Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: zidni radijatori

  1. #1
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default zidni radijatori

    ne znam zovu li se bash zidni ali mislim na one radijatore shto se kache na zid, tanke bijele
    majka je u fazonu da se uzme to i pokachi tri komada po stanu da bi stan vazda bio topal, kao fora shtedi struju trta vrta
    sad ja ne kapiram na koju to foru on shtedi struju, koji to penis ima taj radijator pa on shtedi struju, kako on oda vishe toplote a potroshi manje struje od ta peci ili grijalice neke, klime, bilo chega
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    forumas pod nickom Marijan Starcevic ih ima u kuci. Kaze da su mu velika usteda u odnosu na TA pec koju su koristili. Nesto sva tri ukupno nemaju preko 1kw (ako sam dobro shvatio).. Uglavnom, prije su davali po 200 eura za struju, a sad oko 100. Meni su to i dalje astronomske cijene, ali je na njegovom primjeru ocigledna usteda..


  3. #3
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Samo mi reci jel mislis na nesto poput ovoga...



    ako jes, grije ocajno, jeb*s ustedu kad se ne mozes kao covjek ugrijat kad temperatura padne ispod 0, a i nismo ni primijetili neku ustedu
    Njak Njak Njak

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobri su do 0 stepeni. Ispod toga slabije griju i mora da ti stalno bude ukljucen jedan po sobi da ne bi ledno bilo. Usteda je dobra, nekih 40% manje od obicnih po mojoj procjeci odokativno ovako.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne kapiram kako sva tri mogu imati ispod kilovata (fen za kosu ima preko 1kw), a josh manje da je ushtedio 100e na rachun za struju, bez da je raniej grijao trosprtnu kucu a sad isto to griej sa manje od 1kw
    no poenta teme je da mi objasnite kako se to ushtedi, ne da govorite meni je rachun manji ili veci
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  6. #6
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cujes kralja.

    Googlaj ako ti trebaju informacije o proizvodu, imas na sajt proizvodjaca sigurno objasnjeno.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    imaju pod 2 kw, ja sam prije dva tri dana stavio kod roditelja to, i mogu vi rec, predobro grije i odlicna stvar, fora je u energetskim klasama i nacinu koriscenja struje i postizanja toplote, kupuj ne razmisljaj u cg ti je moja preporuka thermor grijanja imam nedje broj okacicu
    http://www.thermor-heating.com/all-p...ectric-heaters
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Visi elektriskie View Post
    ne kapiram kako sva tri mogu imati ispod kilovata (fen za kosu ima preko 1kw), a josh manje da je ushtedio 100e na rachun za struju, bez da je raniej grijao trosprtnu kucu a sad isto to griej sa manje od 1kw
    no poenta teme je da mi objasnite kako se to ushtedi, ne da govorite meni je rachun manji ili veci
    lose si to vidio stari, ne daj boze da ti fen ima 1KW, bio bi ko luis nakon susenja
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  9. #9
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojan_pg View Post
    lose si to vidio stari, ne daj boze da ti fen ima 1KW, bio bi ko luis nakon susenja
    Kako nema brate ?

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Kako nema brate ?

    Meni se tako cini, nemoj mi vjerovat ali mislim da je tako
    Da je imalo majka za to dijete do ovoga uopšte nije htjelo da dođe-MNT jedan jedini

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hm 1400w kolko to dodje u kw ? jer nofi jaki fenovi su svi na 1000 w plus , dakle 1kw i vise, ***** ti fen stuce kwh energije za uru , kuku meni sa parnim grijanjem od 12 kw ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nedje je i prije bila ova tema. Uglavnom, radijator na elektricnu energiju ka i svaki drugi. O ustedi ni govora. Nista bolji od onih kineskih sto su jeftiniji od 30e. Mozda je ljepsi i to je sve. Koliko el. energije potrosi, toliko toplotne disipira. Isto vazi i za grijalice i TA peci. Jedino sto TA pec ,kad postoji dvotarifno brojilo, moze da el. energiju pretvori u toplotnu i akumulira je za sledeci dan kad je el. energija jeftinija. Jedine stvari koje stede el. energiju kod grijanja na istu su TOPLOTNE PUMPE. Mogu biti izvedene na razne nacine, a nama najpoznatiji su KLIMA UREDJAJI. Kod savremenih INVERTERSKIH modela iskoriscenje el. energije, pri spoljasnjoj temperaturi od 3 stepena, je od 400% do 500% , za razliku od 100% koliko imaju radijatori, grijalice i TA peci.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Evo imam neki mali fen i ima 1700w (1.7kw), a nikako ne radi, moram kupovat drugi...

    To mi dodje, da mi je jeftinije na fen da se grijem nego na ovaj termor ako je 2kw....a siguran sam da bi fen bolje ugrijao, samo kad ne bi pregorio posle sat vremena


    Ima li sta ljepse nego se ustat iz kreveta i sjest na vrucu pec, a sa termorom taj luksuz nema, + ako se upali ujutru, dobro ce se nacekat da se prostorija ugrije
    Njak Njak Njak

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nece stari grije ka blesavo jaaaaaaaako brzo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Prije 15-ak dana sam kupio Thermor Pallas u Baru...Cijena je nekih 580 eura, ali je bio neki popust, pa me je to izaslo ukupno 480 e.

    2 kw ima, i malo je reci da sam prezadovoljan...grije odlicno, a izgleda vrhunski...

  16. #16
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ti iz bara su meni dosli dali neki od 200 eura, boli glava radi ubija sa nekim zicanim dijelom sprijeda furuna ubi ne moze se disati
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Vi mora da imate neke dobre izolacije na stan/kucu
    Njak Njak Njak

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Evo imam neki mali fen i ima 1700w (1.7kw), a nikako ne radi, moram kupovat drugi...

    To mi dodje, da mi je jeftinije na fen da se grijem nego na ovaj termor ako je 2kw....a siguran sam da bi fen bolje ugrijao, samo kad ne bi pregorio posle sat vremena


    Ima li sta ljepse nego se ustat iz kreveta i sjest na vrucu pec, a sa termorom taj luksuz nema, + ako se upali ujutru, dobro ce se nacekat da se prostorija ugrije

    to ti nije dobro za mošnjice...


    Ovaj... meni zet i sestra imaju kroz kucu ovako neke radijatore po 1,5kw i odlicno je, svuda ista temp. kroz kucu, preko veceri smanje na minimalu, cisto da nije -10 ujutro kad se probude, nego ustanu u finih 16-17C.
    I ja bih to ugradio, nego nasa elektricna mreza je najbolja na svijetu, pa se ne usudjujem.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Vi mora da imate neke dobre izolacije na stan/kucu
    pa recimo metar kamenih zidova sa pvc bravarijom 5komornom i duplim staklima, works just fine
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaleza View Post
    Nedje je i prije bila ova tema. Uglavnom, radijator na elektricnu energiju ka i svaki drugi. O ustedi ni govora. Nista bolji od onih kineskih sto su jeftiniji od 30e. Mozda je ljepsi i to je sve. Koliko el. energije potrosi, toliko toplotne disipira. Isto vazi i za grijalice i TA peci. Jedino sto TA pec ,kad postoji dvotarifno brojilo, moze da el. energiju pretvori u toplotnu i akumulira je za sledeci dan kad je el. energija jeftinija. Jedine stvari koje stede el. energiju kod grijanja na istu su TOPLOTNE PUMPE. Mogu biti izvedene na razne nacine, a nama najpoznatiji su KLIMA UREDJAJI. Kod savremenih INVERTERSKIH modela iskoriscenje el. energije, pri spoljasnjoj temperaturi od 3 stepena, je od 400% do 500% , za razliku od 100% koliko imaju radijatori, grijalice i TA peci.
    pa i ja sam kapirao da je neshto ovako
    ne dovodim u pitanje dizajn i praktichnost, samo me je zanimala ta pricha oko ushtede, na shta sam i dobio odgovor
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  21. #21
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja samo znam da kad ugasim klimu, kao da nije ni radila. Daje nekakvu imaginarnu toplotu. A radiator bas zagrije prostor.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  22. #22
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    ja u stan imam 3 po 2,5kw ... grije strasno, po kuci iskljucivo majce kratkih rukava
    Pinch harmonics

  23. #23
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaleza View Post
    Nedje je i prije bila ova tema. Uglavnom, radijator na elektricnu energiju ka i svaki drugi. O ustedi ni govora. Nista bolji od onih kineskih sto su jeftiniji od 30e. Mozda je ljepsi i to je sve. Koliko el. energije potrosi, toliko toplotne disipira. Isto vazi i za grijalice i TA peci. Jedino sto TA pec ,kad postoji dvotarifno brojilo, moze da el. energiju pretvori u toplotnu i akumulira je za sledeci dan kad je el. energija jeftinija. Jedine stvari koje stede el. energiju kod grijanja na istu su TOPLOTNE PUMPE. Mogu biti izvedene na razne nacine, a nama najpoznatiji su KLIMA UREDJAJI. Kod savremenih INVERTERSKIH modela iskoriscenje el. energije, pri spoljasnjoj temperaturi od 3 stepena, je od 400% do 500% , za razliku od 100% koliko imaju radijatori, grijalice i TA peci.
    (laik sam ali.. ) Istina, svi el. grejni uredjaji rade na isti nacin. Jedina prednost ovih skupljih zidnih u odnosu na kineske je bolji termostat, sto u principu donese do ustede..
    ..........
    ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
    https://www.youtube.com/watch?v=tVuSKk_fs1o

  24. #24
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam francuske radijatore u stanu od 85 m2, u svakoj prostoriji. Super je toplo i racun nikad nije bio preko 120 e, cak i kad su podstanari zivjeli u njemu a firma im placala racune
    Imamo neke prijatelje u Bg koji imaju norveske, oni su jos bolji, tj, jos manje struje trose.
    http://www.rovex.co.rs/norveskiradijatori/index.html imaju predstavnika u Pg, nedje ispod Ljubovica.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Brent1986
    Dao si 480e za radijator snage 2kw ? Ja nemam pravo da ti oduzmem pravo da budes zadovoljan svojom trgovinom. Ali cu ti reci da si za taman 580e mogao da uzmes Fujitsuov inverter,koji je jedan od kvalitetnijih na trzistu, izlazne snage 4kw, dok mu je ulazna 1kw. Ja imam jedan takav i takodje sam zadovoljan. Jes da mu je ona unutrasnja jedinica ko djavo ruzna, a ni spoljasnja nema nikakve veze sa ljepotom. No trosi duplo manje od tog tvog radijatora a daje duplo vise toplote. Razlika od 4 puta. Malo li je?
    @The.Sloth
    Digitalni termostat sa rezolucijom od 0.5 stepeni i tajmerom moze se nac za 20-30e. Ali nikako ne opravdava ovako astronomsku cijenu thermor radijatora. A ni sam termostat kod radijatora ne moze skoro nista doprinjeti ustedi, vec samo vecem komforu zbog manjih oscilacija temperature u prostoriji.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:K: Radijatori
    By Banjo87 in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 03-12-14, 10:52
  2. I/K: panelni eko radijatori
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 28-05-10, 12:00
  3. Zidni stikeri?
    By svet0 in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 13-02-10, 17:28
  4. P: Zidni punjac za iphone 3g
    By webmaster in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 28-12-08, 19:02
  5. Kupujem zidni punjac za iphone
    By webmaster in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 23-07-08, 10:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •