Page 56 of 88 FirstFirst ... 64652535455565758596066 ... LastLast
Results 1,376 to 1,400 of 2181

Thread: PoČelo je ...

  1. #1376
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srecice ne brini ti za mene, ja znam sto pisem.
    Produzen ti je pritvor idolima pa vidi oces moc spavat nocas

  2. #1377
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Prije nego oči iskopate jedna drugoj oćete li nas upoznat o kome se radi ili da čekamo minja.

  3. #1378
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Prije nego oči iskopate jedna drugoj oćete li nas upoznat o kome se radi ili da čekamo minja.

    O ocu Svetozara i Dragana Marovica...nije nikakva tajna... no koleginica s obzirom da se sluzi neistinama pazi se pominjanja imena... jbg zna i ona da svako moze imat uvid u forum. A ja stojim iza svake iznesene.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  4. #1379
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja srecice. Smrzla sam se od one prijetnje na private tako da je vec pocela da me hvata nesanica :P

  5. #1380
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    I ja srecice. Smrzla sam se od one prijetnje na private tako da je vec pocela da me hvata nesanica :P
    Iscoolirajte, i ja sam dobila od dotichne nesto slichno.. Ovdje smo da i mi obichni gradjani razmijenimo mishljenja, a "drugarica" po politichki bitnoj karijeristichkoj postavci je previse, tako da...



    Hvala Lepo

  6. #1381
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    I ja srecice. Smrzla sam se od one prijetnje na private tako da je vec pocela da me hvata nesanica :P
    Ja tebi prijetila ? Boze me sabrani ...ajd makar u mom slucaju se okani maste u pisanju prica ...

    Za one koje zanima poruka je glasila :
    'Ja hocu mirno spavat ... a za tebe ne znam ... shvatices brzih dana .... pozdrav'

    Izvini sto ne napisah prati novosti koje ubuduce mediji budu objavljivali (racunah da si dovoljno inteligenta da to ukapiras no vidim stvari gledas kroz sebe i svoju narav... no nisu svi ko ti.).


    Majo izvini o cemu ti? Ja tebi nikad PM slala nisam! Iznesi tu PM ovdje ako si dobila od mene(a nisi) slobodno!
    Last edited by vikky; 22-01-11 at 20:18.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  7. #1382
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakve su nam forumašice,očigledno se znaju,frca na sve strane
    Last edited by minjo; 22-01-11 at 20:23.

  8. #1383
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Moglo bi ođe neko rvanje da pane,ka što ima u Americi
    Forumašice u ring pa neka tamo riješe a mi u publiku i navijanje

  9. #1384
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dutch ja stvarno u ring ulazit necu bilo bi mi ispod nivoa... nego ako doticna 'otrovna_' ima argumente i cinjenice koje moze da iznese i da se ovo pretvori u kvalitetnu diskusiju ok nemam nikakvih problema s tim. Al makar nek se potrudi ubuduce da ne iznosi neistine.

    Hvala lijepo 8)
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  10. #1385
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default



    Budua...


    Hvala Lepo

  11. #1386
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Krvično vijeće Višeg suda u Podgorici je donijelo rješenje o produženju pritvora za dva mjeseca svim osumnjičenima u slučaju Zavala.
    Vrhovno državno tužilaštvo je saopštilo da je pritvor produžen jer "po ocjeni Suda, postoji konkretna i na činjeničnom stanju utemeljena opasnost da bi okrivljeni, ukoliko bi se našli na slobodi, mogli ometati krivični postupak uticajem na svjedoke".

  12. #1387
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,962
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Podgorica – Potpredsednik Demokratske partije socijalista (DPS) Svetozar Marović negirao je tvrdnje da napušta stranku i nazvao „glupostima“ medijske spekulacije da predsednik partije Milo Đukanović radi protiv njega u želji da ga eliminiše s političke scene.„Ko kaže da napuštam DPS? Pa ja sam stvarao tu partiju. To su sve gluposti, kao i to da Đukanović vodi neki rat protiv mene. To pričaju oni koji već 20 godina žele rušenje DPS-a“, kazao je Marović listu Dan.
    Marović je, govoreći o hapšenju budvanskih funkcionera, a među njima i njegovog brata Dragana, kazao da veruje u nezavisnost sudstva.
    „Hoću da verujem u nezavisnost sudstva, bez političkog i javnog pritiska bilo koga, partija, nevladinih organizacija, političkih protivnika, pošto se saveznici ne oglašavaju previše“, rekao je on.
    Marović je naveo da DPS žele da oslabe „neki sledbenici gospodina (Slavka) Perovića koji se, podržani od Demokratske partije socijalista, kroz institucije sistema angažuju protiv istaknutih članova partije da bi je ponizili što je dovela do nezavisnosti, a ne oni“.
    „Kao da je to važno, osim za ksenofobičnu svest i emociju zavisti. Zato se kreće i na verske prvake, mitropolite, zbog izgovorene reči, a ja sam mislio da je verbalni delikt ukinut“, rekao je on.
    Marović je kazao da ga sve to podseća na njegovu sudbinu, ali i na "iskušenje velikog Grbljanina Mitrofana bana".
    „U Grblju vas gledaju podozrivo i odbacujuće, jer služite Crnoj Gori. A u Crnoj Gori i njenim prestolničkim gradovima na vas gledaju kao Latina, Srbina, i bez obzira što ste učinili dobro, ostaje nepoverenje prema vama i namera da vas izoluju i budete sami“, naveo je on.


    izvor: www.novosti.rs



    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue: mučenik, ma svi su oni mučenici, mislim da će na kraju da se porede i sa Isusovim progonom ... :burp:

  13. #1388
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Budvani će dokazati nevinost pred sudom a ujedno biće novčano obeštećeni.
    Produžetak pritvora samo će ojačati budvanske čelnike koji će časno i pobjednički izaći iz ove afere.
    Veoma je bitno što je TUŽILAŠTVO zaključilo slučaj ZAVALA sa sadašnjim osumnjičenim i time posredno pokazalo da je prebrzo ušlo u ovaj proces.
    Ako je ZAVALA istinsko žarište korupcije i kriminala nemoguće ja da su BUDVANI izolovano i samostalno ,,radili" na njoj. Morali su i drugi biti uključeni.

  14. #1389
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moze se cojek ćesiti i time "nijesu samostalno radili" ali u toku dalje obrade jos će se poneko naći i prebrzo ti zakljuci da se zaključilo slučaj jer će to uraditi poslije sudjenja.
    Evo na primjer sad u Kolasinu tek pocelo da se ispituju kako su muvali oko prikljucivanja vode, reketirali ljude i cuda cinjeli, ali nije to metropola turizma pa se meleoni okreću, a oni bi mozda i voljeli da se sretnu sa tako poznatim ljudima pa makar i u spuskim ustanovama.

  15. #1390
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ulica Titovih pudlica 25
    Posts
    388
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    Ne znam kakvi su dilovi bili izmedju opstine i bivsih vlasnika. Govorim o Boru Lazovicu koji je prije neki mjesec pitao za govornicom kakvi su to potomci Luketica kad njihov rodjak nije njima ostavio imovinu nego opstini. Doticni gospodin ne zna sto znaci poklanjati gradu jer je isti samo naucio da otima od tog istog grada a onda prica o patriotizmu i ljubavi prema njemu. Muka mi je kad vidim kako se osilio jedan poluretardirani bivsi fudbaler koji nema ama bas nijedan ljudski kvalitet i da mu je to dozvoljeno. Koliko se sjecam on je i ''kupio'' tu zemlju kod vrtica izvinjavam se ako grijesim.
    Gle, mene ne zanima ko je pravio Maroviće, koliko su kompleksaši ili kakva je seljačina Lazović: nijesu ni Đukanovići neki vajni "koljenovići", a seljačine su kao i svi iz DPS. Ovdje je bitno koliko je ko munuo. Na Zavali je opštinski budžet skraćen za nekoliko miliona eur priliva i oštećen nabavkom po skupljoj cijeni. Red je naglasiti da su prethodno imovinsko-pravni odnosi dobrim dijelom bili raščišćeni: nasljednici Medina su nađeni u Zagrebu, Njemačkoj i Sjedinjenim Državama i investitor je od njih otkupio zemljište koje je nekad bilo nacionalizovano. Ista situacija je sa nasljednicima Popovića. Kratki su ostali jedino Rafailovići, koje ta imovina nikad nije zanimala, nijesu se pojavljivali na javnim izlaganjima pa im je 1995 izknjiženo i pravo korišćenja parcela na Zavali. Kad su se pojavili investitor i novac, oni se iznenada sjetili imovine predaka, podigli tužbu protiv opštine i trenutno su u sporu kojeg 100% gube. E sad, šta je veći lopovluk: Zavala u kojoj je oštećen budžet opštine od 15.000 duša, ili prodaja Telekoma i Elektroprivrede koji su de facto nacionalni resursi svakoga od približno 700.000 ljudi koji u Crnoj Gori žive. Te, stostruko veće i monstruoznije pljačke, nije odradio Sveto ili Boro (naravno da bi da su mogli - ali nijesu), to je rad Đukanovićeve bande kao najmoćnije u čobanskoj hajdučiji koja se zove DPS (Da Pokrademo Sve). Uzgred, nema pominjanja Avale, u čije su renoviranje Đukanovići prije kupovine skrkali državnog novca skoro za koliko su je "kupili". Zanimljivo je da se uopšte ne istražuje Aqua park na Toplišu, gdje je opština preuzela garancije za kredit koji je podigao "poznati" investitor iz Španije, koji je nakon toga nestao a opštini ostale blokade računa i plaćanje jemstva Prvoj banci.
    I na kraju: šta? Treba da se uhvatimo za ruke i zaigramo od sreće što će ova tompus budaletina Lazović možda biti saslušan?
    Last edited by Sing Sting; 23-01-11 at 01:24.

  16. #1391
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Ja tebi prijetila ? Boze me sabrani ...ajd makar u mom slucaju se okani maste u pisanju prica ...

    Za one koje zanima poruka je glasila :
    'Ja hocu mirno spavat ... a za tebe ne znam ... shvatices brzih dana .... pozdrav'
    Otkad si ti postala tako opasna
    She is only here to annoy herself!

  17. #1392
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sing Sting View Post
    Gle, mene ne zanima ko je pravio Maroviće, koliko su kompleksaši ili kakva je seljačina Lazović: nijesu ni Đukanovići neki vajni "koljenovići", a seljačine su kao i svi iz DPS. Ovdje je bitno koliko je ko munuo. Na Zavali je opštinski budžet skraćen za nekoliko miliona eur priliva i oštećen nabavkom po skupljoj cijeni. Red je naglasiti da su prethodno imovinsko-pravni odnosi dobrim dijelom bili raščišćeni: nasljednici Medina su nađeni u Zagrebu, Njemačkoj i Sjedinjenim Državama i investitor je od njih otkupio zemljište koje je nekad bilo nacionalizovano. Ista situacija je sa nasljednicima Popovića. Kratki su ostali jedino Rafailovići, koje ta imovina nikad nije zanimala, nijesu se pojavljivali na javnim izlaganjima pa im je 1995 izknjiženo i pravo korišćenja parcela na Zavali. Kad su se pojavili investitor i novac, oni se iznenada sjetili imovine predaka, podigli tužbu protiv opštine i trenutno su u sporu kojeg 100% gube. E sad, šta je veći lopovluk: Zavala u kojoj je oštećen budžet opštine od 15.000 duša, ili prodaja Telekoma i Elektroprivrede koji su de facto nacionalni resursi svakoga od približno 700.000 ljudi koji u Crnoj Gori žive. Te, stostruko veće i monstruoznije pljačke, nije odradio Sveto ili Boro (naravno da bi da su mogli - ali nijesu), to je rad Đukanovićeve bande kao najmoćnije u čobanskoj hajdučiji koja se zove DPS (Da Pokrademo Sve). Uzgred, nema pominjanja Avale, u čije su renoviranje Đukanovići prije kupovine skrkali državnog novca skoro za koliko su je "kupili". Zanimljivo je da se uopšte ne istražuje Aqua park na Toplišu, gdje je opština preuzela garancije za kredit koji je podigao "poznati" investitor iz Španije, koji je nakon toga nestao a opštini ostale blokade računa i plaćanje jemstva Prvoj banci.
    I na kraju: šta? Treba da se uhvatimo za ruke i zaigramo od sreće što će ova tompus budaletina Lazović možda biti saslušan?
    I na kraju: Sta? Treba da zalim Marovice, Lazovice i ostale sto nisu bili u prilici da ukradu vise od ovog? Lopov je lopov koliko god da je ukrao. Cinjenica je da do svega ovoga ne bi doslo da jedni drugima nisu stavili ruku u dzep. naravno da mislim da treba svi da odgovoraju i nikad nisam rekla da su ovi drugi cisti.

  18. #1393
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sing Sting View Post
    Gle, mene ne zanima ko je pravio Maroviće, koliko su kompleksaši ili kakva je seljačina Lazović: nijesu ni Đukanovići neki vajni "koljenovići", a seljačine su kao i svi iz DPS. Ovdje je bitno koliko je ko munuo. Na Zavali je opštinski budžet skraćen za nekoliko miliona eur priliva i oštećen nabavkom po skupljoj cijeni. Red je naglasiti da su prethodno imovinsko-pravni odnosi dobrim dijelom bili raščišćeni: nasljednici Medina su nađeni u Zagrebu, Njemačkoj i Sjedinjenim Državama i investitor je od njih otkupio zemljište koje je nekad bilo nacionalizovano. Ista situacija je sa nasljednicima Popovića. Kratki su ostali jedino Rafailovići, koje ta imovina nikad nije zanimala, nijesu se pojavljivali na javnim izlaganjima pa im je 1995 izknjiženo i pravo korišćenja parcela na Zavali. Kad su se pojavili investitor i novac, oni se iznenada sjetili imovine predaka, podigli tužbu protiv opštine i trenutno su u sporu kojeg 100% gube. E sad, šta je veći lopovluk: Zavala u kojoj je oštećen budžet opštine od 15.000 duša, ili prodaja Telekoma i Elektroprivrede koji su de facto nacionalni resursi svakoga od približno 700.000 ljudi koji u Crnoj Gori žive. Te, stostruko veće i monstruoznije pljačke, nije odradio Sveto ili Boro (naravno da bi da su mogli - ali nijesu), to je rad Đukanovićeve bande kao najmoćnije u čobanskoj hajdučiji koja se zove DPS (Da Pokrademo Sve). Uzgred, nema pominjanja Avale, u čije su renoviranje Đukanovići prije kupovine skrkali državnog novca skoro za koliko su je "kupili". Zanimljivo je da se uopšte ne istražuje Aqua park na Toplišu, gdje je opština preuzela garancije za kredit koji je podigao "poznati" investitor iz Španije, koji je nakon toga nestao a opštini ostale blokade računa i plaćanje jemstva Prvoj banci.
    I na kraju: šta? Treba da se uhvatimo za ruke i zaigramo od sreće što će ova tompus budaletina Lazović možda biti saslušan?
    Upravo tako. Svi lopovi u zatvor.
    Bilo bi bolje krenuti od vrha, ali vrh nece na sebe. Tako da cemo za to morat cekat' neka druga vremena.
    Release Yourself

  19. #1394
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Oh ušlo se i CNP
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  20. #1395
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Vrtić je sledeći na redu, kakvo mazanje očiju.

  21. #1396
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Po nalogu Osnovnog tužilaštva u Podgorici inspektori za suzbijanje privrednog kriminala provjeravaju poslovnu dokumenatciju Crnogorskog narodnog pozorišta, gdje ih posebno interesuje kako je od 2004. godine vlasniku restorana “Talija” izdat poslovni prostor i bašta u sastavu pozorišta.

    A tada je direktor bio Micunovic...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  22. #1397
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    pozorista,ne restorana.

    a restoran je b.gvozdenovica.tako da vam je jasno sto se sprema
    f6

  23. #1398
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,962
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sing Sting View Post
    Gle, mene ne zanima ko je pravio Maroviće, koliko su kompleksaši ili kakva je seljačina Lazović: nijesu ni Đukanovići neki vajni "koljenovići", a seljačine su kao i svi iz DPS. Ovdje je bitno koliko je ko munuo. Na Zavali je opštinski budžet skraćen za nekoliko miliona eur priliva i oštećen nabavkom po skupljoj cijeni. Red je naglasiti da su prethodno imovinsko-pravni odnosi dobrim dijelom bili raščišćeni: nasljednici Medina su nađeni u Zagrebu, Njemačkoj i Sjedinjenim Državama i investitor je od njih otkupio zemljište koje je nekad bilo nacionalizovano. Ista situacija je sa nasljednicima Popovića. Kratki su ostali jedino Rafailovići, koje ta imovina nikad nije zanimala, nijesu se pojavljivali na javnim izlaganjima pa im je 1995 izknjiženo i pravo korišćenja parcela na Zavali. Kad su se pojavili investitor i novac, oni se iznenada sjetili imovine predaka, podigli tužbu protiv opštine i trenutno su u sporu kojeg 100% gube. E sad, šta je veći lopovluk: Zavala u kojoj je oštećen budžet opštine od 15.000 duša, ili prodaja Telekoma i Elektroprivrede koji su de facto nacionalni resursi svakoga od približno 700.000 ljudi koji u Crnoj Gori žive. Te, stostruko veće i monstruoznije pljačke, nije odradio Sveto ili Boro (naravno da bi da su mogli - ali nijesu), to je rad Đukanovićeve bande kao najmoćnije u čobanskoj hajdučiji koja se zove DPS (Da Pokrademo Sve). Uzgred, nema pominjanja Avale, u čije su renoviranje Đukanovići prije kupovine skrkali državnog novca skoro za koliko su je "kupili". Zanimljivo je da se uopšte ne istražuje Aqua park na Toplišu, gdje je opština preuzela garancije za kredit koji je podigao "poznati" investitor iz Španije, koji je nakon toga nestao a opštini ostale blokade računa i plaćanje jemstva Prvoj banci.
    I na kraju: šta? Treba da se uhvatimo za ruke i zaigramo od sreće što će ova tompus budaletina Lazović možda biti saslušan?
    Mora počet odnekle, to što su se ovi manje nakrali ne opravdava ih. Opet, zanam da je nemoguće, ali je bih volio da se ode skroz nazad do Citadele ...

    Avala, Zavala, bulevari, ... doćiće sve jednog dana na red

  24. #1399
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    I na kraju: Sta? Treba da zalim Marovice, Lazovice i ostale sto nisu bili u prilici da ukradu vise od ovog? Lopov je lopov koliko god da je ukrao. Cinjenica je da do svega ovoga ne bi doslo da jedni drugima nisu stavili ruku u dzep. naravno da mislim da treba svi da odgovoraju i nikad nisam rekla da su ovi drugi cisti.
    ovo potpisujem. nema oprastanja za lopove. ko je ukrao, zloupotrebio sluzbeni polozaj i bogatio se, itd treba da ide u Spuz. a da su lopovi vidi se nadaleko..:mad:

  25. #1400
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    PCnen

    Policija istražuje poslovanje CNP Po nalogu Osnovnog tužilaštva u Podgorici inspektori za suzbijanje privrednog kriminala provjeravaju poslovnu dokumenatciju Crnogorskog narodnog pozorišta, gdje ih posebno interesuje kako je od 2004. godine vlasniku restorana Talija izdat poslovni prostor i bašta u sastavu pozorišta, pišu Vijesti.
    U vrhu crnogorskog tužilaštva je potvrđeno da inspektore interesuje i kako je u proteklih nekoliko godina trošen novac iz budžeta namijenjenog CNP-u, ali i kako su i gdje išle pare od prodatih ulaznica.
    Nalog tužioca za pretkrivičnu fazu istrage stigao je nakon što je Državna revozorska komisija u izvještaju za 2009. godinu našla niz nepravilnosti oko sklapanja ugovora sa Talijom, kao i oko načina trošenja novca.
    U izvještaju Državne revizorske komisije za 2009., prvi put su objelodanjeni djelovi ugovora koji je u junu 2004. sklopljen između tadašnjeg rukovodstva CNP i vlasnika restorana Talija, prema kome CNP vlasniku restorana izdao na deset godina oko 80 kvadrata u prizemlju, 160 m2 sa svim inventarom i opremom na spratu pozorišta, kao i terasu od 320 kvarata, koja izlazi na plato ka Bokeškoj ulici.
    Revizori smatraju da je ugovor sklopljen bez sprovedenog postupka javnih nabavki, kao i to da rukovodstvo CNP nijesu mogli u zakup dati plato - baštu ispred pozorišta, jer ona i nije u njihovom vlasništvu.
    "Svi ugovori o raspolaganju državnom imovinom, zaključeni u skladu sa odredbama člana 12 tada važećeg Zakona o imovini, morali su se dostaviti tužiocu, odnosno, nadležnom organu jedinice lokalne samouprave u roku od 15 dana. S obzirom na to da CNP nije dostavio ugovor državnom tužiocu, učinjen je prekršaj", smatraju državni revizori koji su radili izvještaj, prenose Vijesti.

Page 56 of 88 FirstFirst ... 64652535455565758596066 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •