Page 1 of 46 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1144

Thread: Akvaristika...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow Akvaristika...

    Planiram da pochnem pravljenje svog prvog velikog akvarijuma, ali ne zelim da ulazim u tako veliki posao ako u Podgorici ne postoje radnje koje bi mogle zadovoljiti moje potrebe u vidu tropskih ribica, biljaka, kao i lijekova i hrane...

    Svu opremu za akvarijum sam kupio jos prije par mjeseci u Beogradu i proshao sam, nekih 2 do 3 puta jeftinije (pumpe, grijachi, rasvjeta, crijeva, rasprskivachi, mrezice, par osnovnih lijekova itd...).. Ono sto mi sada treba su ribice iz dobrog legla (ne uvozna smeca koje prodje 3, 4 akvarijuma prije nego sto dodje do mog, nego prva ili eventualno druga ruka), biljke (znam za one koje stoje u prodavnicama i po mjesec dana... Ja bih htio nesto svjezije) i ostali potroshni materijal...

    Znam za 3 prodavnice kucnih ljubimaca u kojima se mogu naci NEKI JADI koji su potrebni ribicama... Jedna je kod EI Nisha (blizu autobuske) i ta prodavnica je prava katastrofa... Imaju trilion zlatnih ribica i svega par vrsta zivorotki po izuzetno visokim cijenama (2e pa na vishe), da ne pricham o chistachima od po 3e :roll: ... Kako mi rekoshe, oni imaju bolje snadbjevenu prodavnicu na Tushkom putu, i ja ne budi lijen, podjoh tamo... Imaju nesto veci izbor ribica, ali biljke su im takodje u jakom loshem stanju (makar ono malo sto imaju), a cijene su, naravno, iste kao i u prvoj prodavnici... Kada sam vec bio na Tushkom putu, naidjoh na jos jednu prodavnicu gdje mi je recheno da dobijaju ODLICHNE uvozne ribice za par dana (trebale su stici do sad, pa cu poci ovih dana) i da ce im cijene biti pristupachne... E sada, ne bih nesto vjerovao tome dok sam ne vidim, ali u svakom sluchaju, ne zelim da zavisim od jedne prodavnice...

    Sada me interesuje da li postoji jos neka prodavnica u Pg sa boljim asortimanom i ima li neki akvarista koji posjecuje forum i koji bi me mogao malo vishe uputiti na te adrese? Isto tako dolazi u obzir da kupim ribice iz privatnih legala, pa neka diskusija otpochne...

    Za kraj da kazem da akvarijum nece biti u funkciji jos mjesec dana sigurno, jer moram da napravim i stalak, kao i da se konachno odluchim za dimenzije... Mislim da ce biti oko stotinjak litara...
    Last edited by Igi; 17-09-05 at 00:54. Reason: .
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se tice hobby shopova po cijeloj Crnoj Gori izbor je vishe nego ocajan !!!

    Ja se inace pomalo amaterski bavim modelarstvom i prva najbliza prodavnica da ja znam se nalazi u Beogradu mada moze da se naleti slucajno i ovdje u Podgorici i to u prodavnici igracaka !!?? Raspad zivi . Cak sam se neko vrijeme palio da otvorim specijalnu radnju koja bi mogla da ponudi kvalitetniji izbor hobby zajebancija eto i npr ribica akvarijuma itd itd , ali sam se razbio od toga posto podgoricane raspale ineteresuje samo kladionica, kafici, i ogovaranje naroda .


    Inace vidjeo sam da ima na kraj Hercegovacke sa desne strane na cosku put Buda-bara da se kupi model aviona sa daljinskim upravljanjem oko 50 eura kosta . Pa se evo nesto kanim da te pare puknem da se zajebavam malo kad se proljepsaju dani ... eto toliko od mene.

    Da ako nekome konacno dune da uradi nesto povodom tog pitanja !!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dugo godina sam se bavio akvaristikom uz oca ...vise to ne radimo profesionalno samo iz hobija . Imam 7 akvarijuma u stanu od kojih najveci ima zapreminu od 500 litara. Sto se tice dobavke ribica iz inostranstva(prvenstveno Singapur,to je centar) te ribice su fantasticne ali problem je u tome kako i koliko dugo one putuju do ovde. Najcesce ih stave u obicne najlonske kese i pola njih ili ne prezivi ili crkne odje kad stigne. Znam da otac kupuje kod jednog poznanika koji dobavlja sve moguce vrste(Diskuse,Pirane...)....naravno ne stalno vec kad mu naleti. Pitacu ga ako te interesuje kako se coek zove i dje ima radnju ali cini mi se da je to nedje ispod stadiona. Ako te nesto posebno interesuje uvezi akvaristike mozes mi poslat p.m. pa da pokusam da ti pomognem.Poz
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj akvarijum ima 10L :oops: ...blame
    Open your minD

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me ne voli ribe ni da jede ni da ima u kuci :burp:
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja prije 10 dana donesoh nekoliko komada avionom iz inostranstva

    dobro su podnijele put, i super se slazu sa ostalim cimerima u akvarijumu

    Mada, koliko ja znam (nemam svoj akvarijum) sve egzoticnije ili neobicne ribice se mogu nabaviti u podgorici, ali uglavnom ne direktno u radnjama, vec prilikom dolaska nove robe u kontaktu telefonom.

    Obicno se takve ribice ne ostavljaju u radnji na prodaju, vec se prodaju poznanicima i stalnim musterijama.
    Znam vec par slucajeva da vlasnici radnji ne drze rijetke vrste jer ne zele da ih kupuju ljudi koji ne odrzavaju akvarijume, pa im ribice crkavaju svakih 7 dana.

    Zato, sprijatelji se sa nekim od njih, da vide da si savjestan u odrzavanju akvarijuma, i otvorice ti se mnoge nove mogucnosti za nabavku

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije samo problem u egzotichnim ribicama...

    Ja bih najvise uzgajao zivorotke kojih manje-vise ima u ovim prodavnicama (opet podvlachim da su uzasno skupe, jer takva ribica u Bg kosta 25-40din, a kod nas 2-4e... Realna cijena bi joj bila oko 1-2e, sto bi itekako bilo prihvatljivo)... Veci problem su opremljenosti pet-shopova, jer stalno moram da nabavljam lijekove (zavisno od bolesti, naravno), a da ne pominjem da ni u jedan shop nisam vidio porodilishte ili nesto slichno sto bi mi pomoglo kod mrijesta ribica... Isto tako JOS NIGDJE nisam vidio zivu hranu za ribice u vidu crva ili vinskih musica!!! Jos se dvoumim da li uopste da pocinjem sa svim ovim, jer nije mala para da bi chovjek mogao da baci sve na kraju (rachunam oko 100-150e)...

    Vecheras idem na Tushki put do ovog pet shopa i vidim kakvo je stanje sa ribicama i biljkama tamo, pa ako sve bude u redu, bacam se na crtanje postolja

    Makaveli, stvarno cijenim tvoju pomoc i ako se odluchim za ovaj mali projekat, siguran budi da ces dobiti po neki pm
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    stinger, slazem se sa tobom... Koliko se mogu sjetiti, prije tachno dvije godine otvorila se jedna prodavnica ljubimaca u jednoj ulichici u centru Pg, ali je zatvorena nakon 2 mjeseca, zbog velikih gubitaka

    Mislim da nasim ljudima prvo treba otvoriti par ekskluzivnih pet shopova, a onda im objasniti kako je i to stvar prestiza, mozda veca od dobrog mob. telefona, jer, postoji li veca satisfakcija i nagrada, od one kada ti se u akvarijum izlegu 20-40 ribica i shvatis da je to TO, a ne jos jedan promasheni fix u kladionicu i da je to rezultat tvoje ljubavi i paznje prema njima...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo jos jedna stvar...

    Jel moguce da ne postoji niti jedan crnogorski sajt o kucnim ljubimcima ili samo akvaristici? Na srbijanskom webu sam naishao samo na jedan LOSE uradjen sajt i to je to... Sve bitne informacije nalazim na Hr. webu i tih par sajtova su za svaku pohvalu...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zar je moguce da je ribica jos uvijek ziva? :shock:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    One prve sumnjam da su zive Ali pazi koje je to razmjere poprimilo, akvarijum se sprema, stalak se PRAVI!!!! Skup ti ovaj hobi Igi...

    Ja redovno obilazim takve radnje po inostranstvu (i obicno pitam ako kome sto treba), ne razumijem se bas previse, ali ako nesto konkretno mogu da donesem, nije problem.
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prve ribice (koje sam na poklon dobio od Makice prije vise od godinu i po), nazalost, nisu zive, ali sve je tako pochelo Sto vise chitam i sto se vise raspitujem, to mi je teze da shvatim kako su one uopste toliko i prezivjele (zadnja je pozivjela vise od pola godine)...

    Ovaj hobi je prilichno skup za pochetnike - kada moras da krenes iz pochetka, ali, kao sto rekoh prije, poslije toliko vremena chovjek nauchi sta valja, sta ne, sto mu treba, sta ne, i onda postaje sam svoj majstor ili kupuje opremu van CG gdje je mnogo jeftinije...

    Meni puno stvari treba koje bi, ja mislim, najlakse bilo nabaviti iz "vanka", ali se postavlja pitanje sta kada ti zatreba neka sitnica kod nas, a ona ne moze da se kupi u okruzenju... Zbog toga ocu dobro da ispitam teren prije nego li krenem u sve ovo...

    btw. Nocas sam bio na Tushki put do one prodavnice, ali je vec bila zatvorena (19:15h)... Pretpostavljam da cu sutra poci nesto ranije, pa javljam rezultate
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam se za to zapalio prije nekih 7-8 godina, ali mi je brzo dosadilo

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by UndertoW
    Moj akvarijum ima 10L :oops: ...blame
    Nista blame,tako se pocinje :wink: Tu ces najbolje naucit da zasadis biljku...da vidis kako uspijeva na razlicitim izvorima svjetlosti...da vidis koja se ribica sa kojom slaze(ako mogu 2 stat u taj tvoj :wink: ) , da mijenjas vodu,cistis akvarijum ,mozda mu ugradis neki manji filter ako te interesuje itd
    Igi tebi je najbolje da pocnes sa Gupijima recimo...oni su namrtvo jeftini i jako se lako mrijeste. Sto se tice "porodilista" ne treba ti nista posebno...samo drugi manji akvarijum (ja sam recimo za te potrebe koristio filter od vecih akvaruma) ili improvizujes vec nesto dje ces im pruzito snovne uslove (pumpica , hrana,grijach i sl) . Glavna funkcija zasebnog prostora za mladj je da ih ne pojedu ostale ribe inace oni ne zahtijevaju nikakvu extra njegu.
    BTW ovo sto je Iggy gore napisao je potpuno tacno...najbolje ti je da stalno kupuje kod jednog ako uplovis u vode akvaristike i sprijateljis se snjim
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ja poceh(ustvari tata) prije 15 god. ,u njega staje cak 5 ribica trenutno sa svom vegetcijom,mada je bilo i mnogo vise stanovnka kad sam drzao Gupike.E jedini problem mog akvarijuma je zeleni pokrivac-alge koji se hvata na zaidove posle izvjesnog vremena...vjerovatno zbog toga sto nemem grijac,vec se grije sijalicama 8)
    Open your minD

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo nakon mjesec dana stanje je ovako:

    -Doneshena odluka da se radi akvarijum od 200l
    -Napravljeno postolje
    -Napravljen akvarijum
    -Stijena u fazi izrade
    -Veci dio opreme stize iz Bg za 2 dana (pumpa kasni ) jer oprema koju sam kupio u oktobru meni sada NE VALJA jer sam se odluchio na 200-to litarski umjesto 100 litarski akvarijum
    -Potrosio sam preko 200e do sada, a sve je ruchne izrade (nista nije kupovano po prodavnicama osim opreme)
    -Ostalo mi je da radim neke lajsne i poklopac (sa sve strujom)
    -Rachunam da ce me akvarijum izaci oko 300eurica...

    Da li sam lud ili imam viska para? Posto ne radim i nemam prihode, onda nemam viska para, tako da je ono prvo izgleda u pitanju

    Makaveli, sad mi zaista treba pomoc

    Saznao sam par porazavajucih cinjenica tek nakon ove "gradnje"...

    1. U Pg nema da se kupi podloga za biljke (rekli su mi da ce doci i da pochnem sa izradom akvarijuma, ali sada nema)...

    2. U Pg ne mogu da se kupe biljke (copy/paste gornje zagrade... U shopovima kazu da ih dobavljaci uslovljavaju naruchivanjem ogromne kolichine biljaka, koja njima vecinom propadne)...

    3. U Pg ne mogu da kupim kvarcni pijesak (bar niko nije znao da mi kaze gdje ga mogu kupiti) koji mi je itekako potreban...

    4. U Pg nema mora, pa sad moram ic na primorje po morski pijesak, a do sad nisam morao ni auto palit

    Ovu cetvrtu cinjenicu cu i da prebolim i shvatim, ali ove prve tri nikako ne mogu...

    Na jednim SR forumima, ljudi su mi ponudili da mi posalju komplet ribice i biljke za akvarijum za DZ, ali je problem transporta Ne mogu nikoga toliko da izmaltretiram za to, a na ovih 300e ne mogu da dodam povratnu avionsku kartu do BG-a nikako...

    Ako postoji bilo koji akvarista u Pg koji ima nesto bilja za rasad i podloge ili zna gdje mogu nabaviti kvarci pijesak, zamolio bih ga da mi se javi putem PM-a, maila ili jednostavno postuje na ovaj topic... Naravno, ne trazim nista za DZ, ali sta ce mi akvarijum bez biljaka

    Inache, planiram pustanje akvarijuma u rad za nekih 7 do 10 dana... Moram jos da testiram silikon, sredim stijenu, poklopac, struju, montiram opremu, ostavim vodu par dana da ispari hlor, pa tek onda da pochnem formiranje... Prve ribice ce zaplivati tek kroz 20-tak dana... Barem se nadam
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    D&G
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tachno cu i ja pochet ovim sportom da se bavim... (ponovo). Nekad sam ih imao i dugo ih drzao ( NE ja nego brat ) sjecam se al se nisu dugo zadrzale mojom zaslugom (sto zna dijete )... Ali evo se i ja kanim ima dvije godine sve planiram da pochnem, da ne prochitah ovo kako se Igi zalozio da napravi to nebi ni meni padalo na pamet... E tako onda chekam prvo Igi-a da osposobi svoj pa cu ja uchit od njega...
    JeBe Se MeNi Za PiNk TeLeViZiJu!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja vodim jedan "dnevnik" (ako mogu tako da ga nazovem) na drugim forumima sa planovima i nachinom izrade, u kome se takodje nalazi sto me koliko koshtalo...

    Kada sve profunkcionise, napravicu mali tutorial sa sve slikama...

    To je sad najmanji problem, nego da vidimo dje cu nac ovo sto mi sad treba
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    D&G
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo sam i ja pocheo sa pripremam ali onim najvaznijim ( skupljam sredstva )...
    JeBe Se MeNi Za PiNk TeLeViZiJu!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nocas se napunio vode i testiraju se spojevi... To traje par dana, i onda se skroz prazni i pochinje naseljavanje akvarijuma...



    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pijesak za podlogu mozes iz Morache da uzmes...ja sam redovno onamo dje je Tvrdjava isao i donosio odatle...ne treba ti morski nista. Za biljke cu pitat Oca dje ih nabavlja mada ako se organizujemo mozda ti mogu i dat par komada da ti to presadis (ako ne nadjes nigdje drugo) mada akvarijum je solidne velicine i za njega ti terba puno bilja.Ako ne nadjes dosta zivog mozes za prvu ruku vjestacko ubacit cisto radi vizuelizacije. Sve ce se to lako zavrsit ali stvar koja mene brine je to sto na slici ne vidim pregradu za filter ? Dobro moze se i to dodat ali nebi valjalo da si pukao pare za neki gotovi filter jer na ovoliku kolicinu vode ma kolko bio dobar ne moze bit adekvatan a i pretpostavljam da su skupi. Curi li ti voda dje? Trebao si slikat stalak i poklopac da vidimo ali ajd nema veze Ako ja zaboravim ovo da ti pitam posto se sa Ocem ne gledam precesto u zadnje vrijeme od svojih i njegovih obaveza ti mi slobodno posalji p.m da me napomenes. Slobodno
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nisam htio da opterecujem topic sa ostalim slikama... Imam slike stalka (metalne konstrukcije) + obloge i na kraju finalan rad... Ali se dosta vidi i na prvu sliku...

    Poklopac i ukrasne+sigurnosne lajsne cu vjerovatno da radim u ponedeljak, a akvarijum za sad ne curi (da kucnem u drvo, pa se ustanem i pljunem 3x.. btw. nisam sujevjeran, ali sam vecheras prosuo lavor od 3l, pa znam sto napravih, a ne 200l da se nadje na laminat )

    Sto se spoljasnjeg filtera tiche, odluchio sam se krenem u pochetku bez njega, kupvsi atmanovu potapajucu pumpu od 1200l/h (6 puta prochisti vodu iz akvarijuma na sat) sto je dovoljno dok se ne stvori neka bio ravnoteza... Sto mislis zasto sam napravio 25cm siri stalak od akvarijuma? Ako bude potrebe kasnije, spoljasni filter ide iza akvarijuma, a tamo ga necu tesko sakriti...

    Chim zavrsim SVE poslove vezane za akvarijum i zalijepim stijenu + ostale sitnice, onda cu JOS JEDNOM da obidjem sve shopove po CG, kupim bilja sto imaju i cimam te na PM ako ne budem imao dovoljno...

    Hvala and stay tuned ^^
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E da.. Jos ovo.. Ja sam htio morski radi tamnije boje (posto pravim veliku morsku stijenu), a nisi mi odgovorio imas li nesto podloge za biljke i sto tvoj otac koristi kao podlogu? Mora da nesto stavlja ispod pijeska...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U moj desetolitarski je cisti morski pijesak,prokuvan vishe puta,i zelenilo prosto buja,ne mogu stic da ga potkresem.


    p.s.Da li je neko imao problem sa puzevima u akvarijumu??Ja sam ih jednom >dobio< sa biljkama,i iztrijebio ih tek nakon par godina,stvarno losa zavrzlama :roll:
    Open your minD

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi
    E da.. Jos ovo.. Ja sam htio morski radi tamnije boje (posto pravim veliku morsku stijenu), a nisi mi odgovorio imas li nesto podloge za biljke i sto tvoj otac koristi kao podlogu? Mora da nesto stavlja ispod pijeska...
    Evo i mene posle duze pauze :smile: Prvo da odgovorim na pitanja :Ne koristi nista kao podlogu vec su biljke uspijevale i na obicnom sljunku. Mnogi ljudi koriste treset ali to je vec stvar izbora. Drugo sve one biljke koje sam ti pominjao su vremenom zamijenile vjestacke odnosno plasticne (eto kolko se ja okrecem na njih kad nisam to primijetio ali nemam vremena nazalost) i isto sto si mi ti rekao rekao mi je i on ....dakle do bilja se jako tesko moze doci u Pg tako da ces morat malo vise da se raspitas ili da narucis nedje sa strane....zao mi je sto ti nisam od pomoci po tom pitanju. Dokle si stigao sa akvarijumom...kako napreduje? Ima li koja fotka mozda?
    BTW Bojim se da cu ponovo otvoriti ovaj topic ko zna kad tako da ako imas neka pitanja slobodno posalji p.m.
    Pozdrav
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

Page 1 of 46 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Akvaristika: prodaja, razmjena, pokloni ...
    By Iggy in forum Kućni ljubimci
    Replies: 78
    Last Post: 20-07-12, 03:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •