Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 105

Thread: zavijanje pupka?

  1. #51
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene je Artemisina majka spasila 1 prilikom.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  2. #52
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pojasni ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #53
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    pojasni ?
    Da ti ne objašnjavam sad bolove tu noć sam u hitnoj primila 3 injekcije i flašu infuzije i ništa. Poslah drugarici Artemis sms ujutro, samo mi je rekla na koju stranu da legnem. Poslije sat vremena zove me njena majka da vidi kako sam, samo što joj ne rekoh Eto me na kafu ( tada sam živjela 20m od Atremis).
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  4. #54
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    heheheh eto ajd objasni to ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #55
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj...

    Za sve koji se pitaju kako je krastavac babe Stanke vratio njihovo lice u normalan položaj, ne radi se o tome je li nešto priznato od strane moderne medicine ili ne, već o indeksu uspješnosti.

    Primjera radi, uz odgovarajuću kurativu i uspješan hirurški proces, možete da se izliječite od raka testisa. Ostanete bez testisa, ali to je to. Ako je maligan. Znači indeks uspješnosti je (ukoliko se otkrije na vrijeme i bude vam pružena adekvatna medicinska njega (što je u CG nemoguće)) 100%.

    Ukoliko vam se to ne radi, možete da odete kod babe Stanke da vam namaže genitalije majonezom i da se molite ili da vam bodu testise iglama ili da vam trljaju čakre. E sad, u zavisnosti od toga koliko ste očajni, liječenje uspije ili ne - indeks uspješnosti je 50%. Ili će da uspije, ili ne, šanse su jednake. I dok sa stomakoboljom možete da prihvatite taj rizik, sa kancerom (valjda) nećete.


    Isto važi i za razvijanje pupka, samo što nešto ne bih rekao baš da je to 'ispitano' u kontrolisanim uslovima, niti da je ikome to palo na pamet.
    Hari ne može da tvrdi da dijete ne zna što je razvijanje (ili zavijanje, majke mu ga), ako nije siguran da dijete ne zna, odnosno, ako nije pratio dijete do tačke kad ga je zabolio stomak i bio siguran da mu niko nije to pomenuo ili da niđe to nije vidio. Pa čak ni indirektno da načuje nešto. Takve stvari se ne mogu kontrolisat'. Isto tako, naša koleginica kuglica nije sačekala 20 minuta ili još 4 sata da prođe, nego je poslala drugarici SMS.
    Sigurno joj nije poslala: 'Bez mene, da mi nećeš kupit' vazelin?' (uz dužno poštovanje damama, nisam želio ni na šta da aludiram, samo pišem)
    Preko drugarice je zamolila babu te drugarice da joj zavije pupak, što je ova i uradila. E sad, placebo radi tako da nešto mora da se desi da bi se aktivirao. Ili da osoba mora da misli da se nešto desilo.
    Plain and simple.

    Nema tu Nobelovih nagrada, svi znamo da se to dešava. Takođe, ovo nije Hari Poter 9 pa da pričamo o magijama i vradžbinama. Ako vi 'oćete da uživate u toj ideji, samo naprijed. Probajte da levitirate danas popodne, ili kako već.

    Da budemo načisto, ja ne želim da kažem da se tu ništa ne dešava - već da se dešava nešto čiji se princip djelovanja poznaje, i što ne mora da bude uspješno. Medicina i nauka nemaju taj luksuz, već ako ne uspiju iz ovog i onog razloga (možda ste nalećeli na retardiranog doktora, eto ta mogućnost mi se javlja onako prva, a vrlo je životna) - ljudi kenjaju kako im medicina nije pomogla. Meni je, primjerice, baba nekoliko puta zavijala pupak. Nijednom mi nije bilo bolje. Možda mi jednom i bude bolje od toga. Možda i ne.
    Pomogne mi (svaki put) da natjeram sebe da povratim (prst - u - grlo metod) i legnem da spavam.
    Probudim se svjež kao bor.
    Last edited by Čika Džo; 01-12-10 at 10:31.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takve stvari se ne mogu kontrolisat'. Isto tako, naša koleginica kuglica nije sačekala 20 minuta ili još 4 sata da prođe, nego je poslala drugarici SMS.


    Vaša drugarica kuglica je čekala čitavu noć da prođe nešto što 3 injekcije nijesu mogle da izliječe, zato malo pažljivije čitaj što pišem.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  7. #57
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kuglica View Post
    Vaša drugarica kuglica je čekala čitavu noć da prođe nešto što 3 injekcije nijesu mogle da izliječe, zato malo pažljivije čitaj što pišem.
    Moja poenta je bila : Nisi čekala još, ili dala šansu drugom doktoru. Čak i piše 'još' u postu. Doduše, ispred '4 sata'.
    Čitao sam.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  8. #58
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Moja poenta je bila : Nisi čekala još, ili dala šansu drugom doktoru. Čak i piše 'još' u postu. Doduše, ispred '4 sata'.
    Čitao sam.
    Dosta sam čekala qnem ti se
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  9. #59
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerujem, i ne sporim da te je boljelo - sigurno.
    Nigdje to nisam ni mislio da poreknem, negiram ili tako nešto. Samo da lijek nije bio u šolji, vodi i tiganju, nego u tebi.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  10. #60
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Vjerujem, i ne sporim da te je boljelo - sigurno.
    Nigdje to nisam ni mislio da poreknem, negiram ili tako nešto. Samo da lijek nije bio u šolji, vodi i tiganju, nego u tebi.
    Shvatam, psiha je čudo!
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  11. #61
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Vjerujem, i ne sporim da te je boljelo - sigurno.
    Nigdje to nisam ni mislio da poreknem, negiram ili tako nešto. Samo da lijek nije bio u šolji, vodi i tiganju, nego u tebi.
    A mozda su injekcije kasno djelovale ili je imala gasove ili nesto slicno. Desava se to cesto ljudima pa im niko ne "zavija pupak". Ali ja sam digao ruke od ovog naroda davno kad su neki idioti iz komsiluka mislili da je onaj madjionicar na pink sto su ga davali carobnjak i da su njegovi trikovi magija a ne iluzija. I niko ih ne moze ubijedit u drugo jer nece da shvate istinu, istina im se ne svidja.
    Last edited by VanjaTheMan; 01-12-10 at 10:58.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    E u sve li narod vjeruje pa to je čudo...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  13. #63
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kako god ja bi da meni neko maze mosnje majonezom
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #64
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Hari ne može da tvrdi da dijete ne zna što je razvijanje (ili zavijanje, majke mu ga), ako nije siguran da dijete ne zna, odnosno, ako nije pratio dijete do tačke kad ga je zabolio stomak i bio siguran da mu niko nije to pomenuo ili da niđe to nije vidio.
    mogu ja! I mogu jos neki ljudi koji su imali to iskustvo. Ja prvi put veze nisam imao sta se desava, samo znam da me je, posle par sati nepodnosljivog bola i moje vriske, naglo poceo pustati bol i da sam zaspa ka zaklan. Sjutra su mi ispricali sta se desavalo u dnevnoj za to vrijeme..
    Vidi, u svakom slucaju, ko zeli da vjeruje u placebo, on ce vjerovati u njega. Iako nema prostora za njega, niti ikakve osnove. A ko zeli da vjeruje u madjije i nesto nepoznato, on ce u to. Cinjenica je da je ljude strah od nepoznatog..
    I sto se tice uspjesnosti, ne znam za neuspjele pokusaje, osim neki laik da radi to, iako je nesto potpuno drugo po srijedi (gasovi, trovanje i sl)...

    p.s. Cika Dzo, bi li mi vjerovao kada bih ti rekao da u nasem gradu zivi covjek koji skida svakakve neke madjije sa ljudi i da su kod njega tim poslom isli i nas premijer (da, taj savremeni nevjernik) i predsjednik (iako je taj lik musliman), kao i neke druge poznate face?


  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Hari ne može da tvrdi da dijete ne zna što je razvijanje (ili zavijanje, majke mu ga), ako nije siguran da dijete ne zna, odnosno, ako nije pratio dijete do tačke kad ga je zabolio stomak i bio siguran da mu niko nije to pomenuo ili da niđe to nije vidio. Pa čak ni indirektno da načuje nešto. Takve stvari se ne mogu kontrolisat'. Isto tako, naša koleginica kuglica nije sačekala 20 minuta ili još 4 sata da prođe, nego je poslala drugarici SMS.
    Sigurno joj nije poslala: 'Bez mene, da mi nećeš kupit' vazelin?' (uz dužno .....
    Ada cus. Opste poznata je stvar da dijete koje ima tri ili cetiri godine savrseno zna o tome i bas je podlozno autosugestiji. Naravno ne roditelja koji kaze "lezi brzo ce proci evo caj...." nego sugestiji tamo nekoga koje nit vidi nit cuje, a jos savrseno razumije o cemu se radi kad vidi svoj pupak pa on niti smotan nit razmotan nit savijen nit razvijen vec pupak ka svaki pupak. Lijepo je misliti da se sve zna i da se za sve ima neko tumacenje i to vjerovatno podize moral, ali....

  16. #66
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene je jednom dva dana bolio stomak strasno , i onda mi je odjednom proslo...
    Da mi nije neko zavio pupak , a da ja ne znam? Moze li to?
    Kreč, kolica i mešalica.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze moze ... E zato vazda crveni konac oko ruke, da nas ko ne urekne i svi mirni (posto je meni sve to u istom rangu)
    dva i dva su tri

  18. #68
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A moze li neka druga boja konca? Ne gotivim bas crvenu ...
    Kreč, kolica i mešalica.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ada cus. Opste poznata je stvar da dijete koje ima tri ili cetiri godine savrseno zna o tome i bas je podlozno autosugestiji. Naravno ne roditelja koji kaze "lezi brzo ce proci evo caj...." nego sugestiji tamo nekoga koje nit vidi nit cuje, a jos savrseno razumije o cemu se radi kad vidi svoj pupak pa on niti smotan nit razmotan nit savijen nit razvijen vec pupak ka svaki pupak.
    Ne Hari, majku mu, ali baš zato što je podložno sugestiji, čuje priču od babe, vidi kako mu je neko brata od strica izliječio. Đetetu od 4 godine malo treba.
    Ne mora on da razumije da je to nešto ovako ili onakvo, samo da nagađa da se radi za njegovo dobro. Ne mora ni to, na kraju krajeva, samo da zna da to radi neko koga on/ono voli.
    Taj 'nit' vidi nit' čuje' dio sam adresirao ranije.
    U stvari, na kraju krajeva, ovo su sve samo priče. Niti znamo koliko 'dijete' ima godina, ni koliko je bistro... Ništa. Sve je samo lupetanje i priče pričine, osim ovo kuglicino.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Lijepo je misliti da se sve zna i da se za sve ima neko tumacenje i to vjerovatno podize moral, ali....
    Moral?
    O, pa odlično. Sad sam moralniji ili spremniji za... Nešto.
    No, da se 'sve zna' ja ođe nisam ni ustvrdio. Samo da placebo efekat nije magija, i da ti nemaš dokaz da ovaj 'fenomen' nije placebo efekat.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  20. #70
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskljucivo crveni u ove svrhe, da otjera urokljive oci i slicno. A ako oma konac onda kod tete da baci olovo koji put i to sredi. Ma dajte ljudi, pupak, vrat sto spada i slicno, sto cemo kad tih baba ne bude vise?
    dva i dva su tri

  21. #71
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    mogu ja! I mogu jos neki ljudi koji su imali to iskustvo. Ja prvi put veze nisam imao sta se desava, samo znam da me je, posle par sati nepodnosljivog bola i moje vriske, naglo poceo pustati bol i da sam zaspa ka zaklan. Sjutra su mi ispricali sta se desavalo u dnevnoj za to vrijeme..
    Vidi, u svakom slucaju, ko zeli da vjeruje u placebo, on ce vjerovati u njega. Iako nema prostora za njega, niti ikakve osnove. A ko zeli da vjeruje u madjije i nesto nepoznato, on ce u to. Cinjenica je da je ljude strah od nepoznatog..
    I sto se tice uspjesnosti, ne znam za neuspjele pokusaje, osim neki laik da radi to, iako je nesto potpuno drugo po srijedi (gasovi, trovanje i sl)...

    p.s. Cika Dzo, bi li mi vjerovao kada bih ti rekao da u nasem gradu zivi covjek koji skida svakakve neke madjije sa ljudi i da su kod njega tim poslom isli i nas premijer (da, taj savremeni nevjernik) i predsjednik (iako je taj lik musliman), kao i neke druge poznate face?
    uuuu kako se zvase lik, ludilo kakvih prica ima kod njega da ti se kosa na vugla digne, ka zona sumraka turutururururururu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #72
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nista onda , ugasio sam, ne mogu crveni *****liga :mad:
    Kreč, kolica i mešalica.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e nista onda, jedino u knjigu horara da se upises, to svima preporucujem toplo
    dva i dva su tri

  24. #74
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mene se pupak samozavija spontano kad ogladnim ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    No, da se 'sve zna' ja ođe nisam ni ustvrdio. Samo da placebo efekat nije magija, i da ti nemaš dokaz da ovaj 'fenomen' nije placebo efekat.
    Nije samo si tvrdio da bolje znas sta bi bilo kad bi bilo od onih kojima to pomoglo. Ti znas da je placebo efekat i ovom koji nije imao blage veze sta se sa njim radi i sta ko radi. Sve karakteristike placebo efekta. Daj nam poblize objasni placebo efekat kod djeteta od 3-4 godine biće vrlo interesantno i novina koja je malo dje objasnjena
    Last edited by Hari Krisna; 01-12-10 at 12:16.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zavijanje psa
    By Mojsije in forum Kućni ljubimci
    Replies: 23
    Last Post: 01-02-09, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •