Page 55 of 88 FirstFirst ... 54551525354555657585965 ... LastLast
Results 1,351 to 1,375 of 2181

Thread: PoČelo je ...

  1. #1351
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa007 View Post
    da ako vise Berluskoni strada i od seksa i od sex afera, pa da se ovom nasem malo zatresu gace...
    to je toliko smješna afera,koliko i SČ. Gledah trosatnu emisju na canale 5 mediaset,teška namještaljka...
    Nadam se da će advokat Piperović uspjeti da naplati odštetu od S.Č.,barem on da naplati za onu obavještajnu-diplomatsku namještaljku
    Last edited by minjo; 20-01-11 at 12:34.

  2. #1352
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shto ne uzmu REVIZORSKI IZVJESHTAJ od proshle godine,
    pa pochnu sa MINISTRIMA,
    da ih privode POZNANIJU PRAVA I PRAVDE,
    DA NIKO NEKAZNJENO, NE SMIJE DA KRADE,
    SHTO SU POCHELI OD BUDVE I ULCINJA,
    RIBA SMRDI OD GLAVE; A ONI JE CHISTE OD REPA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #1353
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    245
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Shto ne uzmu REVIZORSKI IZVJESHTAJ od proshle godine,
    pa pochnu sa MINISTRIMA,
    da ih privode POZNANIJU PRAVA I PRAVDE,
    DA NIKO NEKAZNJENO, NE SMIJE DA KRADE,
    SHTO SU POCHELI OD BUDVE I ULCINJA,
    RIBA SMRDI OD GLAVE; A ONI JE CHISTE OD REPA.
    Milovane, a kako bi onda dobili 8 i kusur meleona za Javnu kucu, zar nije ljepse ovako
    Daj vise odmora jeziku nego rukama.

  4. #1354
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Poshtovanoj VIKKY,

    izvini,
    ja na tebe izdushi ni krivu ni duznu,
    ja mislio da si ti Cirovicka.

    PONIZNO MOLIM ZA OPROST,
    SAD CU JAVNO DA SE IZVINIM,
    STVARNO MI JE ZAO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #1355
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U želji da oslobode pritvorene gradske i partijske čelnike odbornici vladajuće DPS zloupotrijebili su instituciju Skupštine opštine Budva, pokušavajući da - kao moćna yakonoddavna vlast - naprave politički pritisak na rad Višeg državnog tužilaštva. Na taj način su – ne samo otežali poziciju Kuljače, Marovića i drugih pritvorenika – već pokazali da su, radi ličnih i grupnih interesa, spremni gaziti principe pravne države.
    Većinom glasova Demokratske partije socijalista Skupština opštine Budva na sjednici zatvorenoj za javnost usvojila je u srijedu Izvještaj o utrošku sredstava za projekat desalinizacije morske vode kojim se konstatuje da pritvoreni čelnici Budve Rajko Kuljača i Dragan Marović - nijesu nanijeli štetu Budvi. Samim tim, odbornici SO Budva su zaključili da opštinski funkcioneri, uhapšeni i pritvoreni 24. decembra u „operaciji Zavala“ - nijesu krivi za zloupotrebu službenog položaja, kako ih tereti više državno tužilaštvo u Podgorici.
    Da, baš tako: članovi DPS-a iz Budve ustanovili glasanjem da njihove partijske kolege iz DPS-a Budva nijesu krivi za djela koja im se stavljaju na teret. Tužilaštvu i Sudu u Podgorici ostalo je, izgleda, samo da pognu glave i - konstatuju ustanovljeno stanje. Podsjeća na inoviranu verziju onog starog Titovog pravila: da vjerni partijci, od svih sudova, priznaju samo - sud svoje partije.
    U crnogorskom političkom teatru apsurda, najnovija budvanska predstava zaslužuje posebno mjesto. Do slučaja Zavala nije se dogodilo da je neka institucija izvršne vlasti pokušala - makar tako otvoreno - da ostvari politički pritisak na pravosuđe. Da apsurd bude kompletan, malo kada se jedna politička akcija tako brzo izrodila u suprotnost: umjesto političke pomoći Kuljači, Maroviću i kolegama, odbornici opštine Budva su zaključcima Skupštine praktično osudili prijatelje - na produženje pritvora! ..........

  6. #1356
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Niti ce pocinjat,niti ce nastavljat.
    Ovo je samo bio jedan obracun unutar partije.

    The End.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #1357
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Niti ce pocinjat,niti ce nastavljat.
    Ovo je samo bio jedan obracun unutar partije.

    The End.
    Znamo... Nego tema radi razonode, ne mozemo vazda ozbiljno... Igramo se demokratije, kako bi to bilo da je stvarno...

    Hvala Lepo

  8. #1358
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Bolje jedan monopol da se oplete...
    No njega imamo "ISPRAVE"
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  9. #1359
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  10. #1360
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bruka i bruka

  11. #1361
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ulica Titovih pudlica 25
    Posts
    388
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa nijesu Lugovi punu deceniju predmet restitucije, obzirom da je zakon donesen u proljeće 2004, a budvanska komisija konstituisana u jesen te godine. Ta imovina je uglavnom pripadala Ivanovićima i Rajkovićima, a nasljednici su - ugostitelj i rotarijanac Miro i advokat Ratko: obojica su kombinovali sa Lazovićem oko povraćaja onosno obeštećenja preko deeksproprijacije - mimo restitucije, na koju su uzgred izgubili pravo nakon što je Vlada 2007 neustavno izmjenila zakon a izmjene, takođe neustavno, retroaktivno primjenila. Ivanović je ranije kroz triangolo sa investitorom i opštinskim funkcionerima obilno obeštečen za odustanak od restitucionog zahtjeva kod vrtića. Uglavnom, nije baš tako crno i bijelo kako pišu Đukanovićevi opslužioci u medijima: potomci bivših vlasnika su izgubili sva prava na restituciju zahvaljujući neustavnoj izmjeni zakona te neustavnoj retroaktivnosti pomenute izmjene - dakle rabotom Đukanovića i Lukšiča (prvi je insistirao da Vlada skrpi bilo kakvu promjenu zakona, a drugi mu to otaljao na način da je usvojena izmjena u ovom trenuku predmet ocjene suda u Strasbourgu o povredi prava garantovanih Ev. konvencijom). Sa druge strane, mutljanjem sa Lazovićem su pokušavali uzeti neko obeštećenje, kroz više nego sporan - ajde da kažemo i formalno nezakonit u ovoj priči postupak deeksproprijacije, što bi im na kraju vjerovatno uspjelo obzirom da u Budvi najoptimalnije funkcioniše rasplet u kojem svi podjele kolač na ravne časti.

  12. #1362
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam kakvi su dilovi bili izmedju opstine i bivsih vlasnika. Govorim o Boru Lazovicu koji je prije neki mjesec pitao za govornicom kakvi su to potomci Luketica kad njihov rodjak nije njima ostavio imovinu nego opstini. Doticni gospodin ne zna sto znaci poklanjati gradu jer je isti samo naucio da otima od tog istog grada a onda prica o patriotizmu i ljubavi prema njemu. Muka mi je kad vidim kako se osilio jedan poluretardirani bivsi fudbaler koji nema ama bas nijedan ljudski kvalitet i da mu je to dozvoljeno. Koliko se sjecam on je i ''kupio'' tu zemlju kod vrtica izvinjavam se ako grijesim.

  13. #1363
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bas si otrovana i kad bi imala zeru vlasti ti bi cijelu elitu u Spuz preselila

  14. #1364
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari ne kazu zaludu daj covjeku vlast pa ces vidjeti kakav je stvarno :-) Hahaha tacno bi trebalo otvorit temu da sam na vlasti ucinio bih to i to ...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  15. #1365
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Bas si otrovana i kad bi imala zeru vlasti ti bi cijelu elitu u Spuz preselila
    Naravno da bih! Rodjena sam u ovom gradu i skoro svi moji preci i sad mi je muka kad vidim kako ova elita bezocno izmislja pedigree. Sve sto su pokrali ostavili im bogati djedovi.Nije nego! Svi do jednog su zasluzili Spuz ako ni zbog cega drugog onda zbog podrske lopovima. Nego ''ne laje pas sela radi nego sebe radi''.

    EDIT: mada i ja imam malo ljudskosti pa saznavsi danas da im je opsitina obustavila isplatu licnih dohodaka shodno Zakonu o radu iskreno sam se zabrinula kako ce im zene ic' na pijacu :P
    Last edited by otrovna_; 22-01-11 at 18:27.

  16. #1366
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    Naravno da bih! Rodjena sam u ovom gradu i skoro svi moji preci i sad mi je muka kad vidim kako ova elita bezocno izmislja pedigree. Sve sto su pokrali ostavili im bogati djedovi.Nije nego! Svi do jednog su zasluzili Spuz ako ni zbog cega drugog onda zbog podrske lopovima. Nego ''ne laje pas sela radi nego sebe radi''.

    EDIT: mada i ja imam malo ljudskosti pa saznavsi danas da im je opsitina obustavila isplatu licnih dohodaka shodno Zakonu o radu iskreno sam se zabrinula kako ce im zene ic' na pijacu :P

    Mene samo zanima kako to da oni izmisljaju pedigree? I jel oces da kazes da poznajes dobro istorije njihovih porodica i statistiku imovinskih listova? :-)
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  17. #1367
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne moraju se vala poznavati imovinske liste a da su im djedovi bili ka Rokfeler dioba na toliko unucadi napravila bi prośake. Sad su putevi bogatstva drugaciji pa se pare prebacuju na djedove i onda se kaze naslijedio od djeda iz Amerike, a djed ga nije mrda djaolju stopu nidje. Jedan je prebacivao pare tasti i pravdao se da mu zena u miraz donijela, ali ko s tastom tikve sadi o glavu mu se polupaju
    PS.
    Otrovna, oće li plata u Tv Budva imam jednog duznika tamo i kaze vratice kad budne plata

  18. #1368
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da! Ako neciji otac prodaje karte za plazu, a njegov sin ne moze da podnese da njegovi najbolji ortaci imaju oceve sudije i hirurge, promovise oca u kapetana duge plovidbe sto je to nego lijecenje kompleksa. Zdrav covjek se ponosi svojim roditeljima i dovoljno mu je da su posteni ljudi sto roditelji tog nekog i jesu.
    Budva nije New York, do prije 10 godina imala je jedva par hiljada stanovnika i znalo se sto ko moze da naslijedi bar u starom dijelu gradu. Trebaju ti isti ljudi da objasne kako su cijepani imovinski listovi iz austrougarskih arhiva, kako je imovina prepisivana na druge ljude a kako su pravi podaci nadjeni u arhivu u Becu. Budva je imala dosta osvajaca ali licnu imovinu je otimala samo ova i komunisticka vlast a i ta komunisticka vlast je bar to radila javno a znamo kako su ovi radili.

  19. #1369
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Otrovna, oće li plata u Tv Budva imam jednog duznika tamo i kaze vratice kad budne plata
    http://www.youtube.com/user/tvbudvao.../0/WnNpUNCfGqo

  20. #1370
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    Da! Ako neciji otac prodaje karte za plazu, a njegov sin ne moze da podnese da njegovi najbolji ortaci imaju oceve sudije i hirurge, promovise oca u kapetana duge plovidbe sto je to nego lijecenje kompleksa. Zdrav covjek se ponosi svojim roditeljima i dovoljno mu je da su posteni ljudi sto roditelji tog nekog i jesu.
    Budva nije New York, do prije 10 godina imala je jedva par hiljada stanovnika i znalo se sto ko moze da naslijedi bar u starom dijelu gradu. Trebaju ti isti ljudi da objasne kako su cijepani imovinski listovi iz austrougarskih arhiva, kako je imovina prepisivana na druge ljude a kako su pravi podaci nadjeni u arhivu u Becu. Budva je imala dosta osvajaca ali licnu imovinu je otimala samo ova i komunisticka vlast a i ta komunisticka vlast je bar to radila javno a znamo kako su ovi radili.

    I bio je mu je kapetan duge plovidbe ... oces mozda da ti nabrojim na kojim brodovima? I spasio je luku u Zeleniku da se ne zapali i brod da se ne zapali. A za slike ako ti trebaju trazi ih u arhive zetske plovibde Jugooceanije.
    Od komunjara nije ni smio prikazat sta ima. Ne moras se becit po Becu no mozes poci do Splita pa dobit podatke kod gospodje Nade Jaman eto cisto da ustedis na karti ... mozes trazit na crnogoskom jeziku isto ce te razumjeti.
    A eto usput provjeri koje su kuce imale case da mogu da piju iz sersisa prije drugog svjetskog rata a ne iz konate kao velika vecina.
    Koliko shvatih novinarka si pa eto ti malo materijala za novinarsko istrazivanje da makar neko u Crnoj Gori se bavi kvalitetno istrazivackim novinarstvom...mada je to odje jos apstraktan pojam ...

    Pozdrav od zvecarke
    Last edited by vikky; 22-01-11 at 19:19.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  21. #1371
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bio je mazac na brodu a prije toga lucki radnik
    Pozdrav tebi

  22. #1372
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    Bio je mazac na brodu a prije toga lucki radnik
    Pozdrav tebi
    Izvoli okaci ovdje dokument koji to dokazuje (ali naci ga neces jer nikad bio mazac ni lucki radnik nije) :-) eto jos jednom te napominjem arhive zetske plovibde Jugooceanije... i nadji u dokumenta kada ga je Savo Starovic prvi put ukrcao... mozes biti kivna na njega koliko oces al to su ti fakta ...
    Niko nije kriv ovom narodu sto je s prvim talasom stranih investicija se trsio svoje djedovine sami su sebe nagrdili nije im kriv onaj sto je djedovinu sacuvao i uz nju svoju stvorio...
    Last edited by vikky; 22-01-11 at 19:33.
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  23. #1373
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo to istrazuj i kaci. Istrazila sam ono sto mi je trebalo.
    Nadam se da ce se jos cuti o njegovim poslovnim poduhvatima i bajkama kako je uz kaficu saznao da je zaradio par miliona, kako jadnicak nije imao para da adaptira kucu koju je kupio pa je prodao za iste pare ali sada ce od sina biznismena da pozajmi i da rijesi svoje stambeno pitanje.Blah...

  24. #1374
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

  25. #1375
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    Samo to istrazuj i kaci. Istrazila sam ono sto mi je trebalo.
    Nadam se da ce se jos cuti o njegovim poslovnim poduhvatima i bajkama kako je uz kaficu saznao da je zaradio par miliona, kako jadnicak nije imao para da adaptira kucu koju je kupio pa je prodao za iste pare ali sada ce od sina biznismena da pozajmi i da rijesi svoje stambeno pitanje.Blah...
    To mora bit da su izmislili kvalitetni novinari poput tebe ... no jada u Crnu Goru sto se namnoziste ...koliko vam je cijena sad? nadam se da ste se makli s nekadasnjim 50 maraka - makar u valuti Ne sluzim se ja internetom da bi ti ove podatke dostavila ... a ti misli sto oces, no pazi ubuduce sto pises,potrudi se da to budu istine ... znas i sama da nekvalitetni novinari ostanu bez prihoda

    Pozdrav...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

Page 55 of 88 FirstFirst ... 54551525354555657585965 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •