Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Sindrom Romea i Julije

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Cool Sindrom Romea i Julije

    Dio mojih drugova ce me poznati po sledecoj prici jer sam je ispricao jednom prilikom i ko me pozna znace ko ih je pozdravio,a za vas ostale forumase zelim da sa vama podijelim sledece:
    Jedno od razmisljanja koja sam imao prije nekog vremena a na koje me je podsetio dio tekstova procitanih ovdje je i pitanje o Romeu i Juliji
    Zasto je njihova ljubavna prica jedna od najljepsih ikad napisanih?
    Moje skromno misljenje je zbog toga sto je onaj britanac (Sekspir),zaustavio pricu kad je trebala da bude najljepsa i prekinuo je u krvi i trovanju?
    Kad se razmislja o njihovoj ljubavi,svi vide sliku dvoje srecnih mladih koji u zagrljaju posmatraju zalazak sunca! HM da li je samo tako?
    A sad zamislite sledeci scenario:njih dvoje izbjegnu porodicama i vrate se kad dobiju djete,porodice se pomire i njih dvoje pocnu da zive u Veroni.I....
    I onda vremenom Romeo pocne da pije,da kocka,da se qrva sa fuficama veronskim,pocne pijan da dolazi kuci i prebija Juliju.Zaradi neku bolestinu i nedje pijan kad navali pokloni je Juliji.Zdeblja se i ocelavi,dobije podocnjake,zubi pocnu da mu ispadaju od alkohola a Juliji od batina.I tako njih dvoje,do kraja njihovih dana.
    Ali to je samo jedna verzija,ima i druga ne manje vesela. Kad su dosli pocne Julija da se qrva,spava sa pola Verone,postane zenturaca koja psuje,kocka,ubija se od alkohola.Ima sa Romeom nekoliko djece od kojih je samo ono prvo njegovo,a mozda ni to prvo.Pogubi zube,sto od porodjaja,sto od pobacaja,sto od alkoholisanih noci ispunjenih orgijama.I pozive tako njih dvoje dugo,dugo. Postoji i treca varijanta ali ona je samo kombinacija ove dvije varijante.Znaci onaj britanac je napravio i dobru ljubavnu pricu i zestok zez,izvinjavam se ljubiteljima Romea i Julije ali moglo je i ovako.
    Dok se sanja u snovima svaka ljubav je lijepa, oni koji su vidjeli svoje snove na javi sanjaju i dalje,oni koji nijesu od svoje jave prave snove.
    napisite vas komentar,kako price,tako i svih ljubavi za koje vam se cini da je moglo nesto biti,ali samo zato sto u svojo glavi vidite samo veselu verziju!!!!

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iskreno, meni se romeo i julija ne svidja...
    ja sam i onako tip koji voli srecne zavrsetke, sta cu, takav sam...
    a sada...
    da se prica tako odvijala, sekspir ne bi miao interentan kraj i predstava bi trajala barem 5 sati, a to bi bio dosadno i sekspir ne bi bio ono sta jeste...
    a inace mislim da je sekspir bio naduvan(sto je naucno dokazano da je radio) i da mu je zavrsetak bio jedini ispravanm u tom stanju u kom se nalazio...
    "In absenta lumini, intunericul domina "

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    Quote Originally Posted by DUKSTER
    iskreno, meni se romeo i julija ne svidja...
    ja sam i onako tip koji voli srecne zavrsetke, sta cu, takav sam...
    a sada...
    da se prica tako odvijala, sekspir ne bi miao interentan kraj i predstava bi trajala barem 5 sati, a to bi bio dosadno i sekspir ne bi bio ono sta jeste...
    a inace mislim da je sekspir bio naduvan(sto je naucno dokazano da je radio) i da mu je zavrsetak bio jedini ispravanm u tom stanju u kom se nalazio...
    I ja dijelim isto misljenje. Owi jeste veliko djelo, ali mi se nikada nije dopadalo, a procitala sam.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da o ljubavima koje se nijesu desile nema svrhe govoriti.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    znam da bi mozda bilo dosadno ali i ovo se moglo desiti,nadam se da nijesam nikome oladio sekspira.nijesam znao za ovo da je bio naduvan,ali lako je moguce.ali glavna poenta svega je da u nasim glavama uglavnom vidimo najljepse dogadjaje iako se sa vecom jacinom sjecamo losijih stvari nego onih lijepih.

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Ja mislim da o ljubavima koje se nijesu desile nema svrhe govoriti.

    ne zayebaj. pola literature ne bi postojalo!

    a ja bih se stidjela da sam na mjestu ovoga cojeka sto kaze da su romeo i julija njesra. no sto ces...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ne kazem da su romeo i julija njesra,cak i ja sam koristio pojedine stihove za sarmiranje djevojaka, hocu samo da skrenem paznju i na mogucnost drukcijeg toka dogadjaja
    a i naravno na razmisljanje da su neke stvari lijepe samo zato sto nijesu zavrsene do kraja,samo zato sto su ostale nedorecene, i lijepe su samo zato sto su nedorecene
    to je kao neka prosla ljubav o koju covjek jos uvijek gleda sa sjetom i kaze EEEEEEEE

  8. #8
    renaissance Guest

    Default

    A ja mislim da se Romeo i Julija nisu uopste ni voljeli...

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND
    ne kazem da su romeo i julija njesra,cak i ja sam koristio pojedine stihove za sarmiranje djevojaka, hocu samo da skrenem paznju i na mogucnost drukcijeg toka dogadjaja
    a i naravno na razmisljanje da su neke stvari lijepe samo zato sto nijesu zavrsene do kraja,samo zato sto su ostale nedorecene, i lijepe su samo zato sto su nedorecene
    to je kao neka prosla ljubav o koju covjek jos uvijek gleda sa sjetom i kaze EEEEEEEE

    pfff

    ljubav romea i julije je dovrshena i savrshena.
    odje je pitanje kako TI vidis ljubav.

    Meni nije bitno da li se ona "krunishe" brakom ili smrcu ili nechim recim.

    Ljubav je ono sto jesu Romeo i Julija, a taj prozaichan i stupidan srecan kraj, mislim da ne bi bio niti potreban, niti koristan kada je sluzba jednog djela u pitanju. Zamislite Sekspira sa srecnim krajem. smijesno.

    I moras biti pazljiviji kad govoris o Sekspiru.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE
    A ja mislim da se Romeo i Julija nisu uopste ni voljeli...

    pa ne! samo su se inatili majki i tati.

    ja sam chula da je Romeo bio p.e.d.e.r
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je to bila zavjera Vatikana i dvojice bradatih Cecena

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SPOJSIS
    Posts
    604
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SAMO RAMBO IMA NASTAVKE
    OD BLATA CETE ME PRAVIT MENE BITI NECE
    http://cgm.cs.mcgill.ca/~godfried/agifs/piss.gif

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vala bi mogla imati i Romeo i Julija. Na primjer Sa'rana Romea i Julije, pa tuzbalice sa toga dogadjaja....... Stvarno Sekspir nije ima' pojma da to prekine a jos se tako mnogo moglo napisati.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li moguce da sebe smatrate kompetentnim da raspravljate o Shekspirovim djelima?
    Pokushacu to da previdim... nadam se da toliko daleko stvarno niste u stanju da odete.
    Ljubav Romea i Julije je dobila dovoljno podrshke svih ovih godina, da joj ova i nije neophodna
    Ljubavi poput njihove... ima. Zabranjenih, nesrecnih... Samo neopisanih.
    Iskreno, nadam se da takvih zavrshetaka VISHE nema. Nek to ostane samo slovo na papiru. Ipak je ljepshe chitati nego dozhivjeti tako neshto... (mislim na kraj ;p)
    Bogatstvo je osjecati ljubav svim srcem... zashto kudite sindrom njihove ljubavi?
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    ne zayebaj. pola literature ne bi postojalo!

    a ja bih se stidjela da sam na mjestu ovoga cojeka sto kaze da su romeo i julija njesra. no sto ces...
    Gaga, ja sam mislila na stvarne ljubavi ... ove oko nas. Sve one imaju, ili nemaju svoju pricu, i posebne razloge. I niko od nas sa strane ne moze da vidi niti zna sto se stvarno desava ... kao i kad je propali brak u pitanju.

    Meni je smijesno da ovdje diskutujem o Sekspiru ... elem, nije ni tema ove ''diskusije''.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by InDiJaNkA
    [b]Je li moguce da sebe smatrate kompetentnim da raspravljate o Shekspirovim djelima?
    To je obavezna lektira u nizim razredima pavjerovatno i nije potrebna neka narocita kompetencija

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ
    I ja dijelim isto misljenje. Owi jeste veliko djelo, ali mi se nikada nije dopadalo, a procitala sam.
    bogami ja i ti dijelimo ista misljena u svemu...
    konacno imam istomisljenika na forumima


    InDiJaNkA a niko ne spominje nasu kompetentnost, sta se odma pomamljujesh... samo razglabamo o ukusima, nacinima vidjenja stvari... i mogucnostima zavrsetaka jedne veze...
    ovaj zavrsetak sta je NAND stavio ne bi bio ni prvi ni poslednji u svijetu...
    i da NAND sekspir jeste stvarno duvao, prije mozda dvije godine u kostima su mu nasli ostatke cestica koje se nalaze u marihuani....
    e sada da ne bi bio izvor dezinformacija, jel to bilo u kostima ili u lulu koju je funjario ne znam...
    ali se klepao sekspir ka manit, ko ma zamjera?
    "In absenta lumini, intunericul domina "

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InDiJaNkA
    Je li moguce da sebe smatrate kompetentnim da raspravljate o Shekspirovim djelima?
    da, smatram se kompetentnom. ali ne raspravljam o Sekspiru. Pogotovo ne odje, pogotovo ne sad kad kontam da se ne govori o Sekspiru, nego o stupidnom mogucem kraju ovovremenske, ovozmaljske ljubavi, za koju je kao predlozak uzeta 'uzvisena' ljubav Romea i Julije.

    NAND sto kao predlozak ne uze neku spansku seriju no Romea i Juliju?
    One se sve zavrsavaju srecno


    p.s. jes' Sekspir se klepao, to sam i ja vidjela na internetu, a vidjela sam i da je Isus Hrist znao da popushi po jedan s vremena na vrijeme
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Gaga, ja sam mislila na stvarne ljubavi ... ove oko nas. Sve one imaju, ili nemaju svoju pricu, i posebne razloge. I niko od nas sa strane ne moze da vidi niti zna sto se stvarno desava ... kao i kad je propali brak u pitanju.

    Meni je smijesno da ovdje diskutujem o Sekspiru ... elem, nije ni tema ove ''diskusije''.
    ok. u pravu si.

    ali ako nema svrhe govorit o onim ljubavima koje se nisu desile, onda one nisu ni zapocinjale, onda se TO nesto ne moze nazvati ljubavlju. Onda je to jedno veliko Nista. Onda ovaj topic treba zatvorit. Onda ovaj podforum treba izbrisat. Onda ovaj forum treba hakovat

    :trashcom:
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nand, htjedoh ti odgovoriti ali, eto, zbog prochitanog bisera ne mogu...
    a i shto bi realizovao kraj kao tu katastrofu shto opisa?

  21. #21
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    nand, htjedoh ti odgovoriti ali, eto, zbog prochitanog bisera ne mogu...
    a i shto bi realizovao kraj kao tu katastrofu shto opisa?

    ja te ne razumjeh nesto...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    INDIJANKA oprosti ali ti si totalno pogresno razumjela topic,uopste nije pitanje romea i julije,ja sam nazvao ovo sindrom romea i julije upravo zato sto je njihova ljubav ostala srecna ali samo zato sto se zavrslia u fazonu sta bi bilo kad bi bilo,hocu da skrenem paznju na to da dobar dio ljubavi ili nasih razmisljanja iskljucivo romantican kad se radi o stvarima koje su prekinute,neka bivsa ljubav,razmisljanja,sanjarenja.Uopste ne diskutujem o Sekspiru ali ovo sto sam napisao,moglo se desiti u stvarnosti.Ako malo razmislis ni jedna zloostavljana zena u braku ili vezi nije pocela vezu (brak) sa razmisljanjem da je u tome moze cekati maltretiranje.Ali ni to tema topica,tema su nasa razmisljanja koja su lijepa u glavi a zbog kojih ne vidis i drugu stranu.
    GAGA mislim da malkicice nijesi upravu,jer znas da je upravo njihov tragican kraj ih je svrstao u sam vrh literature i istorije uopste.Da je sekspir stavio srecan kraj, romeo i julija bi bili prva sapunica prije svih spanskih i nista drugo,a ovako po principu SBBKBB
    njih dvoje udjose u legendu.
    APSOLUTNO NEMOGUCA samo da ti kazem RESPECT kao sto rece njih dvoje nije tema,a jos manje Sekspir. Tema su nasa mastanja i kako kad gledamo u proslom vremenu vidimo samo ono lijepo sto se moglo desiti.
    DUKSTER QUOTE"e sada da ne bi bio izvor dezinformacija, jel to bilo u kostima ili u lulu koju je funjario ne znam...
    ali se klepao sekspir ka manit, ko ma zamjera?"
    ))) pozdrav i malo humora u svemo ovome nikome nije skodilo

  23. #23
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Aooooo,teshko vas je chitat dje filozofirate :razz:

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ma bez filozofiranja,da ti skratim to ti je kad sretnes divnu djevojku i vec je vidis golu,pa je posle upoznas bolje i vidis da si lose vdio. da je bila lijepa samo u tvojim razmisljanjima.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam razumjela topic, samo sam bila poneshena do tad napisanim komentarima.
    P.S. Just relax... i volite barem jednom u zhivotu svi toliko... bice to, za promenju, divno iskustvo
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •