijum) i tek onda ribice).. Druga varijanta je da probas da izbistris tu vodu i nadas se da treset vise nece izlaziti (nije ni njegova vjechna)... Razbistrivanje vode bi islo sporo i ne moze se garantovati 100% uspjeh jer treset opet moze da zamuti vodu.. Razbistrivanje ces radi cescim zamjenama 30% vode (na svakih 5 dana) i dodavanjem aktivnog uglja u filteru.. Isto tako bih ti preporuchio mangrov panj zbog blagog zakiseljavanja vode koje prija ribicama... Na kraju te nisam razumio, sto si nas pitao "dje ima da se kupi"?

    Nadam se da sam ovim odgovorom malo pomogao...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  21. #96
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LimiT
    prije nekoliko dana sam u bg kupio treset(ako se tako zove) i stavio ga na dno akvarijuma i preko njega sitno kamenje,ali treset konstantno prolazi kroz kamenje i voda je tako reci kafena...Treba li na treset da se stavi sloj shljunka i dje ima da se kupi?

    I meni cje ovo trebat kad budem formirao moj akvarijum, Igi ajde napishi o tim slojevima ja sam nesto chitao na akvaristiku.org ali ne kapiram sta je treset i td. mogu li ja jednostavno pijesak ( granulacije od 3-4 mm) da prospem po dnu i da u njega usadim biljke, pa cje ribe to same djubrit.

    LimiT dje kupujes ribe?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    mogu li ja jednostavno pijesak ( granulacije od 3-4 mm) da prospem po dnu i da u njega usadim biljke, pa cje ribe to same djubrit.
    Naravno da mozes, tako stoje stvari i u moj akvarijum, ali je razlika i vise nego ocigledna pogotovo u napredovanju biljaka... Treset je TRESET Pitaj nekoga kuci ko je sadio cvijece dje je nabavljao jer je to osnovni dodatak, da ne kazem djubrivo, za biljke... Poenta je da on odgovora i akvarijumskim biljkama, ali zamucuje vodu.. Mi moramo pronaci rjesenje da to ne radi i dobicemo divnu podlogu za nase biljke.. Jedno od boljih rjesenja je i da se treset "pakuje" u zenske najlonske carape (uzmes neke stare ili kupis nove i onda kidas i vezivanjem cvorova na krajeve pravis male vrecice od po nekih 15-tak cm), tako sto carapu napunis tresetom, vezes cvor na drugi kraj i rukom "ispresujes" (kao kada pravis pljeskavicu od mljevenog mesa) i onda slazes na dno akvarijuma... Ovo sprjechava izlazak komada treseta na povrsinu, ali ipak "boja" vodu.. A rjesenje za bojanje vode je da se preko treseta (u bilo kom obliku) stavi najsitniji sljunak, pa tek onda sljunak u koji sadimo bilje...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ribice,kao i ovaj treset sam kupio u bg,na dnu balkanse ulice,radnja je fenomenalna...
    igi,mislio sam dje moze da se kupi taj sljunak?
    TnT.... simply the best....

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Pa sljunak sam nabavi.. Najbolje je morski (ja sam uzimao sa plaze Jaz), ali ako te mrzi da ides do mora, posluzice i sljunak sa neke rijeke.. Samo je bitno da ga dobro isperes/tretiras, a to cu ti objasniti kako se radi kadaga nabavis..
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  25. #100
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Igi dje si kupio neonke, ja ih nikad nijesam vidio kod autobuske a ni na tuski.
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

Page 4 of 46 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Akvaristika: prodaja, razmjena, pokloni ...
    By Iggy in forum Kućni ljubimci
    Replies: 78
    Last Post: 20-07-12, 03:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •