Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: Bitanga i princeza par...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bitanga i princeza par...

    Jedno razmisljanje od danas...

    Palo mi je na pamet kako znam toliko parova, gdje je djevojka izuzetno fina, vaspitana, pametna, dobar student itd. a momak kreten, ali ono bas tipa ulicara, kao i obrnuto, momak predobar itd. a djevojka ga vara sa drugima, i sl.

    Sta mislite, koliko se i zasto ovakve suprotnosti privlace?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Jedno razmisljanje od danas...

    Palo mi je na pamet kako znam toliko parova, gdje je djevojka izuzetno fina, vaspitana, pametna, dobar student itd. a momak kreten, ali ono bas tipa ulicara, kao i obrnuto, momak predobar itd. a djevojka ga vara sa drugima, i sl.

    Sta mislite, koliko se i zasto ovakve suprotnosti privlace?
    Hombre, Hombre, kad postavljas ovakvapitanja, ucini mi se da imas 17 godina, a ne da si vec odavno zagazio u dvadesete.
    1. ljudi se medjusobno zasluzuju,
    2. sto se onih gore kombinacija tice - iskoristavanje i obmanjivanje.

    Dodatak: ljubav je slijepa, a u samoj definiciji rijeci "obmana" stoji da osoba koja je obmanuta nije niti svjesna toga.

    Mozemo stvar i pojednostavniti: sadist susrece mazohista. I dobijes jedan lijepi, prirodni sadomazohizam. :P

    Jasnije?
    Last edited by Argonaut; 16-05-05 at 07:49.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    I ja sam razmisljala na owu temu, jer sam bila u owoj situaciji. Nazalost, nijesam sebi uspijevala da objasnim sebi zasto se zadrzawam sa nekim za koga se na kilometar widi kakaw je.Stwarno, ljubav nema oci. Ali, kad ti 1 dodje u glawu, onda je stvarno kraj. Sto znam, nama zenama se cini da ce se on promijeniti, da ce stvari krenuti bolje. Ja licno, imala sam prelijepih trenutaka, i uprawo zbog njih mislila da ce se nesto promijeniti, i dawala tome sansu po ko zna koji put. Ali...Cwrc...samo sam odugovlacila nesto sto nije imalo nikakwi buducnost.Narawno, znam i curu koju je privlacili od bude sa 1 bitangom. Imala sam osjecaj da je za nju bilo kao avantura da se swadja po cijeli dan...Nebiste wjerovali. Isto kao da nikad ne znas sta ce sljedece da se desi. Swasta...Ne kazu uzalud SUPRONTNOSTI SE PRIWLACE...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Hombre, Hombre, kad postavljas ovakvapitanja, ucini mi se da imas 17 godina, a ne da si vec odavno zagazio u dvadesete.
    1. ljudi se medjusobno zasluzuju,
    2. sto se onih gore kombinacija tice - iskoristavanje i obmanjivanje.

    Dodatak: ljubav je slijepa, a u samoj definiciji rijeci "obmana" stoji da osoba koja je obmanuta nije niti svjesna toga.

    Mozemo stvar i pojednostavniti: sadist susrece mazohista. I dobijes jedan lijepi, prirodni sadomazohizam. :P

    Jasnije?
    haha, tvoja ironija bi imala smisla kad bi ovo vazilo samo za tinejdzere, medjutim, znam i mnogo starije parove koji se uklapaju u gore navedene kalupe

    osim toga, koliko ti sam znas brakova koji pocivaju na ovakvim osnovama?

    zato, i dalje mi nije najjasnije, vjerovatno bi ljubav i zivot uopste bila mnogo manje komplikovana da je ovo lako shvatiti...mada, tebi mozda jeste, ipak si ti TI

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a bitanga i bitanga tesko zajedno... a ja ne umijem sa finim momcima
    sad cu vam plakat odje!
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko i zashto ne znam,ali je chinjenica da se suprotnosti privlache... makar na kratko...
    uvijek onaj dobrichak u vezu ulazi s idejom da ce svog dragog/dragu vremenom promijeniti... a od toga nema `l****...
    "dobar i glup ista je stvar..."

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    chicotopia 3.0
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me princeZa
    whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to shop

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    koliko i zashto ne znam,ali je chinjenica da se suprotnosti privlache... makar na kratko..
    I ja sam tako nekad mislio.
    No, s godinama i iskustvom shvatis da te uz nekoga ne drzi to sto je on drugaciji od tebe, vec da vas na okupu drze upravo slicnosti, zajednicki interesi i pogledi na zivot i svijet... koji cak i ne moraju biti zajednicki, koliko da se nadopunjuju.

    'ombre, koliko god mi ovdje davali teorije, nikada u potpunosti necemo znati sto je dvoje ljudi spojilo. Mozda su oni samo u **** vezi? Mozda on jeste kreten u svakom pogledu, ali za nju je on kreten koji je dobro **** i ne pita je previse i ne gnjavi emocijama kad se ona odluci malo zabaviti sa strane.
    Mozemo to i tako gledati.
    Last edited by Argonaut; 16-05-05 at 12:57.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u zadnje vrijeme sve neki kriminalci, robijasi...

    ali Hombre ce reci da ja nisam princeza
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Argonaut
    I ja sam tako nekad mislio.
    No, s godinama i iskustvom shvatis da te uz nekoga ne drzi to sto je on drugaciji od tebe, vec da vas na okupu drze upravo slicnosti, zajednicki interesi i pogledi na zivot i svijet... koji cak i ne moraju biti zajednicki, koliko da se nadopunjuju.
    zato sam i rekla ono "na kratko"...
    shto se "duzhih staza" tiche nema nicheg ljepsheg kao kada imate ista ili slichna interesovanja pa u svemu uzhivate u dvoje... :wink:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A jesi primijetio da zene, u nevjerovatno velikom broju slucajeva, toga "finoga momka" opisuju kao svoj ideal?

    Ovih drugih se javno "groze" - a najcesce ni "keks" ne prevale preko usta...

    Ne ostaje mi nista nego da :

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Mozemo stvar i pojednostavniti: sadist susrece mazohista. I dobijes jedan lijepi, prirodni sadomazohizam. :P
    Caesar`s wife must be above suspicion

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    I ja sam tako nekad mislio.

    'ombre, koliko god mi ovdje davali teorije, nikada u potpunosti necemo znati sto je dvoje ljudi spojilo. Mozda su oni samo u **** vezi? Mozda on jeste kreten u svakom pogledu, ali za nju je on kreten koji je dobro **** i ne pita je previse i ne gnjavi emocijama kad se ona odluci malo zabaviti sa strane.
    Mozemo to i tako gledati.
    ja ne pricam o pojedincima, nego o pojavi, a svaka pojava ima svoj uzrok i posledicu

    takoder, mislim da si ti temu neozbiljno shvatio i pojednostavio je tipa, "mozda je ovo mozda nije ovo". ja te pitam: da li poznajes nekoga (a siguran sam da poznajes) ko je izlazio sa osobom koja ga ni po cemu nije zasluzivala, i d ali ti je mozda rekla zasto je izlazila sa tom osobom. mislim da mi svi(ili dosta nas, da ne generalizujem), u okolini imamo ljude sa takvim iskustvom.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Jedno razmisljanje od danas...

    Palo mi je na pamet kako znam toliko parova, gdje je djevojka izuzetno fina, vaspitana, pametna, dobar student itd. a momak kreten, ali ono bas tipa ulicara, kao i obrnuto, momak predobar itd. a djevojka ga vara sa drugima, i sl.

    Sta mislite, koliko se i zasto ovakve suprotnosti privlace?
    ebi ga brate, obichno fakini imaju dobru prichu, a fakat je da zene padaju na prichu
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    ja ne pricam o pojedincima, nego o pojavi, a svaka pojava ima svoj uzrok i posledicu

    takoder, mislim da si ti temu neozbiljno shvatio i pojednostavio je tipa, "mozda je ovo mozda nije ovo". ja te pitam: da li poznajes nekoga (a siguran sam da poznajes) ko je izlazio sa osobom koja ga ni po cemu nije zasluzivala, i d ali ti je mozda rekla zasto je izlazila sa tom osobom. mislim da mi svi(ili dosta nas, da ne generalizujem), u okolini imamo ljude sa takvim iskustvom.
    Shvatio sam ti ja ozbiljno temu, bez brige, samo ne uvidjas koliko u mojim neozbiljnim odgovorima ima ozbiljnosti. Vec sam rekao, ljudi se medjusobno zasluzuju. Jer, kao vanjski promatrac nikada ne mozes znati sto je dvoje ljudi povezalo, i koliko god netko sa strane mislio da se oni ne zasluzuju, mozda oni upravo savrseno funkcioniraju zajedno.

    Znam takve ljude... zato sam i spomenuo situaciju tipa "on dobro **** i ne pita previse". Vrijedi i obrnuto. No, tu se vec radi o ****-vezama, ali one nisu tema. Radi se o prinipu kojeg mozes primijeniti i na"ozbiljne" veze. Princip je isti, ostalo su varijacije na temu.

    Sto je, Hombre, ljut si sto ti obicno neka bitanga otme curu pred nosom?
    Last edited by Argonaut; 16-05-05 at 17:07.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Sto je, Hombre, ljut si sto ti obicno neka bitanga otme curu pred nosom?
    bice da ti imas slicnih iskustava

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    bice da ti imas slicnih iskustava
    Slusaj, u godinama u kojima jesam, cudno bi bilo da nisam.
    To ti je nesto kao prvi mlijecni zubi, prva sijeda vlas, prva menstruacija, prva polucija... drugim rijecima, svi smo prosli nesto slicno, uvijek su tamo neki fakini bili "bitange".
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    Slusaj, u godinama u kojima jesam, cudno bi bilo da nisam.
    To ti je nesto kao prvi mlijecni zubi, prva sijeda vlas, prva menstruacija, prva polucija... drugim rijecima, svi smo prosli nesto slicno, uvijek su tamo neki fakini bili "bitange".
    naravno, naravno

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi su u stvari isti, a bitanga i princeza se kao fora dobro prodaje : plasticna ambalaza za pisanje pjesama.(za White Button,prim.prev.)
    one day, after school.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tu neko folira. Ili princeza nije princeza vec prerusena zaba ili je zaba princ samo je treba poljubiti. Odnosno, nose se razne maske...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Pi !!!!!!!!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Post

    Vecine dobrih ljudi ne znaju koga imaju pored sebe,bilo to on ili ona.Jos u startu nekog idealizuju ili im se taj neko zauzme kao slican njima pa nisu ni sposobni uvidjeti razlike izmedju njih,tj te suprotnosti,a kad konacno progledaju za to bude prekasno.Rijeci "suprotnosti se privlace" tesko je objasniti.Ponekad je to nekima,koji bas i ne vjeruju u to,samo dobar izgovor.Znam samo da kada se ljubav ipak dogodi u jednome od njih svaka je mana pozlacena,i veza se vecinom i nastavlja a sve vise postaje mucna i teska.Sto krace to bolje,ali koliko god da traje jedno od njih na kraju bude povrijedjeno.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nijesam bas siguran da se suprotnosti privlace, jer oko onim malo ruznijih nema bas prevelike guzve Sto se tice primjera koji je Hombre naveo cesto se srece ali rijetko su te veze nekog "dugog zivota"

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smatrao sam mnoge ucesnike koji su diskutovali o ovoj temi mnogo zrelijim likovima ali….
    Ne znam zasto pojedini diskutanti smatraju cinjenicom da se suprotnosti privlace? To je toliko nepromisljena i nezrela i netacna tvrdnja da…u stvari i ne iznenadjuje me vise nista s obzirom da svo ovo okruzenje i njihovi takozvani srecni zivoti govore sami za sebe.
    Ja ipak tvrdim da nema tih suprotnosti koje mogu izgraditi ljubav jer suprotnosti same po sebi ne mogu sjediniti. A sto se tice samog topika i autorovog pitanja ja bih dao odgovor koji je ogledalo realnosti a on opisuje ne bas svijetlu buducnost nekakvih takvih sjedinjenja koji su suste suprotnosti….tacno je da postoje spojevi koje je autor postavio kao temu, uzroci koji dovode do takvih veza imaju ne bas jasan i racionalan odgovor ali sustina je da takvi spojevi u praksi ne mogu graditi ljubav….

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da nije pitanje o suprotnostima generalno, da li se one privlace ili ne, vec je moja poenta bila u tome da ljudi odrzavaju veze u kojima mnogo vise gube i pate nego sto dobijaju, sto neko gore pomenu, cisti sadomazohizam. i ne slazem se da po pravilu takve veze ne traju dugo, kao sto sam prije rekao, postoje brakovi koji opstaju uprkos svemu.

    p.s.
    phenomenone, jeste da si vlast, ali nemoj biti toliko ushtogljen

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uspjesna je ali se boji momka koji joj parira...zeli nesto manje komplikovano a opet dobija sve(paznju,ljubav,sex) sto zeli
    Za mene su to osobe kojima nesto fali, mozda ne po uspjehu ali ono drugo...fali ludiranja, glupiranja i ko zna cega jos kao sto nihil rece...ili je ona zaba ili je on zvjer.
    Savrsena zena s'polja...iznutra nesto fali a to dobija kod svoje druge polovine...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavnija...
    By bubby[Y] in forum Primorski
    Replies: 206
    Last Post: 10-04-05, 12:27
  2. Princeza Jelisaveta - Predsjednik Srbije!?
    By Luximus in forum Politika generalno
    Replies: 3
    Last Post: 17-05-04, 20:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •