Page 49 of 88 FirstFirst ... 3945464748495051525359 ... LastLast
Results 1,201 to 1,225 of 2181

Thread: PoČelo je ...

  1. #1201
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Dje ga je old bone i hari da za-SABLJAJU odje ka umiju... hahaha qq
    Ovo nije za sablju!
    Ovo je legalan politicki stav, izrecen u afektu, na neprimjeren nacin....a to sto mu je to najvjerovatnije jedna prazna prica i falincanje-to je druga prica....vidjece se sve brzo.
    Ego, znam da te boli, ali da ti ponovim: nema cijepanja Sandzaka iz MNE pored zivih Crnogoraca...a pusti ti nekog Lazovica i njegove *zadjnice* i tu lokalnu politiku!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #1202
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    To nije preporuka, to je njegov (najveci) nedostatak, ako uzmete u obzir da nema jedan jedini dan prakse.
    No, ekonomija je ovdje sporedna, nesto drugo je njegov zadatak, i nesto drugo ga je preporucilo - prije svega lojalnost, odnosno, povjerenje i licna procjena Djukanovica.

    A u Djukanoviceve procjene ne treba sumnjati, to je jedini "siguran fiks" u nasoj maloj kockarnici.

    ___________
    A sto je ministrovanje u najvaznijem sektoru vlade no praksa?
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  3. #1203
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Bilo bi lepo, i hoce. Samo, sutra.

    Kako je svojevremeno zborio Adolf Sper: "Ne veje sneg da roni Size".

    Neka mu je vecna slava. Speru, ne Roniju.

    ________
    Kako neće ne budi pesimista. Na primjer u ministarstvu su dok su radjeni odgovari na upitnik krvnicki radili i nijesu imali kad dupe sa stolice dići a na kraj mjeseca dobili platu ogronih 4oo eura. Već sad se formiraju redovi na Zapadu ko će prije da ugrabi jos gori posao priprema za pregovore, a jos kad im objasni sta treba raditi neki strucnjak koji sva ministarstva promijenio onda bi i za pola te plate radio

  4. #1204
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Dje ga je old bone i hari da za-SABLJAJU odje ka umiju... hahaha qq
    Pusti se ti sablje no jesi li se okupa danas?

  5. #1205
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ego, znam da te boli, ali da ti ponovim: nema cijepanja Sandzaka iz MNE pored zivih Crnogoraca...a pusti ti nekog Lazovica i njegove *zadjnice* i tu lokalnu politiku!
    Pozdrav,
    Niko i ne pominje to?
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  6. #1206
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    JESTE li svi doma? Deluje crnohumorno, ali tako se od petka ujutro pozdravljaju Budvani, aludirajući na to da se više ne zna ko će osvanuti u kući, a ko će biti - uhapšen.

  7. #1207
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    245
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Niko i ne pominje to?
    apropo price da ponovim

    "a vi ste obična bagra s konca i konopca
    da nije bilo rata ne bi imali za graha
    hranite ekstreme da zaustave vrijeme
    da im djeca budu sluge mržnje, gluposti i straha
    "
    Dino Saran
    Daj vise odmora jeziku nego rukama.

  8. #1208
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by otrovna_ View Post
    Pinjaticu je sve sto ima ostavio otac, zapravo ostavio mu je i vise nego sto ima jer je dosta spiskao kad je podilazio Marovicima.
    Gotovo sam sigurna da nije ima neku finansijsku korist, jer je on preambiciozni seljacic kojem je imponovalo druzenje sa Marovicima.
    Iskreno, danas kad sam gledala prenos skupstine bilo mi ga je zao koliko je izgledao usrano.
    Pinjatićev advokat Stevan Damjanović kazao je agenciji Beta da je njegov klijent negirao da je zloupotrebom službenog položaja pribavio imovinsku korist privatnoj kompaniji "Zavala invest" i oštetio budžet Opštine Budva u iznosu od oko 1,062 miliona eura.
    e fino je sebe udesio Malo sto ce odlezati a jos koristi drugi imao

  9. #1209
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    e fino je sebe udesio Malo sto ce odlezati a jos koristi drugi imao
    Kad ima Sveto, njemu je isto kao da ima on.
    Cak je i stan kupio u Svetovoj zgradi, da bude blize idejnom vodji.

  10. #1210
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E kad je ideja u pitanju onda neka odlezi. Za ideje se trebaju zrtve podnositi, a donosiće mu Sveto narandze u Spuz

  11. #1211
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    E kad je ideja u pitanju onda neka odlezi. Za ideje se trebaju zrtve podnositi, a donosiće mu Sveto narandze u Spuz
    mislis da nece Boro Lazovic i jednom i drugom donositi nerandze?

  12. #1212
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pusti se ti sablje no jesi li se okupa danas?
    Jesam i to bash posle toga posta otidjoh sa suzom u oci od smijeha ... hahaha

    SABLJE Crnogorske...

    I pita me djevojka sto se smijem.... reko vidish ovo odje



    E ovo su jedni obecavali da ce napravit u Crnu Goru a napravili su sjecash se onog grada dje smo bili jesenas zove se "BUDVA", dje nisi htjela ni da ostanesh?

    A ona rece: Omg that was very bad... :shock:

    Eh... rekoh... neceh da je davim sa pricom da su ih sad pohapsili i da je Crna gora pred bankrotom... i da je 1000 ljudi izaslo sjutra dan na ulice ... a da su nedjelje prolazile da se pruzi pomoc onima hiljadama koji su plivali u poplavama ...




    Onda me smeo zvuk talasa... i eskadrona pelikana....



    I zaboravih zasto sam se toliko smija, na Old bonera i harija stare integraliste.... poslene linije odbrane crnogorske teritorije...
    Last edited by Ego_and_his_own; 27-12-10 at 22:26.

  13. #1213
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije filozof dzabe procita pet iljada knjiga, a jos ima toliko dobrovoljaca koji ga vazda odbroboljili stavljajuci potpise dje treba. Sumnjam da će mu naći nesto dje ocigledno umocio.

  14. #1214
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nije filozof dzabe procita pet iljada knjiga, a jos ima toliko dobrovoljaca koji ga vazda odbroboljili stavljajuci potpise dje treba. Sumnjam da će mu naći nesto dje ocigledno umocio.
    Ukoliko ne pocnu ovi u zatvoru i neki na slobodi da ga drukaju.
    Znas kad su prije nekog vremena hapsili jednog svetovog pulena branio se '' ja nisam gledao sto potpisujem, meni Sveto rek'a, a to je jedna cestita i postena porodica iz Grblja, i ja sam potpisao''.

  15. #1215
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Jesam i to bash posle toga posta otidjoh sa suzom u oci od smijeha ... hahaha

    SABLJE Crnogorske...

    I pita me djevojka sto se smijem.... reko vidish ovo odje...
    Oooooooo, a ti i djevojku imas???? E ljepote bozje. Samo se ti kupaj se cesće a posto imas i djevoku sad si veliki pa to znas.

  16. #1216
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Evo se chudo ucinje u CG, ali prekjuce kad sam isla doma u HN, na Zavalu se radi punom parom. Betonjerke Samcommerce, njih ko zna koliko cheka u redu na ulazu u velelepno apartmansko naselje .
    Pa vi vidite...

  17. #1217
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Bilo bi lijepo da se ovo desi.
    Mozda i hoce?
    bogome, da se pocupa korov iz naseg drustva tiho ne moze.. ako prodje tiho, znaci da nista uradili i nismo...


  18. #1218
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Reci ti nama nadaju li se i u HN onim casnim sestrama iz Budve ili sigurni ka Svetovci do prije neki dan

  19. #1219
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Reci ti nama nadaju li se i u HN onim casnim sestrama iz Budve ili sigurni ka Svetovci do prije neki dan
    Hm...ne znam sto bih ti rekla. Eno Milo pohvali Dejana Mandica kako je jedini od opozicije bio na nekakvom prijemu. Ne znam samo je li to dobar ili los znak
    Novi nije nista manje zanimljiv od Budve.

  20. #1220
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedini je znak da nema znakova dok oni ne banu a sto je najgore neće ni kavu ni rakiju

  21. #1221
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Niko i ne pominje to?
    Sandzak, Zukorlic itd. je jedna stara diskusija izmedju nas trojice,na drugom topiku....da ne *trolujem* i da ne obrazlazem-procitaj, ako te interesuje:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=24093&page=8
    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 27-12-10 at 22:53.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #1222
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    oce li izabrati novu Vladu sutra.....
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  23. #1223
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    A sto je ministrovanje u najvaznijem sektoru vlade no praksa?
    Cisto gubljenje vremena, da ne filozofiram pretjerano.
    Bojim se da je iskustvo vlasnika trafike ili przionice kafe vrijednije od svih Luksicevih diploma i godina provedenih na fakultetu i drzavnoj administraciji.

    Ako hocemo da razumijemo kapitalizam i ekonomiju, moramo slusati burzoaziju, a ne "doktore" bez dana iskustva u biznisu.
    Ali, i Vi i ja znamo da on nije tu zbog renesanse crnogorske ekonomije...


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kako neće ne budi pesimista. Na primjer u ministarstvu su dok su radjeni odgovari na upitnik krvnicki radili i nijesu imali kad dupe sa stolice dići a na kraj mjeseca dobili platu ogronih 4oo eura. Već sad se formiraju redovi na Zapadu ko će prije da ugrabi jos gori posao priprema za pregovore, a jos kad im objasni sta treba raditi neki strucnjak koji sva ministarstva promijenio onda bi i za pola te plate radio
    Porucio bih tebi i svim mrziteljima Crne Gore: tiha voda breg roni.

    Verujem u novo sutra sa Luksicem, i sta god vi mislili o njegovim nejakim plecima, ubedjen sam da ce ona izdrzati teret vremena i prilika, a njihovom vlasniku obezbediti trajno mesto u istoriji, pored ostalih crnogorskih vitezova koji su radili ledja i bicepse kod Kike na Zabelu.

    Jedan lep citat:

    "Vitka tela i dobra sprema su vecni dok god su anabolici dostupni u slobodnoj prodaji."

    Philip Seymour Hoffman, Przno, MNE


    ____

  24. #1224
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Ne, to je Momir Bulatovic. Ja sam prperovic.

    ____
    A dje je Sinisam?
    Nista mi nije jasno!
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  25. #1225
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    izvor: dayline.info, piše: Blažo Davidović

    Čitatelji iz Crne Gore dobro znaju onu staru : Polijeće soko i nisko pade…Riječ je, svakako, o vrlo oštroumnom stihu, a nikako o bizarnoj, poetskoj poštapalici ili arhaičnoj asocijaciji na jednu narodnu pjesmu. Trenutna politička situacija u Crnoj Gori nalik je na zemljotres srednje jačine, sa potencijalnim materijalnim posljedicama. Što se tiče političko- pravnih žrtava, rezultat je trenutno nepoznat jer “komisije za procjenu štete” još sagledavaju situaciju na terenu. Ovaj autor uvijek je naglašavao snažnu političku jačinu Budve, daleko jaču od Budve u njenom urbanom, sociološkom ili komunalnom kontekstu. Stoga i nije čudno što je vijest o pritvaranju gradonačelnika “kraljice Jadrana” ( još jedan iskarikirani termin na koji mentalno masturbiraju malokalibarski politički patuljci ) Rajka Kuljače i njegovog potpresjednika, ujedno i brata Svetozara Marovića, Dragana Marovića, te grupe njihovih suradnika dobila snagu regionalne vijesti. Primjera radi, to je odmah objavio i HTV. Da su u pritvoru završili čelni ljudi Rožaja, Mojkovca, Andrijevice ili Kolašina, vijest sigurno ne bi objavio HTV.

    Zaboga, primjera radi, nije Madona pjevala u Mojkovcu, nego u Budvi, jel da ? Ovdje ću, samo na trenutak, ući u planiranu digresiju. Dakle, TV Crne Gore već nekoliko puta u kratkom roku žali se javno kako nema novaca da financira svoju pjesmu za nastup na Evroviziji, odnosno Eurosongu. U isto vrijeme, molim da se ovdje skoncetrirate barem malo, dakle u isto vrijeme, jedan drugi državni organ ( SO Budve ) sasvim elegantno dovodi Gibonnija da pjevuši u Budvi. I to se radi, jelte, posredstvom turističke organizacije Budve. Naime, turistička organizacija Budve dio je nacionalne turističke cijeline, i nad njome opet je ista partijska šaka koja jednom lupi o stol, jednom ne, a treći puta uzme stolicu i mlatne o glavu prvom do sebe.

    Nešto slično sada se dogodilo. Svetozar Marović jeste u pravu : on je meta, svi ostali su “kolateralne žrtve” , a dio frustiranih promatrača već je smislio parafraziranu pjesmu :

    Gledala sam s Koma plava, kako Žuti zajebava…

    Žuti je, inače, nadimak za kojeg sva autorska prava potražuje ljubitelj slijepih osoba, šerif Podgorice doktor Miomir Mugoša, koji tako u ležernoj komunikaciji naziva Igora Lukšića, novog crnogorskog premijera.

    Dakle, “Gledala sam s Koma plava kako Žuti zajebava”, jeste pjesma koju bi, da TV Crne Gore ima novaca, na Eurosongu mogao izvoditi sastav Familija, no tu je i pjesma grupe Makadam “Bar- Boljari i par stvari”, a čije bi izvođenje samodoprinosom pomogla ekipa mještana iz Gornje Mrke. Dakako, tu je pjesma “Opasna šala Kardinala” koju izvodi barski bend Vojvoda, pa mladi rokeri Branimirovi sinovi sa hitom “Čuvari velike blamaže”, tu je i nova pjesma Severine “Kako sam svojom štiklom nagazila dvoje ljudi”, za koju je tekst napisao Nenad Nenezić. Svoje mjesto na muzičkoj karti Evrope tražila bi pjesma “Po šumama i gorama”, čiji je autor Nenad Simović, slijedi “Hvala Zavala”, sa bendom Morsko dobro KO Budva, te “Jebeš Vijesti, jebeš Dan, tu je Šuković i miran san”, koju izvodi sastav Vilenjak iz Gorice.

    No, hm….Ni jedna od tih pjesama nije zaživjela, nego samo, eto, ta kako polijeće soko i nisko pade, sa alternativom Gledala sam s Koma plava kako Žuti zajebava.

    Idemo redom : zašto ? Evo odgovora :

    Svetozar Marović je mudar i staložen čovjek i moja malenkost ga osobno poznaje. Dakle, gospodin Marović zna da ga mnogi, zbog neznanja, precijenjuju u trenutnoj političkoj moći. Također, on zna da u politici postoji vrijeme razmišljanja, vrijeme procijenjivanja, vrijeme odlučivanja i vrijeme posljedica. Čitav problem jeste u tome što je vrč koji je išao na vodu pukao sam od sebe. Kad je pukao, on nije mogao kazati Milu : Znaš, vrč je pukao, uradi nešto, daj selotejp, donesi novi vrč, reci da nije pukao, snađi se ! Jer, vrč je pukao i amen! Konačno, ima Milo svoj vrč koji još uvijek ide na vodu. Da je mandatar nove vlade Svetozar Marović, pretpostavljam da bi hapšenja uslijedila sa također nižerangiranim, ali medijsko- političkim zvučnim imenima iz Herceg Novoga, Podgorice ili Bara. Ulcinj ili Tivat, ili Tuzi se ne bi dirao, jer ne treba nervirati nacionalne manjine.

    Jučerašnji skup podrške pritvorenim funkcionerima Budve imao je, materijalno dokazivo, partijske elemente. Iza njega je, dakle, stajao lokalni DPS. I sve se to desilo nepunih 24 sata nakon što je Veliki Vođa i Sin Sunca Milo Prvi Đukanović rekao “neka institucije rade svoj posao”. Sad, tko ne kontrolira stvari u DPS-u ? Đukanović ili Marović ?

    Naivni će kazati kako je Marović ( Svetozar ) indirektno organizirao protestni skup u Budvi. Ma dajte, molim Vas, pa taj “skup”, tako organiziran, je kretensko-fatalni partijsko-političko-medijski autogol, i Svetozar Marović je, svojom inteligencijom mogao biti samo ljut na Boru Lazovića, šefa budvanske vladajuće partije koji je koristio termine tipa Mi, Vi, Oni, vamo-tamo, kave su to izjave ?

    Marović zna da je atomski udar na njega uslijedio ne iz ideoloških razloga, njih nema, nikad ih i nije bilo, ne iz političkih razloga, ne iz partijskih, nego je Kompanija Pukla !

    Pukla je jer, primjera radi, toj Partiji odavno više i ne treba glasača. Drže apsolutnu vlast decenijama, pogotovo u Budvi. Svi glasači DPS-a jesu Zaposlenici Kompanije.

    Ponavljam, Marović je sve, ali ne politički nepismen čovjek. S druge strane, ako išta u životu zna Milo Đukanović to je kako voditi Partiju. Dakle, da li je sve predstava za javnost, ili konfuzno vrijeme konsolidiranja redova, nakon čega slijedi strategija obrane i napada Svetozara Marovića ? Drugačije upitano : da li Marović zna da je Milo izdao sve osim knjige u životu ? Izdao je sve svoje mentore i prijatelje, što ne bi i njega, ako je to stvar procjene ? Naime, Đukanović je izdao Tita, Marxa, Lenjina, Kardelja, Smitha, Miloševića, Bulatovića, Kadijevića, Subotića, što u tom spisku, zaboga, znači jedno ime, više ili manje ?

Page 49 of 88 FirstFirst ... 3945464748495051525359 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •