Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 94

Thread: Vantjelesna oplodnja

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vantjelesna oplodnja

    Na zalost,predlozena mi je ova opcija u ostvarivanju majchinstva,naime,ja imam PCOS,neredovnu menstruaciju i izostanak ovulacije.
    Tri mjeseca sam stimulisana Klomifenom da bih isla na inseminaciju,ali na zalost,sva tri mjeseca nije bilo uspjeha,tj uopste nisam odreagovala na te stimulante.
    Sad mi je predlozeno nesto jace-inekcije,pa mi je takodje receno da bi bilo bolje da odmah odradim Vjestacku oplodnju,da Inseminaciju zaboravim...

    Interesuje me,da li je neko od vas ovo radio,gdje i znate li slucajno koliko to kosta?
    Ja inace hocu to da uradim privatno u Ars Medici kod svoje doktorice...
    Hvala svima na odgovorima!

  2. #2
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manekenka20 View Post
    Na zalost,predlozena mi je ova opcija u ostvarivanju majchinstva,naime,ja imam PCOS,neredovnu menstruaciju i izostanak ovulacije.
    Tri mjeseca sam stimulisana Klomifenom da bih isla na inseminaciju,ali na zalost,sva tri mjeseca nije bilo uspjeha,tj uopste nisam odreagovala na te stimulante.
    Sad mi je predlozeno nesto jace-inekcije,pa mi je takodje receno da bi bilo bolje da odmah odradim Vjestacku oplodnju,da Inseminaciju zaboravim...

    Interesuje me,da li je neko od vas ovo radio,gdje i znate li slucajno koliko to kosta?
    Ja inace hocu to da uradim privatno u Ars Medici kod svoje doktorice...
    Hvala svima na odgovorima!
    moja najbolja prijateljica je isla u Prag po preporuci njene doktorke iz Bijeljine. O cijeni nam nije bilo ni na kraj pameti da pricamo.


    mislm da to rade i u klici LIVE, a poznatno je da mnogo parova ide ovim povodom za Ljubljanu.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos smo oboje mladi pa nismo razmisljali da idemo negdje van CG...ne josh,moramo bar jednom pokushati i ovdje...mene interesuju misljenja drugih o tome ovdje,da li znate nekoga da je to ovdje radio,da znate nekog kome je to uspjelo...jer nama su rekli da imamo 20% sanse da dodje do trudnoce prvog puta...a inseminacija nam daje 5% sanse...
    Mi inace pokusavamo 6mjeseci sa bebom,ali ne ide tako da zbog toga razmisljam da poslusam dr i odmah uradim VTO...ali,ali,ali...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na Cetinje imate kliniku neka ruskinja je glavna .

  5. #5
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manekenka20 View Post
    Jos smo oboje mladi pa nismo razmisljali da idemo negdje van CG...ne josh,moramo bar jednom pokushati i ovdje...mene interesuju misljenja drugih o tome ovdje,da li znate nekoga da je to ovdje radio,da znate nekog kome je to uspjelo...jer nama su rekli da imamo 20% sanse da dodje do trudnoce prvog puta...a inseminacija nam daje 5% sanse...
    Mi inace pokusavamo 6mjeseci sa bebom,ali ne ide tako da zbog toga razmisljam da poslusam dr i odmah uradim VTO...ali,ali,ali...
    zelim vam svu, svu ,svu srecu ovog svijeta, a lekari neka rade svoje!!!

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Znam zenu koja je rodila sa 43 godine, vantjelesna oplodnja, radjeno kod doktora cejovica ja mislim odje u Pg.
    Znam i drugi par, u Sloveniju, kazu da su najbolji doktori i najveci procenat uspjeha.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od nedavno to radi Tanja Motrenko u Cetinju. Koliko sam cula imaju veliki procenat uspjeha.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi mi hvale tu Tanju Motrenko,bila sam kod nje,divna je zena,jako pristupachna,ali nisam se zadrzala kod nje jer sve nalaze moram da radim u bolnicu na Cetinje,a moja izabrana doktorica mi ne daje upute na izvjestaj privatnog ljekara,tako da sam se zbog toga vratila opet u Ars...
    Ja imam mjesec dana fore da razmislim sta cu i kako cu,jer sad chekam da dobijem,pa kontraceptivne pilule mjesec dana da jajnike uspavam i onda da ih shoknem sa inekcijama...zato razmisljam da se malo pozabavim tih nalazima,pa da se prebacim kod Motrenko na Cetinje...

  9. #9
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Klinika Life u Podgorici, doktor Cejovic.
    Ta klinika je glavna za vantjelesnu oplodnju. znam nekoliko parova kojima je to uspjelo i imaju samo najbolja iskustva sa doktorom Cejovicem.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i strpljenja neki godinama pokusavaju, moj drug je cekao 8 godina i sad ima dva predivna klinca
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #11
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na zhalost,ovaj moj nema strpljenja...taj pritisak me ubija...zhivot mi se sveo na pravljenje bebe...

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ako nema strpljenja , poceraj ga zaisto,to je sebicluk onda, sto vjerovatno ti nabija pritisak i stalno kuka kako je njemu problem, vise on ima uvijek vremena nego ti, zenska fiziologija i muska su vremenski dvije stvari
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa da znas,sto smo blize braku,zivot mi se pocheo pretvarati u pakao,ja brak nisam zamisljala tako...nisam zamisljala ni pravljenje bebe pod pritiskom,mislila sam sve ce to biti lako...ali eto,ochigledno sam u proshlosti nekom nesto uradila pa me sad stizu grijesi...
    ...njegov odgovor na sve je-imam sve u zivotu,sta ce mi zivot bez djeteta...tako da ja svaki mjesec iznova i iznova prozivljavam pakao...

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jeste a gdje je tvoja strana? kao tebi je to lako, zajebi sve ce se srediti, nema toga taj sebicluk uskrati u startu il se razidjite pod takvom presijom ga nikada imati necete, i bice sve gore, to su podjednako stresni momenti, i samo ljudi koji to prolaze znaju kolko, drugima je do pola razumljivo, mora imati dosta price strpljenja, razumijevanja i snage za to podjednako od oboje , ko god da je krivac i na koga god da je nemogucnost normalne oplodnje, to su stvari koje se tad ne gledaju
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidis,to je normalno razmisljanje...ja bih voljela da i on tako misli i razmislja...ali eto,nista od toga...
    Hvala puno na podrshci,to mi je sad bash potrebno :*

  16. #16
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja samo kazem kako ja to vidim, sada ti znas najbolje sta ces i sta ti je cinjeti, al ne pravi ga pod takvom presijom, ako to tako prolazite kako cete za ubuduce sve ostalo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

  18. #18
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,403
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    nemoj to da trpis, koliko vidim ti si cak i premlada za majcinstvo i brak a tome ako se zuri neka putuje za poslom, to dijete treba da je plod ljubavi a ne sile. Ne valja djecu pravit na silu to obicno mnogo lose ispadne na kraju......
    Zivot nije stao ako on ode, pricam ti jer znam par slucaja, pusti ga pa ce bit vremena za tvoje majcinstvo sa nekim ko ce znat da cijeni tebe i tvoj trud da postanes majka, jer za sve to treba mnogo strpljenja i mnogo odricanja a ako se to sve prolazi pod pritiskom i bez pomoci samo mozes da zavrsis pod teskom depresijom.

    P.S

    pozdravi ga....

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dobro i mi smo mozda malo granuli i skocili, nemoj ga otkaciti, al pricajte pricajte pricajte pa ako stalno bude odbijao pricu i raspravu i da se situacija smiri, e onda drugarice moja draga(iako te ne znam) vidi sta ces...................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Klinika Life
    Crnogorskih Sredara
    623-212
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  21. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Tamo gdje je on
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manekenka20 View Post
    Pa da znas,sto smo blize braku,zivot mi se pocheo pretvarati u pakao,ja brak nisam zamisljala tako...nisam zamisljala ni pravljenje bebe pod pritiskom,mislila sam sve ce to biti lako...ali eto,ochigledno sam u proshlosti nekom nesto uradila pa me sad stizu grijesi...
    ...njegov odgovor na sve je-imam sve u zivotu,sta ce mi zivot bez djeteta...tako da ja svaki mjesec iznova i iznova prozivljavam pakao...

    Da te voli na način koji treba ne bi se tako bezdušno ponašao, razgovaraj sa njim a onda razmisli sama na miru. Tebe vidim u ovoj priči samo kao neku mašinu koja treba da proizvede dijete.
    Vjerujem da ćeš donijeti ispravnu odluku.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma znam ja da on mene voli,ali trebao bi prije svega da me podrzi i bude uz mene kad mi je nejteze,a ne da mi nabija nervozu i krivicu,jer ja vise od icheg zelim dijete,vec 4 godine razmisljam o djeci...ali eto...ne ide...
    Zvala sam danas ARS kod njih je VTO od 1200-1900e ,pretpostavljam da to izadje do 3000e sa svim pripremama...ja se i dalje nadam da ce mi se to spontano desiti kad se najmanje nadam,ali...vidjecemo...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hmm..koliko imas godina manekenka20?
    najgore od svega je sto ti sada imas psiholosku barijeru, i reci cu ti da tako tesko da ces ostati u drugom stanju.Tjelo je sistem povezanih cinilaca, nisu jajnici sami za sebe ...naravno ako si t pod stresom, nervozom-da ce beba tesko arivat..

    nego evo je ljeto..uplatite dje kakav hotel..jedno 7 dana, bez price o bebi i o svemu ostalom-neko to bude vrijeme samo za vas..

    I objasni mu, da ne moze tako. Majka mu stara, ne shvatam kako moze da navaljuje toliko ka da je stani pani i nece vise bit prilike za djecu..aoo..Iskreno, ne dopadaju mi se takvi likovi. Sigurna sam da na drugoj strani, on ima drugih kvaliteta zbog kojih si sa njim.Ako se ne moze sa njim razgovarati, ti budi pametna.Bez velike price, pusti ga neka on "dushi"-ti budi ponosna sto si zdrava prava mlada..neka na jedno uvo udje na drugo izadje. Budi pametna. Sta ce ti beba ako ces zbog n je n ervni slom dobiti?-ne mislim bukvalno. Tek kad se beba rodi zivot se komplikuje..ako sada je toliko nerazumjevanje sa njegove strane-zamisli kako ce tek biti kasnije..ne znam.

    Poslusaj moj savjet, otputujte negdje...a ti misli samo da sacuvas sebe, svoje psihicko zdravlje i da ti bude dobro i lijepo svaki dan u zivotu.
    Last edited by MALAodSKANDALA; 30-07-10 at 10:14.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,900
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Jedan moj brat je pokušavao 7-8 godina prirodnim putem i ništa. Išao kao na neko liječenje, opet ništa. U BG živi. Pošao kod nekog doktora, ovaj mu pogledao nalčaze i rekao da batali sa pokušajem liječenja, no neka upre. Sad je skoro dobio treće i četvrto dijete (blizanci).

    Par koleginica je pokušavalo vantjelesnu. Starija (oko 40 godina) je išla nekoliko puta u Sloveniju. Bezuspješno. Ne znam je li odustala.

    Druga (32-33) godine je poslije godinu pokušavanja uspjela. Rodila blizance. Mada mislim da je ona preko okeana išla. Imalo se, moglo se.

    Kod nas je neđe priča bila da će zdravstvenim osiguranjem biti pokriven prvi pokušaj vantjelesne oplodnje (oko 2600€ su pominjani troškovi). Svaki sljedeći iz sopstvenog džepa.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #25
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeste pokriven prvi pokusaj, moja drugarica evo 4ti put ide na Cetinje kod ove Motrenko..al ona bas bas ima majusne mogucnosti da dobiju bebu..imala je par hiruskih zahvata..neki kanali su joj zapuseni, nema ovulaciju, menstruaciju dobija svaka 3-4 mjeseca a pritom ima 31. godinu.Ne odustaje. Jeste joj tesko, ali imaju harmonican brak i odnos,tako da podrska u svemu tom je najbitnija.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lucidni snovi, vantjelesna iskustva i astralne projekcije
    By atlantis in forum Religija i filozofija
    Replies: 144
    Last Post: 12-07-13, 10:32
  2. Oplodnja medicinskim putem
    By cvrchak in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 07-09-05, 09:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •