Page 61 of 88 FirstFirst ... 115157585960616263646571 ... LastLast
Results 1,501 to 1,525 of 2181

Thread: PoČelo je ...

  1. #1501
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Budvani jednoglasno predložili Mila Đukanovića za predsjednika DPS-a







    Dok su doskorašnji prvi čovjek Budve Rajko Kuljača i njegov zamjenik Dragan Marović, brat potpredsjednika DPS-a Svetozara Marovića već tri i po mjeseca u pritvoru u Spužu, njihove partijske kolege juče su jednoglasno na opštinskom odboru donijeli odluku da za predsjednika najjače crnogorske partije kandiduju isključivo Mila Đukanovića.
    Iako se u budvanskom DPS-u, u neformalnoj atmosferi, ne stišavaju ocjene da zbog afere „Zavala“ i hapšenja budvanskih čelnika tinja rat između Marovića i Đukanovića, svih 17 mjesnih odbora od Jaza do Buljarice jednoglasno je kao jedinog kandidata za predsjednika svoje partije predložilo dosadašnjeg lidera.



    “Nije bilo oklijevanja, niti je bilo uopšte polemike. Čak smo svi bili iznenađeni viješću koja se pojavila u medijima da je Budva protiv Đukanovića. Posebno kada su svi mjesni odbori bili složni u kandidaturi Đukanovića.
    Nije bilo nikakvih nesuglasica oko kandidature. Naprotiv”, prenijeli su „Vijestima“ nekoliko članova vladajuće budvanske partije atmosferu koja je bila tokom dvočasovne sjednice opštinskog odbora, kojim je predsjedavao Boro Lazović.
    Opštinski odbor juče je uputio i predloge kandidata za mjesto potpredsjednika DPS-a. Osim Marovića, kojeg je kandidovala većina mjesnih odbora, gotovo podjednako glasova su dobili predsjednik države Filip Vujanović, premijer Igor Lukšić i potpredsjednik parlamenta Željko Šturanović. Svi su, osim Lukšića, aktuelni potpredsjednici DPS-a.
    Budvanski DPS juče je imenovao i deset delegata za predstojeći majski kongres partije, uglavnom mladih kadrova. Odluka o novom gradonačelniku Budve, nakon što je nedavno Kuljača podnio ostavku, skinuta je sa dnevnog reda do daljeg.
    Opštinski odbor , kako „Vijesti“ saznaju, naknadno će zasjedati i predložiti kandidata. O tom predlogu glavnu riječ će dati vrh partije.


    http://www.vijesti.me/vijesti/budvan...a-clanak-16291





    Svaka sličnost sa Milom i Momirom je slučajna .

  2. #1502
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ulica Titovih pudlica 25
    Posts
    388
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sprdnja. Izgleda da Marović u ovom mraku, polako ali neopozivo silazi s uma
    http://www.vijesti.me/vijesti/obraca...a-clanak-17326
    Više sam, iskreno, očekivao od ovog spletkaroša: svakako ne ovakvo trenutno patosiranje i ludiranje

  3. #1503
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka si im ti rekao Boro
    http://www.vijesti.me/vijesti/velika...a-clanak-17437
    A prije neki dan
    ''Zato je sada najlakše, posebno kada je opozicija u pitanju, gurnuti priču da je to Milov obračun sa Svetom. Duboko sam ubijeđen da to nije tako. Razgovarao sam sa Milom Đukanovićem i neću reći da je iznenađen više nego ja, ali ni manje, zbog svega što se dešava. Jednostavno, bilo je to iznenađenje i za njega - konstatovao je Lazović.''
    a 5 .02.2011.
    “Nama je u Budvi praktično uhapšena glava kuće i njegov prvi saradnik. Mislim da je to napad na grad i na opštinski odbor DPS-a, kao najjače partije u Crnoj Gori”, kazao je Lazović.
    Last edited by otrovna_; 27-04-11 at 18:24.

  4. #1504
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Portal Vijesti: 19.05.2011 u 18:59
    o neprijateljima u partiji
    Marović: Možda čekaju da mi umre još jedan stric pa da me uhapse





    Potpredsjednik DPS-a Svetozar Marović kazao je da ga ne bi iznenadilo da i on bude uhapšen nakon što se to desilo njegovom bratu Draganu i bivšem gradonačelniku Budve Rajku Kuljači.
    Marović je u intervjuu TV "Vijesti" kazao da bi dio DPS-a želio da on doživi takvu vrstu pritiska.


    On je u emisiji "Načisto" rekao i da vjeruje da je njegov partijski šef Milo Đukanović znao da se sprema hapšenje njegovog brata.
    "Što se tiče prava i zakona ja sam poodavno otvoren i ja ne mogu da utičem na to. Kao što su uhapsili moga brata mogu da uhapse i mene. Možda će sačekati da mi umre još jedan stric pa da onda uhapse mene. Tako će biti. Ja nemam pojma. Možda jedan dio ljudi iz DPS-a misli da nije loše da Svetozar Marović osjeti dio pritisaka neke vrste", rekao je Marović.
    Upitan da li stvarno vjeruje da u Crnoj Gori jedno tako krupno hapšenje može da se realizuje bez amina šefa njegove partije Mila Đukanovića, Marović je odgovorio:
    "To je bio dan kada sam sahranjivao strica. I dok sam ja sahranjivao strica neko je pisao prijavu za hapšenje moga brata i mojih prijatelja. I Krivokapić mi je rekao da je tu informaciju imao oko 4, 5 sati poslijepodne. Istovremeno mi je rekao da je vjerovatno tu informaciju imao još neko, ne samo on u državu. I ja mislim da je takođe to Đukanović znao. Da će biti pritvor i da će biti preduzete određene radnje, ali ja ne očekujem ni od Đukanovića ili Krivokapića ili bilo koga da se miješa u ponašanje i rad državnih institucija.
    Na pitanje kako se nakon 20 godina hvalospjeva vlasti i priče o demokratskim dometima države sjetio, tek kada je pogodilo njegovu porodicu, da pravna država ipak ne funkcioniše baš tako i da jednima ne može biti, a drugima može, Marović je odgovorio:
    "Iskreno jednim dijelom prihvatam dio odgovornosti u tom dijelu što možda nijesam imao dovoljno vremena, koncentracije, pažnje da se bavim svim slučajevima. I na taj način jesam ako smijem tako reći grešan. Nema čovjeka koji nije grešan."
    Last edited by El Re; 19-05-11 at 22:35.

  5. #1505
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Cuo sam dobru foru sinoc. Gradonacelnik Cetinja Bogdanovic je u vezi sa Marovicevom cerkom, pa mu duhoviti Cetinjani predlazu da se sto prije vjenca, jer mu nece imat ko doc u prviče

    Nego, je li gledao neko Sveta, kakav je bio u emisiji?
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  6. #1506
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    “Nama je u Budvi praktično uhapšena glava kuće i njegov prvi saradnik. Mislim da je to napad na grad i na opštinski odbor DPS-a, kao najjače partije u Crnoj Gori”, kazao je Lazović.
    Vala ti zaboravila na nas. Nista ne znamo ima li plate na TV sta Boro planira i kako se oni kukavci ośećaju u Spuzu na ovu vrucinu

  7. #1507
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Počinjem ozbiljno da se zaljubljujem u MANS... Onako zaista ko šiparica...
    Neeeggo, malo po malo, postade MANS dio Državnog Tužilaštva... Nešto kao "nacionalna cinkara"... Uskoro će vjerujem bit glavna kletva: "Da Bog da ti MANS napisa' prijavu"...
    Hmm,... ne čini li se vama odavno da neko itekako koristi MANS?... Mislim "how convenient" su ove prijave nekima... Izgleda da dok čekamo da predstava "Marović" počne, kao pregrupa se pojavi ovaj Pavićević (& his Co)...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------

    Portal Vijesti: 17. 06. 2011.
    Tužilaštvo istražuje poslovanje Žarka Pavićevića

    Iz tužilaštva je ocijenjeno da su dokazi koje je MANS danas dostavio veoma zanimljivi i da kao takvi predstavljaju dovoljan osnov za pokretanje pretkrivičnog postupka




    Počinje predkrivični postupak


    Specijalno državno tužilaštvo za organizovani kriminal će pokrenuti pretkrivični postupak nakon dokaza koje je MANS dostavio tužiteljki Đurđini Ivanović a koji upućuju na sumnju da je Predsjednik Opštine Bar, Žarko Pavićević u nekoliko slučajeva zloupotrijebio službeni položaj i oštetio opštinski budžet i treća lica, saopštili su iz MANS-a, nakon sastanka u tužilaštvu.
    Sastanak koji je održan danas je iniciran od strane tužiteljke Ivanović nakon posljednjeg slučaja koji je MANS prezentovao javnosti a koji se odnosio na poslovne aranžmane između kompanije Aca Đukanovića i Opštine Bar i sumnju da je Pavićević izmjenom planske dokumentacije i povećanju mogućnosti za gradnju na njegovim parcelama, omogućio Đukanoviću da utrostruči vrijednost svog zemljišta.


    "Pored ovog slučaja, MANS je na sastanku tužiteljku detaljno upoznao i sa još devet pojedinačnih slučajeva u kojima postoji sumnja da je Predsjednik Opštine Bar, zbog lične i koristi za treća lica, zloupotrijebio službeni položaj u procesu planiranja i uređenja prostora", navodi se u saopštenju.
    Oni kažu da obimna dokumentacija sadrži informacije o nekoliko sumnjivih ugovora:
    • o gradnji sportske dvorane između Opštine Bar i Pavićevićeve kompanije, „Zavoda za izgradnju Bara – ZIB“
    • informacije o slučaju rasprodaje imovine „Tehnoprometa“
    • slučaju nezakonito uknjiženog 275.000 m2 zemljišta na ZIB
    • slučaju ugovora između ZIB-a i Pošte Crne Gore
    • slučaj „FADIS“
    Veze sa Kardinalom
    "MANS se posebno osvrnuo na slučaj nelegalne izgradnje sedmospratnice u centru Bara koja je bila zajednička investicija ZIB-a i Miodraga Đurovića, brata Slobodana Đurovića-Kardinala, osuđenog zbog ubistva urednika hrvatskog nedjeljnika Nacional, Iva Pukanića. Tom prilikom smo ukazali i na brojne propuste koji su postojali u resornom Ministarstvu urbanizma kao i na njhovu ulogu u legalizaciji ovog posla", navodi se u saopštenju nakon sastanka sa Specijalnim tužiocem za organizovani kriminal Đurđinom Ivanović .
    Iz MANS-a su ukazali na moguću utaju poreza i pranje novca, uz očekivanje da će tužilaštvo obratiti pažnju i na te oblike kršenja zakona kada je barski slučaj u pitanju
    Tokom razgovora, MANS je tužiteljku podsjetio i na krivičnu prijavu koju smo protiv Pavićevića podnijeli prije godinu dana, kao i na mrežu povezanih lica i rusko-crnogorskih građevinskih kompanija sa barskim predsjednikom Opštine.
    "Posebno smo ukazali na sumnju da je u opštini Bar uspostavljen određeni obrazac ponašanja i komunikacije sa investitorima i vlasnicima zemljišta koji za posljedicu ima štete po javni interes i budžet opštine".
    Iz MANS-a su ukazali na moguću utaju poreza i pranje novca, uz očekivanje da će tužilaštvo obratiti pažnju i na te oblike kršenja zakona kada je barski slučaj u pitanju.
    "Iz tužilaštva je ocijenjeno da su dokazi koje je MANS danas dostavio veoma zanimljivi i da kao takvi predstavljaju dovoljan osnov za pokretanje pretkrivičnog postupka u ovom slučaju. U razgovoru sa tužiteljkom najavili smo i skoro podnošenje krivične prijave za organizovani kriminal protiv Žarka Pavićevića, koja će pored danas prezentovane dokumentacije sadržati i podatke o još nekoliko slučajeva na kojima MANS trenutno radi a koje takođe uključuju Pavićevića".
    Last edited by El Re; 17-06-11 at 14:44.

  8. #1508
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Neeeggo, malo po malo, postade MANS dio Državnog Tužilaštva... Nešto kao "nacionalna cinkara"... Uskoro će vjerujem bit glavna kletva: "Da Bog da ti MANS napisa' prijavu"...
    Hmm,... ne čini li se vama odavno da neko itekako koristi MANS?... Mislim "how convenient" su ove prijave nekima... Izgleda da dok čekamo da predstava "Marović" počne, kao pregrupa se pojavi ovaj Pavićević (& his Co)...
    Ko li je naša Suzana Mančić koja izvlači dobitnike (ne baš srećne) iz bubnja

  9. #1509
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    heh NVO OZNA
    She is only here to annoy herself!

  10. #1510
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da 50% novca koji je namijenjen POLICIJI, kojih ima shest puta vishe pendreka po glavi stanovnika, nego u Skandinaviji, ili jedan na sto GRADJANA, ne da shtite GRADJANE OD REZIMA; NEGO REZIM OD GRADJANA, namijeni MANSu i Vanji Chalovic, nebi mogli nac LOPOVA U CGi, da fishek na njega potroshimo.

    Sa Vanjom u MANSu,
    krecemo u boj,
    za CRNU GORU CHASNU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #1511
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vala ti zaboravila na nas. Nista ne znamo ima li plate na TV sta Boro planira i kako se oni kukavci ośećaju u Spuzu na ovu vrucinu
    Bila je jedna plata pocetkom juna, mislim novembarska, tako ako treba da utjeras kakav dug dobro si zakasnio :P
    Evo danas nam je Rajko ispricao kako se borio protiv divlje gradnje, prolazio on tako sluzbenim kolima, kad neki Sjekloca kidao nisko rastinje tu ti se Radza zabrine i pozove sve zivo i ne zivo po Budvi ( cak i Bora), eto on se borio protiv niskog rastinja a za uzvrat popio tuzbu. Nepravda brate, nepravda!

  12. #1512
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ja sam cuo da je izjavio nesto u stilu "radio sam pod pritiskom dpsa", isto kao da je rekao ma nisam ja lopov nego me natjerali da kradem..
    She is only here to annoy herself!

  13. #1513
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja sam cuo da je izjavio nesto u stilu "radio sam pod pritiskom dpsa", isto kao da je rekao ma nisam ja lopov nego me natjerali da kradem..
    mislis ka ona nacisticka fora?

  14. #1514
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ODGOVORNI su na vecim FINKCIJAMA, treba nam dupla VLADA sa ministrima u Remetincu kao kod brace Hrvata, ako mislimo prilazit Jevropi , prvo ochistit Vasove Vode i Ministarstva.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #1515
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Old Town
    Posts
    1,387
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ZavrŠeno je

    PoČelo je ...
    Nezvanično prije pola sata sat uhapšeni su Rajko Kuljača i Dragan Marović...
    Čisto da se zna,info je prenio Nebojša Medojević




    Ovako je počeo prvi post. Eto ih svi doma došli, i naravno sve će im biti refundirano o našem trošku.

  16. #1516
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ova priča tek postaje interesantna... Živi bili pa vidjeli...Samo još malo strpljenja...

  17. #1517
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    strpljivi smo mi i pevise, vec nekih 20 godina

  18. #1518
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,156
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    strpljivi smo mi i pevise, vec nekih 20 godina
    niste trebali da budete strpljivi, nego bandu da odma' saljete na robiju prije 19 godina, a sad je za sve prekasno...

  19. #1519
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovoj (danas objavljenoj) informaciji smatram da je mjesto ovđe, jer dio je šire priče i konteksta, i svakako biće tu materijala i za dužu priču... Ne treba pisanje "Vijesti" uzimati previše "zdravo za gotovo" tim prije što iz teksta nije najasnije ne samo KADA JE MAROVIĆ PODNIO OSTAVKU, već i da li je famoznim pismom ponudio ili podnio ostavku, a to dvoje nije isto. Međutim, ako i zanemarimo "revolucionarno novinarstvo" pojedinih propagandista koji bi da podstaknu sukob koliko god mogu, sasvim je jasno da nervoza kod Marovića raste i da će on izgleda u panici da "požuri" događaje...
    Takođe jasno je da ako je Miloš praćen to treba čitati kao "praćen je Svetozar". Nemoguće je Miloša pratiti, a ne pratiti kompletan dom Marovića...
    Ključno je: Ako je zaista podnio ostavku, pa on se time ogradio od DPS-a, a van pozicije koja mu daje moć u partiji - on je niko i ništa.
    I oni koji ga podržavaju (mada više prikriveno nego otvoreno) nakon njegovog uzmicanja razbježaće se ko zečevi. Čak me ne bi iznenadilo da mnogi od njih se prvi bače "kamenom" na Marovića kako bi dokazali da je njihova vjernost Đukanoviću neupitna. Tako da mi je, ako se ovo ispostavi kao tačno, sve ravno Marovićevom političkom samoubistvu.... No, ljudi u panici i očaju rade i potpuno sulude stvari...
    Čitava ova priča otegla se ko "teška godina" no lično mislim da od sukoba "Milo-Momir" CG nije svjedočila zanimljivijoj priči.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Portal Vijesti: 18. jul 2011
    ZBOG PRITISAKA NA PORODICU ZAPRIJETIO ODLASKOM
    Svetozar Marović podnio ostavku jer tvrdi da mu ANB prati sina Miloša

    Pod prismotrom ANB-a: Miloš i Svetozar Marović

    Potpredsjednik DPS-a Svetozar Marović napisao je pismo predsjedniku partije Milu Đukanoviću i trojici potpredsjednika DPS-a u kojem je saopštio da podnosi ostavku nakon što je dobio informaciju da neko iz Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) već duže prati njegovog sina Miloša i druge njemu izuzetno bliske osobe, potvrđeno je "Vijestima" od izvora iz Predsjedništva DPS-a i Vlade.Izvori "Vijesti" tvrde da je, neposredno prije nego što je pismo napisano sredinom juna, Marovićeva supruga Đina u Podgorici razgovarala sa premijerom i potpredsjednikom DPS-a Igorom Lukšićem, tražeći od njega da zaustavi sve aktivnosti koje su usmjerene prema njenoj porodici.


    Nakon što je, navodno, dobila odgovor da on tu ne može ništa jer nema takva ovlašćenja, Marović je napisao oštro pismo kolegama iz rukovodstva partije, o kojem oni još ne žele javno da govore.
    Prema informacijama "Vijesti", Marović je u pismu, osim što je rekao da podnosi ostavku na mjesto potpredsjednika, saopštio da ga funkcija onemogućava da se politički bori protiv političkog progona njega i njegove porodice.
    Naveo je da se zalaže za jednakost pred zakonom, te podsjetio na svoje političke zasluge - da je bio prvi za uvođenje višestranačkog sistema i prvi iz DPS-a koji je bio protiv Miloševića.
    Marović je ogorčen što su njegovom bratu i drugim optuženima u aferi Zavala, držanjem u pritvoru prekršena ljudska prava, što je utvrdio i Ustavni sud, i navodno namjerava da dokaže da je crnogorsko pravosuđe u katastrofalnom stanju.

  20. #1520
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kakav mu je sin...e žalosti naše.. ko nas sve muze i šlapa..

  21. #1521
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Mene zanima kako će Boro lazović reagovat, samo da ne nagrdi koga (sarkazam).

  22. #1522
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Piše oštra pisma? Podjseća me malo na Pajtonovce kad spašavaju Brajana. Koji nije redov.

  23. #1523
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo, čisto da se podsjetimo (a čudi me da to već nisam postovao) - zašto je Miloš Marović postao predmet interesovanja Tužilaštva i Policije?


    Miloš Marović i čika Rajko (tatin čovjek od povjerenja)

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Vrhovno državno tužilaštvo (VDT, u daljem tekstu "Tužilaštvo") počelo je, krajem marta o.g., sa prikupljanjem informacija i podataka u vezi sa poslovanjem Miloša Marovića, sina Svetozara Marovića, a vezano za kupovinu zemljišta koje se nalazi iza Auto-moto društva Budva. Postoji sumnja da je Miloš Marović oko 4,5 hiljada kvadratnih metara, navodno, kupio od opštine, po mnogo nižoj od tržišne cijene. Iako je Tužilaštvo sredinom marta o.g. podiglo optužnicu protiv osumnjičenih za zloupotrebe u budvanskom Auto-moto društvu i na taj način okončalo istragu protiv njih, oni su predmet provjera i u ovom slučaju. Sporno je na koji način je prodato zemljište koje je bilo državno, a kasnije je upisano kao da je vlasništvo AMD Budva. Tužilaštvo od kraja marta ispituje da li je neko iz te firme zloupotrebom službenog položaja omogućio Maroviću da, navodno, kupi zemljište na kojem je kasnije izgrađena privatna stambena zgrada sa više od 35 stanova, koji u prosjesku vrijede najmanje po 100.000 eura.
    U toku je faza u kojoj Tužilaštvo samo prikuplja informacije i vrši određene provjere, a da li će nakon pretkrivičnog postupka tužilac ocijeniti da li je u ovom slučaju bilo zloupotreba od strane Marovića, odnosno rukovodioca SO Budve ili Auto-moto društva. Iz Tužilaštva sve do sad Miloša Marovića nijesu pozivali na saslušanje, no određene istražne radnje su izvršene. U okviru ove istrage provjeravana su i neka preduzeća, kao i jedna turistička agencija koja se dovode u vezu sa Milošem Marovićem.
    Cijela stvar je pokrenuta nakon što su službenici Područne jedinice Policije Budva (nekadašnji OB Budva) specijalnom državnom tužiocu za borbu protiv organizovanog kriminala, nakon višemjesečnih aktivnosti, podnijeli krivičnu prijavu protiv 11 lica, zbog osnovane sumnje da su počinili krivična djela iz oblasti privrednog kriminaliteta u jednom drugom predmetu. Radilo se o sličnim zloupotrebama, odnosno o uknjižbi državne imovine na ime AMD Budva.
    Tužilaštvo je tada, a zbog gore navedenog, podiglo optužnicu protiv Anta Deloika, Igora Trnskog, Biserke Bojić, Milića Vlahovića, Vjekoslava Fabrisa, Svetlane Dragović, Bojana Karadžića, Slobodana Pime, Marka Vujovića, Srđana Stojanovića i Stevice Dragovića.
    - Optuženi su kao odgovorna lica-osnivači i izvršni direktori, od decembra 2007. do novembra 2008. godine, u postupku preregistracije državnog u privatno preduzeće Auto-moto društvo Budva, grubim kršenjem ovlašćenja pokušali da u privatno preduzeće unesu državno zemljište, vrijedno oko 3,34 miliona eura. Optuženi su namjeravali da na tom zemljištu izgrade stambeno-poslovni objekat - navedeno je u optužnici.
    Okrivljeni su, (tamo se kaže) preduzimajući niz protivpravnih radnji „iskazali visok stepen kriminalne volje u izvršenju krivičnog djela, koje je ostalo u pokušaju isključivo zbog intervencije nadležnih organa, a moglo je za opštinu Budva proizvesti posljedicu u višemilionskoj šteti.
    Tužilaštvo je tražilo određivanje pritvora za optužene, s obzirom na to da je izvršeno krivično djelo svrstano u grupu koruptivnih, za koja se može izreći kazna zatvora do deset godina i da ta djela ugrožavaju ekonomsku i pravnu sigurnost države.

    Policijske mjere i radnje upućivale su na sumnju da su od prve polovine 2007. do 31. marta 2010. godine u Budvi i Cetinju krivično djelo počinili Ante Deloik, u svojstvu odgovornog lica-direktora i osnivača NVO AMD Budva, kao i četiri osnivača pomenute NVO, kao i Igor Trnski, kao izvršni direktor te NVO, na način što ih je na to sa umišljajem podstrekao Stevica Dragović, odgovorno lice-v.d. direktora Zavoda za izgradnju AD Budva, u namjeri pribavljanja protivpravne imovinske koristi za drugo lice - DOO AMD Budva.

    Time su, kako se sumnja, grubo povrijedili ovlašćenja u privredi u pogledu upravljanja državnom imovinom nad kojom AMD Budva ima pravo korišćenja, i to na način što su nakon izvršenja transformacije AMD Budva u NVO AMD Budva, u kojoj su zaposleni 11. septembra 2008. godine u Osnovnom sudu na Cetinju zaključili ugovor o prenosu osnivačkih i vlasničkih prava NVO AMD Budva na više privrednih društava.

    Iz razloga koje vam nije teško dokučiti, istražne radnje u vezi Miloša Marovića obavljane su daleko od očiju javnosti. Lično (i pored nekih mjerodavnih poznanstava sa ljudima u Ministarstvu đe sam toliko godina radio, a čiji je ANB svojevremeno bila integralni dio, nepoznato mi je da li je Vesna Medenica (predsjednik Vrhovnog Suda) potpisala odobrenje ANB za mjeru tajnog nadzora i praćenja Miloša Marovića, jer takvo nešto je najstrožije čuvana državna tajna koju ne vjerujem da zna i sam Svetozar, a da li je vršeno praćenje i ko je zapravo "glavi cilj" istog - ne treba biti puno inteligentan pa shvatiti.
    Takođe, teško je povjerovati da bi 27-ogodišnji Miloš (kome i dalje najviše dlaka raste na skalpu) činio išta bez znanja svog oca koji ga je "povezao" s ljudima i učinio lokalnim "biznismenom"...
    Last edited by El Re; 18-07-11 at 11:50.

  24. #1524
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,043
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    с обзиром да се ово дешавало у јуну, да ли је у питању неопозива оставка?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #1525
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma ja ne vjerujem da je uopšte dao ostavku... Mislim da su to (da je dao ostavku) izmislili ovi idioti iz "Vijesti" ne bi li malo povećali profit od današnjeg izdanja (trebaju se ona pogorela auta zamijenit), a uzgred ne bi li izazvali bilo Marovića da reaguje i demantuje (i uopšte razjasni aferu "Pismo", pošto ni novinari nemaju puno informacija) i/ili da isprovociraju da neko oko Đukanovića (ili on sam) "istrči" i nešto kaže.
    Pretpostavljam da je Marović tugaljivo i mučenički (u njegovom stilu) ponudio (u tom famoznom pismu) ostavku, kako bi i na osnovu reakcija (partijskog vrha) na njegovu pisaniju i definitivno ukapirao je li ga Broj 1. otpisao.
    Ne treba zaboraviti da je Čarapićeva poslanicima, a Duško Marković ambasadorki SAD, baš nedavno, najavili značajna (čitaj: "spektakularna") hapšenja. Marović to može razumjeti samo kao poruku da spakuje četkicu za zube na vrijeme. Međutim mislim da ga posebno raspamećuje saznanje da mu sin jedinac može praviti društvo u zatvoru čime je horor u njegovoj glavi potpun.
    Last edited by El Re; 18-07-11 at 11:42.

Page 61 of 88 FirstFirst ... 115157585960616263646571 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •