Results 1 to 4 of 4

Thread: naucni istrazivac ili istoricar?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default naucni istrazivac ili istoricar?

    Pozdrav;

    Ne znam dal' sam u pravu sobu otvorio topik, ako nisam nek moderatori premjeste u odgovarajucu...
    Naime zanima me sledece, dal' u Boki Kotorskoj ili bilo gdje u Crnoj Gori postoji covjek istoricar, naucni istrazivac ili ne znam kako bih ga nazvao koji bi mi mogao pomoci u istrazivanju Kotorskog Arhiva a vezano za iseljavanje jedne familije iz Crne Gore u Istru u 17-om vijeku.... Siguran sam da u Kotorskom arhivu postoje trazeni podaci jer je Kotor tad bio glavna i jedina luka preko koje su se ljudi iseljavali iz Crne Gore u razne druge krajeve svijeta...
    Naravno, spreman sam da dam novcanu nadoknadu strucnom licu koje bi mi moglo pomoci oko ovoga, jer ipak nije ovo bas tako mali i lak posao...
    BMW Motorsport

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Trebaš poći u Kotorski Arhiv i tamo da pitaš kako da pronađeš ta dokumenta (ako postoje).
    Dokumenta su na latinskom i italijanskom (venecijanska varijanta). Znači treba ti neko ko zna da protumači ta dokumenta, nema ih puno u CG.
    Možda su se isleli iz Budve. I Budva ima arhiv.
    Takođe, u Istri, u tamošnjim arhivima, mnogo je vjerovatnije da postoje podaci o toj familiji koja se tamo uselila.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam bio vec u Kotorskom arhivu, oni pojma nemaju kako da pronadjem to sto me interesuje nego su mi jedino dali opciju da sam istrazujem ili da nadjem nekog strucnog... a ja sam ne mogu jer ne znam ni latinski ni italijanski, niti imam predstave gdje bi mogao to traziti , u kojim oblastima... Zato pitam postoji li neko strucan za takve stvari kome se moze platit da odradi posao... Konkretno ovo iseljavanje je vezano za Kotor, tako da Budva nema veze sa tim...
    U istri je ista stvar, Pazinski arhiv je nekad davao mogucnost da oni sve odrade za neku simbolicnu cijenu al to vise ne rade, tako da i tamo treba nekog unajmit....

    Pomagajte...

    ps. obratio sam se i centru za iseljenike, mozda bude neke koristi i od njih
    BMW Motorsport

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Čovjek koji je napisao ovu knjigu, mislim da živi u Dobroti, i mislim da bi mogao da ti da korisne informacije.

    http://www.bokeljskamornarica.org/de...-miloevia.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Naucni mitovi
    By Daaron Aracus in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 13-08-07, 17:04
  2. "Naucni" rat protiv Boga
    By Ego_and_his_own in forum Religija i filozofija
    Replies: 19
    Last Post: 18-02-06, 04:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •