Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 58

Thread: Nekoliko pitanja koja me odavno muce

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default Nekoliko pitanja koja me odavno muce

    Ovako posto sam u 3 dana 2 puta formatirao disk imao sam sve moguce update windwosa, nortona, nod 32, spybota, ad-awera, pest patrola i mnogih drugih programa. Ono sto mene interesuje

    1)Postoji li mogucnost da sve update koje skinem za windows cuvam u neki zasebni folder tako da poslije reinstalacije OS ne moram opet da cekam da mi se skine nekih 60 MB update. Mislim nije mi tesko ali ako ima negdje da se cuvaju ti faajlovi moze te li mi reci gdje se cuvaju i mogu li ih poslije reinstalacije windwsa pokrenuti i tako updateovati OS da se ne kacim na net.Sto se tice aktivacije windowsa je li ona potrebna ako imam instaliran SP2 posto prije na freski XP kad sam skinuo SP1 nije htio da ga instalira jer nije bio validan kljuc. Prije sam znao kako se to radi ali sam zaboravio pa ako mozete da me podsjetite.

    2)Isto piranje za spybot, adawer pestpatrol norton mada cisto sumnjam da se tu moze ista.

    3)Ono sto me sad nervira jesto sto mi se prozori u windows ne otvaraju u maximalnoj velicini nego uvijek moram da klikam na kvadratic. Postoji li mogucnost da podesim da mi se to nekako stalno otvara u najvecem prozoru

    4)U Nero sam nekoliko puta pokusavao da napravim multissesion disk, dakle da CD-R poslije jednog snimanja mogu opet da iskoristim da na prostor kloji je ostao dodam jos fajlova, ali nisam mogao jer nero svaki put finalizuje diskove bez mogucnosti daljeg snimanja. Imam SONY CD-RW mada to nema nikakve veze ja mislim. Kako ovo da podesim :?:

    5)Poslije instalacije update windowsa net framework u accounts sam primijetio da je dodat novi account ASP.framenetwork tako nesto ne znam tacno kako se zvase. Smijem li ga izbrisat ili da ga ne diram uopste.

    Eto za sad me ovo muci pa ako neko moze da mi pomogne oko ovih problema bio bih mu jako zahvalan.Prioritetne su mi pitanja 1,3,4 sto ne znaci da ne morate ova druga pitanja odgovarati.
    Unaprijed hvala svima
    Milos
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za ad aware fajl se zove defs.ref njega prekopiraj na D: i kad odradis reinstall samo ga vrati i imaces ad aware fresko updateovan.

    slicna stvar je sa spybotom samo sto napamet ne znam tacno sad. norton poodavno ne koristim ali pandin update se smijesta u fajlu pav.sig (i tezak je cirka 8 MB = 90 000 virusa)
    t com - NISTA U MOJOJ KUCI

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sa kojim RW diskovima to pokusavas? probaj sa ganc novim RW diskom (werbatimom) pa da vidimo kako ce se ponasati, probaj i nero 6.6.
    t com - NISTA U MOJOJ KUCI

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djbojan
    sa kojim RW diskovima to pokusavas? probaj sa ganc novim RW diskom (werbatimom) pa da vidimo kako ce se ponasati, probaj i nero 6.6.
    Bas sam sinoc skinuo najnoviji NERO :wink:
    Pokusavam i sa CD-R i sa CD-RW diskovima. Verbatimovi su oba.
    Opcija Use multiple recorders more biti strikirana je li tako :?:
    Hvala man
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potrazi program Norton Ghost, pa kad sredis komp da radi bas onako kako treba nakon sto stavis sve potrebne programe, podesis ih, podesis windowse, stavis potrebne driveri, update koje trebas, defragmentiras disk, putanju za My Documents folder stavis na drugu particiju, lijepo napravis image diska sa Norton Ghostom, zamrznes stanje na, recimo, danasnji dan kad napravis image, takvog ga spremis na drugu particiju i miran si. Kad ti se Windowsi zajebu, samo vrati kompletno sve iz imagea (ne zaboravi prije toga napraviti backup korisnickih dokumenata koji su ti na tom sistemskom disku), opet napravi update (da ti skine sve nove updatee, jer, logicno, ti imas stanje od prije mjesec, dva...), ponovo napravi image kojeg snimis preko starog imagea i dalje uzivaj, igraj se, isprobavaj... kad se opet zezne, ispocetka...

    Ne sjecam se kad sam zadnji put radio instalaciju Windowsa na svojim kompovima.

    Sto se Nere tice, moras iskljuciti opciju "Finalize CD", i pogledaj sto sve imas pod Multisession "karticom" u Neri.

    Nadam se da ce ti ovo pomoci.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Hehehe jednom sam se tako igrao sa ghostom i na kraju nije mogao da odradi posao, prijavljivao je neku gresku ne znam ni sam koju tacno pa sam njega iskljucio sa moga kompa.
    Kako da promijenim putanju za My documents :?:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nesto sam cackao jesi mislio na ono target i tako to ...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Nesto sam cackao jesi mislio na ono target i tako to ...
    Tako je, desni klik na My Documents, klik na "Move...", odaberi direktorij i to je to. Time si promijenio defaultno mjesto za svoje dokumente. Ali, samo za njih, one ostale postavke tipa desktop i slicno i dalje ostaju na c:\Documets And Settings/User (naravno, ako su ti windowsi na C particiji).
    Po meni je to blesavo, zelio bih elegantan nacin da u 2,3 klika promijenim default direktorij za My Documents i ostale stvari, a ne da ostatak moram rucno podesavati (preko Tweak XPa).
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ulcinj
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Nekoliko pitanja koja me odavno muce

    Quote Originally Posted by hercules

    1)Postoji li mogucnost da sve update koje skinem za windows cuvam u neki zasebni folder tako da poslije reinstalacije OS ne moram opet da cekam da mi se skine nekih 60 MB update. Mislim nije mi tesko ali ako ima negdje da se cuvaju ti faajlovi moze te li mi reci gdje se cuvaju i mogu li ih poslije reinstalacije windwsa pokrenuti i tako updateovati OS da se ne kacim na net
    Neznam da li ce ovo raditi ukoliko je SP2 instaliran ali mozes probat:

    Ukljuci opciju show hidden files and folders .a windows update bi trebalo da ti se nalaze unutar C:\Windows odmah na pocetku i trebalo bi da su obeljezeni plavom bojom.unutar tih fajlova bi trebao da se nalazi unistaler za taj update,a takodje i installer.Pa sad pogledaj jednom i probaj.....

    Znam da sam ovo probao jednom u internet cafeu i radilo je sa SP1

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Heh probao sam i to, ali tu ima samo uninstall service pac fajlovi nista drugo 8)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zatvori sve prozore
    otvori jedan
    maksimiziraj ga
    i onda drzi sift
    i idi na file exit


    ovo bi bio odgovor pod 3, probaj pa javi funkcionise li :>
    t com - NISTA U MOJOJ KUCI

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    samo ne radi bas za sve prozore, recimo za ad-aware ne reaguje,ali za windows-ove prozore tj za my documents, my computer i druge fascikle radi. Tnx man
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ulcinj
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Heh probao sam i to, ali tu ima samo uninstall service pac fajlovi nista drugo 8)

    Onda ti je jedini nacin da ih sacuvas u nekom drugom folderu dok traje njihova instalacija.jer se posle instalacije automatski brisu... hotfix-evi se prilikom instalacije nalaze u folderu: WUTemp. Mnogo cuda je donio ovaj SP2 :?

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ma moraju se negdje cuvati vala 8)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ulcinj
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Ma moraju se negdje cuvati vala 8)
    Ma kad je SP2 u pitanju nemora nidje

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Pazi ne pricam o service packu 2, ima tu jos update poslije njega tipa net framewor, windows media center i slicno :wink:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ulcinj
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Pazi ne pricam o service packu 2, ima tu jos update poslije njega tipa net framewor, windows media center i slicno :wink:


    ja rijetko radim taj update ali sam uradio jedan prije mjesec dana u sta je bilo ukljuceno :January 13, 2005 at 3:00 AM: - Security Update for Windows XP (KB885835) - Critical Update for Windows XP (KB886185) - Cumulative Security Update for Internet Explorer for Windows XP Service Pack 2 (KB834707) - Security Update for Windows XP (KB873339) - Security Update for Windows XP (KB890175) - Security Update for Windows XP (KB885836)


    Svi ovi fajlovi mi se nalaze unutar C:\windows\$hf_mig$ i svaki se nalazi u zasebnom folderu sa unistalerom i instalerom

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ajde provjerite nesto C:\Windows\SoftwareDistribution\Download citah nesto na jednom forumu o tome. Tu ima i masu nekih glupih fajlova sa bezveznim imenima, e sad ako im dodate extenziju exe dobija se kao neki update. Pa me interesuje je li to to :?:
    Interesantno i kod tebe i kod mene na ove 2 destinacije svi ovi update si bas 639 KB. Slucajnost ili je svaki update tipa KB.... i Q.... toliko tezak :?:
    P.S. Ove update imam i ja sto gore navede, ali nema netframework od 25 MB sto je za skidanje preko dialup-a premnogo :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Ulcinj
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Ajde provjerite nesto C:\Windows\SoftwareDistribution\Download citah nesto na jednom forumu o tome. Tu ima i masu nekih glupih fajlova sa bezveznim imenima, e sad ako im dodate extenziju exe dobija se kao neki update. Pa me interesuje je li to to :?:
    Interesantno i kod tebe i kod mene na ove 2 destinacije svi ovi update si bas 639 KB. Slucajnost ili je svaki update tipa KB.... i Q.... toliko tezak :?:
    P.S. Ove update imam i ja sto gore navede, ali nema netframework od 25 MB sto je za skidanje preko dialup-a premnogo :devil:


    Ja u tom folderu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download imam samo jedan file koji izgleda nesluzi nicemu :evil:

    Sto se tice neframework probaj u sledecem folderu : C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework

    upravo sam sada skinuo service pack 1 za njega i nalazi se unutar tok foldera...

    P.S.Sad cu da pogledam po CD-ima,sjecam se da sam imao nedje mali i jednostavan program koji radi backup samo drivera instaliranih na kompjuteru i svi zakrpa za windows...


    Mada meni nesto nije uredu sa ovom instalacijom windowsa.Na add removes programs listi mi se posle svih programa pojavile neke beskonacne pruge,lici na bar-cod :?

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ada moras imat neke foldere cudnih naziva ja ih imam 4 aj ako mognes taj program da nadjes da me spasis :devil:
    A ovo cu da prostudiram jos detaljno da vidim ima li tu sto
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PG
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nabavi AUTO PATCHER -neku noviju verziju...
    ima ti svaku zakrpu prije sp2, a onda instaliraj sp2..
    aktivaciju sp1 mozes da uradis preko cracka (kao sto je radim), a sp2 mozes i preko interneta, mada postoji isto crack i za njega...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PG
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kada pravis sa nerom multisesion disc, i kada treba da zapocne rezanje, mene pita da li zelim da ga nero finalizira, i da posle toga ne mogu da dodajem fajlove, ... i naravno - ja mu kazem NO!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    zoxxxi pojasni malo ovo za update molim te. Gdje su ti fajlovi, ima li negdje da ih mogu sad sknut pojedinacno. Kako ti radi taj krak. Malo vise informacija bre :devil:
    Tnx man
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PG
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obraza mi -muka mi je citati ostatak..

  25. #25
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PG
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    auto patcher koji ja imam je -februar 2004 ima tacno 40 update-a za windows... imaju i novije verzije... pored toga sadrzi i javaVM, FlasPlayer, razni dodaci za windows (tweak, power tool, ..)
    nosi dosta (247MB). Ali nabavi noviju verziju, pa budi miran sa updateom do sp2.. (sa verzijom APFebruar04 koju imam dodao sam windowsu jos nekih zakrpica koje sam imao...., i ne koristim anti virus - mada mozda od IEdoctor-a ili adaware-a isto ne boli glava..)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •