Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 63

Thread: Endokrinolog u Podgorici ?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Endokrinolog u Podgorici ?

    Tražila sam ali ne uspjeh da nađem temu o tome.
    Dakle, kako i naziv teme kaže , potreban mi je kontankt nekog dobrog endokrinologa. - PRIVATNA PRAKSA. Prilikom ultazvuka vrata zbog prehlade nezainteresovani alkoholisani doktor u domu zdravlja u Nikšiću mi je rekao da imam nešto od 7 mm na štitnoj, pa bih da odradim hormone i vidim šta je to nešto .
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala. Još neko? Vaša iskustva...
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Djogo je 100% dobar,ja ga obozavam,toliko je temeljan i voljan da ti se posveti chitav sat i onda sve da ti objasni,pa i 3x... Sve preporuke za njega!!!

  5. #5
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo,otidji kod izabranog doktora,traži uput za laboratoriju,uradi,TSH,TF4,sa tim nalazima i snimkom ultrazvuka štitne,otidji kod izabranog doktora i insistiraj na uput KBC za pregled u endokrinološkoj ambulati (dr.Djogo) evo ti i tel ambulate,020412377,pa se informiši treba li ti uput za ambulatni pregled.
    Ako ti je ovo napor,ti fino privatno kod Filipovića đe Đoko ordinira

  6. #6
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko ne pominje doktorku Boskovic? Radi u KBC i u Codri. Znam da je jako trazena... Ili Vera Popovic iz Bg, ona je najbolja za stitnu, dolazi u Budvu da ordinira. Naravno, hormoni se rade u KBC.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad mi je prijateljica jako preporučila doktora Ranka Kadića ali nemam pojma gdje je njegova ordinacija niti mogu da nađem kontakt na netu...Anyone?
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  8. #8
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne muči se,sa nalazom ultrazvuka i hormona(tsh i tf4 radi ama bash svaka laboratorija) pravac kod endokrinologa,ne pravi u svojoj glavi slučaj da si u konzilijum,jer ti sigurno nije ništa,ali se valja pregledati

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahah, ma ja sam računala da to sve odradim kod tog jednog enodkrinologa, da ne idem na sto mjesta .
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  10. #10
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda mozes u Codru i nalaze i pregled, ali najpouzdaniji rezultati su u KBC-u. Ja radim nalaze u KBC-u, a preglede kod Olivere Boskovic u Codri i to zakazujem dvije nedelje unaprijed. Stitnu sam operisala zbog cvorica prije 7 godina.
    Last edited by Biljana; 15-01-11 at 23:52.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biljana View Post
    Mozda mozes u Codru i nalaze i pregled, ali najpouzdaniji rezultati su u KBC-u. Ja radim nalaze u KBC-u, a preglede kod Olivere Boskovic u Codri i to zakazujem dvije nedelje unaprijed. Stitnu sam operisala zbog cvorica prije 7 godina.
    Moja tetka ide kod doktorice Boskovic, radi u KBC, odradis tamo sve snimke vrata. Dva pita mjesecno dolazi i u Herceg Novi u jednu privatnu ordinaciju.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Olja Boskovic je najbolja

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Prof Svetozar Damjanovic,Beograd.
    Tu mi je majka zavrsila posa,nakon neslavne epizode i 3 kila pogresnih terapija sa cg-vrachevima.

    E da,evo tr br Kadiceve ordinacije
    020/243937
    Last edited by Sidewinder; 16-01-11 at 11:07.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Rekli su mi, ali nijesam lično probala, da je dr Nenezić više nego fantastičan dijagnostičar kad je štitna u pitanju, a on radi, valjda, na klinici Filipović, i on je radiolog, tj. radi ultrazvuk štitne, ali nepogrešivo i vrlo temeljno sve ispregleda, posle, vele, možeš sa njegovim nalazom kod endokrinologa.

    Dalje, za dr-a Kadića sam takodje dobila samo riječi hvale od rodjake koju su liječili, prvo Bojović, pa onda neki drugi endokrinolog (neću da ga imenujem jer nijesam sigurna, pa da ne kudim napamet), ali je žena došla na 20 kg od štitne, nervoza i svi problemi koje nosi bolesna štitna žlijezda, hormoni su joj ludovali, i ovo dvoje su je slali na Zlatibor, pa joj davali neku terapiju od koje je zamalo završila karijeru, pa je spremali za operaciju, i onda je slučajno pošla kod dr. Kadića koji je inače specijalista nuklearne medicine i koji joj je dao fantastičnu terapiju i bukvalno joj spasio život, a operacija nije potrebna!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala svim,a sjutra zovem dr Kadića, pa ću da vidim za dalje. Super ste . Pored tog čvorića od 7 mm imam užasne oscijalicje u raspoloženju i premor pa mi kažu da provjerim hormone i sve to...
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  16. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li neko zna da li se u PG mogu naći tablete THYBON.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    evo da se javim i kažem da sam silom prilika i ja morala da posjetim dr Kadića...vrlo sam zadovoljna prijemom, njegovim odnosom i komunikacijom sa mnom, a za tri mjeseca (ili možda ranije) ću vam reći koliko sam zadovoljna terapijom koja mi je propisana.

    Bilo kako bilo, već neko vrijeme mi hormoni prave havariju u organizmu, zalud sam se žalila izabranome nije me šljivio 2 % no je na sprdnju obrta moju muku, tako da sam bila prinudjena da drugim kanalima sasvim SAMA sebi organizujem nalaze hormona i krvnu sliku, i mašala, imalo se što vidjeti!
    Ono što sad znam jeste da ću izgleda cijelog života morati da budem na terapiji, ali samo kad se otkrio uzrok mojih problema, pa veliki posao
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja imam problem sa hipotireozom na eutyroksu sam dva mjeseca TSH super reagujje na terapiju
    al s obzirom da mi sve to stvara problem zvani "neplodnost" interesuje me da li u crnoj gori ima neko ko se bavi oblašću
    ginekološke endokrinologije, odnosno reproduktivni endokrinolog??
    Inace sa dr Djoom sam zadovoljna izvanredna ljekar i covjek...al sad mi treba pomoc druge vrste

  19. #19
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cocacolica View Post
    ja imam problem sa hipotireozom na eutyroksu sam dva mjeseca TSH super reagujje na terapiju
    al s obzirom da mi sve to stvara problem zvani "neplodnost" interesuje me da li u crnoj gori ima neko ko se bavi oblašću
    ginekološke endokrinologije, odnosno reproduktivni endokrinolog??
    Inace sa dr Djoom sam zadovoljna izvanredna ljekar i covjek...al sad mi treba pomoc druge vrste
    JA sam to rijesila sa dr. Boskovic. A Pedja Jovovic je ginekolog/endokrinolog.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    313
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li neko u kojoj ordinaciji u budvi dolazi vera popovic brkic? bilo kakav info je dobro dosao....

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    evo da se javim i kažem da sam silom prilika i ja morala da posjetim dr Kadića...vrlo sam zadovoljna prijemom, njegovim odnosom i komunikacijom sa mnom, a za tri mjeseca (ili možda ranije) ću vam reći koliko sam zadovoljna terapijom koja mi je propisana.

    Bilo kako bilo, već neko vrijeme mi hormoni prave havariju u organizmu, zalud sam se žalila izabranome nije me šljivio 2 % no je na sprdnju obrta moju muku, tako da sam bila prinudjena da drugim kanalima sasvim SAMA sebi organizujem nalaze hormona i krvnu sliku, i mašala, imalo se što vidjeti!
    Ono što sad znam jeste da ću izgleda cijelog života morati da budem na terapiji, ali samo kad se otkrio uzrok mojih problema, pa veliki posao
    pa da potvrdim, na terapiji sam "eutirox"-om i super se osjećam idem na kontrole kod dr Kadića i sve preporuke za njega kad je štitna u pitanju
    p.s. moram reći, pošto privatno idem kod njega i pošto poštujem svaku preporuku za kontrole i UZ snimanja kod njega, da me se duboko dojmilo to što čovjek samo i jedino ono što smatra naophodnim radi i kontrole prilično rijetko zakazuje a mogao je slobodno svaka tri mjeseca, ja bih poslušo dolazila i ostavljala pare za to!
    Prvi pregled u junu 2011.
    kontrola u septembru 2011.
    sledeća kontrola u maju 2012.
    i zakazana kontrola u decembru 2012. i to zato što mi je malo podigao dozu pa da provjeri...
    inače, samo prvi put UZ i više nijednom, a košta 30 eura...a mogao je svaki put, ja bih uradila
    Last edited by zvoncica; 06-09-12 at 18:40.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cula sam da je dr Jovovic odlican.
    dva i dva su tri

  23. #23
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    313
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gdje on radi privatno?

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pošto imam namjeru da pođem do izabranog doktora i tražim da mi da uput za laboratoriju kako bih uradio nalaze hormona (ako je moguće svih ili kako već), interesuje me koliko se čeka u KBC da se urade hormoni tj. ima li tu nekog zakazivanja i u čemu se sastoji tj. kako se uopšte vrši ta analiza hormona (pretpostavljam da se vadi krv)? Ima li tu nekog npr. snimanja (posebno kada je riječ o štitnoj žlijezdi)? Jel izabrani doktor određuje analize kojih hormona ćeč uraditi ili ti tražiš? Jel se posle s tim nalazima zakazuje kod endokrinologa ili gdje već i da li se tu ponovo čeka neko duže vrijeme da se dođe na red? Koliko bi me koštalo da odem kod privatnika s tim nalazima iz KBC-a? Jel dr. Đogo za sve hormone ili samo za štitnu žlijezdu?
    Last edited by Son Goku MNE; 22-04-13 at 17:05.

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    endokrinolog bi trebao da bude stručnjak za sve hormone.
    Hormoni se kontrolišu tako što izvadiš krv u KBC-u, u njihovoj laboratoriji, a nalazi su gotovi za 2-3 dana, ukoliko imaju te supstance koje su im potrebne za analize.
    Koliko znam svi hormoni se tako rade, putem krvi... ako imaš smetnje zbog štitne, ti onda to i kaži dr-u i on će ti dati da uradiš TSH, t3 i t4 i to ti je to...sa tim nalazima ideš endokrinologu na čiji pregled se čeka poprilično...bar je bilo kad sam ja prvi put htjela da zakažem (više od mjesec sam trebala da čekam, a jako sam se loše osjećala) pa sam onda lijepo pošla privatno kod dr Kadića, koji je inače specijalista Nuklearne medicine, pogledao je nalaze, uradio UZ štitne i dao odgovarajuću terapiju. Pregled je 30 eura, UZ isto toliko, ali ono što je istina jeste da dr Kadić ne radi UZ ako nije potrebno, tako da preporučujem

    EDIT-evo čisto da znate da se nuklearna medicina bavi i ovom djelatnošću:

    Dijagnostika i liječenje bolesti štitnjače


    • Scintigrafija štitnjače (99mTc pertehenat, J-131, 99mTc MIBI)
    • Scintigrafija cijelog tijela s J-131
    • Postterapijska scintigrafija s J-131
    • Laboratorijsko ispitivanje hormona štitnjače, tireotropina i tireoidnih antitijela
    • Ultrazvučno ispitivanje štitnjače i ciljana punkcija vođena ultrazvukom
    • Radiojodna terapija Gravesove bolesti, toksičnog adenoma i toksične nodozne strume
    • Radiojodna terapija diferenciranog raka štitnjače
    Last edited by zvoncica; 23-04-13 at 20:25.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. BJJ U Podgorici
    By karadaglija in forum Ostali sportovi
    Replies: 12
    Last Post: 02-11-10, 08:22
  2. NLO (UFO) u Podgorici
    By djuke in forum Centralni
    Replies: 50
    Last Post: 05-10-09, 00:08
  3. Što se čita u Podgorici ... ?
    By mito61 in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 13-02-07, 11:30
  4. Oli Ren u Podgorici
    By Sthlm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 21-04-05, 16:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •