Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Hodorkovski opet osudjen

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Hodorkovski opet osudjen

    Ruski biznismen je danas osudjen na 13,5 godina zatvora i uracunato mu već provedenih 8 godina, a vjerovatno će njegovo sudjenje ući u anale sudjenje jer mu sudjeno za prisvajanje 218 miliona tona nafte i pranja tako stecenog novca, ali knjigovostvo njenovih firmi nije uzeto kao nikakv dokaz.
    Obaska da je ranije bio osudjen za utaju poreza sto u prevodu znaci posao legalan, ali poresko muvanje, sad ispade i lopovluk.
    Hodorkovcki je kao i većina ruskih milijardera jednako stekli novac, ali ga njemu djao iźede kad mu se prohtjelo da se bavi politikom.
    Prema presudi od ukradene nafte opravo je 7,5 milijadi dolara, a ostalih 487 milijadrd rubalja ili oko 16 milijardi dolara djao zna od cega, ali tako je to
    kad nekom pukne kondom, a nekompukne u glavu pa oće da politici.
    Upućen je u logor za prinudni rad i tamo radi u nekoj krojackoj radionici. Fino mu uzese mjeru pa će Hodorkovski i njegov pajtas izaći na slobodu 2017 godine, ali znajući dobro srce Putina mislim da će poslije preśednickih izbora biti pomilovan i naravno resociolizovan tako da mu politika vise ne pada na'm.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    njemu je sudjeno samo da bi drzava vratila posjed nad ruskom naftom koju je prisvojio opijajuci jeljcina da mu prepise sve to za male pare i mizerne za to doba nista drugo , fiske fiske sredis ga vrnes naftu u svoje ruke, jer je to najvrednije bogatstvo drzave i svi srecni



    p.s. mucenik, sad ce mu milovan spjevat pjesmu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    njemu je sudjeno samo da bi drzava vratila posjed nad ruskom naftom koju je prisvojio opijajuci jeljcina da mu prepise sve to za male pare i mizerne za to doba nista drugo , fiske fiske sredis ga vrnes naftu u svoje ruke, jer je to najvrednije bogatstvo drzave i svi srecni


    p.s. mucenik, sad ce mu milovan spjevat pjesmu
    nema veze nafta,no je prčko u politiku i zglajzno

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ali znajući dobro srce Putina mislim da će poslije preśednickih izbora biti pomilovan i naravno resociolizovan tako da mu politika vise ne pada na'm.
    Sumnjam, Hari. Radi se o licnoj osvete Putin-Hodorkovski. Nesto se desilo izmedju njima, sto malo ko zna. A svi su ostali oligarsi radili na isti nacin kao i onaj nesrecnik. Pitanje je ako prav(d)osudje postoji u RF, onda sva ekipa ruskih milijardera mora ic u zatvor. Ali... ali dok kod trona su, nista...
    Zanimljivo, ali sve je bilo vec jasno prije nekoliko dana prije sudske sjednice. Tokom javnog razgovora Putina sa novinarima bilo je pitanje: sta ce bit sa Hodorkovskim? I nas je odgovorio bukvalno sledece: onaj ko je lopov mora bit u zatvoru. Sa jedne strane ovaj odgovor je samo poslovica, sa druge strane, cijela drzava je shvatila ga u tom smislu, da sve je vec zavrseno.

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    p.s. mucenik, sad ce mu milovan spjevat pjesmu
    Podrzavam :-) Obozavam njegov svecani stil. (ozbiljno)

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa Putin vazda jasno kaze sta treba. Meni je interesantno da je Hodorkovski jedini od oligarha otvorio svoje knjige i poceo transparentno raditi (valjda da pokaze sta je bilo bilo od sad posteno) i djao mu ga iźede. Malo ih ostade od onih "Jelcinovih" milijardera ali kad pelcovani politikom ko im kriv

  6. #6
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://rian.ru/justice/20101230/315489738.html
    Hodorkovski je preko svog advokata izjavio sto nece traziti pomilovanje

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da je to vise politicka nego racionalna izjava. Putin ga je morao drzati u aps do kraja izbora, a poslije će kao dobri vladari pokazati dobrotu jer i tako i tako bi do sljedećih izbora izasao. Deripasku, Abramovića..... neće ni dirnuti jer njima dovoljne pare

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ходоровски је иначе основао садашњу Путинову партију "Јединствена Русија" (када је био близак Јељцину) пре 10-так година.

    Сваки од олигарха(тајкуна) који је постао изузетно богат учинио је нешто на незаконит начин(није пристојно питати како је зарађен први милион) доста је мало преконтролисати и увек се може наћи нешто бар за 10-20 година робије.

    Невоља је што изузетно богати у бившим соц.земљама немају мере хоће и богатство и непосредну политичку власт, да све контролишу.Онда политичка елита мало погледа пословне књиге и елиминише опасност.
    На Западу изузетно богати појединци углавном знају да не треба да се директно мешају у политику већ посредно корупцијом, лобирањем, и да морају да деле моћ са политичарима, а не да заузму њихово место.

    Запад је "забринут" за овог олигарха, јер му смета што Русија сама контролише свој гас и нафту, па би радије неког новог Јељцина који распродаје све будзашто страним компанијама.Могли би једну Нобелову награду да му дају , онај Кинез не може ништа да им посебно заврши.
    Тешко да би било која западна држава дозволила да им неко попут Ходоровског контролише виталне ресурсе.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekoliko popravaka.
    Hodor (kako mi ga skraceno zovemo u Rusiji) nije osnivao putinovu stranku "Jedinstvena Rusija". Ova stranka je nastala od spajanja Luzhkove "Otechestvo", "Jedinstvo" (Shojgu - ministar za vanredne situacije) i "Sva Rusija" (Shajmijev - ex-predsjednik Tatarstana). Hodor je osnivao neki fond "Otvorena Rusija", takodje finansirao desno-orijentisane politicare ("Jabuka" i "Savez desnih snaga")
    Sto se tice "brige" Zapada o kontrole Rusijom nafte/gasa. Nisam toliko upucen u ovu "veliku igru" ( a ko upucen? osim "polubogova"), medjutim, kako objasniti prodaju ruskog TNK-a britanskom BP-u, koju Putin je licno podrzao?

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Gradovi i sela dijela moskovske regije, koji su ostali bez električne energije u zadnjim danima decembra, konačno opet imaju struju. Ali tijekom samog dočeka zbog jakog vjetra i velikih količina snijega mnogi su bili u mraku. Zbog toga je premijer Vladimir Putin poslao ministra energetike Sergeja Shmatka i guvernera Moskovske regije Borisa Gromova u ta područja kako bi s građanima dočekali Novu godinu bez struje.
    Naime, Gromov je obećao da će građani imati struju već od 18 sati, ali to se nije dogodilo, piše RiaNovosti. 'Ako nisi bio siguran, nisi trebao ni obećati. 35 sela s oko 4 tisuće stanovnika ostalo je bez struje. Predlažem vam da odete kod njih i s njima proslavite Novu godinu', rekao je Putin Gromovom i Shmatku.
    Ministar Shmatko je posjetio selo Kutyino, dok je guverner Gromov Novu godinu dočekao u selima Kurovo i Akatovo. 'Želim vam se izviniti za sve što se dogodilo', rekao je Gromov stanovnicima.
    Last edited by Tivatech; 01-01-11 at 18:42.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jeftini populizam druze moj. Narod voli mudonje pa makar to izgledalo za par minuta. Kad Putin seta po samopuzlizi i pita posto je ova salama... a skupaaaaaaaa cijena dolje zbog naroda ili kad naćera Deripasku da ne smije otpustati radnike pa oni sve u trilika od sreca jer nijesu otpusteni, ali takodje nemaju rabote ni plata, no to su sitnice u odnosu na brigu dobrog hazjajina

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Neka je populizam al makar pokušava da izgleda da mu je stalo do naroda.Ovi naši ni to ne rade,nego dočekuju novu godinu po hotelima đe je noćenje 1000+ eura a prosječnom građaninu su to 2-3 plate mjesečne.Vi možete napadat Putina koliko oćete al on je ponovo od Rusije napravio državu.Samo uporedite Rusiju pod Gorbačovim(koji je bio ljubimac zapada) i sad pod Putinom.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro kazes "makar pokušava da izgleda" a na to mozes gledati kao oni koji sad prvi put dodju kod nas poslije deset godina i vide kako izgleda Podgorica. Da li je svakome bolje od spoljasnjeg sjaja i da li su Rusi zadovoljni sto su velesila sto se tice raketa, topova i cuda a jedva sastvljaju kraj s krajem, djao će ga znati.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Pa nekako sastavljaju kad dolaze na ljetovanja po našem primorju itd.Sumnjam da puno gore žive od nas.Veća zemlja i više sirotinje to svakako.Pod Gorbačovim su na hiljade od gladi umirali.Uostalom,eto ima par ljudi koji su iz Rusije na forumu pa nek kažu jel drastična promjena ili je ostalo sve isto kao i prije.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ono sto je populizam, to jeste. Malo ko od drzavnih lidera ne bave se tim. A i racunajte sto uskoro u RF ce bit predsjednicke izbori, ostalo samo jedna godina, tako da "struja" i "domodedovo" su ispali kao dobar predizborni start Putina.
    Sa druge strane nema uopste konkurenciji. Komunisti koji uvijek imaju svojih 10-15% budala. Zirinovski i "Spravedliva Rusija" po 5% zbog efekata visestranackog sistema. Znaci sa 70%+ bice Putin. Ona prava opozicija je presmjesna. Oni tim bave se radi samog bavljenja i imaju vrlo malo pripadnika.
    Za razliku od doba Gorbacova i Jelcina promjene su prilicne, ali sa rastom plata i penzija porasta i mito. Korupcija jos snaznije. Najvisi nivo zivota u Moskvi, Piteru i Sochiju. Ovi gradovi racunajte kao drzavu u drzavi. Manje vise u gradovima, gdje ima oko milion stanovnika, a najgora situacija na selu i ostalim gradicima. Veoma depresivno.
    U Crnoj Gori, za razliku od Rusije, ako imas platu 300-400 eura i posjedujes svoj stan, mozes da zives normalno. U Moskvi sa ovakvim parima je pretesko, skoro nemoguce.
    Bice vama dobro, bar ja u to vjerujem. Nije tako lose ste prosli sa krizom, samo fali udarna sezona, koja bi trajala ne 35 dana a nekih makar 90+. :-) A PG je sasvim ok grad, a neki djelovi vec izgledaju pravo europski. Sto se obalnih gradova tice malo su haoticne sa novogradnjama i malo zapusteni. Tu bi trebalo da radi ekipa talentovanih kreatora-administratora-menadzera da napravi od CG rivijeri bombonu (imamo mi takav izraz :-) )

  16. #16
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pa nekako sastavljaju kad dolaze na ljetovanja po našem primorju itd.Sumnjam da puno gore žive od nas.Veća zemlja i više sirotinje to svakako.Pod Gorbačovim su na hiljade od gladi umirali.Uostalom,eto ima par ljudi koji su iz Rusije na forumu pa nek kažu jel drastična promjena ili je ostalo sve isto kao i prije.
    Većina tih koji dođu ( pođu) na more otplaćivat će 3 godine kredit, pa će ponovo na toplo more za 3 godine. Ali ima puno tih (hebi ga, Rusija je velika zemlja pa 10% bogatih je baš respektabilna brojka) koji dođu (pođu) i nekoliko puta u godini na more, što u neku ruku generalno stavlja Ruse u naciju koja puno ljetuje.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jaroslav View Post
    a najgora situacija na selu i ostalim gradicima.
    Ko je vlasnik zemlje na selu u Rusiji? Je li država podijelila zemlju seljacima? Radi se o ogromnoj zemlji, ogromnim površinama za obrađivanje, zar ne? Čija je zemlja onih bivših kolhoza-sovhoza sada?

  18. #18
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Većina tih koji dođu ( pođu) na more otplaćivat će 3 godine kredit, pa će ponovo na toplo more za 3 godine. Ali ima puno tih (hebi ga, Rusija je velika zemlja pa 10% bogatih je baš respektabilna brojka) koji dođu (pođu) i nekoliko puta u godini na more, što u neku ruku generalno stavlja Ruse u naciju koja puno ljetuje.
    Odakle ova informacija?
    U Crnu Goru vecinom dolaze moskovljane. Ovo lako objasniti kad pogledate raspored letenja za TV ili PG. Samo tokom sezone osim Moskve ima letova iz Pitera, Samare, Ekaterinburga i slicno. To su gradovi sa milion i vise stanovnika, kojima ne treba nikakve kredite da odu na more. Onima, kojima fali para ali pametni su, mogu uzeti turovi "last minute" po 300-500 eura na 7-14 dana. Onima, kojima fali pamet, odu u Egipat.

    I malo na temu.
    Svaka stara ruska bajka pocinje sa "жили были" (su zivjeli, bili [tamo negdje])
    Evo vama "zili bili" komiks, ili bajka o tomu, sto svakom oligarhu bolje bi bilo da ne ide direktno u politiku:

    Last edited by Jaroslav; 03-01-11 at 22:20.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ko je vlasnik zemlje na selu u Rusiji? Je li država podijelila zemlju seljacima? Radi se o ogromnoj zemlji, ogromnim površinama za obrađivanje, zar ne? Čija je zemlja onih bivših kolhoza-sovhoza sada?
    Vlasnik zemlje je drzava, uglavnom. Ali svaki drzavljanin moze kupiti bivsu kolhoznu zemlju, sto neki pojedinci i rade i stoga imamo prilicni broj farmera. Stari ljudi na selu uvjek imaju placic od 600 do 1500 m2, koji pripada kuce. Tamo odgajaju voce/povrce, neki imaju kokoske, koze, zecevi, i od svega toga se hrane i zive.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jaroslav View Post
    To su gradovi sa milion i vise stanovnika, kojima ne treba nikakve kredite da odu na more. ...
    Jaroslave, meni je interesantnoda se Rusi (bar oni koje ja znam) boje kredita i cini mi se da kod vas nema bas navike (kao kod nas) da se sve zivo uzima na kredit. Jasno mi je za one koji se stravicno opekli pa u doba kad bilo super uzeli kredite vezane sa svajcarski franak pa dosla kriza, ali nece ni "rublja kredit" mada se to svima isplatilo i neko na kreditima iz doba Jeljcinove inflacije napravio i malo bogatstvo.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jaroslav View Post
    Vlasnik zemlje je drzava, uglavnom. Ali svaki drzavljanin moze kupiti bivsu kolhoznu zemlju, sto neki pojedinci i rade i stoga imamo prilicni broj farmera.
    Je li skupa ta zemlja?
    I ima je dosta zar ne?

  22. #22
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Jaroslave, meni je interesantnoda se Rusi (bar oni koje ja znam) boje kredita i cini mi se da kod vas nema bas navike (kao kod nas) da se sve zivo uzima na kredit. Jasno mi je za one koji se stravicno opekli pa u doba kad bilo super uzeli kredite vezane sa svajcarski franak pa dosla kriza, ali nece ni "rublja kredit" mada se to svima isplatilo i neko na kreditima iz doba Jeljcinove inflacije napravio i malo bogatstvo.
    U svakom marketu bijele tehnike, namjestaja, u autosalonu i td ima salter gdje daju krediti. Dosta ljudi uzimaju na kredite, ne znam manje ili vise od Crnogoraca, ali uzimaju. Najcesce na kredite kupuju auto ili stan. Prilicno ljudi sredne klase izbegavaju tih kredita. Recimo ja u svom zivotu nista nisam uzeo na kredit i necu.

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Je li skupa ta zemlja?
    I ima je dosta zar ne?
    Skupo u Moskovske oblasti, kod Pitera u na crnomorskoj obali
    Cim vise udaljenost od velikih gradova tim jeftine zemljiste. Na jugu Sibira skoro dzabe. Sve zavisi od mjesta. I zemljista prilicno dosta.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jaroslav View Post
    U svakom marketu bijele tehnike, namjestaja, u autosalonu i td ima salter gdje daju krediti. Dosta ljudi uzimaju na kredite, ne znam manje ili vise od Crnogoraca, ali uzimaju. Najcesce na kredite kupuju auto ili stan. Prilicno ljudi sredne klase izbegavaju tih kredita. Recimo ja u svom zivotu nista nisam uzeo na kredit i necu.
    To sam primijetio i nekako mi cudno i ne znam zasto. Ja na primjer nikad nemam dilemu da li isprazniti konto pa kupiti za kesh ili nesto uzeti na kredit - vazda kredit

  24. #24
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nasi krediti su cudo! Kad obracunas sve ispada da si kupio za duplu cijenu

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    S & Montenegro-Russia
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije stvar u tome sto se bavio politikom vec zato sto je htio da proda ruska naftna polja Exxon-u,to naravno nije moglo da se dozvoli.Vjerovatno se nije opametio nastavio isto,pa mu pridodali jos 6 godina,umjesto da se dogovori i zivi normalno i izadje iduce godine,nastavice da robija.Ako nastavi tako tajna policija za njega ima materijala da ga osude za bar jos 10 mahinacija koje su od 5 do 10 godina robije.Kao i za svakog tajkuna,ali ostali su danas pod kontrolom.
    Last edited by NLO; 04-01-11 at 11:43.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Medo opet i opet blati...
    By sfinga in forum Politika generalno
    Replies: 11
    Last Post: 25-05-10, 12:18
  2. opet i opet se puca
    By swinger in forum Primorski
    Replies: 48
    Last Post: 16-08-08, 13:33
  3. opet ja
    By aCid_cOokiE in forum Game Server CG
    Replies: 8
    Last Post: 30-05-06, 23:32
  4. Evo opet
    By grcko in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 21-02-05, 14:58
  5. Opet ???
    By Cereal Killer in forum Ostali sportovi
    Replies: 24
    Last Post: 03-03-04, 20:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •