Page 6 of 24 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 589

Thread: obavezna zimska oprema

  1. #126
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,305
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Pa valjda tranzit vozila ne moraju imat zimsku opremu.
    Jesi li siguran? Onda sam ja uvjek u tranzitu sa +150e u dzepu.

  2. #127
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ako nema snijega i poledice, nije obavezna zimska oprema, ali ako ima onda jeste. Zbog toga ovi primorci koji putuju ka ZG, ili imaju cjelogodisnje gume, ili lance u prtljazniku, za svaki slucaj. A ako ce se gledati samo zakon, onda su lanci najjeftinije rjesenje od 12-30e (13"-15"), barem se ovi kineski po trznim centrima tako krecu po ZG.
    E sad, ako je neko krenuo na put i snijeg je iznenada pao (mada tesko da padne iznenada u periodu novembar-mart), kako policajci postupaju stvarno ne znam. Ako vas zanima raspitacu se.
    Last edited by Escobar_BP; 27-11-10 at 23:11.

  3. #128
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    isla sam juce po zimske gume u Trebinje,dobila broj telefona gazde servisa i autodijelova.
    cijene su mnogo nize nego u CG.
    sve sa balansiranjem i montazom.

  4. #129
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koliko si platila koje gume i koja velicina, kazi ovdje , mozda ce jos neko da kupuje zimske gume, pa ako mu je jeftinije tamo da oce

  5. #130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by silver View Post
    isla sam juce po zimske gume u Trebinje,dobila broj telefona gazde servisa i autodijelova.
    cijene su mnogo nize nego u CG.
    sve sa balansiranjem i montazom.


    Bio u Mostar prije 10-15 dana, stavio 4 nove Toyine zimulje na 2010 Nissan X Trail. 550 eura sa balansiranjem, ovdje su oko 900.
    TAKUMI

  6. #131
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    U Trebinju nakon povrata PDV-a izadju 4 savine gume(oznaka m+s) sa ugradnjom i balansiranjem oko 120e.Rijec je o 14'

  7. #132
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Kako se radi povracaj PDV-a iz Bosne?
    Nisam znao da se to moze, znam da moze iz EU...

  8. #133
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Kako se radi povracaj PDV-a iz Bosne?
    Nisam znao da se to moze, znam da moze iz EU...
    Moze valjda iz bilo koje drzave...
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  9. #134
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sparco_CG View Post
    PS taj dan si i ti bio da ti montiraju gume, par sati prije mene, jer su pominjali kako je dolazio jedan momak sa slicnom 33kom
    jes, nedje je dusila izmedju felme i gume, pa je maza nekakvom crnom smolom ne znam ni ja cime i od tad me glava vise ne boli
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  10. #135
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,305
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by silver View Post
    isla sam juce po zimske gume u Trebinje,dobila broj telefona gazde servisa i autodijelova.
    cijene su mnogo nize nego u CG.
    sve sa balansiranjem i montazom.
    Balansiranje i montaza je gratis, bilo gdje da se kupe u Trebinju. Ljetos je sava eskimo S3 175/70 r13 bila 74KM, oko 37-38e, cak je jedno vrijeme bila u autounion na poligonu na akciji sa nesto masu popusta. Meni je tada petneska zimsa bila nesto malo nize od 100KM, oko 50e.
    A sto se tice PDV-a, samo uzmete racun i obrazac za povrat PDV-a, na granici vam ga ispecatiraju i sledeci put kad budete u Trebinju svratite do te prodavnice i oni vam vrate PDV od 17%.

  11. #136
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by JovanK View Post
    Balansiranje i montaza je gratis, bilo gdje da se kupe u Trebinju. Ljetos je sava eskimo S3 175/70 r13 bila 74KM, oko 37-38e, cak je jedno vrijeme bila u autounion na poligonu na akciji sa nesto masu popusta. Meni je tada petneska zimsa bila nesto malo nize od 100KM, oko 50e.
    A sto se tice PDV-a, samo uzmete racun i obrazac za povrat PDV-a, na granici vam ga ispecatiraju i sledeci put kad budete u Trebinju svratite do te prodavnice i oni vam vrate PDV od 17%.
    Trebaju dvije kopije racuna i kopija licne i na racunu ne smije biti duvanskih i alkoholnih proizvoda kao ni kafe.Posto kupujete gume nece ih ni biti. Ne znam samo da li je te gume dozvoljeo unijeti u Cg zbog nase carine,mada sam cuo da se po osobi moze unijeti 150e

  12. #137
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Koliko si platila koje gume i koja velicina, kazi ovdje , mozda ce jos neko da kupuje zimske gume, pa ako mu je jeftinije tamo da oce
    michelin alpin 195 65 15 sa balansiranjem i montazom i zamjenom ventila 65e bez povrata pdv-a.
    sava eskimo je 48e ista dimenzija. tigar winter1 je jos jeftinija dosta.

    zimska 205 55 16 uniroyal je mislim oko 70e

  13. #138
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    943
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Trebaju dvije kopije racuna i kopija licne i na racunu ne smije biti duvanskih i alkoholnih proizvoda kao ni kafe.Posto kupujete gume nece ih ni biti. Ne znam samo da li je te gume dozvoljeo unijeti u Cg zbog nase carine,mada sam cuo da se po osobi moze unijeti 150e
    nadjes vezu na carinu da te puste a na BiH granici kada izlazis trazis povrat PDV-a...gume ne smiju biti namontirane na auto jer onda ne mozes uzeti PDV(po pravilu)
    Sent from my BMW using iDrive Professional CCC

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,094
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Bio u Mostar prije 10-15 dana, stavio 4 nove Toyine zimulje na 2010 Nissan X Trail. 550 eura sa balansiranjem, ovdje su oko 900.
    ja sam stavio prije neki dan na discovery-a toyo open country at 205/16 pa su me kostale oko 85 po komadu....jel moguce da su te toliko skuplje

  15. #140
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ja sam stavio prije neki dan na discovery-a toyo open country at 205/16 pa su me kostale oko 85 po komadu....jel moguce da su te toliko skuplje
    Gdje nadje gume za dzhipa tako jeftino???
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    ja sam stavio prije neki dan na discovery-a toyo open country at 205/16 pa su me kostale oko 85 po komadu....jel moguce da su te toliko skuplje


    Te sam i ja stavio, Open Country ali 215 60 R17.
    TAKUMI

  17. #142
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,094
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

    Default

    pa je li moguce da su toliko skuplje samo zato sto su 17???

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    O yeah...



    Nego:

    Podgorica – Ukoliko krenete iz Podgorice preko Cetinja za Budvu, u svom automobilu morate imati zimsku opremu, jer na tom putnom pravcu postoje saobraćajni znaci koji upozoravaju na ovu obavezu. U suprotnom, mogla bi vas kazniti saobraćajna policija, i to novčanom kaznom od 20 do 150 eura, a predviđeno je i privremeno isključenje vozila iz saobraćaja i upućivanje na vanredni tehnički pregled. Za profesionalne vozače autobusa i kamiona ova kazna se kreće od 300 do 5 000 eura.
    Rukovodilac saobraćajne policije u Upravi policije Dragan Gorović saopštio je „Vijestima“ da su saobraćajci juče počeli da sprovode operativnu akciju „Zima“, koja podrazumijeva pojačanu kontrolu na svim putnim pravcima, posebno na onim gdje je upotreba zimske opreme obavezna.

    Cilj ove akcije je, kako je kazao, poboljšanje stanja bezbjednosti saobraćaja i stvaranje neophodnih preduslova za normalno i bezbjedno odvijanje saobraćaja u zimskim uslovima.
    - Operativna akcija “Zima” realizovaće se kroz stalno prisustvo pripadnika saobraćajne policije, prvenstveno na magistralnim i regionalnim putnim pravcima, kako angažovanjem patrola u pokretu, tako i angažovanjem saobraćajaca na određenim saobraćajno-bezbjednosnim punktovima i lokacijama na kojima se u zimskim uslovima otežano odvija saobraćaj ili dolazi do učestalih zastoja, usljed nepovoljnih vremenskih uslova, snijega, kiše, poledice - kazao je on.
    Gorović podsjeća da se pod obaveznom zimskom opremom podrazumijevaju lanci za snijeg, kao i pneumatici minimalne dubine šare na gaznoj površini 4mm. Gume na pogonskim točkovima moraju biti zimske ili sa oznakama MS, M+S ili M&S. Za teretna vozila i autobuse u zimsku opremu ubraja se i lopata i vreća pijeska. Na vozila se ne smiju postavljati pneumatici sa ekserima, naveo je on.

    Prvi čovjek saobraćajne policije istakao je da su na inicijativu Uprave policije, Direkcija za saobraćaj i nadležne institucije, koje su zadužene za održavanje putne infrastrukture, već postavile neophodnu putnu signalizaciju i saobraćajne znakove, koji upozoravaju i obavezuju učesnike u saobraćaju na posjedovanje i korišćenje zimske opreme.
    - To praktično znači da korišćenje zimske opreme predstavlja obavezu za vozače na svim onim putnim pravcima, gdje postoje ovakvi saobraćajni znaci ili dopunske table - poručio je on.
    Evidentno je, kako je kazao, da u zimskom periodu najveći problem na našim putevima predstavljaju vozači kamiona, autobusa i kombi-vozila, koji ne koriste zimsku opremu.
    - Pored činjenice da zbog svojih specifičnih karakteristika i gabarita ugrožavaju ostale učesnike u saobraćaju, kao i putnike koje prevoze, vozila iz ove kategorije, zbog nekorišćenja zimske opreme najčešće na magistralnim putevima stvaraju zastoje i sprečavaju odvijanje saobraćaja - naveo je on. Iz tog razloga, naglasio je Gorović, saobraćajci će u narednom periodu poseban akcenat staviti na kontrolu ove kategorije vozila.

    Kako bi se smanjio rizik od neželjenih posljedica, Gorović je ovom prilikom apelovao na vozače, koji imaju namjeru da krenu na put kada se očekuju nepovoljni vremenski uslovi i padavine, da prethodno provjere tehničku ispravnost i stanje svog vozila i pripreme ga za vožnju u zimskim uslovima.
    - Sigurno da će jedan broj vozača imati negativne komentare na ovu akciju, pravdajući sa lošom materijalnom situacijom ili nemogućnošću da nabave ili kupe zimske gume. Ono što je bitno da shvate prije nego što sjednu za upravljač automobila je to da su skuplji života njih i članova njihove porodice, ili nekoga koga mogu povrijediti ili usmrtiti svojim vozilom, od cijene dva pneumatika, koji će ih čuvati makar sljedeih par zima. Neprijatnosti i potrošeni novac zbog plaćanja saobraćajnih prekršaja samosu logičan nastavak te priče, pa je svako dalje poređenje suvišno - poručio je Gorović
    TAKUMI

  19. #144
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    O yeah...



    Nego:

    Podgorica – Ukoliko krenete iz Podgorice preko Cetinja za Budvu, u svom automobilu morate imati zimsku opremu, jer na tom putnom pravcu postoje saobraćajni znaci koji upozoravaju na ovu obavezu. U suprotnom, mogla bi vas kazniti saobraćajna policija, i to novčanom kaznom od 20 do 150 eura, a predviđeno je i privremeno isključenje vozila iz saobraćaja i upućivanje na vanredni tehnički pregled. Za profesionalne vozače autobusa i kamiona ova kazna se kreće od 300 do 5 000 eura.
    Rukovodilac saobraćajne policije u Upravi policije Dragan Gorović saopštio je „Vijestima“ da su saobraćajci juče počeli da sprovode operativnu akciju „Zima“, koja podrazumijeva pojačanu kontrolu na svim putnim pravcima, posebno na onim gdje je upotreba zimske opreme obavezna.

    Cilj ove akcije je, kako je kazao, poboljšanje stanja bezbjednosti saobraćaja i stvaranje neophodnih preduslova za normalno i bezbjedno odvijanje saobraćaja u zimskim uslovima.
    - Operativna akcija “Zima” realizovaće se kroz stalno prisustvo pripadnika saobraćajne policije, prvenstveno na magistralnim i regionalnim putnim pravcima, kako angažovanjem patrola u pokretu, tako i angažovanjem saobraćajaca na određenim saobraćajno-bezbjednosnim punktovima i lokacijama na kojima se u zimskim uslovima otežano odvija saobraćaj ili dolazi do učestalih zastoja, usljed nepovoljnih vremenskih uslova, snijega, kiše, poledice - kazao je on.
    Gorović podsjeća da se pod obaveznom zimskom opremom podrazumijevaju lanci za snijeg, kao i pneumatici minimalne dubine šare na gaznoj površini 4mm. Gume na pogonskim točkovima moraju biti zimske ili sa oznakama MS, M+S ili M&S. Za teretna vozila i autobuse u zimsku opremu ubraja se i lopata i vreća pijeska. Na vozila se ne smiju postavljati pneumatici sa ekserima, naveo je on.

    Prvi čovjek saobraćajne policije istakao je da su na inicijativu Uprave policije, Direkcija za saobraćaj i nadležne institucije, koje su zadužene za održavanje putne infrastrukture, već postavile neophodnu putnu signalizaciju i saobraćajne znakove, koji upozoravaju i obavezuju učesnike u saobraćaju na posjedovanje i korišćenje zimske opreme.
    - To praktično znači da korišćenje zimske opreme predstavlja obavezu za vozače na svim onim putnim pravcima, gdje postoje ovakvi saobraćajni znaci ili dopunske table - poručio je on.
    Evidentno je, kako je kazao, da u zimskom periodu najveći problem na našim putevima predstavljaju vozači kamiona, autobusa i kombi-vozila, koji ne koriste zimsku opremu.
    - Pored činjenice da zbog svojih specifičnih karakteristika i gabarita ugrožavaju ostale učesnike u saobraćaju, kao i putnike koje prevoze, vozila iz ove kategorije, zbog nekorišćenja zimske opreme najčešće na magistralnim putevima stvaraju zastoje i sprečavaju odvijanje saobraćaja - naveo je on. Iz tog razloga, naglasio je Gorović, saobraćajci će u narednom periodu poseban akcenat staviti na kontrolu ove kategorije vozila.

    Kako bi se smanjio rizik od neželjenih posljedica, Gorović je ovom prilikom apelovao na vozače, koji imaju namjeru da krenu na put kada se očekuju nepovoljni vremenski uslovi i padavine, da prethodno provjere tehničku ispravnost i stanje svog vozila i pripreme ga za vožnju u zimskim uslovima.
    - Sigurno da će jedan broj vozača imati negativne komentare na ovu akciju, pravdajući sa lošom materijalnom situacijom ili nemogućnošću da nabave ili kupe zimske gume. Ono što je bitno da shvate prije nego što sjednu za upravljač automobila je to da su skuplji života njih i članova njihove porodice, ili nekoga koga mogu povrijediti ili usmrtiti svojim vozilom, od cijene dva pneumatika, koji će ih čuvati makar sljedeih par zima. Neprijatnosti i potrošeni novac zbog plaćanja saobraćajnih prekršaja samosu logičan nastavak te priče, pa je svako dalje poređenje suvišno - poručio je Gorović
    u kotor mi rekose danas i na primorje obavezne zimske i lanci.
    cula od policije.

  20. #145
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Operativna akcija "Zima" hahahhahahha pa kakvi kraljevi, vazda sam volio procitat ime neke akcije nashe policije, uvijek su mashtoviti
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Nije mi bilo tesko juce da obrnem dva tri broja da vidim kolko kostaju lanci (pitao sam za moju dimenziju 205/55/R16)

    Gintash - 20 EUR
    Castellana - 23,5 EUR
    Auto Zeta - 24 EUR
    Auto Car - 25 EUR
    Bulatovic Auto Shop - 31 EUR
    Tref Auto - 35 EUR

  22. #147
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    AMSCG kaze da na primorju nije obavezna zimska oprema

  23. #148
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    policija kaze da jeste i bolje njih slusaj ;p ,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #149
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Operativna akcija "Zima" hahahhahahha pa kakvi kraljevi, vazda sam volio procitat ime neke akcije nashe policije, uvijek su mashtoviti

    Bolje da su je nazvali "Pomet"
    U akciji "Pomet" nasa policija ............
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  25. #150
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Ja ne stavljam M+S gume kroz PG sigurno, posto ne vozim op blatu i snijegu nikad.
    Kakav si ti AWD driver
    She is only here to annoy herself!

Page 6 of 24 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. K:VW Golf 4...1.9tdi..KLIMA OBAVEZNA!
    By almin18 in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 18-09-10, 18:45
  2. Replies: 90
    Last Post: 16-10-09, 14:32
  3. Jesenja/Zimska prinova
    By Shiney in forum Ženski kutak
    Replies: 7
    Last Post: 03-11-06, 22:47
  4. zimska kolekcija sexa
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 78
    Last Post: 19-11-04, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •