Results 1 to 20 of 20

Thread: Neregistrovan automobil

  1. #1
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Neregistrovan automobil

    Ako neko zna, provjereno, koja je kazna ako vozish neregistrovano auto.
    imam raspad auto i ne isplati mi se da ga registrujem, a vozio bih ga tuda po gradu neregistrovanog,
    e sad, meni ne smeta ako me uhvate da mi oduzmu auto, to mi je najmanji problem, neka im ga, nego da me ne kazni josh shto dodatno pored toga???
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Visi elektriskie View Post
    Ako neko zna, provjereno, koja je kazna ako vozish neregistrovano auto.
    imam raspad auto i ne isplati mi se da ga registrujem, a vozio bih ga tuda po gradu neregistrovanog,
    e sad, meni ne smeta ako me uhvate da mi oduzmu auto, to mi je najmanji problem, neka im ga, nego da me ne kazni josh shto dodatno pored toga???
    Najbolje je da pogledaš zakon, a Zakon o bezbjednosti saobraćaja na putevima iz 2005. kaže u članu 305:

    Član 305

    Novčanom kaznom od 50 do 150 kazniće će se za prekršaj:

    ...

    48 ) vozač koji u saobraćaju na putu upravlja motornim vozilom, odnosno vozilom na motorni pogon i priključnim vozilom koje nije registrovano (član 266 stav 1);
    49) vlasnik koji nadležnom organu ne vrati registarske tablice vozila kome nije produžena registracija ni poslije 30 dana od isteka važenja registracije (član 267 stav 4) ili koji ne odjavi vozilo ili ne prijavi promjenu podataka upisanih u saobraćajnu dozvolu u roku od 15 dana (član 267 stav 5);
    50) vozač koji u saobraćaju na putu upravlja motornim, odnosno vozilom na motorni pogon i priključnim vozilom poslije isteka važenja saobraćajne dozvole, odnosno potvrde o registraciji (član 270 stav 1);
    51) vlasnik vozila ili vozač kome je vozilo povjereno na upravljanje ako daju drugom licu vozilo koje nije registrovano, kao ni vozilo kome je isteklo vrijeme važenja saobraćajne dozvole, odnosno potvrde o registraciji izdate za to vozilo (član 270 stav 3);
    52) vozač koji u saobraćaju na putu na vozilu koristi registarske tablice suprotno članu 280 ovog zakona;

    Za prekršaj iz stava 1 tač. 2, 7 do 11, 13 do 22, 34, 36 do 40 i 52 ovog člana vozaču se, pored novčane kazne, određuju - tri kaznena boda, a za ostale prekršaje iz stava 1 ovog člana, osim za prekršaje iz tačke 40, određuju se - dva kaznena boda.

    Ako je prekršajem iz stava 1 ovog člana izazvana neposredna opasnost za drugog učesnika u saobraćaju ili prouzrokovana saobraćajna nezgoda, učiniocu će se, pored kaznenih bodova iz stava 2 ovog člana, odrediti dva dodatna kaznena boda.

    Za prekršaj iz stava 1 tač. 2, 7, 9, 14, 15, 17 do 19, 21 do 24, 36, 38 do 50, izuzev tač. 41, 53 i 54 stav 1 ovog člana, vozaču ili vozaču-instruktoru će se uz kaznu izreći i zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 30 dana do tri mjeseca, a za ostale prekršaje iz stava 1 ovog člana, ova mjera se može izreći u istom trajanju.

    Za prekršaj iz stava 1 ovog člana, kojim je izazvana neposredna opasnost za drugog učesnika u saobraćaju ili prouzrokovana saobraćajna nezgoda, učiniocu će se izreći zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od tri do šest mjeseci.


    Kad se sve sabere avantura voženja neregistrovanog vozila može da košta maksimalno 150 eura, 4 kaznena boda i šest mjeseci zabrane upravljanja motornim vozilom.
    Last edited by nihil; 11-01-11 at 11:50.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  3. #3
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala hvala
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ili će ti oduzet auto ili vozačku zavisi na koga nasrneš
    ....love is in the air....

  5. #5
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Cetinje-Podgorica
    Posts
    3,111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by lovergirl View Post
    ili će ti oduzet auto ili vozačku zavisi na koga nasrneš
    Mozda nece nista od toga,ako se snadje..
    " Ko te kara,nek ti piše pjesme! "


  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Quote Originally Posted by Visi elektriskie View Post
    Ako neko zna, provjereno, koja je kazna ako vozish neregistrovano auto.
    imam raspad auto i ne isplati mi se da ga registrujem, a vozio bih ga tuda po gradu neregistrovanog,
    e sad, meni ne smeta ako me uhvate da mi oduzmu auto, to mi je najmanji problem, neka im ga, nego da me ne kazni josh shto dodatno pored toga???
    Pada kisa, tebi zamagljeni prozori jer je auto raspad pa nemas odmagljivanje pomocu klime, zuris jer je guzva po gradu, a neki pajser ispred tebe legne na kocnicu da ne udari drugog pajsera ispred sebe, ti smotas lijevo i na kocnicu, dobijes skije, klepis ga odozad, slomis mu stop svijetlo, branik i sl... Dodje policija, ti neregistrovan, osiguranje ti ne placa njegovu stetu, pa moras da iskesiras covjeku vise para za njegovu stetu nego sto kosta tvoja lamina koja vise ne moze ni da se vozi... Usput popijes kaznu, oduzmu ti dozvolu i tako...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  7. #7
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ili se ne desi nishta i ja vozim auto par mjeseci, koliko mi je potrebno do novog
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ili falsifikuješ saobraćajnu pa voziš koliko hoćeš, ali rizikuješ više...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #9
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    560
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a za voznju bez polozenog vozackog ispita???

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,809
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja evo već 20 dana sam neregistrovan i ne planiram da registrujem auto a vozim se svuđe, pa i po primorju.


  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    ili falsifikuješ saobraćajnu pa voziš koliko hoćeš, ali rizikuješ više...
    ela pa provjere na Motorolu i direkt Spuz..
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Pada kisa, tebi zamagljeni prozori jer je auto raspad pa nemas odmagljivanje pomocu klime, zuris jer je guzva po gradu, a neki pajser ispred tebe legne na kocnicu da ne udari drugog pajsera ispred sebe, ti smotas lijevo i na kocnicu, dobijes skije, klepis ga odozad, slomis mu stop svijetlo, branik i sl... Dodje policija, ti neregistrovan, osiguranje ti ne placa njegovu stetu, pa moras da iskesiras covjeku vise para za njegovu stetu nego sto kosta tvoja lamina koja vise ne moze ni da se vozi... Usput popijes kaznu, oduzmu ti dozvolu i tako...
    Zaključak nemoj voziti po kiši ;-)

  13. #13
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ove kaznice: preticanej preko pune, vozhenje u alkoholisanom stanju, vozhnja neregistrovanog automobila, to ne spada nishta u krivichna djela?
    valjala bi mi ta potvrda da nisam krivichno osudjivan, pa me zanimalo samo spadaju li ovi prekrshaji u tu grupu?
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa kao sto si i sam napisao, to su (saobracajni) prekrsaji, a ne krivicna djela....
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,309
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Aj kad se već pita da i ja pitam:
    Kazna za vožnju bez vozačke?:
    Da li oduzmu auto?Prolazim bez problema sa izgovorom "zaboravio sam je kući"?Dam 10-20 eura panduru i on me pusti?Provjere u stanicu da mi je oduzeta i onda mi zabrane da je podignem narednih 2 godine i još me globnu sa jevrićima?

  16. #16
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ajde Emp brate, dacu ti ja recept.

    Situacija br. 1: Murijas je stariji coek. Fataj ga na foru djece, kao djeca zaturila nedje, ovo ono...

    Situacija br. 2: Murijas je mladji momak. Fataj ga na foru riba. Kao bio si nedje s ribom, i kod nje ostala u gacice vozacka tvoja...

    Situacija br 3: Murijas je bas tezak, i ne odustaje. Izvadi clansku DPS-a i pokazi mu, to je zamjena za vozacku...

    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,309
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Auu...a što ako ne pali ništa od toga?
    Koja je kazna

  18. #18
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Zetatrans
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  19. #19
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I za voznju bez vozacke dozvole, kao i za voznju neregistrovanog auta kazna je novcana. Ako policajac napise prijavu stize se do Sudije za prekrsaje, pa pored kazne zbog ucinjenog prekrsaja placaju se i troskovi prekrsajnog postupka.
    S time sto su sudije blaze i tolerantnije prema neregistrovanom vozilu, nego prema voznji bez polozenog ispita.
    Drugi put kad "posjetis" sudiju za prekrsaje zbog voznje bez polozenog vozackog ispita, imas sanse da zaglavis i zatvor. I ne zezam se.
    E sad ako imas sricu da te policajac "propusti" onda je to ok, ali ako bude neki "zajebani" onda ti je put ka sudstvu zagarantovan.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  20. #20
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Datacenter
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajde ljudi moze sve da se zavrsi sto se sekirate samo mu ne dajte da pocinje da popunjava papire, ako pocne gotovo je moraju ti uzet pa ce ti ga sjutra vartit ka mene sto je bilo...ne daj papire da se popunjavaju.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moj automobil
    By whiterswalker in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 32
    Last Post: 09-06-10, 08:37
  2. Najbolji automobil!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 58
    Last Post: 07-09-05, 21:02
  3. Koliko nas ima automobil...
    By Chegevara in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 84
    Last Post: 04-03-05, 17:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •