Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: Problem...

  1. #1
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Problem...

    Imam Srednjeazijskog ovcara, Bruna, starog skoro 2 godine., koji je klaustrofobican...

    Nikad nije bio ljubitelj boksa, a ja ga nikad nijesam drzao "Zatocenog", jer je uvijek imao dvoriste na raspolaganju...Medjutim, posto je poceo da preskace ogradu od 1.80 m , morao je da bude zatvoren. Medjutim, on se nije privikao.
    Dobio je nadimak "Hudini", jer je iskakao iz boxa, koji je visok 2.20, cak je i vise puta izgrizao celicnu ogradu i tako otupio ocnjake...Jednu noc je uspio da prodje kroz 15cm2 i zaglavi se izmedju moje i komsijske ograde. Morali smo da izrezhemo istu tu ogradu da bi ga izvadili.
    Da ne pricam sta se deshava kad treba da vrsi nuzdu u box...Iskasapi se sav. Redovno je znao box da ostane krvav poslije njegovih pokusaja da izadje..Otvorene rane oko ociju, celicna tanka ograda iskrivljena, krov od kucare pojeden...Ostacima od pojedenog krova napravi malu gomilicu i njome pokrije izmet.
    Ne voli da vrsi nuzdu u box, bukvalno trpi i vristi!
    Svako jutro me probudi oko 7-8 sati svojom vriskom. Budim se pod stresom i aritmijom. Kad otvorim oci prvo sto kazem je "A zavezi vise, majku ti jbm!" da prostite.
    Redovno ga izvodim, ali dzaba sve kad on oce prostranstvo...Milije mu je da luta nego ista.

    Nekad ga pustim u dvoriste sa nadom da nece bjezati, ali ne jebe zivu silu, cim zatvorim vrata on preko ograde..ode i nema ga po 5-10 sati. Desavalo mi se da ga sretnem 3-4 km od kuce, lunja sam, zajebava se...Ali uvijek se vrati. Strah me da ga neko ne ubije ili da on ne ubije nekog, za sta garantujem da nije sposoban, jer je bas OK sa ljudima, ali jbg, mora se sve uracunati u rizik. Sad je neko bacio petardu, a on oce da iskoci iz boxa, ne mozemo vise da izdrzimo ni ja ni on.To je nesnosna vriska...opet se iskasapio oko ociju... Kao manji se nikad nije cimao na pucanj, ali mislim da su prosle godine neka djecurlija bacala petarde oko njega kad nikog nije bilo kuci...U zivotu nijesam vidio psa da je imao bolje uslove, a da je uvijek tako tuzan...Ne znam sta da radim....Mislio sam da ga dam nedje na planinu,nedje ce zivjeti kao gospodin. Meni ce to tesko pasti, ali je najbitnije da je njemu dobro...A opet ako ga dam nekom, taj ga nece paziti kao sto bih ga ja pazio...Jedno sigurno znam, ide nedje, jer odje ocigledno nije srecan.

    Mali Brundas
    Last edited by Zodiac; 22-12-10 at 10:26.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to ti je samo vjecito dijete slobodnog duha, ja moga malamuta za 10 godina nikad ni nasta od toga navikao nisam, i sve je to isto radio 10 godina, i nisam ga sputavao, neka ga, ne diraj ga , nadaj se samo uvijek dobrom da ga drugi nece povrijediti
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,054
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Hm,da ne duzim tek ustadoh...shto ne probash da mu nadjesh drugaricu ?
    ...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drzi ga na sto duzi povodac ako nista...Moze li se ta ograda povecat kako? Glupo ti je da ga dajes ikome, puknuces.

    Ludoga li psa kvr ti jbm...Jedan djedov je isto tako skita pa ga eo da ije i promazi se na svaka 2-3 dana a onda opet u skitnju..
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ni meni se ne daje, prije bih dao Babu, tetku ili brata od ujaka...mozda ne bih Babu, ali ove ostale bih...Lud je totalno...Dreser mi je ponudio onu ogrlicu sa elektrosokom...Veli "Stavi mu je pa on kad krene da preskace ti ga samo "Bzzzzz"... Nijesam pristao na te CIA ispitivacke metode iz doba hladnog rata.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvi crni elektrosok, to samo maloumni coek moze stavit..
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ti tome dreseru stavi tu ogrlicu pa ga bzzzzkaj po vas dan, to je tako prihvati, promijenit ga neces nikad nici i zavrsena prica
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam tako macku pokusa da odviknem od penjanja na sto za rucavanje, i po kuhinji al dzabe corava rabota sam sam zivce sebe iskida. Sto sam vise branio i mica je to ona sve za inat sve vise i vise po cio dan je lezala na sporet i u sudoper.. Nema leba kakvi su takvi su ili ga prihvati ili ga opet prihvati. Nema izlaza.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to sto nece da obavlja nuzdu u boksu je sasvim normalno...pa bolje ga stavi na neki duzi povodac sa mekom ogrlicom i privezi dok nisi u dvoristu nego da ga zatvaras a znas da ce se povrijediti...moj deda je znao da razvuce najdeblju neku celicnu zicu preko citavog dvorista (nekih 25 m) i za to zakaci lanac i psu stavi meku ogrlicu, tako da moze da trci i krece se koliko god zeli,a da ne moze da maltretira kokoske ili neke druge zivotinje ako su pustene po dvoristu. naravno, u svim drugim prilikama, pas je bio pusten sa lanca i trckarao kud mu volja dok je pod nadzorom nekog od ukucana. garantujem ti da je ideja dobra i da pas nije isfrustriran kao kad je zatvoren jer mu je omoguceno kretanje duz tih 25m i nazad po dvorist (obavezno u tom slucaju stavi i duzi povodac ili lanac, bar nekih 180 cm).

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Navici ce se on na sajlu, samo da stane ova kisa i da mu napravim to....Sparco, nadam se da je rijec o slobodnom duhu...

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja ti kazem moj je preko 10 godina takav bio, sve isto radio , i nikad ga nista promijeniti nece, bice miran na sajlu ka moj na lanc ispred ulaznih vrata al cim ga pustim fijuuuuuuuuu ode
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #12
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Po meni je najbolje rjesenje ovoga tipa kao sto Gruna_Stramen kaze. Zategni neku jaku sajlu, zakaci lanac (malo duzi, zavisi od dvorista) za nju da moze da klizi fino cijelom duzinom sajle i zakaci psa za taj lanac tako da on moze da se krece duz te sajle ili neceg slicnog. Bio bi slobodniji a nebi se povredjivao na ogradu.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zodiac imas PP od mene.Pogledaj molim te.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i ne sajlu vec armaturu, sajla rece karike lanca i kida se, provjereno ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by taurmina25 View Post
    Zodiac imas PP od mene.Pogledaj molim te.
    Nije mi nista stizalo...

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    napuši ga, brate..


  17. #17
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma bice on ok, samo treba vidjeti sta je najbolje resenje i za tebe i za njega, jer ovako vam je lose definitivno... probaj ovo pa mozda ispadne dobro, ali ga obavezno vodi u duze setnje (mislim da tako velikim psima - pogotovo rasi takvog duha, prija vise aktivnosti, obilazenje vece teritorije...). druzi li se sa drugim psima? ako je druzeljubiv vodi ga da se igra, bice mnogo zadovoljniji i mirniji kad ostane sam u dvoristu. ovakoje sigurno pun energije sto je sasvim normalno, mlad je i zeljan zivota
    moje je misljenje da je on sasvim u redu samo da mu ne prija trenutni nacin zivota. probaj nesto od ovoga, mislim da ce se situacija okrenuti na bolje.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Nije mi nista stizalo...
    Vidi sad :-)

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i molim te okaci ime tog dresera da ga se svi klone ako moze
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma dobro ljudi, te ogrlice imaju onaj program za malo peckanje, nekim psima su zivot spasavale...bilo je bas kod cezara u emisiji, kad pas sa farme trci za tockovima i sl...da ga ne bi zgazili morali su ga nauciti da se to ne radi. ogrlica je stavljena na najblaze, samo je pecne, nije tako strasno kao sto sam ja do tad mislila. nisam ni ja pristalica toga, ali kad pas ugrozava svoj i mozda i tudji zivot i zdravlje, moze da pomogne...naravno to se koristi nekoliko dana, ili po potrebi...

  21. #21
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imao sam takav slucaj. Prvo je odlazio tako na nekoliko sati, pa onda po nekoliko dana ga nema, jednom cak ni mjesec dana nije dosao. Totalno se bio "prodzukelio" tako da kazem. Pustio sam ga samo nek radi sto oce i jedan dan je otisao, nikad se nije vratio. Tako bih ti savjetovao i ti njega da pustis pa ako mu je bolje nedje drugo neka ide, tj ako on ne voli tebe zasto bi ti volio njega? Pa ako vise voli za se hrani iz kontejnera i luta za lutalicama neka ga, na silu vezanjem nista neces postici.
    не пада ми на памет ни један потпис

  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Sad ozbiljno (ako se ne zaebavas), znam da je tesko i tebi i njemu, probaj vidjeti sa ljudima koji bas znaju, mozes li sta uciniti, vjerovatno mozes, ali treba napora i truda mnogo, mnogo. Ako ga budes micao definitivno selo, nema mjesta dje bi bio srecniji. Ja imam na selo 2 vise olinjala sarca, citav zivot pusteni po krsima, eno ih posle 9 godina, spokojni, srecni i zdravi.
    Last edited by oktagon; 22-12-10 at 14:22.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  23. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ili ga daj meni, ima livada da ne razmisljas ;p hahahahha ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Last edited by oktagon; 22-12-10 at 14:12.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahaha da mu dunem da se smiri za sekund i posle vele to strasan cuvar, jes mucak ! ;pppppppp

    a vidji slika, eneeeeeeeeeeee krnovoooooooooooo hahahahahha
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. problem sa UPS-om
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 20-10-09, 22:49
  2. Problem sa HD
    By Mojsije in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-09, 11:24
  3. Problem sa n70
    By Max Mozley in forum Nokia
    Replies: 10
    Last Post: 17-06-08, 16:10
  4. Msn Problem
    By izgubljen_u_sebe in forum Internet
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-06, 16:26
  5. KAV Problem
    By Mugi in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 02-11-05, 16:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •