Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 32 of 32

Thread: Problem...

  1. #26
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A nije krnovo, avetinjo ;p
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  2. #27
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma to zezanje ka sto veli niksicanin kad upali windows xp prvi put pa se pokaze ona zelena livada na deksotp, eneeeeeeeeee krnovoooooooooooo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #28
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahaha, e show.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  4. #29
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Ja sam tako macku pokusa da odviknem
    :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  5. #30
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto e lepa?
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Ja sam tako macku pokusa da odviknem od penjanja na sto za rucavanje, i po kuhinji al dzabe corava rabota sam sam zivce sebe iskida. Sto sam vise branio i mica je to ona sve za inat sve vise i vise po cio dan je lezala na sporet i u sudoper.. Nema leba kakvi su takvi su ili ga prihvati ili ga opet prihvati. Nema izlaza.
    Dresura se bazira na jednostavnom principu uslovljavanja. Operantnog ili instrumentalnog.
    Za svaki dobar postupak, životinja se nagradi, sa svaki nezgodan ili loš, životinja se kazni. Najbolji operant su uvijek dvije stvari : hrana i bol. I jedno i drugo su osnovne biološke potrebe (hranjenje i izbjegavanje bola).
    Sa hranom možeš i da kažnjavaš oblike ponašanja koji ti ne odgovaraju i da potkrijepljuješ (ojačavaš) one koji ti odgovaraju. Bol se uglavnom koristi za kaznu, a izbjegavanje bola za nagradu (mada se to tretira kao neutralni operant - ni dobar ni loš).

    Sve što treba da uradiš je da budeš strog i racionalan, da znaš tačno što hoćeš da osnažiš i tačno što želiš da eliminišeš, i da primjenjuješ relativno jednostavan postupak.
    Ako se mačka penje na sto, ne možeš da je makneš i da joj pričaš da to ne treba jer mačku jednostavno boli k*rac za to. Em te ne razumije em ne vidi razlog da ne bude na stolu ili u sudoper. Udariš je đe je boli i shvatiće. Uslovno rečeno, naravno, ne treba je ubijat' od batina, već je ostaviš da bude gladna tog dana. Svaki put kad je nađeš na tim mjestima u stanu, skratiš je za sljedeći obrok. Prije ili kasnije, shvatiće da joj ne odgovara baš toliko da bude gladna. Ti ne treba da prestaneš sa tim što radiš zato što mjauče ili je gladna, već da nastaviš sve dok dotična ne shvati kako želiš da se ponaša.

    Naravno, Zodiacov problem je dosta složeniji ali se princip svodi na isto. Mora da postoji način da se osnaži neki određeni model ponašanja nekim operantom koji pas voli. Boravak u boksu možeš da probaš da mu nekako učiniš prijatnim na neki poseban način koji on voli. Mora da voli nešto da jede više od svega ili da ga posebno zabavlja neka igračka, boca ili nešto treće. Na kraju krajeva, on to ne mora ni da voli, već samo da mu to bude neophodno.

    Napominjem da je najvažnije bit' dosljedan. E sad, ako pas ima i neke strahove i uz to je loš sa ljudima - vodi ga kod nekog ko je stručan. Na kraju, odgovoran si i prema drugima i za postupke svog psa - što ako je u stanju da napadne nekog? Pritom je to golem pas, mogao bi dobro da nagrdi.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  7. #32
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Staples Center
    Posts
    2,005
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zovi cezara
    Ne, ne, ne, mis nije Tom, Jerry je Tom, a mis je Jerry!


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. problem sa UPS-om
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 20-10-09, 22:49
  2. Problem sa HD
    By Mojsije in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-09, 11:24
  3. Problem sa n70
    By Max Mozley in forum Nokia
    Replies: 10
    Last Post: 17-06-08, 16:10
  4. Msn Problem
    By izgubljen_u_sebe in forum Internet
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-06, 16:26
  5. KAV Problem
    By Mugi in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 02-11-05, 16:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •