Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 55

Thread: Najkvalitetniji fax u CG?

  1. #1
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    560
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Najkvalitetniji fax u CG?

    Pretpostavljam da većina punoljetnih članova CdM-a ili studira, ili je diplomiralo na nekom fakultetu.
    E sad, mene zanima, po vašem mišljenju, koji fakultet u Crnoj Gori je najkvalitetniji? Najkvalitetniji u smislu da je najbolje organizovan, da je najkvalitetnija nastava, iliti predavanja; da ima najbolji kadar...itd...
    Zamoljavam da ne komentarišu osnovci, spameri itd i sl.

    Poenta teme je da mi, koji prolazimo kroz fakultetske dane i oni koji su prošli i završili isti, sumiramo utiske na ovoj temi i iznesemo mišljenje o pitanju iznad, tj. o faxu za koji mislimo da je najbolji.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Masinski fax- kratko receno RASPUSTENA BANDA!
    ---Chelsea Fc---

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih rekao od ekonomskih fakulteta - ekonomija na UDG - ako stvarno zelis da naucis nesto.

    ja sam je zavrsio na drzavnom, ali mislim da nisu dovoljno azurni po pitanju svjetskih kretanja, a nekad i pregledanja pismenih radova na nekim ispitima, mada je to rijetko.
    Last edited by appelle moi; 01-12-10 at 16:46.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    dozvolicete malo odstupanje od teme..

    par rijeci o FTH u kotoru.. organizacija ravna nuli! od profesora mogu da izdvojim troje, cetvoro kvalitetnih a ostalo mi ne bi predavalo svojoj djeci! ove godine su malo poceli da rade na uljepsavanju i modernizaciji a uspjeli su i da uvedu kamere u salu.. azuriranje sajta za studente koji nisu u mogucnosti da dolaze svaki dan je jednom u 15 dana.. profesorice imaju muda! studentski klub - ahahahaha!

    dodacu jos, ovo je samo hejt..

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ETF i kompletan onaj univerzitetski komplex prokishnjava ovih dana, danas pokisnuh na shalter kopirnice koji je u sred hola....Tako da nije bash kvalitetna zgrada

    da dodam josh i da je ovaj topik totalno bez poente...Kakve koristi nekome to shto je recimo FVU najblizhi centru ako oce da studira biologiju ? Uglavnom imamo samo jedan (ili jedan drzhavni i jedan privatni) izbor za onu nauku ili "nauku" za koju se odluchimo tako da je lako snac se
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  6. #6
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za informatiku definitivno FIT, na stranu sto su gamad skoro svi redom tamo

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Valjda ces upisati nesto shodno afinitetima a ne sta je kvalitetnije?!
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Valjda ces upisati nesto shodno afinitetima a ne sta je kvalitetnije?!
    Slozila bih se sa ovom konstatacijom.

    Generalno govoreci kad saberes i oduzmes ne zna se koji je gori a ne bolji :-?
    Profit je uglavnom u prvom planu a ne kvalitet nastave i predavaca. Na drzavnom ekonomskom ima dosta dobrih profesora ali su studenti stoka u 90 posto slucajeva. Vecina upisuje fakultet da ga zavrsi pa kako tako a ne da nauci nesto. Dodju na predavanja i za svaki novi zadatak na predavanju imaju komentar: Aooo kad ce vise kraj.. aoo dosta je bilo... aoo kako se smorih :neutral:
    znaci stav i ponasanje kao da su oni tu zbog profesora a ne profesor zbog njih, a i fakultet su upisali vjerovatno zbog mame i tate.
    Upises nesto sto te interesuje i privlaci, razbijes prvu godinu sa desetkama i konkurises za sve moguce stipendije u inostranstvu ako si zeljan kvaliteta i znanja

  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Ne kapirate vi to... Ipak postoji ono čuevno... Da moramo bit NAJ - NAJ... Moj fakultet je NAJBOLJI, ZAVRŠIO SAM NAJTEŽI I NAJSKUPLJI FAKULTET... :burp:

  10. #10
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MimiR' View Post
    Za informatiku definitivno FIT, na stranu sto su gamad skoro svi redom tamo
    Sa prvim dijelom recenice se slazem, a sa drugim bas i NE
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    287
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    1 kolega koji je sad sa menom na državni je studirao tamo... Sistem je takav da te maksimalno izmuzu za pare koliko im može bit, ko se informisao, shvatiće koliko ga "malo" košta ako ne položi neki od ispita u roku

  12. #12
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    560
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje mišljenje je da treba upisati i završiti nešto od čega ćeš, kada diplomiraš, imati koristi, tj. posao Taj fakultet/smjer treba upisati.
    Što će mi diploma ako mi služi samo kao papir, ili da mašem sa njom i pričam ''ja sam intelektualac''. pffff
    Dobitna kombinacija je ako se spoji dobro i korisno...
    Kako god, obrazovanje je isplativa investicija, ukoliko postoji zadovoljavajuća zainteresovanost studenta.
    Često čujem drugove, kolege sa državnih fakulteta, kako se uzdižu pričom ''ma ja na državni fax, ja ovo-ono''...alooo, breee, šta bre ti?
    Lično ja studiram na privatnom fakultetu, i mogu reći da sam zadovoljan, iz više razloga:
    1) Sajt koji se redovno ažurira
    2) Prijatni službenici u studentskoj službi
    3) Blagovremeno o svemu obaviješteni
    4) Što posiješ to žanješ, u prijevodu, šta uradiš, kakve rezultate pokažeš, takvu ocjenu dobiješ. U suprotnom, u svakom momentu dobiješ test na uvid.
    5) Vrhunski profesori
    itd, itd, itd...
    Istina je da je x3 skuplji od državnog, ali ja mislim da se isplati.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    560
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Valjda ces upisati nesto shodno afinitetima a ne sta je kvalitetnije?!
    Slažem se sa tobom. Ali, ukoliko na primjer imaš afinitete prema Ekonomiji, a znamo da u CG imaš Ekonomiju na državnom fak. i imaš Ekonomiju na UDG-u, npr.
    Svakako ćeš prije upisa dobro razmisliti i odlučiti na koji ćeš predati dokumenta.
    Znači, tema nije otvorena kako bi se mi ovdje ku*čili (pardon) ko je šta upisao i završio, i koliko je platio, već da vidimo što je najbolje
    Last edited by x4lt3r3gox; 01-12-10 at 18:11. Reason: Greška u pisanju

  14. #14
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    1,555
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    1 kolega koji je sad sa menom na državni je studirao tamo... Sistem je takav da te maksimalno izmuzu za pare koliko im može bit, ko se informisao, shvatiće koliko ga "malo" košta ako ne položi neki od ispita u roku
    Da si bio tamo znao bi koliko je to tacno... a zasto ne bi polozio ispit u roku
    "Covijek ima dva uva i jedna usta - da bi govorio upola manje nego sto slusa"

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Sve zavisi po cemu najbolje..ako ti treba znanje sjesces kuci i skinuti s Neta skoro sve te knjige i besplatno znati vise nego sto znaju i oni sa drzavnog i oni sa udga, ako zelis da imas neko svoje zadovoljsvo sto si zavrsio fax generalno bices zadovoljniji sa drzavnim jer znas da je kriterijum mnogo stroziji nego na udgu i ostalim privatnim faxovima koji se bave ekonomijom pravom humanistikom i ostalim vidovima prodavanja magle.
    She is only here to annoy herself!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    560
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    1 kolega koji je sad sa menom na državni je studirao tamo... Sistem je takav da te maksimalno izmuzu za pare koliko im može bit, ko se informisao, shvatiće koliko ga "malo" košta ako ne položi neki od ispita u roku
    Hmmm... Pretpostavljam da misliš na one ispite koji se prenose u sljedeću godinu? E pa jbg, ako na to misliš, koliko ja znam, tako ti je na većini, ako ne i na svim fakultetima.
    Svaki ispit koji preneseš u sljedeću godinu plaćaš 20 i neki euro po svakom ECTS kreditu

  17. #17
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Na drzavni (bar na moj) placas samo taj predmet po kreditima koliko ih nosi, i nemas dodatnih troskova, ne placas vise ako si ga pao, placas isto kao prosle god...

    dok ne FPM u bar placas predmet, slusanje, polaganje..... obraza nemaju
    Njak Njak Njak

  18. #18
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by x4lt3r3gox View Post
    Moje mišljenje je da treba upisati i završiti nešto od čega ćeš, kada diplomiraš, imati koristi, tj. posao Taj fakultet/smjer treba upisati.
    Što će mi diploma ako mi služi samo kao papir, ili da mašem sa njom i pričam ''ja sam intelektualac''. pffff
    Dobitna kombinacija je ako se spoji dobro i korisno...
    Kako god, obrazovanje je isplativa investicija, ukoliko postoji zadovoljavajuća zainteresovanost studenta.
    Često čujem drugove, kolege sa državnih fakulteta, kako se uzdižu pričom ''ma ja na državni fax, ja ovo-ono''...alooo, breee, šta bre ti?
    Lično ja studiram na privatnom fakultetu, i mogu reći da sam zadovoljan, iz više razloga:
    1) Sajt koji se redovno ažurira
    2) Prijatni službenici u studentskoj službi
    3) Blagovremeno o svemu obaviješteni
    4) Što posiješ to žanješ, u prijevodu, šta uradiš, kakve rezultate pokažeš, takvu ocjenu dobiješ. U suprotnom, u svakom momentu dobiješ test na uvid.
    5) Vrhunski profesori
    itd, itd, itd...
    Istina je da je x3 skuplji od državnog, ali ja mislim da se isplati.
    Sve ovo sto si nabrojao imas i na Ekonomskom.
    I sajt se azurira, i studentska sluzba radi kako treba, obavijesten si o svemu, niko ti ocjenu nece pokloniti to budi siguran, i profesora odlicnih i strucnih dosta.
    Profesor Vukotic mi je predavao, i mogu ti reci da nista nisam pametno naucila od njega. Voli sebe da predstavlja kao strucnjaka, ali nikako da ta strucnost ispliva na vidjelo. Moze na prvu loptu da te impresionira svojim lezernim izlaganjem umotvorina, ali sto vise citas ekonomsku literaturu vidjeces da je sve ono sto on kaze pokupljeno i sabrano tudje misljenje.
    Ne kazem ja sad da je ekonomija savrsena, daleko od toga... ali nikad ne bih dala prednost UDG-u u odnosu na Ekonomski fakultet, jer sam se licno uvjerila koliko zapravo oni manje materije obradjuju. Postavi jedan zadatak jednom dobrom studentu ekonomije i dobrom studentu udg-a pa ces vidjeti ko ce koga da oduva

  19. #19
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    560
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    Sve ovo sto si nabrojao imas i na Ekonomskom.
    I sajt se azurira, i studentska sluzba radi kako treba, obavijesten si o svemu, niko ti ocjenu nece pokloniti to budi siguran, i profesora odlicnih i strucnih dosta.
    Profesor Vukotic mi je predavao, i mogu ti reci da nista nisam pametno naucila od njega. Voli sebe da predstavlja kao strucnjaka, ali nikako da ta strucnost ispliva na vidjelo. Moze na prvu loptu da te impresionira svojim lezernim izlaganjem umotvorina, ali sto vise citas ekonomsku literaturu vidjeces da je sve ono sto on kaze pokupljeno i sabrano tudje misljenje.
    Ne kazem ja sad da je ekonomija savrsena, daleko od toga... ali nikad ne bih dala prednost UDG-u u odnosu na Ekonomski fakultet, jer sam se licno uvjerila koliko zapravo oni manje materije obradjuju. Postavi jedan zadatak jednom dobrom studentu ekonomije i dobrom studentu udg-a pa ces vidjeti ko ce koga da oduva
    1) Ne vidim rečenicu gdje sam rekao da je UDG bolji od Ekonomskog, ili obrnuto
    2) Ne studiram ni na jednom od pomenutih fakulteta, tako da mi je svejedno što se mene tiče.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by x4lt3r3gox View Post
    1) Ne vidim rečenicu gdje sam rekao da je UDG bolji od Ekonomskog, ili obrnuto
    2) Ne studiram ni na jednom od pomenutih fakulteta, tako da mi je svejedno što se mene tiče.

    Nije se odnosilo na tebe
    nego se nadovezah na pricu i samo zbog ovoga "Istina je da je x3 skuplji od državnog, ali ja mislim da se isplati." napravih poredjenje drzavnog i udg-a. Moje misljenje je da se ne isplati bar sto se ekonomskog tice.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolahn View Post
    Sa prvim dijelom recenice se slazem, a sa drugim bas i NE
    Ne svi, ali dobar dio

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,091
    Thanks Thanks Given 
    893
    Thanks Thanks Received 
    277
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Panasonik

    ...........
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  23. #23
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    572
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Engleski jezik u Niksicu.

    Sto se tice profesora, vecina to mjesto zasluzuje, kako znanjem tako i zalaganjem. Veliki problem predstavlja implementacija novih nacina ocjenjivanja sa starim. Studenti su uglavnom splacine jedne, koje su dosle iz raznih gimnazija sa sve peticama a ne znaju nabrojat 3 grcka boga a ljube se sa profesorima i piju kafu sa njima. bljak. Sajta nema Ipak, zgrozio sam se kad sam cuo da cura koja za dvije godine u Niksicu nije mogla da polozi 3 ispita daje ispite na Mediteranu ili koji je to vec fakultet.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,385
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    4,014
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Fm group a ako ti kazhem da su na taj isti Ekonomski u PG koji sam i ja zavrshio, mene i moju generaciju uchili da je amortizacija troshak koji firma placa, i firma ostavlja pare sa strane za novo sredstvo, tvoj komentar bi bio da je to gershka sumanutog profesora ili asistenta?

    Nemoj da mislish da imam neshto protiv Ekonomije. Naprotiv ovdje sam opisao moje studiranje na Ekonomiji.

    Sad kakvo je stanje ne znam, nijesam odavno zalazio. Chujem da se prima po 800 studenata na prvoj godini. Ako to uporedim sa 420 iz moje generacije onda stvarno ne znam kako uspijevaju svi da slushaju ispite. Vjerovatno su podijeljeni u 10tak grupa.

    Nemoj podcjenjivat privatne fakultete. Nebitna je shkolarina, bitan je program i profesori koji im predaju. Ekonomija je imala prije dosta seminara i dosta ljudi sa strane je dolazilo da predaje i drzhi seminare. Na UDG koliko vidim isto dolazi dosta gostujucih predavacha. Nijesu ga ni oni tek tako otvorili.

    Inache po meni jedan do boljih fakulteta iz bolasti ekonomije u okruzhenju je Ekonomski fakultet u Zagrebu. Jako dobra katedra. Shteta shto necu imat para da nastavim shkolovanje tamo.

    A na temu da odgovorim:

    od drzhavnih fakulteta u organizacionom smislu Ekonomija je na prvom mjestu, a svi ostali miljama daleko. Na rpavni je koliko vidim opshte rasulo. Tehnichki nikad nijesu ni bili neshto organizovani. Nikshic koliko chujem tu i tamo.
    Medicinski kazhu da je dosta fin.

    Od privatnih - koliko para toliko muzike.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #25
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Fm group a ako ti kazhem da su na taj isti Ekonomski u PG koji sam i ja zavrshio, mene i moju generaciju uchili da je amortizacija troshak koji firma placa, i firma ostavlja pare sa strane za novo sredstvo, tvoj komentar bi bio da je to gershka sumanutog profesora ili asistenta?

    Nemoj da mislish da imam neshto protiv Ekonomije. Naprotiv ovdje sam opisao moje studiranje na Ekonomiji.

    Sad kakvo je stanje ne znam, nijesam odavno zalazio. Chujem da se prima po 800 studenata na prvoj godini. Ako to uporedim sa 420 iz moje generacije onda stvarno ne znam kako uspijevaju svi da slushaju ispite. Vjerovatno su podijeljeni u 10tak grupa.

    Nemoj podcjenjivat privatne fakultete. Nebitna je shkolarina, bitan je program i profesori koji im predaju. Ekonomija je imala prije dosta seminara i dosta ljudi sa strane je dolazilo da predaje i drzhi seminare. Na UDG koliko vidim isto dolazi dosta gostujucih predavacha. Nijesu ga ni oni tek tako otvorili.

    Inache po meni jedan do boljih fakulteta iz bolasti ekonomije u okruzhenju je Ekonomski fakultet u Zagrebu. Jako dobra katedra. Shteta shto necu imat para da nastavim shkolovanje tamo.

    A na temu da odgovorim:

    od drzhavnih fakulteta u organizacionom smislu Ekonomija je na prvom mjestu, a svi ostali miljama daleko. Na rpavni je koliko vidim opshte rasulo. Tehnichki nikad nijesu ni bili neshto organizovani. Nikshic koliko chujem tu i tamo.
    Medicinski kazhu da je dosta fin.

    Od privatnih - koliko para toliko muzike.

    Iskreno cu ti reci, propusta ima i to mali milion... Daleko od toga da idealizujem taj fakultet, iznerviram se zbog njihovih propusta redovno :-?
    Ako ti kazem da smo od prebukiranosti dolazili u situaciju da polazemo ispit u 23:00 vjerovatno mi neces vjerovati.
    S obzirom da je kompletan obrazovni sistem takav da je fakultet postao kao srednja skola po znacaju, stojim iza toga da je ekonomski samo dobra osnova za dalje! A to dalje je master i to sto dalje od CG (jer znam magistre marketinga koji ne umiju uraditi marketing ni za trafiku a ne sta vise)
    Nemam nista protiv UDG-a iskreno, mislim da su nam kljucni ispiti mnogo tezi nego njima (sto i nije tako lose) i mislim da ce imati mnogo vise problema sa tom diplomom ako pokusaju nesto preko grane nego diplomci drzavnog. (Samo im pogledaj matematiku dovoljno ce ti biti da shvatis zasto pravim ovakvo poredjenje.)
    Uostalom svako ko zeli da postane strucnjak svoje oblasti nece to postati zahvaljujuci fakultetu (pa bio on drzavni ili privatni), nego iskljucivo zahvaljujuci licnom angazmanu i samostalnom usavrsavanju.
    Druga je stvar sto je 1 od 100 studenata zainteresovan za dodatnu literaturu, a od ovih 99 otprilike 9 uci iz knjige a 90 sa skriptica i ostalih `savrsenih` sredstava sticanja `znanja`.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najkvalitetniji "brand" kompjutera
    By metalac in forum Hardware
    Replies: 54
    Last Post: 08-11-06, 18:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •