Page 4 of 19 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 462

Thread: Nova Vlada

  1. #76
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Majo,

    bez ljutnje, ali mi izgledas kao "dijete" iz braka Nebojse Medojevica i Vanje Calovic.

    sve najbolje ti zelim i da to tvoje super,mega,giga zvanje unovcih nedje preko granice.
    Ovo je Vas odgovor na Vasu konstataciju da ste varali?
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Sumnjam da smo kolege, ali to na stranu...
    Vi ste rekli :"...............vise ne mozemo nikoga da varamo............"
    Ovo znaci da ste (vi?) varali do sada i to vam je normalno - nekaznjivo, a od sada puj-pike ne vazi? Sad cete biti dobri i fini? Jel vi sa takvim "pedigreom" mislite da cete sada da iznenadjujete sa nekim "novim licima"? Kad ste toliko upuceni, sta cete uraditi sa onim licima koji su po vasem saznanju do sada varali?
    Lichi na neko "umivanje"... Ili se varam?
    Jeste li vi placeni od naroda CG da bi podnosili izvjestaj narodu, ili EU? Bitnija EU od naroda CG? Ove koji su vas izabrali i koji vam finansiraju pozicije mogli ste da varate, a EU ne smijete? Pa vi gospodo (ko god da ste) sluzite drzavi i narodu koji vas finansira, ima li tu iole postovanja, ili ove koji su vam ukazali povjerenje - ko sisha?
    Jeste li sad svjesni sta ste napisali?
    Pa dobro, navikla sam od teshkih srpskih nacionalista na PCNENu da me optuzuju da sam DPS-ov lobista, pa i od MANS-ovaca nesto slichno, takodje sam uvidjela primitivnost i agresivnost od ovih iz Partije Dereka Trottera SDP-a... A bogami, razumijem sto se bune, uz lupetanje, i djeca ovih funkcionera koji stite pozicije koje su im roditelji kao djedovinu podijelili ali na nacin sto su oceve procijenili kao prevarante.
    Svi stite svoje politikantske i interesne pozicije, i svaka reakcija je predvidljiva. Samo, gdje se varate gospodine, to je sto Vi mislite da svako ima interes ako zeli dobro Crnoj Gori. Ja nisam chlan ni jedne CG politichke stranke", pa ne funkcionisem "patriotsko" prevarantski - kako Vi rekoste za vas. Pa mi je na kraju krajeva, zaista svejedno sta cete svi vi sa kolektivnom mislju na gomili "ishisterisati".

    A to da ste istjerali divnu i kvalitetnu omladinu iz CG, koja nije zeljela da pripada politikantskoj karijerskoj ljestvici, i to bash sa ovakvim vashim kabadahijskim ponasanjem, to je odavno poznato svima. Vi ste "nivo" usluzne djelatnosti za svakog gradjanina u CG, pa bio on i najsiromashniji Rom - drzavljanin CG, vi i njemu sluzite. Za to primate plate i trosite beneficije. To je vash "nivo". I ispostujte pozicije za koje ste se izlaktali ne birajuci sredstva.
    Nista novo... Sve je transparentno.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-12-10 at 13:29.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Gospodine Hari, meni je do te gospodje Djurovic i njenih kvaliteta(?) koliko i do lanjskog snijega - kao pojedinac me uopste ne fascinira ni sa jednim rezultatom. CG je imala samo politichke rezultate i nista vise. To je valjda ochigledna procjena iz svih mojih komentara koje sam napisala na CG net mrezi.
    Nemojte mi zamjeriti sto ne svojatam nametnute osobe. To je principjelna pozicija.
    Ne svojatam ja Djurovićku i vjerovala ili ne nit mi je rod nit pomozibog, a na svoje pitanje sama si dala odgovor.
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Tako da dalje od politichkog uspjeha, kao sto je i euro bio politichka potreba a ispao ekonomski uspjeh...
    Politicki uspjeh nije svrha sam sebi i bas nista ne znaci, ako od toga nema neke koristi. Da li smo kandidat od juce ili od prije pet godina ili za pet godina, sasvim je svejedno ako se ne iskoriste prednosti tog politickog uspjeha. Pricam o konkretnoj stvari
    od koje bi koristi imao i onaj koji zivi u Velje Duboko, a ne da je to samo korist za nekog ministra koji će setati prkno sa jedne na drugu fotelju.
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    S druge strane, znam da nije pruzena sansa mnogima koji su mogli da urade nesto preko tih fondova. Zasto nije dozvoljeno?
    U Crnoj Gori je tesko bilo kakav posao odraditi da se neko u tom "ne ugradi" po sistemu lakse licne zarade. Kod tih fondove je ta mugoćnost mala a sto bi se neko "za dzaba mucio", a ako bi neko sa strane ponudio onda je prica i sumnja "mora on imati neke koristi od toga", kad ja ne mogu neće ni on ili jednostavno strah da neko ne pokaze da se moze a neko prima za to platu i ne moze.
    Luksić nije takav reformator sto je naivan i ne zna koliko vrijedi Djurovićka ali treba imati petlju pa pored sebe imati jaku licnost, pametniju od sebe i kojoj se ne moze pricati bajka po sistemu "ucio sin oca kako se prave djeca." Nijesu nasu djevojku koja radi u CERNU izbacili sa Univerziteta zato sto je kolege gadjala krsima već zbog prizemnijih stvari.
    U ovom konkrenom primjeru se uopste ne radi da li ja navijam za g. Djurović ili nekog pripravnika već o jadnoj situacji da se ne cijeni niciji rad ito bas zbog sujete o kojoj si govorila samo na suprotnu stranu usmjerila.
    Sve je to super i fino nova lica, pa od dobre kuće... ali kad zaboli zub ne trazi se po Podgorici dje je neki pripravnik nego se pita koji je dobar zubar. Bar mi se tako cini, ali ko zna mozda i grijesim.

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Evo sad sam vidio kako treba da izgleda ta nova Vlada... Blago je reći da sam jako razočaran. Posebno će mi biti žao ako u njoj ne bude najboljeg ministra koji je ikad ušao u salu Vlade - Gordane Đurović.
    Sramota kako se odnose prema njoj iako je ona nesretnica prikazivala njih daleko boljima nego što jesu. Davala je u kontaktima s Briselom toj Vladi uistinu (pro)evropsku crtu.
    Njoj svaka čast na njenom svakog poštovanja vrijednom odgovoru na tu besramnu i ponižavajuću ponudu. Ovđe se uošte ne radi o tome da li je ona njima bila simpatična ili ne. Ona je jednostavno bila njihova zlatna koka...Ali, vele u moje Vasojeviće "zlo govedo dovijeka june". E tako i ova družina...
    Izgleda da će to biti Vlada koja misli da će moći balkanskim marifetlucima da nekog zavara u Briselu i prikrije svoje azijatsko poimanje skladnog društva i pogleda na Svijet uopšte.
    To ti je El Re nasa stvarnost. Kao sto onaj urednik fabrickih novina koji je savrseno pisao " danas za 8 mart sve nase drugarice su dobile po karanfil i ćesu kave" oputzuje Draska Djuranovića da je rezimski novinar, a kad se to utvrdi onda je vec lako.

  3. #78
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ako lukšić smijeni gvozdenovića, vujovića, nenezića i radovića (kako se provlači po medijima) imaće moju punu podršku i mislim da će to značiti neke nove vjetrove u cg i začepiti usta dežurnim nalickanim alapačama (trio M)..

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vujovića ne treba smjenjivati jer sam podnio ostavku i shvatio da njega izbacili na oganj da se dogovara sa radnicima, a oni u ladovinu. Sta je Gvozdenović lose uradio osim sto ne pripada nijednom od klanova Filip-Sveto-Milo?

  5. #80
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Vujovića ne treba smjenjivati jer sam podnio ostavku i shvatio da njega izbacili na oganj da se dogovara sa radnicima, a oni u ladovinu. Sta je Gvozdenović lose uradio osim sto ne pripada nijednom od klanova Filip-Sveto-Milo?
    da ne pripada ne bi bio tu đe jeste, ali da sačekamo novog mandatara..
    a tačno za vujovića da ih je preduhitrio..

  6. #81
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    sve mi se cini da bi Vujovic da je znao da ce se ovako odigravati situacija prihvatio mjesto gradonacelnika Cetinja koje mu je nudjeno... MAda i on je pred penziju pa ce mu vjerovatno naci nesto jos ove dvije godine
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gvozdenović nije radio svoj posao. Pogledajte oko sebe... što je to Gvozdenović učinio kao ministar? osim što sačuva onaj klerofažizam na vrhu Rumije. molim vas prosvijetlite me...

    Gordana Đurović i njen tim su do sada fino odradili jer to je jedini rezultat, oni i MVP. sad taj tim treba razbiti? jesu li se to prepali MUŠKARCI crnogorski od Crnogorke? ako nastavi sa muškobanjastom vladom očigledno nema novih vjetrova već je Liukšić kao i prethodnici njegovi običan muški šovinista.

    za mene je bruka da moja evropska Crna Gora bude u ravni sa jednom nazadnom diktatorskomuškom Sirijom. tačka.

    da sačekamo ali evo vidim ima i onih koji tvrde da EU ne voli G. Đurović već je to samo domaća javnost... e pa kad je tako onda što se bakćemo sa tim. ko ferma domaću javnost. ne samo da joj treba tim razbiti, nju otpuštiti nego im treba klince pod nokte metnuti jer su vjerovatno pametniji od ovih giliptera tatinih i maminih.

    kako ih sram nije da imaju rezultate...

  8. #83
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    [quote=Pirun;1988170]
    Gordana Đurović i njen tim su do sada fino odradili jer to je jedini rezultat, oni i MVP. sad taj tim treba razbiti? jesu li se to prepali MUŠKARCI crnogorski od Crnogorke? ako nastavi sa muškobanjastom vladom očigledno nema novih vjetrova već je Liukšić kao i prethodnici njegovi običan muški šovinista.

    quote]

    nju i ne pomenuh iz razloga što sam siguran da je pominjanje njenog imena na listi za otkaz novinarsko nagađanje..
    mislim da je ona jedan od rijetkih profesionalaca u vladi i da itekako ima rezultata u dosadašnjem radu..
    ali opet kažem, čekamo mandatara..

  9. #84
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimi pg View Post
    nju i ne pomenuh iz razloga što sam siguran da je pominjanje njenog imena na listi za otkaz novinarsko nagađanje..
    mislim da je ona jedan od rijetkih profesionalaca u vladi i da itekako ima rezultata u dosadašnjem radu..
    ali opet kažem, čekamo mandatara..
    ona jeste profesionalac, ali njen profesionalizam nikada nije dosao do izrazaja, tako da su rezultati minorni u odnosu na potencijal koji je postojao.

  10. #85
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Glasajte što će nova Vlada da uradi povodom poplava i šteta koje imaju privrednici?

    View Poll

  11. #86
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimi pg View Post
    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    Gordana Đurović i njen tim su do sada fino odradili jer to je jedini rezultat, oni i MVP. sad taj tim treba razbiti? jesu li se to prepali MUŠKARCI crnogorski od Crnogorke? ako nastavi sa muškobanjastom vladom očigledno nema novih vjetrova već je Liukšić kao i prethodnici njegovi običan muški šovinista.
    nju i ne pomenuh iz razloga što sam siguran da je pominjanje njenog imena na listi za otkaz novinarsko nagađanje..
    mislim da je ona jedan od rijetkih profesionalaca u vladi i da itekako ima rezultata u dosadašnjem radu..
    ali opet kažem, čekamo mandatara..
    Njoj, Radovicu i Nenezicu se odmah poslije $ednice DPS-a zahvalio na saradnji.

    Pretpostavljam da je ona zrtva rekonstrukcije vlade, u smislu da ce njen resor da se ugasi ili pripoji MVP-u (kao sto je to u Hrvatskoj), a mozda ce da funkcionise kao sekretarijat sto u ovoj fazi EU integracija i nije los potez.

    Isto tako Radovica ne mice zato sto nista nije radio, nego zato sto mu fali politickog nastupa i tezine i sto nije uspio da zauzda Medenicu i Carapicku, koje se precesto mijesaju u nadleznosti koje su iskljucivo u domenu Vlade, odnosno Min pravde...

  12. #87
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Majo,

    bez ljutnje, ali mi izgledas kao "dijete" iz braka Nebojse Medojevica i Vanje Calovic.

    sve najbolje ti zelim i da to tvoje super,mega,giga zvanje unovcih nedje preko granice.
    Naravno, to i može da se unovči jedino tamo; a ovdje može da se unovči samo partijska knjižica i kumovske i rođačke veze! :burp:

  13. #88
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Glasajte što će nova Vlada da uradi povodom poplava i šteta koje imaju privrednici?

    View Poll
    kupiće im čizme za sledeću poplavu koja je u najavi.

  14. #89
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Glasajte što će nova Vlada da uradi povodom poplava i šteta koje imaju privrednici?
    Donijeće nacrt pravilnika o načinu sagledavanja štete od poplava, formiraće radnu grupu za ispitivanje uzroka poplava, krizni tim za procjenu štete i akcioni tim za rad na terenu, obezbijediće im desetak službenih vozila, organizovaće seminare za obuku u Belgiji, Turskoj i Italiji, i održavaće redovne sastanke jednom nedjeljno.

    Ima onaj jedan crtani film, kad Duško Dugouško i onaj drugi lete sami avionom, i avion počne da pada; oni pogledaju, imaju tačno dva padobrana. Pritisnu dugme "Emergency", a odnekud iskoči robot, uzme jedan od ta dva padobrana i iskoči iz aviona, a ova dvojica ostanu unutra s jednim padobranom; eto to će da uradi vlada, kao i svaki put do sad, uostalom.

  15. #90
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    ona jeste profesionalac, ali njen profesionalizam nikada nije dosao do izrazaja, tako da su rezultati minorni u odnosu na potencijal koji je postojao.
    ja baš mislim suprotno - da je uz velike opstrukcije na koje je nailazila, mnogo uradila na polju evropskih integracija..

  16. #91
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja stvarno ne znam sto je ovo danas... Jedan kaze za svoje da su prevaranti koji vise ne smiju da varaju pa je to pozitivno. Drugi iznosi strashnu optuzbu da je vrsena neka interna opstrukcija prema Ministarki koja je vodila ministarstvo od odluchujuceg partijskog i drzavnog cilja.. Pa ovo prevazilazi vikiliks....
    Sad se stvarno ne chudim nichemu... Kad su im ovakvi podrzavaoci i clanovi.. Onda njima opozicija uopste ne treba...Sami sebe..


    Hvala Lepo

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Isto tako Radovica ne mice zato sto nista nije radio, nego zato sto mu fali politickog nastupa i tezine i sto nije uspio da zauzda Medenicu i Carapicku, koje se precesto mijesaju u nadleznosti koje su iskljucivo u domenu Vlade, odnosno Min pravde...
    Nema zauzdavanja - prosa voz. Sudstvo je nezavisno i sto bude manje "zauzdavanja" bice bolje.

  18. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    kad imaju opoziciju koja isto sama sebe nemaju sto brinut
    She is only here to annoy herself!

  19. #94
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kad imaju opoziciju koja isto sama sebe nemaju sto brinut
    Moguce da je tako. Ne znam, ne chini mi se da su svjesni onog sto pishu. Sta je u pitanju - nemam pojma. Samo znam da ovako kako "brane" svoje ne bi ni neprijatelja nagrdili. Skoro kao oni Derekovi iz SDPa kako predstavise svoje.
    Ne zabranjuje se zalud u firmama kadrovima do vrha da daju bilo kakve izjave. Ovi "podrzavaoci" kao da nece...Bolje da se drze laganijih pdf-a, jer ce poceti da mi bude zao, a to ne volim. Josh da ih branim od njih samih... E, to bi bio maksimum, ali nazalost ne i prvi put.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 23-12-10 at 17:05.

  20. #95
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Lukšić

    PORTRET - KO JE IGOR LUKŠIĆ, BUDUĆI CRNOGORSKI PREMIJER

    Doktor kojeg čeka diplomski



    Korupcija je “neprijatelj sa kojim se nikada ne smijemo pomiriti” jer će “ti zabiti nož u leđa”. To je poruka mandatara za sastav nove vlade Igora Lukšića, koju je napisao na svom blogu polovinom godine.
    Nekoliko sedmica kasnije budući premijer ocijenio je da u slučaju Prve banke “nema ni trunke korupcionaških namjera, niti bilo kakve aktivnosti u tom smislu”.

    Lukšiću će upravo biti najteže da dokaže da smije ući u skremblovane kanale, iako ga je politički roditelj na odlasku iz kuće vjerovatno upozorio da to ne čini i da ima dosta drugih kanala koje, i po mišljenu Brisela, valja pregledati.
    Drugi, ne mnogo manji problem budućeg premijera biće da izgradi autoritet u vladi i partiji. Nije tajna da gradonačelnik Podgorice Miomir Mugoša budućeg premijera u krugu svojih saradnika pogrdno zove “žuti”, dok ga Svetozar Marović odavno ne voli, iako su skoro zakopali ratne sjekire. Oštrice sjekira posljednji put sijevnule su u javnosti kada se ministar finansija začudio kako to da Budva - “nekada najbogatija opština, sada ima tretman najsiromašnije u Crnoj Gori”.
    Upućeni tvrde da Lukšić neće imati preveliki problem da u vladi pokaže da je prva violina. On je bio jedini ministar koji je na sjednicama vlade oponirao Đukanoviću, iako neki sumnjaju da je to bila režirana predstavu radi sticanja imidža “novog premijera s petljom”.

    U svakom slučaju, teško da je i jedan Baranin prije 15-ak godina mogao zamisliti da će se tada dugokosi, povučeni srednjoškolac iz “spuških” zgrada, koji sluša hevi-metal muziku i trenira košarku vinuti do mjesta premijera.
    Osim ljubavi prema košarci i činjenice da je u okviru svog resora zbrinuo priličan broj svojih prijatelja sa studija, praktično ne postoji paralela između njega i Đukanovića. Ne djeluje harizmatično, niti, zasada, odaje utisak lidera.
    Lukšić je bio jedan od najboljih studenata svoje generacije na Ekonomskom fakultetu, što je 2005. krunisao zvanjem doktora ekonomskih nauka. Socijaldemokratama će sigurno smetati što je, u naučnom smislu, izašao iz šinjela Veselina Vukotića.

    Govori tri strana jezika, ne sjedi u društvu kontroverznih ličnosti, skroman je, a svi stranci kojima je posmatranje Crne Gore u opisu posla o njemu imaju samo riječi hvale. Sudeći prema nekim potezima i izjavama, moglo bi se zaključiti da je moderan menadžer i, za crnogorske prilike, političar naprednih shvatanja.
    Tako je ministarstvo finansija daleko najotvorenije za javnost. Zabilježeno je i da je, odgovarajući na pitanje gledalaca u jednoj TV emisiji prije nekoliko godina, rekao da bi možda trebalo razmisliti o legalizaciji marihuane u Crnoj Gori. Vijest da se 2004. godine, kao ministar finansija, odlučio za civilno služenje vojnog roka i to u Osnovnoj školi "Jugoslavija" u rodnom Baru, bila je za opoziciju na nivou senzacije.
    “On pomaže u radu našeg kluba preduzetnika za učenike VII i VIII razreda... Od njega smo već dobili korisne savjete i stručnu pomoć...”govorila je o vojniku Lukšiću direktorka škole Lidija Raković.

    Skoro da je zaboravljeno da je Lukšićeva prva politička ljubav bio Liberalni savez čiji je navodno bio i član. Miodrag Živković marta 2003. godine prozivao je u parlamentu tadašnjeg portparola DPS-a da ostane odan svojim idealima i ne glasa za Beogradski sporazum, zahvaljujući kojem je Lukšić napredovao korak dalje u karijeri – izabran je za zamjenika ministra spoljnih poslova u Savjetu ministara SCG.
    Lukšića je navodno u DPS preveo Milan Roćen, obezbijedivši mu posao savjetnika u MIP-u, odmah po završenom fakultetu 1998. godine. Od tada Lukšićeva karijera ide uzlaznom putanjim, od savjetnika za međunarodne odnose u DPS-u i portparola te partije, do ministra finansija i potpredsjednika vlade.
    Roćen navodno i danas ima velik uticaj na njega. Nije poznato čime je zavrijedio Đukanovićevu naklonost, iako je odanost sigurno bila jedan od kriterijuma. Jedna od pretpostavki je da, sada već bivši premijer, postavlja mlade, obrazovane i neuprljane kadrove koje je lako kontrolisati, a koje će EU i Vašington objeručke prihvatiti. Lukšić je, prema toj pretpostavci, samo prvi u plejadi.

    Đukanović je namjeravao da ga ostavi za nasljednika i 2006. godine, kada se prvi put povukao sa funkcije premijera, ali su se tome usprotivili Marović i Filip Vujanović, smatrajući da u DPS-u ima zaslužnijih za tu funkciju.
    To što Lukšić u tom trenutku nije prošao, poslužilo je kao podloga za spekulacije da je on samo jedan od ljudi koje je Đukanović potrošio. Početak sukoba sa Ljubišom Krgovićem i neke promašene prognoze koje su za doktora ekonomskih nauka u najmanju ruku luksuz, kao ona iz decembra 2008. da "teško možemo u ovom trenutku govoriti o krizi u crnogorskoj ekonomiji", samo su pojačavali utisak da je Lukšić potrošna roba.

    Na Lukšiću je da u sljedećih pola godine, do Kongresa DPS-a i vremena kada će u Brisel ići posljednji inputi o tome koliko je Crna Gora uradila na ispunjavanju uslova EK za dobijanje datuma pregovora, pokaže da nije napredovao samo zahvaljujući tome što mu je Đukanović naklonjen.
    Za početak, njegov mandat bi mogao početi ulovom krupne ribe. Tako bi stekao autoritet u vladi, partiji i javnosti, pa sve i da se pojave spekulacije da to možda čini po Đukanovićom nalogu.


    Vladan ŽUGIĆ

  21. #96
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kad vec g. Cipur insistira da citamo... Mjesecima vec doziraju bar tri puta dnevno u svakom CG mediju.

    dr Igor Lukšić - potpredsjednik Vlade za međunarodnu ekonomsku saradnju, strukturne reforme i unapređenje poslovnog ambijenta i ministar finansija



    Igor Lukšić rođen je 14. juna 1976. godine u Baru, gdje je završio osnovnu i srednju školu. (gimnaziju ili ?)
    Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu u Podgorici 10. juna 1998. godine na smjeru preduzetništvo.
    Na istom fakultetu magistrirao je 3. oktobra 2002. godine na temu „Spontani poredak i tranzicija“ i doktorirao 10. septembra 2005. godine na temu „Tranzicija – proces ostvarivanja ekonomskih i političkih sloboda“.



    U periodu jun 1998. godine - februar 2000. (znaci odmah po zavrsenom fakultetu ) godine radio je kao saradnik na implementaciji programa pomoći Evropske komisije „Obnova“ u Ministarstvu spoljnih poslova Crne Gore. (iz prve u centar- sigurno slucajnost)
    Od februara 2000. godine do januara 2001. godine radio je kao savjetnik za međunarodne odnose u DPS-u.(zanimljivo partijska funkcija - savjetnik bez iskustva nakon 9 mjeseci saradnishtva i to posle diplome sa PG ekonomije)
    U periodu januar – maj 2001. godine obavljao je poslove sekretara u Ministarstvu spoljnih poslova.
    (?)
    Od marta 2003. godine do juna 2006. godine bio je poslanik u Skupštini Srbije i Crne Gore.(hvala partiji)

    Četiri puta je biran za poslanika u Skupštini Crne Gore (2001., 2002., 2006. i 2008. godine).(hvala partiji)

    U periodu januar - april 2003. godine bio je savjetnik predsjednika Vlade za odnose s javnošću. (hvala partiji i simpatijama Vodje)

    Od marta 2003. godine do februara 2004. godine obavljao je poslove zamjenika ministra spoljnih poslova Srbije i Srne Gore. (opet partijska funkcija- hvala partiji za popunjavanje CV i platama)

    Od februara 2004. godine biran je na dužnost ministra finansija četiri puta, a od decembra 2008. godine za potpredsjednika Vlade dva puta.(nakon ovih partijskih benefitnih pozicija paff za ministra finansija)

    Tokom mandata inicirao je niz zakonskih rješenja i projekata u cilju daljih reformi javnih finansija i poreskog sistema, unapređenja poslovnog ambijenta i eliminisanja biznis barijera, strukturnih reformi i dr.(? ovo ide u CV - iniciranje?)

    U Vladi Crne Gore najmlađi je ministar i potpredsjednik Vlade.(hvala partiji)

    Od 2006. godine guverner je u ime Crne Gore u Svjetskoj banci i Evropskoj banci za obnovu i razvoj.(u ime partije - hvala partiji)

    Docent je i predavač na Fakultetu za međunarodnu ekonomiju, finansije i biznis u Podgorici, na predmetima Ekonomija i razvoj i Tržišni proces, a u ljetnjim semestrima 2004., 2005. i 2006. godine na Ekonomskom fakultetu u Podgorici bio je saradnik na smjeru preduzetništvo.(sa politichkim iskustvom i teorijom PG sjajne ekonomije?)

    Završio je više specijalnih kureseva i obuka: Specijalni kurs, Diplomatska akademija Beč, 1999. godine; Visitor programme SAD, Vašington, 15. mart – 1. april 2000. godine, Ljetnja škola ekonomije G17 Beograd, jul 1998. godine.(sve hvala partiji - samostalno - nista)

    Učestvovao je na većem broju konferencija, seminara, naučnih skupova i bio angažovan na projektima nevladinog sektora u ranijem periodu.(hvala drzavnom novcu i podrsci partije)

    Član je Odbora za ekonomske nauke Crnogorske akademije nauka i umjetnosti, predsjedništva Demokratske partije socijalista i predsjednik Košarkaškog saveza Crne Gore.(malo i zabave posle puno partijskih sastanaka)

    Objavio je više stručnih radova i knjiga. U jesen 2001. godine objavio je knjigu poezije i proze „Knjiga smijeha“.(malo kulture i uzdaha slobodne misli)
    Tečno govori engleski, služi se francuskim i italijanskim jezikom.

    U braku sa Natašom ima kćerke Sofi i Dariu.
    Divan CV. Hvala "mami i tati" ups.. Partiji , dete se nigdje nije pretrglo, svuda za rukicu i da ga glavica ne boli.



    Hvala Lepo

    p.s. Stvarno ne mogu ni da zamislim da li bi ovaj gospodin umio da se kandiduje za neki posao samostalno... Ili ne daj Boze gdje da se predstavi bez pomoci partije...No, kako ce neko reci ne bi znali ni korak napraviti ni ostali sa CG politichke i NVO scene...Onda, iskreno zaista, sa Srecom vam Premijer.
    Last edited by Maja; 23-12-10 at 18:05.

  22. #97
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Mislim da je Vlada zrela za temeljnu promjenu...
    Ja ću oko ovih mojih koji ostaju...

    MUP je pokazao da može puno bolje pod Brajovićem no pod Kalamperovićem, zli jezici bi rekli da mu nije ni bilo teško, ali bi došli do priče o broju članova vlade iz manjinskih naroda na kraju možda.

    Po prvi put građani daju nadpolovičnu prosječnu ocjenu tom ministarstvu, sistem (koji je među najzatvorenijima u svakoj državi) je postao puno pristupačniji građanima i javnosti uopšte, poboljšano je stanje u pojedinim segmentima ali ima još mogućnosti za napredak. Mislim da je skoro neopaženo prošla vijest o uvođenju sistema dobijanja potrebnih dokumenata na kućnu adresu, ukoliko se zatraže elektronskim putem.

    Lompar i ekipa u ministarstvu će morati dobro da potegnu da bi opravdali povjerenje prije svega onih koji su ih postavili tu. Treće trake bi i ja umio izgradit, pitanje auto puta je ključno. Ukoliko je tačno da je dogovorio sve sa Kinezima koji bi mogli počet da rade veoma brzo i cijeli put (4 dionice) da izgrade za cijenu 2 i po dionice koje je trebao da izgradi Actor sve mu treba bit oprošteno jer će ušteđeti oko 400 miliona prvobitne cijene za taj put. Kad bi svako toliko učinio u 10 godina mandata, ova bi zemlja bila ka Luxemburg. Ostaje i dalje dosta loše stanje na putevima, željeznici i katastrofalno u pomorstvu što čudi obzirom da je Lompar doktorirao menadžent na Fakultetu Inernational Maritime Organization-a u Švedskoj.

    Vujica je onaj dio posla koji se manje vidio odradio vrlo dobro...ono što se vidi i što je po mom skromnom mišljenju manje bitno je radio slabije prije svega jer je dosta toga prepuštio pojedinim saradnicima koji se nijesu dokazali na povjerenim poslovima.

    Za sad bi svoj trojici dao srednju ocjenu 3+ od 0 do 5, s tim da bi mogli do kraja mandata možda dići do 4-, ali i pasti na 2+.
    Slažem se...Ministri iz SDP-a su se ponašali kao tipični tehnokrate što je zapravo ono što je najpoželjnije za sliku o jednom ministru. Ne prečesta pojavljivanja u javnosti, a kad se i dogode samo u okviru zadate teme. Dakle, rekao bih da su se uzdržavali od partijskih ili opštepolitičkih izjava. I Lazović i Brajović i Lompar bi se mogli kritikovati svakako. Po meni Lazović je mogao učiniti mnogo više na mjestu na kom je, Brajović bi morao srediti Sektor za vanredne situacije jer je poplava pokazala i mnogo organizacionih mana, a Lompara iako podržavam u nastojanju da se dobro promisli i odabere najbolji ponuđač za autoput ipak moram reći da je dozvolio da se stvar otegne do neukusa. Ako zaista postoji interesovanje kineskih banaka treba ići u pregovore s njima direktno i zaboraviti tender. ionako će Skupština morati da ovjeri taj mogući ugovor s Kinezima.
    Eto, toliko o SDP-ovcima.
    I za kraj, mislim da bi Lukšić trebao prihvatiti sugestiju SDP-a da se pod "krov" i direktnu komandu raznih ministarstava vrate mnoge otuđene i nerazumno isključene uprave i državne agencije. Prije svih Uprava Policije i Poreska uprava koje imaju status ko ministarstva za sebe.

  23. #98
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Što se tiče Lukšića iz njegove biografije mi se svakako najviše dopada da se politikom počeo baviti u redovima LSCG. Čak mislim da je bio i predsjednik omladine LSCG (ili nešto tako) za grad Bar ako se ne varam...
    Ako je kao mlad odbio da politički angažman započne kao SKOJ-evac DPS-a kod mene je to svakako plus. Ne pretjerano veliki, ali plus.

  24. #99
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Izvini ali je SKOJ za LSCG -> dpsdpreletače bio bastion slobodoumlja..
    She is only here to annoy herself!

  25. #100
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne razumijem što si htio reći? Da je LSCG bio mjesto đe se ubijala svaka slobodna misao? Je'l to? Možda poslije 2001. Do tada nije bio. Moglo se govoriti o svemu, ali se znalo što su stavovi partije i to se moralo poštovati. Naravno ako si previše često "izdvajao mišljenje" bio si ohrabren da sreću potražiš na drugom mjestu. To je sve

Page 4 of 19 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pada Vlada!
    By sinisam in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 145
    Last Post: 21-01-10, 23:30
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Elektronska Vlada
    By Velika Mo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 26-07-07, 21:24
  4. T-com vs Vlada: Svi zadovoljni
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 4
    Last Post: 15-04-07, 01:32
  5. VLADA MANIPULISE I SA 'GLADJU'!
    By seerotheenya in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 21-02-05, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •