Results 1 to 25 of 25

Thread: ... kad gledamo u istom pravcu u razlicito vrijeme...

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ... kad gledamo u istom pravcu u razlicito vrijeme...

    "Ali, iako sam siromashan imam svoje snove
    Razastreo sam svoje snove pod tvoja stopala
    Hodaj nezno jer hodash po mojim snovima"...
    al sta ako taj neko kasno se sjetio da svoje snove prostre pod vasa stopala ...sta ako je to uslijedilo nakon sto vas je povrijedio/la nekih svojim postupcima ako je predhodno on/ona nesmotrno pogazili vase snove... kako se nosite sa tim oziljcima ... i s onim sto je sad pred vama?

    Jos ajde da domamo situaciju stvar je zeznuo on ili ona u malo ozbiljnijem stadijumu ...brak ... a i djeca su tu ...
    Last edited by vikky; 27-01-11 at 20:06.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako se nosimo sa tim "oziljcima"?pa i nemamo neki izbor sem da ceramo dalje.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    kako se nosimo sa tim "oziljcima"?pa i nemamo neki izbor sem da ceramo dalje.
    Mislis u oba slucaja i da ti znaci i da ti ne znaci ceras dalje... ?
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    s obzirom da imam osjetljivu kozu...i da lako dobijam modrice i oziljke...pazim kome dajem da mi gaze po snovima <3

    a ako vec budem toliko nesmotren i dozvolim toj rospiji ( koja puci usne i samo zeli moj novac)
    da pogazi moje veliko srce - najbolji lijek je procitati dobru knjigu ispred kamina, popiti toplu chokoladu...ili napraviti lazni profil na fb i odraditi joj dobar burn.

    Sto bi rekla jedna velika osoba - 'Pronadji svoj zivot i svoje sopstvene ideje i budi original a ne samo puka kopija. Ostvaruj sebe kroz sebe a ne kroz tudje ideje i zamisli'

    <3 <3
    Last edited by Artemis; 27-01-11 at 19:55.
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa eee necu se upucat',kao sto rekoh,nemas neki izbor,moras dalje cerat'
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Sebično pitanje - zašto bi iko svoje snove pod nečija stopala stavljao?

    Nesebično pitanje - zašto bi iko natovario toliku odgovornost na nekoga stavljajući svoje snove pod njena/njegova stopala?


    Nije uvijek dovoljna dobra volja, kompatibilnost, iskrenost osjećanja i tako dalje. Tajming je podjednako bitan. Kao što i naslov teme govori.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos ajde da domamo situaciju stvar je zeznuo on ili ona u malo ozbiljnijem stadijumu ...brak ... a i djeca su tu...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako su djeca u pitanju to je vec druga prica.ali bolje za djecu da se roditelji razvedu nego da djeca trpe vike i svadje po kuci.i kad su djeca u pitanju nije bitno ko je koga zaebao,bitni su ONI(nevina stvorenja),i da ne nose za sobom cijeli zivot neke traume.i bolje je za djecu da se roditelji razvedu i da ostanu u "dobrim" - prijateljskim odnosima...zbog njih.pa na kraju i *ebes ko je koga zaebao,to tada vise nije bitno.djeca vazda trebaju da budu na PRVO mjesto.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Ako je kasno onda je kasno za bilo sta sto ce se ticati daljeg razvoja nase veze ili odnosa,pri tom ne mislim da je u slucaju emocija kasno i ukoliko se nesumice desilo da nas je necim povrijedio(tipa bio je hladan i nezainteresovan kad je trebao da bude topao i posvecen) pa jos se nesto moze pokusat spasiti,jer nekad neko malo pozuri sa svime a neko malo kasnije progleda pa se bas i ne nadju u isto vrijeme....Uopste pruzanje sance nosi dosta truda kod onog ko nas je povrijedio da se sve dovede u red...Takodje je i pitanje koliko je ta rana teska jer nekad i uz sav trud vise nikad nista ne moze biti isto...
    Ponekad najlakse povrijedimo one koje volimo.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nije uvijek dovoljna dobra volja, kompatibilnost, iskrenost osjećanja i tako dalje. Tajming je podjednako bitan. Kao što i naslov teme govori.
    Nije bitan već mozda i najbitniji

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrlo tesko pitanje i jos tezi odgovor. . .
    Svi imamo neki prag bola koji trpimo,kad se to predje ni zvijezde s neba nisu dovoljno dobre da se to izlijeci.
    Mada da to kazem iz ove druge perspektive,ja sam od ovih sto kasno skontaju neke stvar i zbog nekih nazovi "trauma" iz predhodne veze propustila nekog ko je mozda bio idealan,al sam to shvatila onda kad vise nije bilo povratka. . .
    svi se nekad nadjemo u nekoj od ovih uloga i dobro je kad se to skonta na vrijeme,inace sve ostane samo zal za necim neostvarenim. . . I to za obje strane,jedna zali sto je povrijedila nekog i propustila nesto vrijedno truda,a druga sto je bila povrijedjena i ne moze preci preko toga. . .
    ". . . Jer kad neko ti da svoje sne
    ti moras da znas da stvarno voli te. . ."
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kazhu bolje bolan kraj nego bol bez kraja... A ko ostane u takvoj vezi... to ga ceka.
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ljudi jedan dio zivota uzivaju u u stvarima zbog kojih im se partner svidio,a drugi dio zivota pokusavajuci da ih iskorijeni...meni se chini da ljudi bash olako shvataju veze i brakove bar koliko vidim iz postova...imam utisak da vecina ljudi(ovdje) ima neki stav kao da im partner ne svije napravit neku krupnu gresku inache je odmah otpisan,ne moze se prec preko toga.da li stvarno mislite da je osoba u stanju da NE napravi krupnu gresku za recimo jedan prosjechan brak od 30 godina(krupne greshke : prevara,zapostavljanje zene ili djece,neodgovornost,alkohol,kocka,droga etc).Mislim da je krupnija greshka ostaviti tu osobu bez mogucnosti da pokaze da je zaista shvatila gdje grijeshi.Chini mi se da tu vishe utichu spoljni faktori(Vidji magarca,prevarila ga a on joj oprostio kind of thing) i strah zigosanja od zajednice kao mekushca,budalu,glupana/achu i slichno.... Neshto ne mislim da je osobi (bilo m ili z) koja npr prevari u braku posle 20 godina(naravno, ne mislim da afere dje su ljudi po vishe godina sa drugom/im vec na neshto poput 1night stand) nemoguce oprostiti "izlet" ako je za 20 godina sve bilo skoro pa savrsheno.Ili da usled neke krize on/ona propije a vi trazite razvod uz minimalan napor koji ste ulozili da promijenite neshto...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi su na prekidac vecinom pa ono i u dobru i u zlu... je stalo na u dobru
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  15. #15
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    teskih stvari i odluka ima u zivotu... ako ti neko trazi drugu sansu da ti ostvari te snove i ako ti zelis da pruzis drugu sansu... onda naravno da treba pokusati dalje. Drugu sansu da, trecu ne. Ja sam se pripremila na moguce neuspehe neke u zivotu ali je isto tako neuspeh manji ako uspes da ostanes cist pred sobom i tim drugim posle svega.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    a zasto drugu da a trecu ne?!
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    You fool me once shame on you... you fool me twice shame on me?
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato sto ako ne umes da iskoristis sansu do koje ti je toliko stalo neces umeti nikad.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oljce odlicno receno!
    e sad Devlish nije sve bas u tome sta ce reci okolina,ima i toga u velikom broju slucajeva,ali isto tako ima i onog gubitka povjerenja. . .
    nije sve tako bajno i sjajno uvjek,ali opijanje ili ne daj Boze nesto jos gore,nista nece popraviti i po meni tome pribjegavaju osobe bez karaktera,a takve i nisu bas idealni partneri.
    ne kazem da im ne treba pruziti sansu da se promjene i pokusati im pomoci,ali ako se ta sansa prokocka. . . Jbg. . .
    a sto se prevare tice dolazi do vec pomenuh nepovjerenja,taj sex za jednu noc,ajd ok desi se,al ne mora da se sazna za to,potrudis se fino i to ostane tvoja intima,ako se sazna,ja znam da makar ja svom muzu vise ne bi mogla vjerovati u potpunosti,vjerovatno bi mu to oprostila,ali bi me taj crv sumnje da ce se to ponoviti izjedao do kraja i samim tim bi taj brak bio osudjen na propast. . .
    Tako je bar po meni i iz mog iskustva. . .
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    nisam ja rekao da nema,samo da ljudi olako shvataju te velike zivotne prepreke i skoro pa da se ne pokushavaju boriti sa njima na nacin koji bi trebalo.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Zato sto ako ne umes da iskoristis sansu do koje ti je toliko stalo neces umeti nikad.
    ta indukcija mi nije baš najjasnija
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    izvinjavam se na offu, ali imam utisak da svi pričate o 10 različitih stvari koje baš i nemaju veze sa temom niti jedna sa drugom.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Zato sto ako ne umes da iskoristis sansu do koje ti je toliko stalo neces umeti nikad.
    A opet neko kasno i ukapira da mu je do nekog stvarno stalo i tek kad to izgubi postaje svjestan koliko mu taj neko znaci ...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prije nego izgubi samo pretpostavlja koliko mu neko znaci, ali kad izgubi onda to pouzdano sazna. Narod kaze potonja pamet sarovu pod rep ali...

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    A opet neko kasno i ukapira da mu je do nekog stvarno stalo i tek kad to izgubi postaje svjestan koliko mu taj neko znaci ...
    Ovo se i meni desilo prije dosta godina sa jednom osobom koja mi znači mnogo kao prijatelj, ali eto, nekako smo se *desili* u pogrešno vrijeme. Šteta...
    kako nas neke stvari povrijede oštro i prođu, a neke ostanu naša tiha patnja za dugo, dugo...

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Prije nego izgubi samo pretpostavlja koliko mu neko znaci, ali kad izgubi onda to pouzdano sazna. Narod kaze potonja pamet sarovu pod rep ali...
    Tačno. U životu je najbitnije prepoznati sreću. Kažu, i najteže...
    Last edited by kuglica; 13-02-11 at 00:37.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kruzni tok i sve gluposti sto narod radi na istom...
    By Kinder Jaje in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 63
    Last Post: 25-08-09, 10:30
  2. Info: Koliko kosta avionska karta iz BG za PG (u 1 pravcu)
    By volimdakucam in forum Ostali oglasi
    Replies: 27
    Last Post: 09-05-09, 18:45
  3. lyrics - da li u istom koshu sa "klasicnom" poezijom?
    By getaway blues in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 6
    Last Post: 01-11-07, 23:15
  4. Ovo nije Topic sa istom temom - HELPDESK
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 18-08-05, 21:18
  5. „POBJEDA” SAZNAJE: SNP I GRUPA ZA PROMJENE NA ISTOM ZADATKU
    By Guzlar in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 03-04-04, 00:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •