Page 2 of 46 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 1144

Thread: Akvaristika...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Zbog nekih problema sa autom bio sam u Kotoru oko 15 dana, tako da se stagniralo sa radovima... Od prije dva dana sam opet u Pg i sutra bi trebao da bude krov ili poklopac (kako ko voli da zove)... Ostaje da se uradi struja na njega i za sada jedina stvar koja me kochi je malterisanje stijene... Cuo sam za jednokomponento ljepilo za stiropor, pa cu sutra poci do V. Pjace (tamo u neke kucice to ima da se kupi) da vidim koliko to sve kosta i kako se nanosi... Donio sam preko 30kila pijeska sa Jaza i Markovog Rta (Kotor) i dobro sam se pomuchio dok sam ga pripremio (ispiranja, pranje solnom kiselinom, pa opet ispiranje, nesto sam i otkuvavao, susio, prepakivao itd...).. Povezao sam se sa gazdom jednog shopa i obecao mi je biljke za 15 dana (to je bilo prije 25 dana ) tako da se nesto puno ne nadam... Stvarno ne znam sto da radim sa biljkama...

    Sve u svemu, kada SVE bude gotovo, onda ce pochet chupanje ljudi za rukav da mi donose i nabavljaju biljke

    Ako mi sto bude trebalo, ja cu te cimnut na PM.. Hvala...

    Pozdrav...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #27
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    ljudi ja tek danas snimih ovu temu i mogu reci da je super, i ja se cimam da napravim akvarijum nabavio sam stakla, rasvjetu i jos ponesto.Stvarno situacija u pg je ocaj ocaja u glavnom je prica standardna ,, ja ne mogu porucit ispod 20 komada diskusa i ja ih odje ne mogu prodat,, tpt prduc .Igi vrh ti je akvarijum nadam se da si stavio dobru debljinu stakla jer je ovaj akvarijum stvarno velik.a sto se tiche domacih sajtova najjaci je www.akvaristika.org tu ima sve ali bas sve sto treba da zna jedan akvarista.Igi zanima me kakvu stijenu pravis , od cega, i ako mozes slikaj mi je da je vidim.
    Ja sam do skora imao sijamskog borca u jednom malom akvarijumu to mi je inace jedna od omiljenih vrsta,ali je uginuo od neke bas neobichne bolesti.
    eto toliko za sad veliki pozdrav za sve i jos jednom da pohvalim temu

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Stijenu pravim(o) od stiropora i onda se oblaze betonom ili jednokomponentnim lijepkom za stiropor (to cu danas ili sutra da probam)... Stijena je zavrsena ima i vise od 20 dana (obrada stiropora) ali sto zbog zauzetosti, sto zbog moje neke nesmotrnosti, jos nije malterisana...

    Imam dvije "starije" slike stijene (posto se svaki put nesto izreze, ispravi, prepravi ) pa cu njih zakachiti sad, a kada pochne malterisanje, imacu najsvjezije slichice...





    Ako budes isao na diskuse, onda ti biljke i nisu prijeko potrebne, ali ipak, ako ti neke dodju pod ruku (mislim na biljke), samo se javi da to nekako regulisemo...

    Na sajtu Akvaristika.org (Forum -> Tekstovi) imas moj topic (zove se: DIY Akvarijum) koji mi sluzi kao neka vrsta dnevnika, jer sam na njemu postovao od prvog dana, tako da sva razmisljanja, ideje, proces rada, kao i novac utrosen do sada, mozes tamo naci...

    Pozdrav...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Evo kako upravo sada izgleda... Slikano danas popodne:

    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #30
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    super , akvarijum ti je bomba.A da mi se ribe ne potruju od toga lijepka ili betona kojim se oblaze stiropor.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Hvala

    Sto se betona tiche, to je vec oproban "materijal" i nema sanse da naskodi ribicama (ljudi imaju stijene i pozadine od betona preko godinu dana i nikakvih anomalija u akvarijumu nema), a za 10 minuta krecem na stovariste "Djurovic" jer sam chuo da tamo imaju taj lijepak u manjim pakovanjima (naso sam ali samo vrecu od 25kg - 10.5 eurica, koja mi ama bas nista ne treba tolika)... Ukoliko nadjem manje pakovanje, testiracu na komadu stiropora, sachekati da se osusi (da vidim boju) i potopiti u vodu par dana... Ljepilo je MNOGO jednostavnije za mijesanje i nanosenje, tako da ako bude imalo isti izgled kao beton, njega cu koristiti (ljude tvrde da je ista boja, ali ocu sam to da provjerim)...

    Javljam rezultate...

    btw. ono nije konachan izgled akvarijuma... Hvali mu donja lajsna koja jos nije stigla
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lijepo izgleda...uklopio se sa pozadinom Ja sam uvijek dovlacio neke prave stijene i grane lijepog izgleda sa masu bilja ali mi je taj prirodni look nekako dosadio...tacno se razmisljam da rasformiram jedan veci akvarijum i stavim u njega samo morsli pijesak i par egzotocnih ribica.
    BTW Discuse nebih preporucio bas pocet-nicima ipak je to jedna od najtezih riba koja je jako osjetljiva na tvrdocu vode,ph vrijednost i sl. ali dobro...pokusajte ako vam se bas svidja
    Last edited by Makaveli; 07-04-05 at 21:17.
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ladies and gentlemens, let me present you Spring '05:

    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #34
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    super je akvaruijum, Igi svaka ti chast, shto si mislio da stavish od riba?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  10. #35
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    stalno zaboravljam da te pitam koje je debljine staklo, i jesi li dno stavio deblje?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Evo nove slike sa jos malo bilja:



    Sto se ribica tiche, tu ce biti iskljuchivo zivorotke + koji borac i jato tetri vjerovatno... Debljina stakla je 10mm i bochne strane, kao i prednja i zadnja su lijepljene OKO dna, a ne NA dno, koje je isto debljine 10mm (12mm nema toliku elastichnost, a i ovo je sasvim dovoljna debljina stakla, ako ne i previse)...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  12. #37
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    hahhaahah ova zlatna ribica ti dodje kao zamorchic, super je ovo ispalo chastimi.Ali ova fora sa stiroporom je najjacha ne opterecuje staklo kao shto bi prava stijena a izgleda super
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ne znam da li jos rade,jer sam ja od prije godinu dana u bg, ali u nk je imala jedna vrhunska radnja,svakih 15 dana su dobijali nove ribice iz singapura,bilo je svakakvih vrsta,od zivorotki,tetri,bikolora,botija,boraca do oskara i pirana...imali su i raznih vrsta grijacha i ostalih dzidzabidza i sto je najvaznije dobijali su vrhunsku hranu i biljke...ali oni chim dobiju robu,zovu stalne mushterije tako da za ove koji ih ne znaju ostane samo ono najlosije...ne znam da li jos rade,javicu ti za 10 dana kad dodjem za ove praznike
    imas u pg kod velike pijace iz one poste,ja mislim da se zove Beli u kuci drzi prodavnicu,isto vrhunske ribice i biljke samo je preskup...
    ps. znas li adresu kakog dobrog pet shopa u bg
    TnT.... simply the best....

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Bio sam danas kod tog Beloga u Pg (kod V. Pjace) i razocharao sam se samo tako... Cuo sam sve najljepse za tog chovjeka i da je vrhunski akvarista, ali sam danas vidio samo 20 akvarijuma obraslih u alge, puzeve i tona zivorotki koje su ukrstene jedna sa drugom... Kao da je digo ruke od akvarijuma prije 2 godine i sve onako ostavio... To je bio pravi horor za ochi...

    Sto se BG-a tiche, ja sam chuo za jednu ogromnu prodavnicu koja se nalazi u Beogradjanku i nista vise ne znam...

    Inache, japanka je izlecela iz akvarijuma poslije 2 sata kad primjetih da brsti biljke... Naravno, podje kod prijatelja, a ne u smece
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  15. #40
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Beli je stvarno razocharenje vijeka, on je ima svashta ali se ne bavi vishe ovim poslom.Da nema ljudi na primorje kakav SHOP dobar
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  16. #41
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    igi sto si uradio sa onim grijachem i pumpom shto si kupio u bg za prvi akvarijum (hehehe pocheo sam da te shpijuniram) poshto ja planiram na ljeto tj. u jun da pochnem da pravim akvarijum od nekih 100 l.Pa sam snimio na akvaristika forum da si ti vlasnik te opreme koja ti sad ne odgovara, shto znachi da bih je ja kupio
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ta oprema je vec nasla svog vlasnika, jer kad je vidio moj akvarijum, prijatelj mi je uzeo opremu, poso u prodavnicu, kupio akv. i donio mi ga da mu aranziram, tako da me rijesio viska opreme Nije mi zao sto sam mu je dao (ne prodao, nego dao ) jer znam da je to jedan od razloga zbog kojih se tako brzo odluchio na akvarijum... Sve u svemu grijach + potapajuca pumpa + vazdusna pumpa (moja je bila najmanja sa jednim izlazom i bez potenciometra) = oko 25 eura, tako da ne bi puno ustedio i da si kupio moju (10-15 eura na akv. od 100l nista ne znachi)...

    Aj pa neka je sa srecom to pravljenje akvarijuma...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  18. #43
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    Ta oprema je vec nasla svog vlasnika, jer kad je vidio moj akvarijum, prijatelj mi je uzeo opremu, poso u prodavnicu, kupio akv. i donio mi ga da mu aranziram, tako da me rijesio viska opreme Nije mi zao sto sam mu je dao (ne prodao, nego dao ) jer znam da je to jedan od razloga zbog kojih se tako brzo odluchio na akvarijum... Sve u svemu grijach + potapajuca pumpa + vazdusna pumpa (moja je bila najmanja sa jednim izlazom i bez potenciometra) = oko 25 eura, tako da ne bi puno ustedio i da si kupio moju (10-15 eura na akv. od 100l nista ne znachi)...

    Aj pa neka je sa srecom to pravljenje akvarijuma...
    Hvala Igi, kod kojeg staklorezca si radio akvarijum.Poshto sam se neshto premishljao ocu li ga ja pravit ili staklorezac, kad vidjeh ovaj tvoj i chuh da ih je on dosta napravio odluchih se za njega.Tako da se nadam da cje me moj ispasti oko 50 eura poshto planiram staklo 6 mm i dno mozda 8 ili 10.Bio sam prekjuche u onu prodavnicu kod EI Nisha nabavili su dosta mladih skalara.I malu kornjachicu koja je 4 eura i mnogo dobro izgleda u akvarijumu, ali mi reche onaj prodavac da jede biljke i da rovi dno,al bash shteta. Toliko za sad igi da znash da cu sad da te maltretiram sa ovim mojim pitanjima al ti me bar razumijes heheh takvi smo mi akvaristi:razz:
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Igi ako ti nije tezina objasni mi postupak oko pravljenja stijene od stiropora please?

    p.s. Imam akvarijum vec 5 godina od 150 litara mada sam ga zapustio u posljednje vrijeme pa bih malo da ga osvjezim nekim inovacijama ...
    Postavicu neki slikicu kad budem bio dokon...
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  20. #45
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BOKI
    Igi ako ti nije tezina objasni mi postupak oko pravljenja stijene od stiropora please?

    p.s. Imam akvarijum vec 5 godina od 150 litara mada sam ga zapustio u posljednje vrijeme pa bih malo da ga osvjezim nekim inovacijama ...
    Postavicu neki slikicu kad budem bio dokon...
    da znash i mene to zanima?! posebno to kako se dobije onako veliki komad stiropora:lijepe li se jedna na drugu table ili se kupi veliko parche(mada chisto sumnjam da to ima iđe).

    i josh kako si tretirao (sterilisao) onaj stiropor sto ide ispod podloge, i jeli on samo za smanjenje pritiska na dno?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice komada imaju da se kupe table to znam ... i onaj ispod stakla je radi ulegnuca na drvo i da bi moglo normalno da radi staklo ... jer i najmanja mrvica na tu tezinu moze da bude kobna po isto.

    Mene vise interesuje cime je prefarbao i kako to sve djeluje na sam kvalitet vode i koliko je trajno (tj. dal se raspada u vodi ... hemija ovo ono ...)
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Idemo redom...

    Mistery, akvarijum mi je radjen u radnju FLOTALBA (na Zabjelo na zaobilaznicu)... Ta radnja gleda na magistralu, tako skreni na one semafore prema lamelama i odma se parkiraj nedje... Rok izrade je oko 4,5 dana (od pon. do petka npr.)... Daj mi dimenzije akvarijuma, pa cu ti reci debljinu stakla koja ti je potrebna, jer nedje imam tu tabelu...
    Sto se kornjache tiche, to je crvenouha kornjacha, ali su njoj potrebni kontra uslovi od ribica, tako da se moras odluchiti za ribice ili za kornjachu... Npr, kornjachi treba 2/3 akv. vode i 1/3 suvo, da bi mogla da izadje i suncha... Gornji dio akvarijuma treba da bude poklopljen staklom radi iskakanja kornjache, a i radi temperature koja treba da bude visoka, da kornjacha ne bi dobila upalu pluca i vrlo brzo uginula... Isto tako, kornjacha kad poraste (oni primjerci su jos mali) pocinje da jede biljke i jako prlja vodu, tako da ti uslovi ne odgovaraju ribicama ama bas ni malo...

    BOKI, kupio sam table stiropora 100x50cm, debljine 5cm... Kidao i obradjivao po zelji, a zatim lijepio tablu za tablu silikonom, da bi dobio debljinu... Evo kako to izgleda RASTAVLJENO:



    Pa sastavljeno:



    Pa kako izgleda stan poslije obradjivanja:



    Stiropor je obradjivan obichnim nozevima (kuhinjskim) i onim za linoleum (koriste se u osnovnoj skoli za obradjivanje linoleuma na chasu likovnog)... Nakon toga, kanali i supline su paljeni upaljachem (dobro bi bilo ako imas onaj koji baca direktan plamen, kao brener)

    Nakon toga, kupis cementa i zamutis (1:3) sa pijeskom i vodom i pochnes betoniranje stijene



    Sacekas 2 dana... Prskas vodom da beton ne ispuca i onda ubachis u akvarijum i zalijepis silikonom za ledja i dno...



    Koristi palice i ostalo da je sto bolje pricvrstis pri zidu akvarijuma...

    Ja sam koristio 2 stiropora... 1 ispod akvarijuma, a drugi u akvarijumu ispod podloge... Prvi sluzi za ravnomjerno rasporedjivanje pritiska na dno akvarijuma, a drugi sluzi zbog podloge u akvarijumu... U sluchaju da dekoracija popusti ili kamen padne ili bilo sto tesko (npr. staklo od poklopca)- stiropor upija taj pad...

    Sto se nus pojava tiche, do sada ih nije imao niko pa se nadam da necu ni ja...
    Last edited by Igi; 25-04-05 at 16:13.
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  23. #48
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    pa nijesam se još odlučio za tačne dimenzije ali bi trebale da budu 70šir X 40vis X 35(dubina ili kako se to zove) e sad mi reci jeli malo na takav akvarijum to 35 dubine pod ovim dubina podrazumijevam razdaljinu izmedju prednje i zadnje strane akvarijuma.Ovakav akvarijum bi imao 98 litara i ja planiram da ga napravim od 6-ice i dno bih stavio 8 ili 10.Koliko bi koshtao ovakav akvarijum ja se nadam da neće preko 50.
    e
    Eto to su moji dosadašnji planovi ,za stijenu si me zapalio samo tako taman ću počet da vježbam sa izradom iste za vikend oću da se usavršim hahahaha.
    Igi, hvala puno na informacijama,Boki lako mi je za tebe ti imash akvarijum ja sam izgleda jedini izgubljeni slučaj ali ljeto se bliži ima da napravim ČUKU hahahha
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mistery moj prijedlog:

    Pusti neka prodje ljeto jer je akvarijum mamipara pa ces ga proklinjat svo ljeto ;-)
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Page 2 of 46 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Akvaristika: prodaja, razmjena, pokloni ...
    By Iggy in forum Kućni ljubimci
    Replies: 78
    Last Post: 20-07-12, 03:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •